Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 35

  • 11 948
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 136
Да, много кофти момент с финансовата криза. Казват, че при нас пикът ще е точно между април и юни. Не знам за вас, ама аз вече започвам леко да я усещам. Жоро е в строителния бизнес и от 2 месеца са много зле, почти нямат работа, а той е на процент. Отделно нали изплащаме и жилище, и кола. А и аз с тия широки пръсти...Много е неприятно, не съм свикнала да се лишавам много. Да не говорим, че вече трябва да започвам да пазарувам за малкия...И за капак, като раста, ми трябват и нови дрехи, всеки месец ми се налага да си купувам...Ужасно е просто  ooooh!  Дано скоро нещата се оправят  Praynig

# 61
  • Мнения: 0
Като родих баткото всичко стана в родилното.Извика го жената дето записва имената и го пита дали е съгласен да си даде името и паспорта и така без да се ходи никъде другаде.Ако реша да сменя лекарката трябва ли да вземам нещо от нея?Ако някой знае нещо нека пише.Къде се проверява дали са преведени осигуровките от фирмата?Държат ни болничните по 1-2м във фирмата и за това много ни ги бавят,сигурно когато внасят осигуровките тогава ги носят, не ги интересува че на тези пари разчитаме.Те не  са много-180лв.на минималната заплата.Трябва да ги задължават за всичко със срокове иначе няма да правят нищо на време.

# 62
  • Мнения: 456
За климатика през лятото и аз доста се чудя. В нашия апартамент е просто немислимо да се живее без климатик в жегите. А досега който и да попитам всеки ме засипва с доводи колко е вреден за бебето и как ще го простудя  Sad Нямам намерение да го пускам на някакви много ниски температури или пък може би само на вентилатор, въпреки че не знам как работи на този режим  newsm78
Като чета за отношението на лекарите към някой от мамите тук направо побеснявам. Такова бездушие, направо каквото и да кажа ще им е малко...
Много се говори за раждане в София...може ли и мамите от Варна да споделят своя опит и намерения. Аз  наистина незнам на къде да се ориентирам  newsm78  Къде, колко и на кого се плаща не ми стана ясно. Моята док от ЖК не е споменала нищо  за раждане и съвсем взех да се притеснявам.
Тя и моята докторица нищо не ми е споменавала за раждането, но като гледам почти на 100% съм сигурна че ще се насоча към ВИП АГ-то и по-конкретно към д-р Танев там. От три комшийки, които наскоро раждаха там и при този лекар чух много добри отзиви. Стаите били самостоятелни, с алуминиева дограма и климатик, а санитарния възел се ползвал от две жени от две съседни стаи. Отношението на персонала било много добро и обяснявали на майките подробно как да се грижат за бебетата. Малко извън контекса да кажа че един от татковците присъсвал на раждането ни разказа много въодушевено за преживяването си, не се скъпеше на похвали и не бе доплащал нищо за да присъства. Моят мъж все още не спира да му се чуди, защо е отишъл и той. Иначе като цени той ни каза че платили 660 за нормално раждане, а секциото излизало около 900. Тази комшийка роди преди около две седмици. Все пак искам да отида на място и да поразпитам. Надявам се да е възможно да поразгледам стаите, а на доктора се глася да се обадя в началото на април.

# 63
  • Мнения: 35
относно кризата - и при нас се усеща и то сериозно.В кабинета никога не се е случвало по време на работа да пием кафе или да играя игрички на компа,а сега е точно така.Оборота който правехме за една седмица,сега го правим за месец ooooh!
При Пламен в мебелния цех е същата работа,нямат поръчки,освободил е повечето работници,защото неможе да им плаща заплати.А бе ужас е.Незнам колко по-сериозно ще стане,но със сигурност ще е страшно положението Sad

# 64
  • Мнения: 1 475
Гъди не говори, за тази криза, че ми се реве на мен- най-вече поради факта, че едната цяла заплата ни отива за  наем, кредит и сметки, над 1200лв всеки месец само за сметки - и ние си кукуваме с другата заплата и се ограничаваме! Пак се нервирам, че Андрей баба му има два апартамента, обаче не ще да даде единия да живеем там хем сме говорили с тях!Мен ми е много неприятно да ги посещавам, апартамента стои празен на всичкото отгоре! #Cussing out
 И моят  баща и дядо имаме две огромни къщи на по 3-ри етажа, едната къща е почти чисто нова и апартамент, в друг областен град- неискат да продадат нищо за да ми помогнат, а нито аз нито брат ми ще живеем там! Така, че това ми е много болна  тази тема- имоти, имоти, а ние си даваме парите да живеем под наем!!

Работа по принцип нямам почти никаква от Нова година, добре, че е форума - но поне съм сигурна, че шефа никога няма да ни уволни или да ни остави без заплати- пич е голям!!

Добре, че поне дрехи спрях да купувам, отказах, че после съм твърдо решена за месец-два да отслабна и тези дрехи, които купувам сега и ги имам ще са ми огромни ! В интерес на истината първите бременни дънки които купих са ми малки вече в таза и талията и са практически неизползваеми, стягат ми отвсякъде, а като ги купих ми бяха огромни #Crazy!

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 11:47 от somebody

# 65
  • Мнения: 0
Охххххххххххх somebody, и ние сме подобна картинка. Но честно казано вече спрях да се нервя. Каквото е такова ще е. Не мога да накарам на сила никой за нищо.

# 66
  • Мнения: 35
somebody,ужасно е положението в което се намирате.Как може такова нещо и това ми били роднини и близки хора #Cussing out
Да не дава Господ и те да опрат до вас за нещо един ден,защото аз ако съм на ваше място - ще ми видят само гърба!

# 67
  • Мнения: 9 814
Ох, somebody съчувствам ти. Ние с Иво никога нямаше да си купим новото жилище, ако майка ми не се беше съгласила да продаде двустайния ни апартамент и да живее с нас в новия. Сега се води на мен, Иво и майка ми. За сметка на това ипотеката ни е само за 35 хил. евро., но вноската е почти 1000 лв.  и то за 30 г. Hug
Едната заплата и при нас отива само за заеми и разноски. А с другата се ограничаваме. Направо не ми се мисли като се роди и бебето. Сега лично аз съвсем съм ограничила личните си разходи и купувам само най-необходимото, т.е. поти не харча пари.
А иначе кризата се усеща и то здраво и повсеместно.
tan4e22 , трябва да си вземеш изследванията и картона, който ти е направен при сегашния гинеколог. Ако пък искаш да си проверяваш осигуровките и болничните в НОИ, трябва да имаш ПИК /персонален идентификационен код/, който се получава лично от НОИ.

# 68
  • Мнения: 168
Geraldine, честито!  Пожелавам щастлив и изпълнен с приятни емоции семеен живот!
Amorevole благодаря за информацията  Simple Smile!
Славена радвам се за добрите новини и вярвам че всичко ще се оправи!
А относно доктора , да ще го сменя, но този доктор за когото говоря и при когото мислех да раждам, казват че е един от най - добрите във Варна и има само добри отзиви за него  Shocked!

# 69
  • Мнения: 753
ЧЕСТИТО, ЖЕРАЛДИН! МНОГО ЩАСТИЕ И СПОДЕЛЕНИ МИГОВЕ НА РАДОСТ, СПЛОТЕНОСТ И УДОВЛЕТВОРЕНИЕ! ОЩЕ ПО-ЩАСТЛИВО СЕМЕЙСТВО С ДЕТЕНЦЕТО!

ДА ВИ КАЖА ЧЕСТНО ОТКАКТО СЪМ МАМА И ПОЛУЧАВАХ ПЪРВО 90% ОТ МАЛКА ЗАПЛАТА - ТОГАВА МЕ ОСИГУРЯВАХА НА МИН.ЗАПЛАТА, А ПОЛУЧАВАХ НА РЪКА ПОВЕЧЕ, И ПОСЛЕ СЛЕД 9-ТИ МЕСЕЦ НА БЕБО МИН.РАБОТНА ЗАПЛАТА, СЪМ СВИКНАЛА ДА ХАРЧА МАЛКО И САМО ЗА НЕОБХОДИМИТЕ НЕЩА. НЕ СЪМ ЩАСТЛИВА ОТ ТОЗИ ФАКТ, ЗАЩОТО ОБИЧАМ ИНАЧЕ ДА СИ УГАЖДАМ, А СЕГА НА ДЕЧКО ПОВЕЧЕ. НО ПОНЕ СЕ НАУЧИХМЕ ДА СМЕ РАЗУМНИ. ТА, В ТОЗИ СМИСЪЛ ОТДАВНА СЪМ В КРИЗА Simple Smile

Една приятелка и тя архитект онзи ден ми каза "много добре си избрала момента за второ дете, то в това време няма работа" Simple Smile - то аз не по това съм избрала момента Simple Smile - просто исках да съм отбила сина ми.

От известно време изкарвам пак парички, но пък мъж ми се реорганизира и той в своето амплоа, та все тая Simple Smile
Но да ви кажа, не мисля, че тази криза би била по-тежка от предишните за България.

Но пък и не изплащаме заеми, кредити - живеем в мое жилище.
Аз вярвам, че ще отмине, ще се оправят нещата и че това няма да откаже хората да имат деца.

И моето майчинство ще се усреднява - от предишната по-малка сума от първото майчинство, а сега съм на по-голяма сума осигурявана, ноо....какво да се прави.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 12:08 от ayas

# 70
  • Мнения: 35
Франческа,а наясно ли си дали този ПИК го издават веднага като отидеш или се прави преварителна заявка за него.
Извинявай за глупавия въпрос,но ми казаха че се издава от районния НОИ, не от общинския.И искам да знам дали ще се разкарвам два пъти до Стара Загора или с едно посещение ще ми го издадат?
А много искам да си имам такъв ПИК,за да си следя след това  превода на болнични и майчиството Peace

# 71
  • Мнения: 3 294
somebody много гадно положение наистина , тези роднинските разбирание са ми много непонятни .Нашите много помагат на мен и на брат ми винаги когато ни се наложи . Свекито няма възможност много да се включва тъй като е сама жена и гледаме ние да и помагаме , ако има нужда и така ...

За кризата , честно да ви кажа взех да се плаша , мъжо носи голяма част от дохода ни и слава богу засега и занапред не се очаква да бъде засегнат от кризата . Моята заплата .. така или иначе ще се простим с нея след месец два и ще разчитам на НОИ да ми "оправи положението"  Tired , но с новия закон за майчинството дохода ми няма да бъде такъв какъвто си мислех Единственото което ме плаши е банките и техните немислимо високи лихви . Имаме ипотека която обслужвахме без проблем , но вноската ни взе да нараства доста заедно с лихвата по кредита , страшно много се ядосвам на тези институции и най-вече на държавата която нищо не прави по въпроса . Банките си правят каквото си знаят , факт е че за 5 месеца са ни вдигнали 4 пъти лихвата ... можете да си представите колко съм им бясна  #Cussing out

# 72
  • Мнения: 456
В Албена положението е страшно. Миналата година отчетохме най-лошия сезон, а тази година покрай кризата си представям какво ще бъде. Доста от хотелите ръководството мисли да не отваря изобщо тази година  Shocked Резервации почти няма  Shocked Моите колеги в момента са в единствения работещ хотел като управителите на хотели са камериерки, а на ресторанти сервитьори  Shocked Госпожата от подръжката, която ми води майсторите ми каза че не се поръчвали никакви нови неща, а главният ни шеф постояненно беснеел. А колегите от администрацията били длъжни 45 дена през лятото да работят като камериерки. Ужасен недостиг имахме още миналата година. Само мога да се радвам че не съм на работа.
И мъжът ми преди няколко дена каза че кризата започнала да се чувства и в семейния бизнес  Sad Те имат наколко магазинчета за хранителни стоки, които последния месец отчитат доста по-нисък оборот от обичайното  Sad
Geraldine, честито!

# 73
  • Мнения: 9 814
Лили, не знам дали се чака или се взема веднага.
Аз ще ходя през март за ПИК и тогава ще разбера.
От жени по майчинство знам, че е задължително да имаш ПИК, за да може да следиш какво става с майчинството ти.
А за съжаление често бавят парите и то с месеци. Има такава тема и майките много се оплакват. В общи линии не знаеш кога ще си получиш майчинството.

Като ви чета май всички сме в сходно положение.
При мен пък лошото е, че не ме осигуряват върху цялата сума, която получавам и така с излизането ми по майчинство ще получавам не 90% от заплатата си, а 50%. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 74
  • Мнения: 753
Franchi, ти нали беше в телевизия? Не ви ли осигуряват на макс.? Гадовете...

Общи условия

Активация на акаунт