Малък Сечко вънка вее, Януарчето вкъщи с мама дивее

  • 20 317
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 180
Толтичкааааа!!!  Joy Корал, да ти е жив и здрав!
Доника, страхотни снимки  hahaha

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
Сиса,2780, гледам четеш - какво стана с теб? Последно преносваше и чакахме вести?
От Метро днес взех за проба Хъджис и Либеро - е Памперс могат пасти да ядат - тия си имат и ластиче, а Хъджиса с тоя мечо Пух...

# 32
  • Мнения: 656
Абе те и на Калоян винаги са му били течни акитата, много добре знам, че е ок да са така. Но просто последните няколко станаха още по-течни и ги няма тези бучици дето са като захар. Както и да е - не ме притеснява все още, следя си го за разни други признаци и това е. В неделя и без това сме при педи, тя ще каже ако има нещо обезпокоително.

Адашката и аз я засякох веднъж, че чете и тъкмо си викам - ще пише, ама не би.. Хайде, кажи какво стана с теб..

Иники, и аз много ти благодаря за линка с шумовете  bouquet Странно е, че сешоарът върши най-добра работа, при това мигновено, а "живият" сешоар - нъцки - нищо не прави...

# 33
  • Мнения: 14
здравейте мамчета на 04.02. в 17.00 ни се роди малката принцеса Селин 4050,52 см секцио
беше доста трудно раждане приеха ме в 7 сутринта до 2.30 вече бях с пално разкритие и така още 2.30 напъни и накрая секцио и след всичко това и 12 дена престой в болницата защото сам имала вазпаление и най накрая сме си вкъщи от няколко дена Grinning
и сега немога вече да я кърмя и сме само на АМ което допълнително ме разстройва

# 34
  • Мнения: 641
Цитат
Иники, и аз много ти благодаря за линка с шумовете  bouquet Странно е, че сешоарът върши най-добра работа, при това мигновено, а "живият" сешоар - нъцки - нищо не прави...
Да бе ефекта е моментален, аз в началото не вярвах – мислех че е съвпадение – ама не – пускам го, следва прозявка,блаженна физиономия и човека е отплувал. Магия има, даммм Crazy

sisa2780, честита ти щерка! Да ти е жива и здрава и много да ви радва!
Корал, да ти е жив и здрав синът!  newsm59

# 35
  • Мнения: 524
Да ни е честита новата темичка! Нека да е изпълнена само с положително емоции, а бебенцата ни да растат здрави и щастливи!  bouquet

Доника, отново благодаря за перфектното оформление на темата. Страхотна си, силни  Hug от мен!!!
Мерси много за споделеното, относно стряскането на бебетата, явно е в реда на нещата.

За заглеждането - Александрина от десетина дни някъде, като движим предмет пред очите и на около 20-30 см. се заглежда, следи с поглед, обръща си главичката.
Да ви се оплача - сутринта цедих кърма и понеже след обяд имам по-малко, реших да дам от нея. Добре, че я опитах на вкус - много странен, не както е обикновено, имаше някакъв странен вкус като на някакъв препарат. Бях я цедила сутринта,  стерилизирано шише, в хладилника...
Много странно, досега не се е случвало. Идея си нямам защо така е станало. Е, хвърлих я, не посмях да я дам.

# 36
  • София
  • Мнения: 120
Sisa, Честита ти дъщеричка Селин!Да е жива и здрава и много да радва мама и тати.
Корал, Честит рожден ден на гомямото момче! Много здраве и усмивки.
Аз да ви се похваля, че днес имах успех със слинга-ходихме до магазина, навън валеше сняг, а малкото човече спа през цялото време и му беше хубаво и топличко Simple SmileПрибрахме се и веднага се разрева Grinning
Да ви питам, че не що аз не мога да разбера newsm78 защо се цедите. Не искам да обидя никой, само искам да знам, защото на мен не ми се налага и не ми е ясна причината ShockedПреслав си хапва добре, даже понякога така се олива и капе мляко навсякъде-голямо е прасенце.
Хубава вечер, мамчета Hug

# 37
  • Мнения: 645
Честита ни нова тема!Доника благодарности, както винаги оформлението и заглавието са чудесни Hug
Честити месечинки на празнуващите бебенца Heart Eyes
Сиси честита дъщеричка да е жива,здрава и много послушна!
Коралче честит рожденник много здраве и да е добър батко!

# 38
  • Мнения: 14
момичета искам да ви питам нещо
имаме гъбички по езичето и педи ни изписа дактарин гел на листовката пише че не е хубаво да се ползва при деца по малки от 6 месеца някой ползвал ли е от този гел или дами кажете какво друго мога да направя

# 39
  • Мнения: 36
Ох, момичетаааааа имаме кръв в акото.Ходихме в токуда и ми казаха, че мойе би е алергия към кравешките продукти,които аз съм консумирала. Направо съм ужасена. Къде кърмата малко пък и алергия да му докарам на детето.......... Сега не се знае дали и АМ което давам му понася,защото и в него имало краве мляко....

# 40
  • Мнения: 524
Monick , цедя се, защото сутрин имам много кърма,а бебка не може да я изяде цялата.
sisa2780 , честита дъщеричка и от мен! Да расте здраво и послушно дете!  bouquet

# 41
  • Мнения: 387
Monick аз лично се цедя само, когато мисля да излизам...като днес...нахраних я излезнах, но понеже тя яде през два часа понякога се налага да и оставям ядене...и сега съм събрала няколко контейнерчета в хладилника, които могат да изкарат няколко дни и така мога да излизам за по два три часа...днес бях на кола маска...и така...

иначе не цедя нищо, квото изтече си го оставям да тече върху нещо и хвърлям...иначе не се доицеждам, за да не се получи свърхлактация...

за акото нормално е да е течно с топчета като захар, както някой беше писал...

за заглеждането от някол;ко сни се заглежда в играчката над леглото...

за изцедената кърма elli_g някъде в кърмаческия форум четох, че може да има точно такъв вкус...но това не и променяло качествата...ако намеря къде го пишеше ще ти го пратя на лични... Hug

а на Сиси, Барборанчето, Сладурчеста и момичетата с проблем с кърмата защо не се обърнете към ЛЛЛ мисля, че Гери го беше направила преди време...мисля, че ще успеят да ви hеlp-нат... Praynig

сока от моркови и сока от ябълки са много полезни за кърмата...казвала ми го е лекарка, която благодарение на това е кърмила 2,5г...

Доника на Хриси не му ли е време да маха памперса...аз мисля много по-рано да стане това...и дано де...

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:14 от lorini

# 42
  • Мнения: 429
alex222  , а изследвания направиха ли ви? Много ми е странно как решават, че е алергия без изследвания...Моята педи каза, че пъпчиците на Петя са от алергия към краве продукти...на мен обаче не ми се вярва, защото ям супер малко такива..., а от няколко дни съм ги спряла съвсем и ще видим...
Сиси, честита дъщеричка:) Защо не можеш да кърмиш?
Коралче, честит рожденник! Да бъде добър батко!
Петя от 3 часа ми е на гърдите, нервничи, дърпа,стиска и повръща по малко...сега и пуснах baby noise (10x Иники Hug) и ми заспа на рамото.
Като говорехме за усмивки, обожавам когато по време на кърмене Петя спре, усмихне се супер широко и блаженно (с гърда в устата) и след малко продълчи със сученето:) Напоследък го прави постоянно и много и се радвам  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:10 от barboran4e

# 43
  • Мнения: 30
Доника, бравос  smile3501 smile3501 smile3501!

Корал, да ти е жив и здрав рожденника! Много да ви радва и слушка!


sisa2780, честита ти малка принцеса! Радвам се, че все пак всичко е приключило и вече сте си вкъщи! Доколкото знам дактарин го изписват на повечето бебенца с coop. И на нас ни казаха още в болницата да го вземем ако получи млечница.

alex222, незнам какво да ти кажа относно кръвта в акото  Sad. Дано да не е нещо сериозно и да отмине.

И на моя дрисльо са му много течни акитата, няма памперс, който да не ни е пропуснал. Ама това е от доста време, та дано да не е разстойство.

Днес имам доста кърма, пу, пу. Дано така да остане. Ама нощес не ставах да се цедя. Иначе аз познавам вече горе долу колко кърма имам. А като няма, и да стискам, и да не стискам нищо не излиза, по 2-3 капки и толкоз.

Monick, цедим се осовно за стимулация. Щото намаля млекодобива.

За заглеждането, моят малък мъж вече много се кефи на шарени играчки. Смее им се и ги глеееееда, ама ни казаха, че по принцип 40-50-тия ден може да се каже, че вече виждат що годе ясно.

Сиси, на теб педито ли ти каза, че имате млечница?

barboran4e или Иники дайте пак линка на baby noise, че го затрих някъде и не ми се търси.

# 44
  • Мнения: 429
Лорини, свързах се не с ЛЛЛ, а с  Кабинета по кърмене в Майчин Дом- докторката и момичетата там са страхотни (Сиси може да го потвърди!). При мен проблемът не беше с кърмата, а че Петя яде супер малко...тя и сега така си продължава-никога не ми изпразва гърдата, а суче нон стоп ... И като започне да нервничи аз веднага решавам, че е гладна...предлагам гърда, тя естествено никога не отказва, но в един момент започва да връща през устата и нослето...
Предполагам, че имам кърма...щом когато и да стисна излизат струйки, но знае ли човек...
Сладурчеста,  http://babysleepnoise.com/  на нас най-добре ни действа Baby Sleep Noise Combined Mix (ползвам ги рядко в екстремни ситуации иначе предпочитам да и "шшшшшш"-кам и да я гушкам)

Общи условия

Активация на акаунт