Бременност и епилепсия?

  • 88 520
  • 230
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Здравейте, аз съм във вашето положение. Нямам деца, но имам огромната желание да имам. Единственото, което ме спира е смяната на лекарствата защото лекуващият ми лекар ми каза, че ако реша за забременея освен фолиевата киселина ще се наложи първо по схема да се спрат тези лекарства, които пия в момента и да премина на други. От което много се опасявам па не получа пристъп. Много се опасявам за протичането на самота бременост. Ако през тези 9 месеца получиш припадък това е риск за плода. Още се колебая но мисля че скоро време ще взема решение ,е не само аз де.
Здравей,
и аз съм в същото положение. Като знам как се спират лекарствата и колко дълъг е периода не знам дали ще е много удачно това да се прави през бременността  newsm78 може би преди това, знам ли. Определено мнението на лекарите е, че пристъпът през бременността е много опасен, но решението изцяло е само и единствено твое. Стискам палци  Hug Консултирай се добре с лекаря си и със друг специалист късмет!

# 16
  • Мнения: 2 336
Здравейте, от доста време не съм писала но четал Реших да имам бебе и в момента сменявам лекарствата. Зная, че без тях няма да мина дори по време на бременност.  Поемам риск но мисля че без това не може пък и каузата си заслужава. Само се моля всичко да върви по план Praynig

# 17
  • Мнения: 113
Здравейте, от доста време не съм писала но четал Реших да имам бебе и в момента сменявам лекарствата. Зная, че без тях няма да мина дори по време на бременност.  Поемам риск но мисля че без това не може пък и каузата си заслужава. Само се моля всичко да върви по план Praynig
Здрасти,
на какви лекарства ще си

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех
желая ви да се преборите момичета и да получите здрави бебета!

# 19
  • Мнения: 2 336
Здравейте, лекарствата които пиех преди да започва смяната бяха Трилептал, ривотрил 0,5 и топомакс. Сега ми заменя топамакса с Ламиктал. Но останах с впечатлението, че ще запази трилептала и ривотрила. чесно казана незнам как ще се развият нещата нататък

# 20
  • Мнения: 113
Здравейте, лекарствата които пиех преди да започва смяната бяха Трилептал, ривотрил 0,5 и топомакс. Сега ми заменя топамакса с Ламиктал. Но останах с впечатлението, че ще запази трилептала и ривотрила. чесно казана незнам как ще се развият нещата нататък
Привет, отново
моята лекарка каза, че ламиктама е едно е най-щадящите лекарства за бременност. За съжаление при мен нещата май се влошават, та... Дано при теб всичко е наред и скоро си имаш едно прекрасно бебче  baby_neutral

# 21
  • Мнения: 2 336
Здравейте, лекарствата които пиех преди да започва смяната бяха Трилептал, ривотрил 0,5 и топомакс. Сега ми заменя топамакса с Ламиктал. Но останах с впечатлението, че ще запази трилептала и ривотрила. чесно казана незнам как ще се развият нещата нататък
Привет, отново
моята лекарка каза, че ламиктама е едно е най-щадящите лекарства за бременност. За съжаление при мен нещата май се влошават, та... Дано при теб всичко е наред и скоро си имаш едно прекрасно бебче  baby_neutral
Здравей отново,
за помента не смея да се похваля за състоянието си, но т.к. вси още не съм получила обриви от ламиктала, зощото лекарят ми каза че това била реакция ако организма не го приема. Успявам да ходя на работа както преди. Дано така да продължава. Ти на какви лекарства си?

# 22
  • Мнения: 113
Здравей отново,
за помента не смея да се похваля за състоянието си, но т.к. вси още не съм получила обриви от ламиктала, зощото лекарят ми каза че това била реакция ако организма не го приема. Успявам да ходя на работа както преди. Дано така да продължава. Ти на какви лекарства си?
Привет пак,
преди време пих Ламиктал и не съм имала обриви. Сега съм на Топамах и може би ще почна пак с Ламиктала  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 336
Здравей MissDrakula,
дано и при теб лечението протече нормално. Желая ти здраве и успех в твоето начинание, с което си се за захванала - смяната на лекарствата, защото знам ще е много тежко.  newsm10

# 24
Daliance, явно просто не си готова за майчинството. Не си давай зор, изчакай нещата сами да узреят. Защо не се опиташ да погледнеш на нещата от хубавата им страна? Знаеш ли, че бременността може да ти подейства изцеляващо? Моя приятелка акушерка ми е разказвала за болни от епилепсия и множествена склероза, които си тръгват здрави от болницата, с бебе на ръце. Раждането е много важен и ключов момент в живота на жената и може да "отключи" неподозирани възможности на организма.
Моята епилепсия не е наследствена, но за сметка на това припадъците ми по време на бременността бяха почти всеки месец. Пиех Фенобарбитал в "козметични дози", за да не вредя на бебо. Полудявах, като виждах майки, които пушеха като строителни работинци в обедна почивка и съвсем съзнателно вредяха на неродените си бебета. Бременност като моята (без припадъците) пожелавам на всяка бъдеща майка. В крайна сметка всичко зависи от теб, от твоята нагласа и желанието ти да имаш дете.
Успех на всички кандидат-мами!

# 25
  • Мнения: 49
здравей,
аз нямам епилепсия,но съм била години наред до 4овек с тази болест и смело мога да кажа,4е съм доста наясно.
1. епилепсдия има няколко вида-наследствена и придобита.4овекат има6е придобита.на 4 годинки се разболява от менингит и от там в главата-резултат епилепсия.от тогава пие6е всеки ден тегретол.като пропуснеше аиде криза и то много тейка,слу4вало се е по време на криза така да ме запокити,4е отска4ах и се удрях в стената.веднай така си забих главата,4е аз припаднах.наследствената епилепсия риадко се предава на следва6то поколение.обикновено е през едно поколение или дори на по-рядко.
2.познавам жена,която пие6е тегретол 28 години,забременя,продалжи да го пие по лекарско предписание и има здраво детенце без признаци за болестта.нито веднуй не направи припадък по време на бремеността.
3. знам от лекар,4е зависи в коя 4аст на мозъка се намира епицентъра,но не помня дали в лявата бе6е по-добре или в дясната-говоря при нали4ие на бременност.
4. това,4е някой има епилепсия не зна4и,4е животът му е по-разли4ен от здравия 4овек.просто трябва пове4е да помни да си жзима дозата лекарство.болестта не контролира живота,а животът,които се води контролира болестта.

успех с беб4е!

# 26
  • Мнения: 113
Ted_
Надявам се и при теб всичко да е наред Laughing и ще чакаме всички тук само добри новини   bouquet

# 27
  • UK
  • Мнения: 1 351
ти си имала късмет да не пиеш лекарства по време на бременността, но те са изключителни вредни за плода.... това също е много голям минус #Cussing out #Cussing out не знам, много ми е  #2gunfire #Cussing out #Cussing out

 Здравей... майка ми е боледувала от епилепсия но двамата с Брат ми не сме го наследили да се надявам че ще прескочи и децата ни... брат ми е на 26 а аз на 21 такаче за сега нямаме никакви пеизнаци...

 Желаяа ти успех Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 839
Момичета, известно ли е да има противопоказания за нормално раждане при епилепсия?
Приятелката ми е с епилепсия, бременна, гинеколога няма нищо против да ражда нормално, но от тук, от там чула, че при епилепсия е задължително секцио.
Нещо не намерих инфо в Нета по въпроса, което ме кара да мисля, че няма такава работа, ама все пак ...  Thinking

# 29
  • Мнения: 2 336
Здравей DiVA, що се отнася за нормалното раждане в такова състояние на мене лично лекуващият лекар ми каза , че е абсурдно да се ражда нормално. Представи си следната ситуация - отиваш да раждаш по време на раждането получаваш гърч от от контракциите в този момент ти се стягаш, няма мускул в тялото който да не е стегнат, в този момент можеш да се случи най-лошото с бебето.
Но твоята приятелка сама трябва да реши.

Общи условия

Активация на акаунт