Лекар или акушерка Ви израждаха?

  • 10 492
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
 Акушерките обикновено си говорят нещо напъвай, не напъвай, дишай,не дишай. Но кой действа ,кой изражда бебето и в коя болница?

# 1
  • Мнения: 14 133
 Мен ме изражда  предварително ангажиран лекар в АГ-Русе.  Hug

# 2
  • Мнения: 3 092
Ами действаха заедно . Simple Smile

# 3
  • Мнения: 543
1 лекар и две акушерки, плюс 1 анестезиолог, викаха в 1 глас "Дишай, не дишай, напъвай" и каквото там се вика Simple Smile Иначе лекарят стоеше отдолу и контролираше процеса, а акушерките и анестезиологът ми висяха на главата Simple Smile Това се случи в Шейново. Не съм плащала.

# 4
  • Мнения: 149
Акушерката беше главното действащо лице, доктора наблюдаваше дали всичко върви добре
Раждах в АГ-Варна

# 5
  • Мнения: 1 763
Две акушерки стояха от двете ми страни и даваха наставления, лекарят седеше между краката ми и чакаше да се покаже бебето, което в последния момент се завъртя в неблагоприятна за раждане позиция и лекарят направи епизотомия. Той взе бебето, вкара му някакви маркучи в устата и в носа, после го даде на една акушерка. След това имах големи проблеми с излизането на плаценатата, едната от двете акушерки ми натискаше корема, после лекарят ме заши. Най- добро впечатление ми направи, когато бебето се роди, дойде педиатър и лекарят веднага отиде да му обяснява колко дни след термин се е родило, че пъпната връв не е била увита и други такива неща, които ми се сториха полезни. После обясни на мен, че бебето има признаци на преносване, но не е страшно. Раждах в Шейново с избор на екип.

# 6
  • Мнения: 805
И двата пъти лекар с 2 акушерки.
Наставления ми даваха всички.
Втория път едната акушерка вземаше най-много участие и ми се струва, че най-много помогна...но може и да се лъжа...

# 7
  • Мнения: 4 447
Акушерката изражда. Доктора помага и следи за контракциите.
Това беше при мен плюс един анестезиолог. Имаше още двама души,
които какво правеха - не помня.  Mr. Green НО, на всички съм
благодарна, че бяха там! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 566
с лекар и две акушерки,но израждането стана от акушерката ,защото тя ми направи епизотомията а доктора ми натискаше корема и на втората контракция Цветелина се роди,после се смениха и доктора ме заши.Благодаря им от все сърце(раждах в Окръжна Пловдив без уговорка и напълно безплатно)

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Лекар, 2 акушерки и анестезиолога стояха при мен.Всички заедно ми помагаха.

# 10
  • Мнения: 2 013
Акушерката беше до мен,казваше ми каво да правя,кога да напъвам и как да дишам.Тя пое бебето.Доктора седеше отстрани и наблюдаваше процеса,без да казва нищо.Когато бебка излезе той пое щафетата...  Laughing

# 11
  • Мнения: 45
Лекар и две акушерки. Водещата роля и по-голямата част от работата бе поета от лекаря. Акушерките имаха помощна функция. В Шейново с избор на екип.

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти акушерките имаха най-голямо участие. Лекарят ме пое след това.

# 13
  • Мнения: 4 668
Раждах с двама лекари  Peace. Акушерката се включи , когато вече бебо се беше родил .
Става въпрос за Окръжна в София .

# 14
  • Мнения: 163
Една лекарка - предварителна уговорка- и една акушерка, накрая се включи още един лекар в АГ-Русе Simple Smile

# 15
  • малко градче
  • Мнения: 188
Първият път ме изражда акушерката, а докторката стоеше на едно столче и само гледаше.После дойде да ме зашие.
    Вторият път в родилна зала имаше само акушерка, защото докторът ,който беше на смяна БЕШЕ ИЗВЪН ГРАДА (тъй като не си бях платила на ръка). Дойде да ме зашие друг доктор, чиято смяна почваше след това. Тъй като той ме ши бебето беше записано, че е родено в по- късен час заради тяхната документация ( явно трябва да шие този ,който е се води на смяна).

      Добре, че ги има тези акушерки , че иначе родилките са загубени. ( това е лично мое мнение )

# 16
  • Мнения: 80
При първото ми раждане лекар,2 акушерки, двама анестезиолога и още някакви хора около мен които така и неразбрах кой са. Не съм плащала нищо. Димитровград. Второто в последния момент останах само с 3 акушерки и съм изключително доволна от тях. Пак не съм плащала нищо. град Добрич Peace

# 17
  • Мнения: 164
И двата пъти акушерката свърши по-голямата част от работата.Първият път лекарката се включи само за епизотомията и за да ме зашие, вторият за да установи че нямам никакви разкъсвания и всичко е минало перфектно.

# 18
  • Мнения: 114
акушерката беше неотлъчно до мен докато започне раждането и ми казваше какво да правя,но ме израждаха 2ма лекари и 3-4 акушерки стояха покрай тях ии помага,поеха бебето като се роди,докато ме шиеше лекара едната му подаваше конци и всичко друго.Абе горе доло като започна раждането всички бяха под пара докато свърши Laughingи съм много доволна от екипа и от болницата където раждах,макар,че тук в форума виждам много лоши мнения за там-раждах в Хигия Пазарджик и наистина съм много доволна,ако имам второ пак ще отида там.

# 19
  • Мнения: 121
Основно акшерката.Тя прави и епизиотоми, ако се наложи.Доктора беше там през цялото време и проверява за разкритие и следи процеса.В колминационния момент се намеси и той като ми "скочи" върху кореме за да избута бебо(той беше много инат и не искаше да излиза Laughing).Ако има нужда от шиене пак доктора се намесва.Това се случи в Бургас.Хиляди благодарности на др.Кавукджиян и на акушерката Узунова Hug

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Лекар и акушерка. И двамата бяха страхотни и ми помогнаха доста, но се включиха чак когато получих напъните. Контракциите и дишай-не дишай следеше мъжът ми. Той отряза и пъпната връв Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 411
Акушерката беше при мен и периодично ме проверяваше за разкриетие.
После като се започна тя беше до главата и ми казваше кога да напъвам
и дишам,а лекаря беше до краката ми.После си смениха местата - лекаря
ми помогна като "скочи" върху корема ми за да излезе по-лесно бебчо.
Акушерката ме проми,а лекаря ме заши,като преди това дойде анестезиолог.
Отзстрани чакаха още 2 жени за да почистят бебчо.

# 22
  • Мнения: 302
Лекър и акушерка.Аз имах уговорка с лекъря и той беше неотлъчно до мен.Но акушерката пое детето .Раждах в АГ-Габрово

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
2 лекарки, 1 акушерка, 2 стажантки и 1 студент-това в МД София.Имаше и анастезиолог и 2 неонатоложки,които взеха бебо.

# 24
  • Мнения: 1 101
Акушерката беше до мен от приемането ми в Родилното. Наблюдаваше ме, когато контракциите станаха съвсем начесто, легна на леглото до мен. Но по време на самото раждане, лекарката ме изроди - акушерката беше до мен, говореше ми.

# 25
  • Мнения: 2 803
Акушерката свърши цялата работа. Доктора намина да ме зашие и товае.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
2-ма лекари, 1-а акушерка и 1-на неонатоложа присъстваха на раждането.
Изражда ме единия лекар в МБАЛ Хигия, Пазарджик.

# 27
  • Мнения: 9 973
2-ма лекари, 1-а акушерка и 1-на неонатоложа присъстваха на раждането.

в Шейново

# 28
  • Мнения: 9 814
Трима акушер-гинеколози, един неонатолог, една акушерка и една санитарка- това бяха хората, които присъстваха на раждането ми. Реално обаче ме изродиха тримата лекари.
Раждах в Св. Анна София, бившата Окръжна.

# 29
  • Мнения: 14 489
Ами действаха заедно . Simple Smile

и при мен. но не ми приказваха непрекъснато, дадоха инструктаж как да задържам въздуха и да напъвам като ме вкараха в родилна и дотам.

# 30
  • Мнения: 1 197
Акушерката ме изражда,лекаря само гледа.

# 31
  • Мнения: 1 691
Лекарка, стажантка, акушерка и неонатоложка (ВМИ Пловдив). Да отбележа обаче, че отидох с пълно разкритие и всички веднага се юрнаха да ме израждат по спешност Laughing И в предродилно имаше само една жена на системи, която роди почти 5 часа по-късно, т.е. нямаше кой да ги разсейва.
Затова всички от нямане какво да правят се въртяха около мен. Ролите се разпределиха така: неонатоложката ми държеше ръката (много мила жена), лекарката и стажантката действаха заедно, акушерката помагаше и от време на време отиваше да нагледа момичето в предродилна. Накрая ме заши стажантката (да се учи), неонатоложката пое бебето, а лекарката акушерката си излязоха.

# 32
  • Мнения: 583
1 акушерка, 3 гинеколози, , 1 неонатолог, отделно са въртяха още някакви персони. Това беше екипът ми, да уточня един от лекарите се обучаваше т.е присъствието му е било доброволно/милият, ще ме помни/. Акушерката беше с мен неотлъчно, от включването на Окситоцина до раждането, Акушер-Гинеколога/който избрах/ също, останалите се появиха в последствие. Не мога да кажа, кой ме е израждал, всички бяха много активни, но целувам ръцете на  акушерката Валя Йорданова и доктор Иван Кръстев.  АГО-Враца

# 33
  • Мнения: 1 062
Акушерка и лекар, ми помагаха за раждането. Акушерката беше при мен неотлъчно, от самото начало, а лекарят се включи, когато наближи момента за изгонването на плода. Раждах в Стара Загора. Благодарна съм и на двамата.

# 34
  • Мнения: 85
Мен ме изражда д-р Йорданов със секцио (планирано) от АГ Ева Сливен
Тук е мястото да му Благодаря най искренно за малкото ми ангелче

# 35
  • София
  • Мнения: 2 006
1 лекар и две акушерки, плюс 1 анестезиолог, викаха в 1 глас "Дишай, не дишай, напъвай" и каквото там се вика Simple Smile Иначе лекарят стоеше отдолу и контролираше процеса, а акушерките и анестезиологът ми висяха на главата Simple Smile
Същото беше и при мен, но в Света София (бившата Т. Киркова).

# 36
  • Мнения: 1 674
2акушерки

# 37
  • Мнения: 2 960
При вагиналното ми  раждане-лекарят  си беше с водещата роля ,а  акушерката отстрани!!
При секциото -лекар естествено+операционен екип Peace

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Мен лично ме изродиха двете акушерки,лекаря само даваше акъл отстрани....

# 39
  • Мнения: 93
Първият път акушерката беше през цялото време до мен,лекарката дойде само да ме зашие.Вторият път и лекарката и акушерката бяха през цялото време при мен.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 535
Лекаря и двата пъти. Акушерките само помагаха и гледаха отстрани.
Първия пъ се събраха от двете смени - 2-ма лекари, поне 3 акушерки имаше - голямо стълпотворение  Rolling Eyes
Втория път имаше лекар, акушерка и анестезиолог, но според мен си свършиха работата перфектно. Когато се роди бебо нямам идея откъде толкова бързо изникнаха и неонатолозите и го поеха. Док още доста време се занимава с мен...можеше и да не мога да се радвам на малкото си съкровище... Раждах в Окръжна болница София с избор на екип.

# 41
  • Мнения: 4 433
Лакар ме изражда.

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 894
лекар Peace

# 43
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Акушерка.

# 44
  • Мнения: 2 172
Една акушерка и един доктор.Акушерката ми направи клизма,попълни документациите,сложи ми сиситема,следеше тоновете на бебето,караше ме да напъвам, направи епизиотомията и пое бебето в ръце.
Докторът следеше процеса,проверяваше разкритието,тушираше....Накрая ми натискаше корема и после ме е шил той  Peace

# 45
  • Мнения: 90
Главаната роля за израждането пое лекарят ми;акушерките само помагаха; раждах с уговорка в Шейново

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
При моето раждане действаха и лекаря,и акушерката,но на мен ми се струваше,че акушерката направи повечето неща около раждането.

# 47
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И при двете ми раждания до мен постоянно бяха акушерките.Докторите се явиха на финала.Първото раждане беше в ІАГ Св.София/Т.Киркова/, второто в Перник.

# 48
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На раждането имаше само една акушерка.След това дойде една сестра,която взе бебето да го измие и облече. Peace

# 49
  • Мнения: 9 776
При първото раждане нямам много спомени вече, но мисля, че доктор видях чак на шиенето. Сега вторият път край мен бяха една лекарка и една акушерка. Една санитарка влизаше и излизаше, една друга лекарка правеше същото, но тя беше /после разбрах/ детска и просто си търсеше нещо там. Общо взето се чувствах като че сме седнали там тричките да си родя и това е. Нищо особено. Та двете действаха заедно с мен, разбира се. Акушерката издърпа бебето май накрая, тя го "обслужи" после, докторката ме ши.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 524
И лекар и акушерка - е друг е въпросът, че аз и двамата ги гонех да се махат.

# 51
  • Мнения: 179
Първия път основно лекарката ми,а втория тя по-скоро само ме напътстваше,а основната работа свърши акушерката - справи се много добре!

# 52
  • Мнения: 82
И двамата, но повече акушерката, а лекаря ми натискаше корема и ме заши после.

# 53
  • София
  • Мнения: 23 093
Акушерката ми стоеше отпред и пискаше какво да правя, и изроди бебето. Лекарката през това време ми скачаше настървено по корема  Mr. Green После имаше доста работа с иглата...

# 54
  • Мнения: 263
Акушерката ме изроди. Доктора само ме закърпи. Присъстваше естествено и един неонатолог.Това в Шейново. По мое мнение 90% от работата я вършат акушерките Peace

# 55
  • Мнения: 2 110
 И лекари и акушерки имах около себе си. Всеки с нещо се занимаваше. Не бях с "уговорки" ,но ми обърнаха много внимание.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 296
Втория път раждах с акушерка,в Шейново,да е жива и здрава!
Страшно много ми помогна,но бяха в екип с лекар.

# 57
  • Мнения: 647
Акушерките обикновено си говорят нещо напъвай, не напъвай, дишай,не дишай. Но кой действа ,кой изражда бебето и в коя болница?

Лекар, но бях със секцио.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 235
Главна роля имаше акушерката (много готина  Heart Eyes),а докторът следеше процеса и накрая ми натискаше корема и ми направи 2 шевчета.

# 59
  • Мнения: 164
Аз си бях с уговорка с лекар и той прекрасно си свърши работата, дори акушерката много не участваше.

# 60
  • Мнения: 718
Предварително избран лекар и 2 акушерки. Справиха се страхотно!
Раждах в Шейново.

# 61
  • Мнения: 1 322
Акушерка водеше раждането, а лекарят стоеше отстрани.

# 62
  • Мнения: 617
Целия дежурен екипме изражда, бях единствена родилка

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Лекар с уговорка и екипа на смяна , на който благодаря   bouquet

# 64
  • Мнения: 6 274
Акушерките обикновено си говорят нещо напъвай, не напъвай, дишай,не дишай. Но кой действа ,кой изражда бебето и в коя болница?
Не, мила, акушерките не си "говорят нещо"...
Те помагат на теб и бебето ти да се родите...
Дори и да го няма "безкрайно важният доктор", те могат да изродят бебето ти, както и да се погрижат за него след това...
А докторът не го може...
Лично аз родих два пъти с акушерка (единия път даже без присъствието на лекар) и ако трябва още сто пъти да раждам, пак при нея ще родя....
За "Шейново" става въпрос...
  Peace

# 65
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
По мое мнение 90% от работата я вършат акушерките Peace
Даже повече.
И това е нормално. Peace

# 66
  • Мнения: 1 558
И лекар и акушерки всички вкупом ми помагаха да родя.Това беше във „Св.София„ Peace

# 67
  • Мнения: 219
Целия дежурен екипме изражда, бях единствена родилка
и при мен така, във 2 градска, без уговорки  Peace

# 68
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Имах уговорка с лекар , но раждането води акушерката !

# 69
  • Мнения: 439
Раждах в Шейново, не бях си избрала екип. Една акушерка, докторката, доктора, смениха се екипите, доктора остана, докато не родих, един от докторите, съименник на бъдещото бебчо, ми скача на корема, докато излезе Дани. Зашиха ме и така, облякох вече розовата нощница за родилите мами. Късмет

# 70
  • Мнения: 5 997
лекар,акушерка и още няколко "от публиката",санитарки акушер,но и двете участваха активно с напътствия,клиника Ева -Сливен

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Лекарката спеше  Rolling Eyes През цялото време акушерката ме напътстваше. На практика докторката изроди плацентата ми и ми удари два шева. Голямо обслужване...

# 72
  • Мнения: 2 374
2-ма лекари ми водеха раждането.

# 73
  • Мнения: 2 149
2-ма лекари ми водеха раждането.
И при мен така се наложи.

# 74
  • София
  • Мнения: 521
Имах угорока с лекарка, която по време на раждането ми помагаше от горната страна на корема, а акушерката от долната Wink Акушерката изроди бебата ми и направи епизиототмията, а доки се справи с плацентата и шев и кройката  Wink Това се случи в Св. София /Тина Киркова/ София.

# 75
  • Мнения: 1 132
Само акушерка.

# 76
  • Мнения: 75
първия път лекар,доцент 2-3 акушерки и една сюрия студенти Sick
втория път лекар,акушерка и санитарка.(с нея само си говорихме де Mr. Green),а акушерката свърши цялата работа.Това във втора градска в Пловдив

# 77
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Присъстваше лекар (от време на време още един), две акушерки и две стажантки. Болницата е университетска и няма как, трябва да се извършва обучение Wink Едната акушерка извърши всичко, докторката само ме понатисна на корема и ми даваше кураж и водичка.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Само акушерка - лекар изобщо не присъстваше. Безкрайно съм й благодарна, заради нейните напътствия родих без никакви разкъсвания!

За тази става въпрос и при мен:

акушерката Узунова Hug

# 79
  • Мнения: 27 524
Сами през почти цялото време, за самото раждане - акушерка. За шиенето - лекар. Място - Брюксел  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 204
Акушерка ,за шиенето лекар.

# 81
  • Мнения: 22 865
Раждах с лекар и две акушерки.Лекарят се появи при пълното разкритие и пое раждането,дотогава си ме следеше една акушерка.После всички ми помагаха,когато бебето се роди,лекаря ми го даде,после го пое едната акушерка и заедно с таткото отидоха да го мерят,теглят,обличат.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двата пъти ме изражда лекар Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 1 391
Първият път ме изроди и закърпи лекар, а акушерката ми скачаше на корема - без уговорки в Шейново. Вторият път акушерка, но лекарката ми беше през цялото време до мен и обсъждаха как върви раждането. Много съм благодарна на Танчето (май така се казваше  Embarassed). Въпреки, че беше съвсем младичка, си свърши чудесно работата. После лекарката ми изроди плацентата и ме закърпи - Токуда.

# 84
  • Мнения: 1 372
И бебето и плацентата ми изроди лекар с когото имахме предварителна уговорка. Същият лекар ме заши.

# 85
  • Мнения: 423
При първото раждане присъстваха лекар и акушерка. Общо взето лекарката водеше раждането, тя ми даваше напътствията, тя ме придържаше, тя ме понатисна по корема и т.н., акушерката само пое бебето.
При второто раждане пак присъстваха лекар и акушерка, но този път акушерката водеше раждането и тя свърши цялата работа, лекаря само гледаше отстрани, е и той даваше напътствия, но като цяло само следеше как вървят нещата.
При третото раждане бях само с акушерка, така и не се намери лекар да дойде.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 12:34 от Na na

# 86
  • Мнения: 405
Екип, включващ лекар АГ, акушерка, сестра...въпреки, че всичко завърши със секцио

# 87
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
През цляото време край мен бяха лекарката ми и някоя от дежурните акушерки. Даже си имах и стажант за компания!
За жалост одисеята ми приключи със секцио.

# 88
  • Мнения: 494
Аз в крайна сметка родих с цезарово, но от самото начало си бях решила, че искъм да ме изражда лекар. Не знам защо, нямам нищо спрямо акушерките, но не бих се чувствала спокойна и сигурна без лекар на около.

# 89
  • BG
  • Мнения: 2 217
Родих в "Майчин дом" София и лекар ми даваше напътствия и помагаше!  Peace

# 90
  • Мнения: 3 268
До мен винаги е имало лекар.

# 91
  • Мнения: 616
Освен лекаря който ангажирах в залата имаше поне още сума народ- акушерки, анестезиолог, неонатолози и още незнам кой та всички дружно даваха наставления  Joy Joy

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Освен лекаря който ангажирах в залата имаше поне още сума народ- акушерки, анестезиолог, неонатолози и още незнам кой та всички дружно даваха наставления  Joy Joy

Joy Joy Joy и при нас и при нас

# 93
  • Мнения: 2 587
И лекар,и акушерка - раждах във Втора градска София

# 94
  • София
  • Мнения: 1 020
Раждат в ТК. През цялото време бях само с акушерки, като ме качиха на магарето  дойде лекар, който наблюдаваше до последно, само мина накрая, защото акушерката го извика, че имаше проблем с детето. Но съм благодарна на целия екип!

# 95
  • София
  • Мнения: 142
Лекар и няколко акушерки, раждах в "Шейново".

# 96
  • Мнения: 574
И лекар и акушерка а коато се усложниха нещата дойдоха и други лекари.

# 97
  • Мнения: 422
И лекар и акушерка-действаха заедно.Акушерката следеше контракциите и тоновете на бебе4ето,лекарката как е разкритието,после акушерката ми казваше кога да напъвам,докато не се осъзнах 4е и сама мога да разбера,а лекарката извади Ема на бял свят newsm44.Акушерката я претегли премери и пови.Това еееееее Peace

# 98
# 99
  • Мнения: 2 171
Раждах в Шейново. Лекарят ми беше този, който водеше раждането, той ми казваше и кога да напъвам и всичко останало. Имаше и акушерка, но дори не си спомням лицето й, камо ли да помня какво е правила около мен Crazy.

# 100
  • Мнения: 467
Един път беше лекар, един път-само акушерката. Абе то, за малко да си родя сама с мъжът ми. Laughing

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 409
В пред-родилна акушерка следеше тоновете, лекар само разкритието. В родилна бях само с акушерки, те ме закараха,те изродиха бебето ми, лекаря се появи само за шевовете,като забрави да ми сложи упойка,дори каза на акушерката,подавайки му гентамицин за обезболяване при шиенето, "е то вече няма значение!"   Sick
 АГ болница „Св. София" (бивша Т. Киркова)

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 01:35 от @- munieka - @

# 102
  • Мнения: 5 391
Лекар.

# 103
  • Мнения: 472
Лекар и акушерка  Peace Раждах в МД

# 104
# 105
# 106
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
На раждането ми присъстваха една лекарка и една акушерка. И двете взеха еднакво участие, даже мисля, че лекарката повече. Раждала съм в малък град.

# 107
  • Мнения: 107
Лекар и двата пъти.

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И лекар и акушерка.

# 109
  • Мнения: 2 447
Лекар!

# 110
  • Мнения: 5 322
Две лекарки и няколко акушерки се събраха, но аз раждах много дълго време.

# 111
  • Мнения: 1 269
лекар!

той ми казваше кога да напьвам и кога не.имаше още акушерка,неонатолог,анестезиолог и жената,която взе стволовите клетки /не знам нейната професия каква е/.

# 112
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
При нормално раждане май повече работа имат акушерките, при секцио - лекарите. Говоря обаче как трябва да е по принцип. Аз специално раждах и двата пъти нормално, но ме изражда лекар. Е, имаше и акушерки, за да помагат, но той водеше всичко. Първият път имах освен него три акушерки на разположение - само за мен, а вторият път - две. Обаче си платих на доктора по уговорка. За което никак не съжалявам. Ражданията ми бяха песен, както и възстановяванията след това. Peace

# 113
  • Мнения: 19 296
Две акууерки и двама лекари. Не знам кой ми еказвал да напъвам, защото през цялото време бях със затворени очи.

# 114
  • Мнения: 3 929
Изражда ме през цялото време акушерка, която ме пое от предродилна зала и приключи с раждането в родилното. тя даваше напътствията. Докторът само стоеше от страни и наблюдаваше раждането.
Ннеговото участие се сведе до зашиването след епизотомията.

# 115
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Освен съпругът ми, само акушерката присъства на раждането. В по-голямата част и на двете ми раждания стоеше отстрани.  Тя ме и заши.

# 116
  • Мнения: 3 376
И двете присъстваха на раждането.

# 117
  • София
  • Мнения: 5 079
Раждах с уговорка при лекар, но дефакто акушерката свърши цялата работа. Peace

# 118
Лекарката, която си бях избрала с избор на екип! Но помагаха и всички лекари и акушерки на смяна, защото не беше леко.
Раждането беше нормално, във Втора градска болница - София!

# 119
  • Мнения: 1 766
лекар и акушерка, но лекарят беше водещ

# 120
  • Мнения: 3 356
Лекар.Акушерката само пое детето.

# 121
  • Мнения: 528
Лекар, акушерка и санирака  Peace Санитарката беше през цялото време до мен и ми помагаше да се напъвам, защото нямах сили  ooooh!Лекарят и акушерката минаваха само на проверка, а накрая лекарят ме изроди и пое детето  Peace

# 122
  • Мнения: 1 103
С доктор и акушерка и двамата добре си свършиха работата.

# 123
  • Мнения: 925
Аз бях първо само с две акушерки, едната от които беше много досадна и само ме притесняваше, но нещата истински се объркаха, като заприиждаха лекарите ooooh!

# 124
  • Мнения: 149
Акушерката правеше всичко, докторката беше стажантка. Едната викаше напъвай, другата не напъвай. Трябва да слушаш тази която е между краката ти.

# 125
  • Мнения: 195
Акушерката ми казваше кога и как да напъвам и тя пое бебето. Доктора наблюдаваше отстрани. След като бебето излезе той ми извади плацентата и ме заши.

# 126
  • Плевен
  • Мнения: 973
Акушерката израждаше бебето, лекаря стоеше до главата ми и се включи за плацентата и шевовете .

# 127
  • Мнения: 57
Цитат
Акушерката ми казваше кога и как да напъвам и тя пое бебето. Доктора наблюдаваше отстрани. След като бебето излезе той ми извади плацентата и ме заши.

И при мен беше така.

# 128
  • Мнения: 242
Ами присъстваха двама лекари и две акушерки(май три бяха newsm78) ,всички действаха, ту лекаря ,ту акушерките,всички бяха около мен,единиият викаше,вторият напъваше,третия проверяваше,четвъртия пое детето,шиха ме и тн. В шейново раждах.

# 129
  • Мнения: 4
Човека на който ще съм и благодарна цял живот това ще е акушерката, тя много ми помогна да рода нормално и много лесно ! И лекар също имаше защото после тя ме заши. Но всички бяха Страхотни !!!  В Шейново раждах.

# 130
  • Мнения: 231
Две акушерки, стажантка и лекар. Основната работа я свършиха акушерките и стажантката. Лекарят контролираше нещата отстрани. Стажантката ми направи и епизиотомията, а след това двамата с лекаря ме зашиха

# 131
  • Мнения: 396
Варна - "Света Анна" - акушерка Грубак - много съм доволна!
Родос - "Г. Папандреу" - доктора и цял рояк акушерки / е четири!/- доктора ми спаси живота може да се каже!

# 132
  • Мнения: 8
Az rodih i dvete deza v UAR, dvete biaha s vodno rajdane, toest vav vana palna s goresta voda. Parvia pat biah s 1 ginekolog i 1 akusherka, vtoria pat samo edna akusherka i 1 asistentka. I dvete rajdania biaha mnogo priatni izjiviavania, tai kato toplata voda otpuska  i relaksira, kato drasti4no namaliava bolkite. Pri parvoto rajdane daje niamah razkasvania (za moiata vazrast - togava biah na 33 - tova e vpe4atliavasto), vtoria pat imash 2 malki sheva, tai kato Lea beshe 4kg bebe. Ako ima opzia v Bulgaria za vodno rajdane, az sam s dvete raze ZA, no i mnogo zavisi lekariat da znae kakvo to4no da pravi pri vodni rajdania. Te se spezializirat dopalnitelno za takav vid rajdania.

# 133
  • Мнения: 297
Самото израждане акушерка,а иначе лекаря наблюдаваше процеса + цял екип. CrazyВ болница Селена гр.Пловдив

# 134
  • Мнения: 822
Ами присъстваха двама лекари и две акушерки(май три бяха newsm78) ,всички действаха, ту лекаря ,ту акушерките,всички бяха около мен,единиият викаше,вторият напъваше,третия проверяваше,четвъртия пое детето,шиха ме и тн. В шейново раждах.
И аз там раждах и при мен така.

# 135
  • Мнения: 165
1 лекар и две акушерки. Акушерката израждаше бебето, лекаря стоеше до главата ми и се включи за плацентата и шевовете .

# 136
  • Мнения: 1 131
Акушерка.

# 137
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Една лекарка, която беше следила цялата ми бременност, и още 2 акушерки.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Лекар

# 139
  • Плевен
  • Мнения: 238
Акушерка лекарката само наблюдаваше,а ме ши стажант Rolling Eyes,но се е справил добре де Laughing

# 140
  • Мнения: 6 713
Лекар и акушерка

# 141
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
На моето раждане присъстваха две акушерки и един лекар.Едната акушерка ме прие,стоя при мен докато бях на система и накрая изроди бебето.Лекаря стоеше до главата и и гледаше.Другата акушерка се занимаваше с бебето,теглене ,мерене,къпане и т.н.Накрая лекаря извади плацентата и ме заши.Това е Laughing

# 142
  • Мнения: 189
                                                       Двама лекари,две акушерки и анестезиолога.

# 143
  • Мнения: 270
Моя лекар и две акушерки.Едната хвана бебето,а другата го премери и оправи.Преди да излезе бебето дойде и микропедиатър да прегледа бебето.Дотора после ми оправи плацентата и ме заши. Peace След това се поздравихме за току-що настъпилата 2009 година Grinning

# 144
  • Мнения: 9
Лекар и при двете ми раждания.  bouquet

# 145
  • Мнения: 607
Лекар и акушерка.Даже лекарите бяха двама.

# 146
  • Мнения: 1 243
Ами действаха заедно . Simple Smile
И при мен така Peace

# 147
И при мен беше така имах ангажиран лекар и акушерка!

# 148
  • където има любов
  • Мнения: 307
Предимно акушерката,лекарят дойде накрая,натисна ми коремът,извади бебето и после ме заши!

# 149
  • София
  • Мнения: 278
 Rolling Eyes Акушерката стоя при мен през цялото време. Лекаря дойде накрая, стоя няма и 20 мин. по време на напъните на магарето, заши ме и изчезна  Laughing

# 150
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Акушерка. И давата пъти, лекарите се мотаха за цвят в родилна зала.

# 151
  • Мнения: 959
Първия път - акушерката беше, главно действащо лице.
Втория път - лекаря  извършваше даже манипулациите, които трябваше да извърши акушерката.

# 152
  • Мнения: 80
Две акушерки, едната върху корема, другата чакаше бебо от долу, един лекар гледащ отстрани /сигурно е контролирал-не си спомням/, а лекаря ме пое после с шиенето. Анестезиолога - нямам спомен наоколо ли беше - сигурно. Без екип в Шейново.
да бях си избрала екип- ама айде де.

# 153
  • Мнения: 581
И с лекар и с акушерка.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 723
Акушерката беше, главно действащо лице,лекарката дойде когато Никол
почти беше излязла.
Но понеже плацентата не излезе сама ме упоиха и лекарката я е извадила.
Нямам шевове поне Grinning

# 155
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Лекар. Акушерката асистираше, заедно с една санитарка.

# 156
  • у нас
  • Мнения: 5 715
акушерка  Peace

# 157
  • Мнения: 3
На израждането на моя син бяха и лекаря и акушерката .Изключително съм съм доволна от тях.
Нямах нито един шев.Благодаря  на д-р Хранов и акушерка Григорова от Майчин дом гр.София за техния професионализъм и вниманието което ми обърнаха. Hug

# 158
  • Мнения: 52
И на двете раждания имаже и акушерка и лекар.и аз искам да благодаря на доц. Стойков и акушерка Даскалова от 2-ра клинична база гр.Плевен. Hug smile3525

# 159
  • Мнения: 6 441
Акушерка.Лекарят само ме заши. Peace

# 160
  • Мнения: 1 174
Акушерките обикновено си говорят нещо напъвай, не напъвай, дишай,не дишай. Но кой действа ,кой изражда бебето и в коя болница?

Ха ха  Joy  Не, не си говорят нещо, те говорят на тебе и е хубаво да ги слушаш  Wink . Мен ме изражда акушерка, лекарят го видях на двата преглада за разкритие и после дойде чак когато бях на магарето, стоя отстрани и гледа до сюблимния момент когато ми натисна корема за да изскочи бебчо, а после шев и кройка, пак дело на доктора. И ако трябва да съм точна моята акушерка не викаше "Напъвай, не напъвай", а "Акай !!!" щото преди това ми даваше напъттвия, че напъването не е от корема, а е все едно си в тоалетната по голяма нужда и имаш запек  Embarassed та затова и виковете: "Акай !!" Ох, сега ми е смешно, ама тогава..  Това се отнася за болницата в Горна Оряховица, гледам,че питаш и къде как е,  ама май навсякъде акушерката води раждането, а доктора само във важните моменти се меси  Wink

# 161
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За първият път нямам спомен, тъй като наоколо се мотаеха един батальон студенти и поне 4-5 човека в бели престилки, от които не можех да различа кой е лекар и кой - акушерка.
Вторият път - лекарят стоеше и ме галеше по главата (макар че аз го обвиних, че ми прави нещо, от което усещането става нетърпимо - всъщност акушерката ми правеше перинеалния масаж Mr. Green), а акушерката правеше всичко необходимо. Лекарят направи само епизиотомията, след като тя прецени, че е нужно и после ме заши - иначе тя си пое бебето и тя командваше напъвай и т.н.
Мисля, че у нас акушерките нямат право да правят хирургическите манипулации и шевове, нито да назначават лекарства по време на раждането и след това, така че на раждането присъства и лекар-АГ. Отделно си е неонатолога за бебето и анестезиолог, ако се налага.

# 162
  • Мнения: 217
Първият път - акушерка, лекарят и тримата студенти гледаха...
Вторият път (незнам дали е редно, но беше факт) ме израждаха 2 акушерки, а лекар в родилна нямаше... Дойде само в предродилна да ми пукне мехура...
Първи път - 1 АГ "Св. София"
Втори - АГ-Варна

# 163
  • Мнения: 107
И първият и вторият път имаше лекар,анестезиолог,акушерка и студент.Бяха изключитлен екип.Раждах в Окръжна София

# 164
  • Мнения: 3 360
Лекар и две акушерки Wink

# 165
  • Мнения: 106
Първият път стана много бързо и родих при акушерките. Вторият път ангажирах лекар и родих при него и една акушерка.

# 166
  • Мнения: 140
Две акушерки, едната върху корема, другата чакаше бебо от долу, един лекар гледащ отстрани /сигурно е контролирал-не си спомням/, а лекаря ме пое после с шиенето. Анестезиолога - нямам спомен наоколо ли беше - сигурно. Без екип в Шейново.
да бях си избрала екип- ама айде де.

При безпроблемна бременност, препоръчвате ли избор на екип лекар, акушерка и анестезиолог или само акушерка? Или според опитните мами не е нужно?

# 167
  • Мнения: 5 183
Акушерки ме израждаха
Лекарят ми дойде няколко пъти да проследи състоянието на бебето, тъй като бях с предизвикано раждане по здравословни причини.
Той ми направи и шевовете, но го нямаше в стаята, когато бебчо се роди

# 168
  • Мнения: 11 607
2 пъти - лекар и 1 път акушерка. Плацентата третия път и 2-3 шева от докторката, която бе в залата, но само гледаше, когато раждах!

# 169
  • Мнения: 568
И двата пъти една и съща лекарка с предварителна уговорка.

# 170
  • Мнения: 47
Двете ми раждания бяха с предварително ангажиран лекар заради проблеми с бременностите ми

# 171
  • Мнения: 1 437
лекар и акушерка

# 172
  • Мнения: 25
2 лекри и акушерка

# 173
  • София
  • Мнения: 429
Имах лека бременност,но трудно раждане.Добре,че нямах уговорка с никого,защото бях събрала всички доктори и акушерки около мен.Но определено  за самото раждане ми помогнаха две акушерки,под чието настъвление тръгна бебето.Самото раждане се следеше от трима доктори,единия от които после ми прави шефове.Благодарна съм на всички!За мен акушерките и докторите трябва да са  свързани и да не се предпочитат едните за сметка на другите!

# 174
  • София
  • Мнения: 1 185
Раждах с избор на екип в бившата "Тина Киркова"! Израждаха ме две акушерки и лекар! Лекарката първа пое бебето в ръцете си!

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
и лекар (с уговорка) и акушерка заедно.доволна съм,всичко мина добре. Peace

# 176
  • Мнения: 128
На първото ми раждане присътваше лекар, който ми направи епизиотомия. Втория път лекаря само ми спука водите и не се появи повече, но не се налагаха и шевове.

# 177
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Една акушерка натискаше корема, докторът извади бебето. Друга акушерка ми държеше главата и нещо бъбреше. Анестезиолог обикаляше наоколо. Санитарката брои ли се? Grinning

# 178
  • Мнения: 5 026
Не случих на акушерка аз. Беше отегчена и със слухови проблеми. "Добрата" акушерка спеше и си почиваше за следващото раждане  Confused
Лекарка-стажантка ме израждаше-не искам да описвам...

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имах уговорка с лекар и той и акушерката активно работеха.

# 180
  • Мнения: 5 997
Лекарката и акушерката работеха заедно.

# 181
# 182
  • Мнения: 96
Акушерка и специализант.

# 183
  • BG
  • Мнения: 1 900
Лекарката и акушерката работеха заедно.

И при мен така.

# 184
  • Мнения: 998
Двама лекари ,две акушерки ,един стажант и накрая дойдоха още фигури.
Малко сложен случай бях Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт