С КАКВО ПОМНИТЕ ТИНЕЙДЖЪРСТВОТО СИ

  • 3 146
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 957
Прекрасни са тез' тийнеджърски години! 20-те са още по-хубави! А тези след 30-ет - не си ги давам за нищо!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 365
Тинейджърските години са ми още пресни и ги помня с това, че по цял ден се шматкахме с приятелки; все сериозни терзания от сорта на: "Ще ми се обади ли онзи сладур, или няма да се обади" , "Ще ме пуснат ли в дискотеката щото нямам години или не", "Откъде по дяволите да си намеря бележка за тези неизвинени отсъствия" и т.н. Добре че има такъв период, в който можеш да направиш куп глупости и автоматично да ти е простено, само защото си тинейджър!
От другата страна на медала бяха ученето, търсене на място под слънцето и сфера на по-нататъшно развитие, борбата за оцеляване в жестоката джунгла на тийн обществото. Хубави години бяха наистина, но се радвам че минаха

# 32
  • Мнения: 14
Тинейджърските ми години? Не съжалявам ,че са отминали...Ярък спомен?-отвратителното училище JoyБях кротко дете,почти не съм бягала от училище ,интересувах се от футбол/и сега е така/ и стаята ми беше облепена с плакати на ЦСКА ,имах албуми със снимки на футболисти и в общи линии това ми бяха интересите... И до ден днешен съм по стадионите със синчето ,тъй като тренира футбол /май аз съм бащата в семейството  Joy/Сериозна връзка продължила 2 год. и половина ...Отношението на родителите-майка ми ни "стягаше" сериозно със сестра ми ,вечерен час...не е видяла тя щури деца ... Не искам да се връща това време ,сега се чувствам много по-добре Whistling

# 33
  • Мнения: 63
Най-хубавите ми години.Много приятели,купони,събирания,концерти,плаж,море,бира,,,всичко хубаво.Нямах проблеми с родителите зя нищо,абе супер си беше

# 34
  • Мнения: 575
Ммм.. спомени...
Купони, яко учене, купони, яко учене, скандал с наще, защото гаджето ми искаше да се пренеса при него.. а аз бях само на 16.. после пак купони, пак учене, влюбвания, разлюбвания. Класно, баща ми в училище..първият секс, първият наркотик, първите цигари...Яко метъл, за да съм различна, винаги по- големи от мен приятели, отварящи за мен света на позволеното и не до там удоволствие.. мога да разказвам с години за прекрасните моменти в онези времена. Дори тогава осъзнавах , че това е временно положение и трябва да греба от него с пълни шепи. Знаех, че тогава полагам основите на днес и ... си налягах парцалките. Мразех наще да ме поучават, защото мислех, че не ме разбират. И сега не ме разбират и сега ме поучават, ама поне ме уважават и знаят , че не си оставям магарето в калта.Доказах го през тинейджърските си години, когато родителите ми смятаха , че ще стана продавачка в супера, а се оказах вишистка с собствен бизнес и семейство..
Най- яркият помен - Сутринта на 18я ми рожден ден. Баща ми ме събуди, но не с " Честит рожден ден мило детенце", както през изминалите 17г, а с "Виж какво моето момиче, от днес нататък отговорността за постъпките си я носиш ти и само ти. Мисли си в какво и как се забъркваш защото вече си подсъдима.. честито"
отношението им към мен- основно помня недоверието. Аз съм от поколението което завари свободията.. никакви униформи, вечерни часове, забрани... всичко ни беше позволено и аз от всичко опитвах. Родителите ми се притесняваха, не вярваха на обещанията ми , че само пробвам и нищо повече.; Смятаха всяка моя 4ка за тотален провал и бяха безкрайно горди с мен когато влезнах в университет и им доказах , че въпреки хилядите ми неизвинени отсъствия аз съм знаещ и можещ човек. Сега си спомнят с умиление за безсънните нощи в които не са знаели къде съм, а майка ми се моли дъщеря ми да е поне на половина толкова дива, за да ми го върне тъпкано Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 1 819
Елитно училище - голяма гордост, първи срещи с алкохола, първи и последни с тревата, запознанство със секса, Ялта, Юлита и как се казваше онази дискотека в ЦСКА???, екскурзии на Банско, спане в приятелки, 5 години нещастна любов (сега се чудя къде ми е бил умът), големи купони на които неканена пристига полицията, на Попа в 7... Единственото, което не мога да разбера от тези години е как не са ми хвърлили як пердах в къщи newsm78 newsm78 newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямах търпение да завърша училище, че да започна да живея истински, като възрастен човек в друг град и далеч от познати и роднини. Като цяло тийнеджърството ми беше доста тъп период - съобразяване с родители, с учители, това не може, онова не е прието... Провинциална работа. Форсирах двигателя на ръчна спирачка. Свободата, Санчо, е на върха на копието!

