Рецепти от Израел и приятели...

  • 115 729
  • 403
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета   bouquet
Да се включа и аз с банановата тема Simple Smile Вече сътворих едно чудо - Сладкиш с карамел и банани и е във фурната, после ще добавя дали е толкова вкусен, колкото и чудесно изглежда.
Мисля да шпионирам сега с какво друго сте се развихрили в кухнята, че си нямам и идея за вечеря  newsm78
Приятно кулинарстване на всички   chef

За съжаление не ми се получи, много ми беше сладък, никой не му обърна внимание и вчера отиде в коша за боклук  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 21:38 от LadyDiDi

# 391
  • Мнения: X
Момичета ще ме извините, че ще се запиша. У дома много харесваме интернацинална кухня и реших да пробвам някои от рецептите ви. Връщам се да чета.

# 392
  • Мнения: 99
Гледаме си днес Улица Сезам и разказват за Ханука. И гледам едни голями топки, приличащи на понички, но са хубаво одормени кълба, майката ги напълни със сладко и поръси с пудра захар, бяха пържени. Детето каза зухария или нещо подобно. Сеща ли се някой за какво става реч?

# 393
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Суфгания   Grinning
     chef      


Във втората тема, която е продължение на тази, мисля, че има рецепта. Ако ли не - тук, малко по-назад, има една преведена.

Ето линк към превода на рецептата за суфганиот на Мимкис: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.msg10399588#msg10399588

И линк към рецептата на Илка, изпробвана е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391422.msg13456044#msg13456044

Чувствайте се добре дошли и във втората тема, тази тук стана дълга и трудна за преглеждане  Hug

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 07:12 от Mentha

# 394
  • Мнения: 99
Мента, супер си, запрятам веднага ръкави!!!!

# 395
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте, момичета   bouquet
Да се включа и аз с банановата тема Simple Smile Вече сътворих едно чудо - Сладкиш с карамел и банани и е във фурната, после ще добавя дали е толкова вкусен, колкото и чудесно изглежда.
Мисля да шпионирам сега с какво друго сте се развихрили в кухнята, че си нямам и идея за вечеря  newsm78
Приятно кулинарстване на всички   chef

За съжаление не ми се получи, много ми беше сладък, никой не му обърна внимание и вчера отиде в коша за боклук  Rolling Eyes
жалко,че така се е получило Sad
сега видях рецептата, 400гр захар множко ми се вижда newsm78 в тамата има рецепта за кекс с банани( угат банана) много е вкусен Peace

# 396
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета   bouquet
Да се включа и аз с банановата тема Simple Smile Вече сътворих едно чудо - Сладкиш с карамел и банани и е във фурната, после ще добавя дали е толкова вкусен, колкото и чудесно изглежда.
Мисля да шпионирам сега с какво друго сте се развихрили в кухнята, че си нямам и идея за вечеря  newsm78
Приятно кулинарстване на всички   chef

За съжаление не ми се получи, много ми беше сладък, никой не му обърна внимание и вчера отиде в коша за боклук  Rolling Eyes
жалко,че така се е получило Sad
сега видях рецептата, 400гр захар множко ми се вижда newsm78 в тамата има рецепта за кекс с банани( угат банана) много е вкусен Peace
Може някой ден да го опитам и този. Благодаря   bouquet Вчера правих меденки за първи път в живота си! Голяма играчка беше, но резултатът определено е изкушаващ  eat А днес намерих в магазина от тези комплекти на Dr. Oetker за коледни сладки плюс украсата - мързеливата работа и то без пари направо Simple Smile Дано да има с какво да се похваля накрая  hahaha

# 397
  • София
  • Мнения: 17 592
Момичета, моята баба правеше пастел - нещо като пай с кайма, каймата беше м/у 2 тестени листа, не беше с патладжани - може би да имаше домати, но не съм много сигурна в това... истината е, че никога не е била сред любимите ми ястия. Но на баща ми беше любима - само дето и той не знае рецептата; и съпругът ми все иска да я опита - по разкази и чувство за собствения си вкус. Хубаво, ама аз и идея си нямам как се прави... и рецепта в нета - за мое учудване - не видях... а много самоуверено казах, че ще намеря - и кайма извадих да се размразява... помагайте - някой срещал / ял / правил ли е такова нещо? Моля?

# 398
  • Мнения: 293
Момичета, моята баба правеше пастел - нещо като пай с кайма, каймата беше м/у 2 тестени листа, не беше с патладжани - може би да имаше домати, но не съм много сигурна в това... истината е, че никога не е била сред любимите ми ястия. Но на баща ми беше любима - само дето и той не знае рецептата; и съпругът ми все иска да я опита - по разкази и чувство за собствения си вкус. Хубаво, ама аз и идея си нямам как се прави... и рецепта в нета - за мое учудване - не видях... а много самоуверено казах, че ще намеря - и кайма извадих да се размразява... помагайте - някой срещал / ял / правил ли е такова нещо? Моля?
Дали е това:  newsm78
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=447.msg2447;topicseen

# 399
  • Мнения: 1 526
Кати, прочети в първите страници на двете ни теми има съдържание, помня, че рецептата е давана тук.

# 400
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря!!! Това е...
Хм, а баща ми м и издаде малката тайна, че по принцип трябвало да има и патладжан, ама баба не го слагала заради него, че не му харесвало така...  Mr. Green

# 401
  • Мнения: 9 991
 Grinning  bouquet Защо е замряла темата..?

# 402
  • София
  • Мнения: 17 592
Не знам - но вчера едвам я издирих.
Честит празник на всички!

# 403
  • Мнения: 347
Леле темата е чудесна много се радвам, че попаднах на нея.  smile3501  cook newsm74 Тук определено има много интересни рецепти  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт