Отговори
# 255
  • Мнения: 6 993
Ами не знам Rolling Eyes Предполагам, защото няма търсене.
Аз съм чула само за 2 държави, в които се продават в реалния свят, така да го кажа - Финландия, защото тяхна е едната голяма марка и Франция, в биошоповете, но и там казват, че много рядко се намира.
Ако искаш, мога да ти поръчам онлайн, вече съм много веща с пазаруването Flutter
Но по-добре или на лични да си говорим, или в темата в алтернативния, да не спамя тук Simple Smile

# 256
  • Мнения: 233
Ще ти кажа защо- защото в аптеките всичко минава жестоки проверки и се изискват една камара сертификати (например разрешително за производство)- нещо, което не се изисква в нета. Аз пък не бих си купила лекарства или нещо подобно от нета. Нито знам къде е произведено, при какви условия, хигиена и т.н. И това, че се продава само в нета ме навява на мисълта, че се избягват някои от законовите изисквания.

# 257
  • Мнения: 3 869
Чашките не са в аптеките от маркетингови съображения, не защото им липсват сертификати - правят се от медицински силикон. В аптеките се продават широкоупотребявани масови стоки. Не бих казала, че на кремовете на Ланком им липсват сертификати, но не се продават в аптеките, а само в сепициализирани магазини-салони. Просто таргет-групата на чашката за момента не покрива разходите за дистрибуция и реклама през аптечната мрежа..

# 258
  • Мнения: 233
Смея да кажа, че съм близо до този бизнес и нещата не стоят точно така. Ако в аптеката няма препарат, които търси пациент, аптекарят прави заявка в склад и препаратът пристига по поръчка. Чашките ги няма нито в един аптечен склад. Все пак аптекета не е търговски обект, а институция и маркетинговите закони не действат що се отнася до това да услужиш на пациент в нужда. Въпреки голямото желание и тършуването по складове, чашки няма. Странно, но в нета не намирам нито производител, нито номер на разрешително, нито разрешително за продажба у нас и т.н. , но това може да е и мой пропуск. Също така къде пише, че са направени точно от този силикон и кое удостоверява истинността на този надпис, ако има такъв. Както и за да е много задълбахме- спирам  Peace Peace

# 259
  • Мнения: 3 869
Просто чашките не са лекарствен препарат! Не подлежат на същия режим като лекарствените средства. Презервативи примерно има и в аптеките, и в магазините - но са масово използвано средство. Чашката е сравнително нов продук - иновативен по харектеристики и по тази причина насочен към една сравнително малка засега целева група (особено пък у нас). Точно за тази целева група, интернет е най-подходящия канал. Маркетирането и дистрибуцията през аптечната или друга магазинна мрежа значително би оскъпило продукта без да увеличи достъпността му спрямо целевата група..

# 260
  • Мнения: 12
Това с чашките ми звучи много интересно и практично, но, честно да си кажа, съм доста резервирана към пазаруването онлайн...

# 261
  • Мнения: 682
Напоследък си купувам доста неща онлайн, всичко идва навреме, у дома, понякога и доставката е безплатна.Това не по темата де.
Аз смятам да си взема такава чашка.Някой може ли да сподели, има ли възможност да падне, ако се спортува с нея?Може и смешно да ви изглежда, но като нито съм я видяла, нито съм я пипнала, не мога да си представя, как ще е?

# 262
  • Мнения: 38
В първите ден два ,в по голямата част от времето -тампони - сега съм на Тампакс ,а иначе превръзки.А пък тази чашка е нещо,за което не бях чувала,може да я пробвам някой път.

# 263
  • Мнения: 12
... има ли възможност да падне, ако се спортува с нея?

Хм... интересно, да  newsm78. Но нали пишеше, че прилепва по стените на вагината и може да се използва при спортуване и плуване? И все пак, ако някой знае нещо, моля да сподели Simple Smile

# 264
  • Мнения: 93
Напоследък си купувам доста неща онлайн, всичко идва навреме, у дома, понякога и доставката е безплатна.Това не по темата де.
Аз смятам да си взема такава чашка.Някой може ли да сподели, има ли възможност да падне, ако се спортува с нея?Може и смешно да ви изглежда, но като нито съм я видяла, нито съм я пипнала, не мога да си представя, как ще е?
Аз съм спортувала с моята не веднъж и не съм имала проблеми до сега! Simple Smile

# 265
  • Мнения: 3 869
... има ли възможност да падне, ако се спортува с нея?

Хм... интересно, да  newsm78. Но нали пишеше, че прилепва по стените на вагината и може да се използва при спортуване и плуване? И все пак, ако някой знае нещо, моля да сподели Simple Smile

Няма шанс да изпадне, едно заради мускула, който я поддържа отдолу, второ заради вакума, който създава! Лично не съм я ползвала за плуване, но много са я ползвали на морето и в басейни и не споделиха да са имали проблем. Важното е като се поставя да направи добър вакум. Постига се като се завърти леко (придържаки основота) и се издърпа леко навън и се побутне навътре. Не може да я изкарате само с мускулатурата на влагалището именно заради вакума, трябва първо той да се освободи.

Общи условия

Активация на акаунт