Детето ми има постоянно по-висока температура...

  • 29 962
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 478
Цитат
какъв е този златен тест????
Изкара ми акъла, момиче.
по добре изкаран акъл отколкото пропуски в диагноза.
Не може да не се спомене за зоонозите.

Поста ми бе общ и за двете ви с ninabo, а при тях картината е след 5 антибиотика за нея беше повече адресиран поста за ТБ, за вас може би не е наложително до момента, за вас е "за обща култура" информацията и да имате едно на ум ако не мине с няколко антибиотика, че следва да се търси нещо което не се влиае от АБ. Luna, тъй като още не сте минали 5 анитбиотика..още не подадате в рискова група.

Пак ще повторя че лекарите ви ще преценят кога да изследват за ТБ или каквото и да било, при положение че има субфебрилна темп. с месеци и че не се повлиява от 6 антибиотика...боде в очите за изследвания ..

при ninabo незнам как досега не са тествали поне манту колкото и да не е надежден теста.
златен тест за ТБ е "QuantiFERON TB Gold"

може би първо, изследване на Общи имуноглобулини IgA IgM IgG IgE би било добра информация

аз на дърти години ме свари субфебрилитет след мононуклеоза и стрептококи, в 4-тия месец субфебрилитет един док ми каза за ТБ, и аз превъртях, не си намерих място докато не се боднах на скъпия, излезна отрицателен.

На децата бурно им се развива имунната с-ма, и явно някои деца са по-температурно динамични от зъбки и емоции, но винаги едно на ум..редно е да се отхвърлят възможности ...не сме в африка

# 16
  • Мнения: 176
Здравейте майчета,
не мога да повярвам,че има и дреуги с нашия проблем.Писала съм в 3 форума и никъде не срещнах такива.при нас нащата стоят така:
в началото на октомври сина ми се събуди с обилна хрема и вечерта вдигна 39 градуса.На третия ден Т падна на 37,2 след прием на хексалгин.И от тогава се започна.Лекарката му твърдеше,че всичко е от зъби.Хремата му мина чак след месец и то след като най-накрая ни изписаха Сумамед.За този месец му правиха 2 пъти ПКК, две стерилни и общи урини и един носен секрет- всичко при тях беше ОК.Но температурата си остана всеки ден и то главно вечер между 37,1 и 37,8.В сердата на ноември вече много притеснена го заведох на ревматолог,който отсече,че има фарингит и му изписа Аугментин.След 6 дни обаче вдигна 38,5 и ни приеха в Токуда с катарална ангина.Там продължиха с Аугментин и системи с глюкоза,но на третия ден вдигна 39,3 и започнаха венозен Цефтриаксон.Пак му правиха ПКК,CRP и ехография на бъбреците.Резултатите пак си бяха ОК.След още два дни ни изпсаха с Т 36,4.В къщи трябваше да продължим с Панцеф.Два дни след като се прибрахме обаче получи разстройство и повръщане и пак ни приеха този път,защото се беше обезводнил.Температурата му пак започна да е 37,2-38,5.На петия ден ни изписаха твърдо убедени,че е здрав,въпреки,че Т не спадна под 37.След няколко дни мъжа ми ходи пак при тях да им каже,че Т продължава да е все 37,1-37,8,а те му казали просто да спереме да му я мериме.След нова година обаче пак им го заведох те му направиха CRP и казаха,че наистина нищо му няма.Понеже вече два месеца отлагахме ваксината за шарките ги попитах дали при тази Т може да му се сложи и те казаха,че може. Педиатърката каза същото и му я сложи.Една вечер по телевизията чух за детенце с туберкулозен менингит и реших да се поровя в нета.Лошо ми стана като видях,че един от симптомите на ТБ е такава температура.Без да се занимавам повече с педиатърката му и който и да било друг,го заведох в ТУБ диспансера да му направят манту.Там лекарката се изуми как никой до сега не се е сетил за това и му го направи.Не питайта как съм дочакала деня на отчитането.Слава Богу резултата беше добър и се отхвърли и това.Лекарката там обаче реши да му взема гърлен секрет и се оказа,че има стафилококи и стрептококи.Аз знам,че това се лекува само с антибиотици,но тя реши да опитаме само с физиологичен разтвор в носа и Тантум верде в гърлото.И след 15 дни пак гърлен секрет и ако още е така тогава да му даде АБ.НО....
Няколко дни след това Ицо получи заклещване на херния.Отидохме в Пирогов,където го наместиха,но казаха че трябва да се оперира.Когато им казах обаче за Т казаха,че трябва да се намери причината и чак когата не е имал Т една седмица тогава ще го оперират.Ако се наложи преди това по спещност щели да го направят.Аз понеже знам от колко време никой не може да каже какво му е се притесних,че скоро няма и да стане и се консултирах с проф.Бранков,който е шеф на детската хирургия в Пирогов и той каза,че ще го оперира другата седмица.Аз обаче много се притесних и се разрових в нета и намерих една Асоциация по клинична имунология,където правели много обстойни изследвания.Заведох го в четвъртак и там обясних на една доцентка какъв е проблема.Взеха му кръв и от това изследване щяло да се разбере дали има някаква инфекция,която не се хваща с обикновените изследвания.Резултатите ще са готови утре.Надявам се този път да се установи най-после за какво става въпрос.
И така това е нашия опит с тази Т.
А вчера четох за инфекциозна мунонуклеоза.Някоя от вас дали сее сетила за това?
Между другото Ицо от около месец не иска да яде.А до тогава си хапваше екстра.

# 17
  • Мнения: 15 619
EmiliT , големият ми син и сестра ми изкараха инфекциозна мононуклеоза, с доста подути лимфни възли. Не може да се сбърка и диагнозата  я потвърдиха тогава с диференциално броене. На малкия сега и това пуснахме, когато му вземаха кръв. Нищо не показа. Дано при вас всичко да се нареди бързо! И операцията да мине успешно! И да се намери причината за повишената температура. Praynig
 П.П. Снощи дадох последната доза антибиотик. Температурата му последните дни е в норма. Ще чакаме десетина дни и ще пуснем пак стерилна урина.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Луна, добре, че сте открили причината  Peace

Имаше един пероид от 2-3 месеца, в който и моето дете поддържаше такава Т- варираше от 37 до 37.7. Правихме всякакви изследвания, ходихме на УНГ, детски кардиолог, ехография на корем и бъбреци. Въпреки че личната на детето е педиатър, жената ни даде направление за друг такъв, просто за още едно мнение.
Е, от никъде нищо не излезе. Всички кръвни изследвания си бяха в норма, урината и чревните също. Един ден просто спря да качва Т.

# 19
  • Мнения: 478
EmiliT
къде точно сте ходили "клинична имунология" и какво точно са ви пуснали да се изследва(аз съм ползвала имунологията в НЦЗПБ).
стрептококите, да лекуват се с АБ само че не точно с Аугментин който е пеницилин и вече е все по разпространена резистентността на бактериите към него, а той е излишно скъп, сравнително тежък по мое дърто мнение..на мен ми навреди повече отколкото да овладее мойте стрептококи.
Стафилококи в зависимост от вида може нормално да си седят по нос/гърло в голям процент от здравите хора. трудно се влияят от АБ. А т.н. ваксина или изследвания то АНАСТА са тотална измама..няма в света ваксина за стафилококи нито "стафилолизинов титър"

В почти всяка лаборатория обаче има серологичен тест измерващ АНТИТЕЛАТА КЪМ СТРЕПТОКОКОВА ИНФЕКЦИЯ, тъй като антителата от стрептококи у някои хора с лабилна имунна с-ма СЪЗДАВАТ РИСК ЗА РАЗВИТИЕ НА РЕВМАТИЧНО/АВТОИМУННО/СИСТЕМНО заболяване.
Този антистрептолизинов титър се означава ASO или AST струва 4.9-10лв, в случай че лекарите откажат да го дадат по каса, си струва да се види. Серумна протеинограма и Общи имуноглобулини също си струва да се видят, според тях може да се отчете количество имунни комплекси..но пак не е достатъчно информативно..защото едва 70% от ревматично болните хора показват положителни серологични данни..т.е. 30% биха били им сбъркали диагнозата докато не стане късно.

Не би било лошо по принцип да се докаже или отхвърли предшестваща вирусна инфекция от групата на херпесни човешки вируси, които са лимфоптропни и се очаква при малко хора все пак да дадат по тежки последствия. Херпесните грипоподобни са много разпространени EBV Ебщайн Бар Вирус и CMV Цитомегало Вирус. Те свалят имунитета и след тях бактериите тържествуват, може да протекат и безсимптомно или като ангина. понякога се получава при някои хронична инфекция, повечето хора минават еднократно, но няколко вируси се капсулитрат и може да направят доживотно персистираща инфекция. А още по малко хора имат имуннен дефицит към EBV, на тях слагат имуноглобулинов инжекционен препарат с готови антитела.

# 20
  • Мнения: 15 619
Снощи свършихме с антибиотика.
Сега му премерих температурата - 37.6.
Не знам какво да мисля.

# 21
  • Мнения: 1 984
Снощи свършихме с антибиотика.
Сега му премерих температурата - 37.6.
Не знам какво да мисля.
колко време го пихте?

# 22
  • Мнения: 15 619
5 дни, на 12 часа по 6 мл. Сега се чудя да се радвам ли въобще, че беше се смъкнала температурата и дали тази бактерия е причината???

# 23
  • Мнения: 1 984
5 дни, на 12 часа по 6 мл. Сега се чудя да се радвам ли въобще, че беше се смъкнала температурата и дали тази бактерия е причината???
твърде малко!
поне 10 дни, след което обсъдете курс с нелидикс или бисептол или друг антибиотик. направете контролна посявка още утре за да знаем дали не се е измъкнала бактерията от АБ. следих темата, досега...
това 125мг/5 мл ли е? колко кг сте?

# 24
  • Мнения: 15 619
5 дни, на 12 часа по 6 мл. Сега се чудя да се радвам ли въобще, че беше се смъкнала температурата и дали тази бактерия е причината???
твърде малко!
поне 10 дни, след което обсъдете курс с нелидикс или бисептол или друг антибиотик. направете контролна посявка още утре за да знаем дали не се е измъкнала бактерията от АБ. следих темата, досега...
А ти си??? И дали въобще направената посявка утре ще покаже нещо. Не е минало много време след приема на антибиотика.

# 25
  • Мнения: 1 984
5 дни, на 12 часа по 6 мл. Сега се чудя да се радвам ли въобще, че беше се смъкнала температурата и дали тази бактерия е причината???
твърде малко!
поне 10 дни, след което обсъдете курс с нелидикс или бисептол или друг антибиотик. направете контролна посявка още утре за да знаем дали не се е измъкнала бактерията от АБ. следих темата, досега...
А ти си???


потребител...   bouquet

# 26
  • Мнения: 15 619
Да, това е ясно. Peace
И аз съм, ама не отбирам от медицина....затова питам....  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 984
попитайте Бърди за повече... не за мен де,  за детето...   bouquet

# 28
  • Мнения: 15 619
Благодаря ти, Тонев!
Аз утре ще го заведа на консултация и ще пиша пак.

# 29
  • Мнения: 1 984
идеята е че ако има новоизградена резистентност към антибиотика посявката ще покаже /на това може да се дължи температурата/, ако посявката е стерилна значи всичко е ок. даваме антибиотика още 5 дни, ако не прецизираме какъв е нужен, нисичка ми се вижда дозата, но няма как да съм сигурен...

Общи условия

Активация на акаунт