Сега и после , както и преди,пътешественици/чки сме, уви! - 8-ма серия - игра

  • 19 284
  • 447
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 784
Снимка номер 7 - Oslo Opera House


Това е най-големият културен център, построен в Норвегия през последните 700 години.  Най-поразителния елемент на сградата е наклоненият каменен покрив, съставен от 26 хиляди фрагмента, създаващи впечатление, че сякаш изникват от водата. Вътрешната част на сградата, състояща се от 1000 помещения, е изработена от дървесина и е украсена с произведения на изкуството на обща стойност 12 милиона долара. Екстериорът на южната страна на сградата е изграден от 450 кв.м. стъклени стени, с вградени в тях 300 кв.м. соларни панели.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 14:43 от veni9

# 31
  • Мнения: 2 093
Dobitu позна за сн 5. Това е новото допьлнение кьм Музея в Торонто-ROM, наречен Michael Lee-Chin Crystal.

ето и още една снимка на музея, на която се вижда оригиналната постройка. Избора на новия проект, беше посрещнат с доста протести и на хората изобщо не им хареса дезайна. Както виждате двете сгради изобщо не се врьзват и сьщо новото крило изпьква прекалено много и разваля вида на улицата. Архитекта е Даниел Лебенски, които е еврейн по пройзход и в едно от интервютата с него, той беше направил вразка между дизайна на крилото и Холкоста ( вече не си спомням каква беше врьзката), но е факт, че когато в Северна Америка се спомена Холкоста, никой няма право да каже каквото и да е. С две думи, вьпреки че проекта е бил спечелил конкурс, определено не спечели сьрцата на хората в Торонто. Аз лично сьщо мисля че мястото не е подходящо за подобен стил и изглежда доста странно.
vesy1 и в Торонто много хора карат колела, дори с тази рецесия в момента, колелата може да се увеличат.




# 32
  • Мнения: 4 784
Голямо затишие в темата  Rolling Eyes. Малко спам - ето едно линкче, с няколко весели забележителности  Wink - http://www.skynet.co.ua/stat_view.php?id=408

# 33
  • Мнения: 3 219
Номер 7 на нещо комунистическо и старо ми прилича newsm78

# 34
  • Мнения: 4 784
МерСедес, сградата е завършена през 2007г., а официалното откриване е през пролетта на 2008г.

# 35
  • Мнения: 3 219
Упс, снимката така ми изглежда Embarassed. Дай  и друго жокерче Praynig

# 36
  • Мнения: 2 093
сн 7 ми се струва че е някьде по на север; никой не влиза вьв водата, явно е студеничко там. май жокер  ни трябва

# 37
  • Мнения: 560
понеже малко заспа играта ви пускам и още нещо за познаване.
8 Най-големия закрит голф-комплекс в Света, Хландия- ПРОЕКТ

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 10:47 от vesy1

# 38
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
№ 8 ми се струва, че е проект , доста странна сграда

# 39
  • Мнения: 3 215
Същото щях да кажа и аз - много изкуствено изглежда  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямо затишие в темата  Rolling Eyes. Малко спам - ето едно линкче, с няколко весели забележителности  Wink - http://www.skynet.co.ua/stat_view.php?id=408

много са готини  Party

# 41
  • Мнения: 2 175
Привет..
гледам на фантастики ви избива.. newsm78 #Crazy

# 42
  • Мнения: 560
Ей страшни сте Hug
Не може човек да ви заблуди-всичките познахте  bouquet

В Холандия планират изграждането на най-големия закрит голф-комплекс в Света. Огромното спортно съоръжение ще е разположено на площ от 15 000кв.км. и се очаква да бъде завършено през 2010г.


# 43
  • София
  • Мнения: 10 043
magarence, welcome back!..кога мина това време!?
Айде, чакаме африкански подробности!

# 44
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ей страшни сте Hug
Не може човек да ви заблуди-всичките познахте  bouquet

В Холандия планират изграждането на най-големия закрит голф-комплекс в Света. Огромното спортно съоръжение ще е разположено на площ от 15 000кв.км. и се очаква да бъде завършено през 2010г.



Помислих си , че е мол, луда съм по такива магазини  Joy

От мене имате за днес:

№: 9



Хавана, паметника на Хемингуей

№ 7 все още не е познато, трябва ни и друг жокер!

 

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 18:26 от InaDot

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт