Рисковете на професията

  • 2 194
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Коя е най-рискованата професия според вас?
Какви рискове сте склонни да приемете и на какви не бихте се подложили в името на работата си?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Миньори
Летци
Сапьори
Всички работещи в Кремиковци
..............
За тях се сещам на първо четене

# 2
  • Мнения: 9 903
днес четох, че в украинското черноморие за 1 година са открити телата на 800 моряци. Ако това е вярно, е ужасно, ужасно много.

# 3
  • Мнения: 25 600
Всяка професия може да бъде изключително рискована за конкретния човек. Както му е писано.
Някои и в леглото умират.  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, но от някои не умираш,
а получаваш трайни увреждания.
Например миньорите - защо на 40 са пенсионери ?

# 5
  • Мнения: 25 600
Например миньорите - защо на 40 са пенсионери ?

Защото на 60 са в гробищата.

# 6
  • Мнения: 1 277
Миньори
Летци
Сапьори
Всички работещи в Кремиковци
..............
За тях се сещам на първо четене

Към тях бих добавила и пожарникарите и полицаите.

# 7
  • Мнения: 194
Рискова...., ама за кого?

Мисля , че е тази на лекарите Peace

# 8
  • Мнения: 2 401
Рискова...., ама за кого?

Мисля , че е тази на лекарите Peace

Да, за кого? Иначе, дреме им на лекарите..
Аз не бих могла да поема риска да управлявам чужди пари например. 
Всичко друго, с което поемам само собствен риск - да.

# 9
  • Мнения: 25 600
Аз не бих могла да поема риска да управлявам чужди пари например. 


Има и по-гадно - да отговаряш за чужди животи, особено детски.

# 10
  • Мнения: 592
Еее, Мизи - тъкмо мислех да ти дам няколко хилядарки да ми ги умножиш!
Рискова е на пилота на военния самолет, на сърдечния хирург и много други - там където зависи нечий живот си е рискова във всеки един момент - ненадейно, неочаквано.
Другите са вредни за здравето.

# 11
  • Мнения: X
Разбира се,че тази на библиотекаря.
Толкова много книги с твърди корици, а не съм ги видяла да носят каски, библиотекарите, де.
На ДиДжея също му е много опасна професията, освен че може да оглушее скоропостижно, е принуден да общува с всякакви подпийнали и пренаквасени хора, някои от които с доста лошо пиянство.
Скоро от моя лекар разбрах, че след като работя на компютър съм застрашена не само от увреждане на зрението, коео вече успя да се случи, ами направо на цялата нервна система, така че ако на моменти ви се струвам крайно избухлива и истерична, това би трябвало да е изкривяване вследствие на професията.

# 12
  • Мнения: 1 629
Съдейки по себе си (какво му остава на човек като поостарее, освен да си пробутва личния опит), няма безопасна професия. Като барман чупех чаши в краката на клиентите и се нарязвах с ножчето за лимон, като администратор (нещо в офис) съм по-зле, заплаха за себе си, но и за околните. Принтерът може да печата, но може и да захапва пръсти. Телбодът не трябва да се оставя без голяма и сложна книжка с упътване на поне пет езика. Така де, до индивид си е.

# 13
  • Мнения: 1 006
........ че след като работя на компютър съм застрашена не само от увреждане на зрението, коео вече успя да се случи, ами направо на цялата нервна система, така че ако на моменти ви се струвам крайно избухлива и истерична, това би трябвало да е изкривяване вследствие на професията.

 Mr. Greenе тука че  се впишеме сите форумки веке Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, за кого? Иначе, дреме им на лекарите..

Мно`о ясно, че не ни дреме!

# 15
  • Мнения: 2 401
Да, за кого? Иначе, дреме им на лекарите..

Мно`о ясно, че не ни дреме!

Не казвай, че е обратното, щото ако беше, нямаше да могат да практикуват, пък и никой няма да повярва..  Peace

# 16
  • Мнения: 2 448
Естествено, че най рисковата е тази, за която работиш, а не ти плащат. Рискуваш да умреш от умора и глад.  Такава не бих започнала.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Найш колко ми дреме кой колко и дали ще ми повярва. Ако ми дремеше няа`аше да мо`а да практикувам.

# 18
  • Мнения: 4 785
Абе всяка професия си има риск.

 Аз даже мога да ви кажа за една рискована /вече през мои поглед/ професия, за която може и да ви стане странно - едната година като администратор - един украинец откачи още с влизането си. Крещеше от входа - мина през крещене, псувни - а аз и здрасти не бях успяла да кажа  Shocked Та стигна до физическа саморазправа - полиция и т.н. Ма тва сравнение със следващия сезон когато се издигнах във фронт офис мениджър е нищо - тогава викам си спокойно е положението, спокойно докато един "добре облечен бизнесмен" не ми опря пистолет в главата, задето е зает любимият му апартамент ooooh! Имам и още един случай с такъв "добре облечен бизнесмен" - на нощна смяна реши, че аз трябва да се кача в стаята му. Звъня 10 пъти на рецепция, на 11 слезе с охраната си - 4 добичета и аз и охраната на  хотела - дядо на 60+ год. Как съм се обяснявала не питайте. Това е на пръв поглед никак не-рискова професия. Stop

# 19
  • Мнения: 1 470
Камикадзе...

# 20
  • Мнения: 1 312
Звероукротител,акробат в цирка,регулировчик.

А коя според вас е най-трудната и гадна професия?

# 21
  • Мнения: 1 470
Преди години на мъж ми му бяха предлагали да се бие за чеченците,срещу определена сума пари-половината пристига при семейството му при заминаването,а другата половина с кофчега обратно...

# 22
  • Мнения: 3 634
Струва ми се, че всеки оценя различно допустимият риск в една професия. Както вече се спомена е доста важно и за кого е риска. Например баща ми е тираджия и твърди, че неговата професия е високо рискова за околните, но не и за него самия. 

# 23
  • Мнения: 54
  Например баща ми е тираджия и твърди, че неговата професия е високо рискова за околните, но не и за него самия. 

  А- не така! Ако спира да качва разни мацки може да стане високо-рискова. Laughing

# 24
  • Мнения: 502
 Ами политиците,министрите,да не мислите че им е лесно? Рано или късно се забъркват в някоя афера,после жълти вестници,съдебни дела до безкрайност....Ужасно,жал ми е за тях. Леле пък колко псувни отнасят!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:34 от maraidara

# 25
  • Мнения: 166
Имелда, страхотен акцент си усвоила /ш`мъ прощавате за успамвънь`ету/. Обаче иначе си права. Не знам каква трансформация на съзнанието и чувствителността си следва да претърпя, за да придобия физическата възможност и психическата освободеност да ампутирам крак /примерно/. Ще ми струва дълги, безсънни дни и нощи в себевъздействие и самоубеждение, че правя това, за да спася човешки живот. А дори няма гаранция, че ще успея да се навия, най-много да превъртя. С това само искам да подчертая, че действително лекарската професия е най-рисковата - за самия теб, и за всички потенциални пациенти. И съм напълно сериозна.

# 26
  • Мнения: 54
  Много от лекарите са си чисти администратори.

# 27
  • Мнения: 599
Професията "мутра" също е много рискова.

# 28
  • Мнения: 227
Лекарската професия ми се вижда най-страшната за мен.

Не знам каква трансформация на съзнанието и чувствителността си следва да претърпя, за да придобия физическата възможност и психическата освободеност да ампутирам крак /примерно/. Ще ми струва дълги, безсънни дни и нощи в себевъздействие и самоубеждение, че правя това, за да спася човешки живот. А дори няма гаранция, че ще успея да се навия, най-много да превъртя. С това само искам да подчертая, че действително лекарската професия е най-рисковата - за самия теб, и за всички потенциални пациенти. И съм напълно сериозна.

Съгласна съм с това мнение.Не е за всеки.
А онколозите...Имах неприятната случка,да се срещам често с един такъв лекар.Той е на успокоителни почти през целия ден...Не го виня...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 783
В лекарската професия няма само загуби, има и много победи. Понякога невъзможни, магически, понякога пирови.

Lyusil , не съм сигурна, че си ми разбрала изречението.
Според минухар, ако на един лекар му дреме, не може да работи и не би ми повярвала, ако твърдя обратното.
Аз казвам, че не ми дреме дали минзухар и още нам колко съфорумци  и граждани вярват дали ми дреме. Няма да мога да работя, ако ми дреме за общественото мнение и настроение.

За пациентите ми ми дреме. И то много. Не ги приемам лично, не ми дреме за тях, защото ги обичам, а защото съм отговорна за тях и те зависят от мен.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:29 от Имелда Маркос

# 30
  • Мнения: 25 600
Не знам каква трансформация на съзнанието и чувствителността си следва да претърпя, за да придобия физическата възможност и психическата освободеност да ампутирам крак /примерно/. Ще ми струва дълги, безсънни дни и нощи в себевъздействие и самоубеждение, че правя това, за да спася човешки живот. А дори няма гаранция, че ще успея да се навия, най-много да превъртя. С това само искам да подчертая, че действително лекарската професия е най-рисковата - за самия теб, и за всички потенциални пациенти. И съм напълно сериозна.


Ако разсъждаваме по този начин, наистина професията на политика ще излезе най-рискова, защото само с един подпис решава живота и бъдещето на милиони хора. Какъв ти отрязан крак, когато може да хвърли страната във война и да причини смъртта на милиони?
Ох, добре, че политици стават само дебелокожи говеда, че сън нямаше да ме хване от жал за безсънните им заради душевни терзания нощи...  Whistling

# 31
  • Мнения: 166
Имелда, разбрала съм те правилно. Стъпих върху иронията ти и обърнах нещата, поставяйки ги в истинския им облик.
По повод последното, което си написала. Моята баба така е научила майка ми, а тя мен. Че на майката е отредено понякога да бъде повече силна и по-малко майка. Например когато детето се нарани и ти, дезинфектирайки раната му, с напълно ясно съзнание и със свито от майчино чувство сърце... му причиняваш болка, или търкаш афтите, или слагаш студените оцетени чорапки на краката му... Малко лекари са като теб, за съжаление.
Извинявам се за спама, още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт