Тайната на вселената

  • 5 783
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 958
само за снимка - не е вярно това............няма доброта без святост според християнството. А няма святост без отричане, отхвърляне и омраза към злото. Не към хората, а към злото. Но ще навлезем в богословски полемики, за които тук изобщо не е място.

Филмът определено е част от new age идеологията - еклектика от много религии - от криворазбрано християнство, индуизъм, будизъм и какво ли още не......

# 31
  • Мнения: 25 600

На Вселената може и да не и пука, че искам кола, но на мен ми пука. Като се убедя, че мога да я имам ще намеря начин. /Колата си е чист американски пример в духа на филма Wink/

Именно. Позитивизирай върху колата си и хич да не ти пука, че някои умират от глад. Кой им е крив, че не са гледали филма?  Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 12 101
само за снимка - не е вярно това............няма доброта без святост според християнството. А няма святост без отричане, отхвърляне и омраза към злото. Не към хората, а към злото. Но ще навлезем в богословски полемики, за които тук изобщо не е място.

Филмът определено е част от new age идеологията - еклектика от много религии - от криворазбрано християнство, индуизъм, будизъм и какво ли още не......

Не знаех това и се учудвам на думата "омраза", но не съм богослов, а социолог и не съм в състояние да се включа в богословски полемики. Wink И за еклектиката си напълно права.

Как`Сийка
Изреченията преди колата чете ли? Ако си негативен ще вярваш ли, че мизерията в страната може да има край и ще търсиш ли начин да подобриш положението като участваш в сваляне на правителството, избори и обществен живот, например. Недоволството води към прогрес, но ако вярваш, че може да има и нещо по- добро от настоящето.  Другото е безсмислено мрънкане. Кой е казал, че ако си позитивен си егоист и си купуваш кола, а хората гладуват? Може позитивността да се впрегне в това да помагаш на хора в нужда, въпреки че няма да можеш да помогнеш на всички.

# 33
  • Мнения: 25 600
Четох. Но според мен филмът точно това пропагандираше - вторачването в собствения пъп и спасяването по единично.
Съжалявам, но аз точно така го разбрах.
Плюс повишаване на консуматорството - успех, пари, повече вещи за купуване (и повече печалба за производителите, ама това само се подразбира).

# 34
  • София
  • Мнения: 12 101
Би могло да се тълкува всякак- аз за това говоря, че всичко зависи от тълкуванието. Дори в логиката на вторачването в пъпа си поединичното спасяване е невъзможно, защото колкото и да съм успяла ще разхождам детето си в градинки пълни с лайна, ще купувам сирене с неясно съдържание, ще газя в сняг до кръста по непочистените улици.

Изобщо не твърдя, че филма е гениален. Опитах се да кажа, че част от тезите в него вече са известни на психолозите и могат да свършат работа при някой ако се тълкуват добронамерено. Това е трудно, защото ако от екрана ти казват, че си тъп американец, а ти не си такъв отхвърляш идеята като цяло.

# 35
  • Мнения: 1 394
Абе хора-вие и вие сте едни...... Rolling EyesНе съм сектантка,нито съм водена от някакъв си гуро,нито пък съм се вманиачила в това.Просто исках да разбера как го приемат хората и какво мислят.Кажете си мнението само!И едно много кофти изказване имаше(не помня точно на кой беше),че едва ли не всички хора,които не псуват и са позитивни-са сектанти. Joy Joy Joy Смях!!!Специално за привличането ще обобщя,като за детенце ще го кажа:Отивате в магазина,продавачката ви посреща не с много дружелюбен поглед,дори не ви поздравява.Казвате какво искате,а тя троснато ви го подхвърля в чантата,и когато я попитате за някой артикул да ви обясни,тя ви казва:"Немога да знам всичко-четете отзад -там пише!" и когато си тръгвате тя демонстративно си отдъхва.
Сега въпросът ми е такъв:Ще отидете ли да пазарувате отново в този магазин???....Това е законът за привличането.Във филма и книгата са малко пресилени нещата-но това е типично за американците.Не си мислете ,че с лежане и мислене нещата ще се получат.Казах ви как възприемам аз "тайната"-позитивно мислене-добра идея-труд-резултат.Защо спорите за неща,които не са ви съвсем ясни,а някои дори влизат в темата и си пишат нещо си там-без да са запознати с това за което се пише.Та още по-простичко ще го обясня:Когато някой човек излъчва негативизъм,псува,оплаква постоянно живота си,с него не може да се говори за нищо друго ,освен зо болести,лошото време,неразборията в държавата и т.н.,гневи се за всичко,абе изобщо крив му е света-пълен песимист.Е,бихте ли се срещали всеки ден с този мрънкалник или бихте го отбягвали??? И обратно-ако друг ви развеселява,успокоява,забавлява ви и се смеете от сърце с такъв човек-вярвайте ми -вие ще го търсите отново и отново!Кажете ми сега не е ли истина това,помислете!За това става въпрос във филма,но както ви казах малко са преувеличени нещата,та затова ви звучи сектантско,но вие не сте вникнали точно в това,за което става въпрос.Още нещо разбрах от филма-ако си лош-ще привличаш врагове,ако си добър-приятели,а приятелите са тези които ти помагат,защо да не можеш да постигнеш нещо?Имаше една фраза-"Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му".Случайно ли е казана тя според вас?Още веднъж-това не е секта,не е проповядване,а самата реалност.Много е жалко обаче,че има такива хора,които си мислят,че всеки който се държи добре с хората и се усмихва е сектант и обратно-всеки ,който псува и е агресивен е нормален човек....много жалко,защото възпитаваме така и децата си,а после се чудим как е възможно да се трепят децата едно друго...Ами незнам кой какво мисли именно затова пуснах тази тема,за да се убедя ,че българина е песимист и такъв ще си остане,което му е най-големият проблем.
Казах ви:Във филма нещата са наистина пресилени-за вселената и там другите фантастични неща,казали са го така,за да може да звучи като приказка ,та и малоумните да го разберат,но някои приемат всичко за чиста монета и едва ли не си мислят ,че седейки вкъщи пред телевизора и мислейки позитивно,ще получат всичко,което си пожелаят.Мили хора-това няма да ви се случи!Гледайте пак филма и се опитайте да го разкодирате.Тайната на вселената е-позитивност-добър план-много работа-успех!Надявам се да сте ме разбрали.

# 36
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Хората, които приемат подобен тип мислене пишат в ето тези теми, и не са никак малко. Но не си натрапват мнението по такъв начин - с големи и червени букви и назидателен тон....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373569.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368912.0


 А що се отнася до Тайната - на човек му се разкрива това, за което е готов.
 Назидателното и менторското отношение към останалите хора , независимо по какъв повод, води до негативни реакции. Защото пак е един вид мрънкане и поучаване -  "...хора,  вие трябва да сте такива и такива, събудете се, осъзнайте се, не сте вникнали, не сте прозряли...." А даваш ли си сметка , че частицата "не"  също носи  доста голям негативен и отрицателен заряд и по логиката на "тайната" ти привличаш такова тип отношение. А човек вижда в хората огледален образ на това , което го дразни в самия него....
  И вместо да се вживяваме като просветители по духовни теми,  е по- добре да посадим едно дърво пред блока си или в близката градинка - ползата за планетата ще е по-голяма. И ми звучи по-оптимистично някак си.


Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 13:43 от Арбанашка кокона

# 37
  • Мнения: 1 394
Това е форум и всеки изказва мнението си.Не се натрапвам на никой.Ако ви притесняват удебелените букви-просто не влизайте и не пишете във форума.Това е!
Плюс това,ако не сте забелязали буквите вече не са червени.Ако не ви допада тази тема-просто намерете такава,която ви допада-/без да натрапвате мнението си на другите/ Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 394
без коментар,понеже не ви хареса,изтрих го Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 18:52 от dodyniki

# 39
  • София
  • Мнения: 958
Леле, колко лесно тонът загрубя.....А уж позитивизмът е панацеята за всичко......


Не е тази тайната, друга е...... Laughing

# 40
  • Мнения: 35
впечатлих се колко негативен може да бъде човек,проповядващ позитивизъм  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 212
Абе хора-вие и вие сте едни...... Rolling Eyes

Абе ДодиНики
попрочетох вече по-спокойно уводния ти пост, както и последните няколко  Simple Smile
Поздравления за здравите мисли, проникновенията до които си достигнала и силното впечатление,
което са ти направили книгата и филма !
Не по-малко поздрави на милия ти съпруг, на който много други такива завиждат чистосърдечно  Hug
До тук добре, но ако се беше опитала да разгадаеш "тайната" на клюкарника щеше
да си наясно, че тук е място в което се изяждаме друг - друга за една запетайка, борим се за стил
и оригиналност !
И разгадавайки тази тайна щеше да се опиташ да ни поднесеш идеята ти
/ която - не се шегувам - не е никак лоша  ! / по смилаем и обичаен за нас начин  Hug
Може би , тогава по-лесно людете щяхме да те разберем и да откликнем на вълненията ти  Grinning

С не лоши чувства : една съфорумка  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 25 600
Това е форум и всеки изказва мнението си.Не се натрапвам на никой.Ако ви притесняват удебелените букви-просто не влизайте и не пишете във форума.Това е!


А, така! БаМни ги!  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 394
Сега нека кажа нещо пак.Аз съм позитивна повече отколкото негативна.Във всеки един човек има и от двете,само че при някои надделява негативизма/аз не влизам в това число/.Ако човек е изцяло позитивен,това означава да се съгласява с всеки и всичко,а това ще го превърне в същество,което по цял ден се смее,живее щастливо,но не знае за какво се бори и на какво се радва.....с една дума-луд.А борбата е спор.Немога да седя безучастна,ако някой ме прави на откачалка.Пак нищо не сте разбрали.Моите становища са различни,зависи откъде ще ги погледнете.Ако някой ви удари шамар,какво ще му кажете:"О-о-о,колко мило!"?Не мисля ,че ще го направите и обратно,ако някой ви каже:"Добър ден ,как се чувствате днес?" вие бихте ли му отговорили "Както си искам-да ти е** майката!"Така ,че в моя защита ще кажа-каквото повикало,такова се обадило.Това няма нищо общо с позитивизма.Трябва да бъдем позитивни -да,когато става въпрос за жизненоважни неща!
Между другото редактирала съм заглавието на темата, може да се върнете и да прочетете отново и да изказвате мнението си,ане да ме съдите дали съм позитивна или негативна.Исках просто да разбера кой как е възприел това.Надявам се този път да сте ме разбрали.

# 44
  • Мнения: 1 212
Ако човек е изцяло позитивен,това означава да се съгласява с всеки и всичко,а това ще го превърне в същество,което по цял ден се смее,живее щастливо,но не знае за какво се бори и на какво се радва.....с една дума-луд.

Я да видим , дали съм разбрала правилно :

Позитивен = съгласява се със всеки и всичко = > смее се по цял ден => живее щастливо = луд . Точка    Thinking

Разбрах  Simple Smile то си било хубаво да си стоиш негативен ... няма да се променям  Laughing
А .... и не съм съгласна с теб, което автоматично затвърждава тезата колко негативизъм нося в душата си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт