Размер на глава - 38 г.с., размер на бедро - 36 г.с.

  • 11 045
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Почти всеки път на ехографа ми отчиташе някаква разлика в термина! Спокойно. Hug  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 340
Като видях темата и се зачудих да не би да съм я пуснала аз преди няколко месеца  Mr. Green. Моят случай беше точно такъв - в 37-ма седмица по глава отговаряше на 38-ма, а по бедро - на 36-та, измериха го 2 350 гр. Скъсах се от рев, помислих, че нещо му има на детето /първото ми се роди 3 850 гр./. Няколко дни след това бебето се роди 2 800 гр., съвсем съразмерно  Simple Smile. Не се притеснявай и не се разстройвай, всичко е е наред  Hug.

# 17
  • Мнения: 6 365
Глава- 32 седмици, краче- 29 седмици. Още от началото бедрената кост изостава от "европейската" таблица за размери, но да не забравяме, че сме булгаристанци и наследници на конен народ, както каза един лекар.

Ако има проблем с костното развитие, то той наистина е драматичен, не е разлика от седмици, която може да е в рамките на грешката.

# 18
  • Мнения: 204
Както са ти отговорили другите ,нормално е  не се притеснявай.

# 19
  • DE
  • Мнения: 521
И моето бебе вървеше с 2 седмици напред според обиколката на главата и коремчето.  Тъй като при изчисляването на предполагаемото тегло се взима предвид и дължината на бедрото смятаха, че ще бъде около 3800 гр. Роди се един ден след термин с тегло 4425 гр и ръст 56 см и да ти кажа, в действителност никак не е късокрак Simple Smile Така че няма място за притеснение, просто имай готовност за по-едро от предварителните изчисления бебе.

# 20
  • София
  • Мнения: 278
Или пък обратното  Laughing През цялата бременност ми казваха че бебето върви 2-3 седмици напред, в 37-ма седмица го изкараха с обиколка на главата 98мм. Бяха ме наплашили, че ще е огромно  (над 4 кг.) и може и да не мога да родя нормално. Да ама не! Родих си на термин, а бебо беше 3550гр.

# 21
  • Мнения: 137
Здравейте,
След последния преглед съм леко притеснена. Главата на бебето отговаря на 38 г.с. - т.е. върви близо 2 седмици напред, а размера на бедрото на човечето отговаря на 36 г.с.
Случвало ли ви се е такова разминаване?
Докторката ми каза, че по-принцип за сега няма място за притеснения, но ще съм изключително благодарна на мнения на майки със сходен опит  Hug
не се притесняваи от размерите важното е да е живо и здраво апак си4ко др 6те е наред аз сам ве4е в 41г.с.(закаснявам)а като измериха моето беб4е главата му е 8.8мм но поне казаха 4е няма проблеми и засега сме наред

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
И при мен бяха измерили разминавания от 3 седмици в размерите. Наплашиха ме, че бебето е много малко и не се развива както трябва, а всичко си беше съвсем наред, Слава Богу!  Praynig

# 23
  • Мнения: 43
Момичета, страшно ви благодаря   bouquet

Знам, че най-важното е да се роди живо и здраво и че това е апаратура, често и доста стара и благодаря за споделеното. Дребната помощ за психиката е безценна в такива моменти  Hug

# 24
  • Мнения: 1 322
Не се притеснявай, възможно е да се получи такова разминаване на видеозона, но това не значи, че на детето му има нещо. Аз имах такова разминаване, но в по-малки седмици.

# 25
  • Мнения: 387
на мен последния ехограф ми показа 3000гр., а родих 3850гр.
пак по ехограф ми излизаше да родя около десет дена по рано, пък си родих точно на термина...
това са горе-долу данните...така че без притеснения...
ако пък много се притесняваш отиди при друг лекар и се консултирай с него...

Общи условия

Активация на акаунт