# 37
  • Мнения: 1 517
Ако родителите ми знаеха и половината от това, което вършех като тийнеджър сигур щяха да ме заключат.  Mr. Green

Аз след години започнах да си признавам поетапно щуротиите...добре, че бях бременна, тате не посмя да ми посегне  Grinning
Иначе беше тривиално; най се вбесявах от родителския контрол, но определено имаще защо (да ме контролират). Учех в елитно училище, бях почти отличничка; добре, че "намаленото поведение" вече го нямаше, иначе незнам...Най-"смелата" ми постъпка: казах под мустак в час по химия: "баси тъпата крава" по адрес на учителката, тя взела, че ме чула и почти ме изключиха за "вулгарно поведение и обида на учител" - това в далечната 1996.
Гаджетата: имах много, налитаха, но не се задържаха  Laughing Причината: много си я стисках и не им давах.
Хубав спомен са ми по-късните пубертетски години, защото тогава не се чудех къде да си крия порастващите млечни жлези (както писа някой), а гордо ги вирех.

Гадни моменти:
1.операцията на майка и последващата смяна на ролите родител - дете (много е гадно това усещане  Sad )
2.заминаването на татко на гурбет и последващата разруха на семейството
3.една случка с мен, за която не ми се говори  Sick

Ако трябва да  класифицирам този период като хубав или лош, определено ще попадне в графа "хубави спомени".

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493

С какво помните тинейджърството си

Кой е най-яркият момент променил нещо във вас

Какво е било отношението на родителите ви към вас

Срамежлива, несигурна, неконтактна, неориентирана, комплексирана, зубрачка, отличничка, девствена - с една дума: ЗАДРЪСТЕНА.

Най-ярки моменти, които са ми повлияли- една голяма несподелена любов, която отключи таланта ми на писане; и певческите ми изяви. И един много лош период на депресия.

Отношение на родителите: като към бавноразвиващо се, тоест прекалена загриженост.

# 39
  • Мнения: 1 127
1. Недобри спомени - много ограничения от страна на баща ми, трябваше да му се подчинявам
безприкословно, неосъщесвена любов по тези причини,но да не се връщам назад. Praynig
2. Раждането на сина ми. Hug
3. Отговорът се съдържа в т.1

# 40
  • Мнения: 455
С какво помните тинейджърството си - Много гаден период. Училище, домашни, уроци, изпитване, класни, на всичко отгоре нямахме право на повече от 5 (пет) неизвинени за срока! И не ни даваха да пушим в училище даже! Вечерен час и хайки по кръчмите, то не, че имаше и много кръчми, де. Дискотеките започваха след 22 часа без нас. И още има, ама да не превръщаме темата във филм на ужасите.  Mr. Green

Какво е било отношението на родителите ви към вас - Отвратително! Непрекъснато ме командваха, ограничаваха, забраняваха, третираха като дете, а аз бях толкова голяма, зряла, умна, отговорна и прочие, че как ги изтраях, още не знам.  Joy
А те мен как са ме изтраяли, е загадка и до днес.  Mr. Green
[/quote]

Ами с много спомени си спомням и хубави и лоши. Годините ми преминаха под знака на спорта, в игри на народна топка на площадката, печене на царевица открадната от едно поле  Laughing С връщане на вестници и бутилки, за да изкараме с приятелите ми по левче за сладолед. С гадните момчетии в училище, които ми подмятаха чантата и се бъзикаха на мой гръб, ама после да видите като станах мадама  Sunglasses как им се свиха сърмите  Joy


[/quote]
 Peace
В добавка - безкрайни игри на село, при баба през ваканциите и почивните дни и измислени ситуации в останалите дни в града. Измислени - беше ми по-лесно да се справям с "живота" си.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
И бригадите - в доста мизерни условия, в които днес не бих пуснала децата си. Вярно, че беше купон, но мат`риалната база беше ужасна.

# 42
  • Мнения: 3 929
С любовните трепети най-вече, с ученето, ученето и...ученето, ама една задръстена бях...Затова и нямам кой знае какви ярки спомени. Ама пък за сметка на това, какви бяха студентските години...

# 43
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Уууу, гадни години  Rolling Eyes
Тогава никога нямах време за себе си, просто ей така да си скучая, или да се мотая безцелно по кафетата. Тогава работех най-гадната работа в живота си, никога нямах пари, и брат ми тъкмо влизаше в пубертета (гадна работа  Confused)
Но пък и тогава изживях първата си истинска връзка, продължила доста години. Беше някак странно романтично как двамата се борехме с живота заедно. В последствие обаче останах да се боря сама, а той се носеше по течението, а като прибавим и отношенията с баща ми, може да се каже, че в тези години изживях и най-голямите си разочарования.
Най-яркият спомен - моментът, в който осъзнах какво искам да работя веднъж щом завърша средното.
А отношението на родителите - никога не са ме разбирали, но майка ми поне ме обичаше, колкото и странна да й се струвах  Wink

# 44
  • Мнения: 2 334
Със любовните ми тръпки,със събирания с приятелки както и с тежкия ми характер тогава  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт