Безплатни лекарства за децата

  • 1 882
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 476
Не знам дали темата е обсъждана вече, но исках да питам дали някога някой е правил нещо по въпроса?

Напоследък и тук, и в разговори с познати установявам, че парите за лекарства на децата /особено на хронично болни/ тежат много на семейния бюджет.
И все повече разбирам, че в почти всички европейски държави /Франция, Англия, Холандия/ лекарствата за деца са безплатни.
Дори и в Турция са безплатни.

Кога ще станат безплатни и тук?
И какво трябва да се направи?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Някой да знае поне нещо?

# 2
  • Мнения: X
Така е, права си, в нормалните държави наистина са безплатни. Дали тук няма да станат и какво да се направи.......... Аз мисля, че няма да станат и незнам дали нещо може да се направи, не виждаш ли, че ония богоизбраните решават всичко. Даже и референдум не са съгласни да се прави - за каквото и да било.............. Искат минимум не знам колко си подписа та тогава евентуално.............. Тъй, че.............
Между впрочем в далечната 1984 г. когато е роден синът ми лекарствата за деца до 3 г. бяха безплатни............... Не изпитвам носталгия по онова време, но се сетих сега, че още като ни изписаха от родилния дом и на първата консултация детската лекарка ми връчи едно талонче с едни специални рецепти които трябваше да нося когато се наложи да му изписва нещо.

# 3
  • Мнения: 2 110
Права си ,хубаво е да стане и при нас така, но...кога ?!

# 4
  • Мнения: 262
едва ли скоро

# 5
  • Мнения: 21
Съгласна съм с вас.Браво за темата! Аз също съм чувала от майка ми за едно време и безплатните лекарства.Наистина много се отразяват на семейния бюджет цените на лекарствата.В къщи имам две госпожици и ,като се разболее едната веднага и другата,и понеже ги лекувам с хомеопатия,веднага "дърпам" назад с парите.
Затова си мисля да се напише една петиция за това лечението на децата до 18 г. да е безплатно или поне с намаление ,да я подпишем и да се опитаме да я вкараме в парламента.Може и да успеем.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Много хубава идея за петицията.

# 7
  • Мнения: X
  Peace Ще подкрепя ако има такава петиция, но не съм сигурна дали ще се постигне нещо.  Но понякога стават и чудеса  Praynig

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
хайде момичета,и аз съм за петициятя Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако искате да подкрепим тази за Детското здравеопазване.
В нея има и за безплатните лекарства.
http://www.bgpetition.com/detsko-zdraveopazvane/index.html

# 10
  • Мнения: 197
веднага се подписах в петицията, дано да се променят нещата

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Podpisah petiziata i se nadiavam niakoi da obarne vnimanie i naistina nehtata da se promeniat.

# 12
Zdraveite, iskam da popitam ne6to. Rodih na 15 qnuari, a o6te me e strah da pravq seks. Napravihme nqkolo opita s maja mi, no se okazaha neuspe6ni, poneje me boli i karvq.Tova normalno li e ili ne6to ne e kakto trqbva, ili pak ne sam za6ita pravilno?

# 13
  • Мнения: X
Zdraveite, iskam da popitam ne6to. Rodih na 15 qnuari, a o6te me e strah da pravq seks. Napravihme nqkolo opita s maja mi, no se okazaha neuspe6ni, poneje me boli i karvq.Tova normalno li e ili ne6to ne e kakto trqbva, ili pak ne sam za6ita pravilno?

Най добре се посъветвай с лекар и то колкото е възможно по скоро.

Общи условия

Активация на акаунт