ЯНУАРКИ сме красиви с бебета щастливи...

  • 17 750
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 45
Въпрос към тези, които са ходили при д-р Драганов...
Каква е цената на прегледа и приема ли с направление?

# 31
  • Мнения: 29
Добро утро момичета, аз карам безсънна нощ и минавам на бързо само да се отчета в новата тема.
Ние сме добре този месец сме изцяло на АМ и вече не повръщаме, имам чувството че растем с часове.Много сладки снимки на бебоците, тези дни и аз ще се снимам с бебка и ще кача наши снимки в албума.Натали  и Доника идеята за колажа е супер, благодарско на този който го направи   bouquet.Аз ходих на преглед при лекарката която ми прави секциото на 6 седмица след операцията.Каза че всичко е наред и вече мога да се върна към нормалния си начин на живот без да се притеснявам за операцията /секс,фитнес,работа..../Вече започнах с фитнеса и след 1 час в залата на другия ден бях със страхотна мускулна треска, но няма начин трябва да свалям 10 кг.  Embarassed Това лято мисля да си ходя в БГ и не знам как ще се появя ако не отслабна , а и не искам да си сменям гардероба че доста парички трябва да се охарча ако се наложи да го правя, за сега ходя с каквото ми става ,не купувам по-големи дрехи, само си меря моите и така се стимулирам повече.Хайде да се опитам да поспя малко че след малко трябва да ставам пак, храним се на 3 -4 часа по 120 мл. До скоро Hug Hug Hug Stop

# 32
  • Мнения: 63
Лорини,   bouquet за новата ни тема!
И аз се цопнах вече в албумчето с мами и бебета  Laughing
Взех много да се чудя дали нямаме млечница. Не е такова като на снимката, която е качила Мини,т.е. няма нищо по устенцата, но езичето е много бяло. Може ли да е бяло и да няма млченица?
За спането аз отдавна слагам Анастасия по гръб (и без това в някои страни така е препоръчително) и не се притеснявам. Често след хранене заспива и не я будя ,за да се оригне, слагам си я така. Понякога пък е будна , чакам, чакам , ама не се оригва и пак я слагам да си легне.
Крусти имаше Гого по главичката, но към 6- 7 месец май му ги махахме. Преди баня намазвахме с топъл зехтин, може и мас, слагахме някаква шапчица и така стои няколко минути, може и повече. После  при къпането леко с гребенче разресвахме и те падаха. Е, не стана отведнъж, но в крайна сметака се изчисти.

# 33
  • Мнения: 2 122
пепи, по езичето не се брои, това е млякото, остава по езичето и се чисти при по-продължително не сукане
ама късметлийка си ти- две деца имаш и двете на теб да приличат  Heart Eyes
Зозима- Борис те настигнал бе, много голям ми изглежда  Shocked
аз снимка няма да качвам- гледайте тази в подписа ми  Mr. Green достатъчна е на този етап  Flutter

# 34
  • Мнения: 645
Добро утро момичета!Много сте активни и сега докато ви изчета #Crazy
Лорини благодарности за темата Hug
Мини и Ниема тенкс за закуската и кафето!
Добре дошли на всички нови майчета!
Да се отчета за вчерашната консултация -нашия дунди е качил 1.800кг и е пораснал с 3см. та сме 6кг. и 57см.бихме му ваксина пентаксим която купихме за 52лева от препоръчана аптекаиначе по другите е над 60лева
За очичките- нашето педи ни каза  напоено памуче с кърма или преварена вода като се почва отвън навътре и да не се повтаря със същото памуче а с ново Peace
Пепи спокойно и нашето езиче понякога е бяло вчера питах доки и каза че е от млякото щом е само по езичето
Хайде лек ден че нещо много се разписах Mr. Green

# 35
  • Мнения: 656
Добро утро!

Найема, мерси за закуската! Тъкмо да не заслабнем  Mr. Green

Благодаря за отговорите за крустите  Hug Явно след баня ще слагам някоя от шапките за навън, щото само те му покриват челото и веждите... ама бива ли да има косми и по челото бееее  #Cussing out добре, че тези по бузите му опадаха  Mr. Green Орангутанче си отглеждам аз...  Mr. Green

Мим, уелкъм ту дъ клъб дет се вика.. Спокич, педито нали я е гледала твоята красавица и е казала, че е конюнктивит, значи е това - гадно е, но се оправя  Hug Капи и капките и си я гушкай (то така и ти можеш да си го лепнеш де..  Rolling Eyes)

Павлина, прегледът е 20 лв., не работи с касата.. За кърмата ти - ако искаш пробвай да се цедиш по 15 минути всяка гърда след кърмене (дори и на "празен ход" да е - цеди). Аз поне така правих - точно нищо не падаше, боляха ме вече самите гърди от изстискванетоу, но за 2-3 дни цедене се видя резултатът.. Още нещо - слагай първо малката на гърда, да те подърпа, че по-добре от помпата дърпат...Като я видиш, че се изнервя повечко или се уморява тогава давай млякото. После почни с цеденето.. Ако искаш да опиташ да си върнеш кърмата де.. Успех!

Алекс, за вашата алергия - дали не е от нещо в твоето меню? Ако е така, няма защо да спираш с кърменето, просто го режеш от менюто си (стига да не е нещо, без което няма как де)

Ох, сега нали няма да изляза като някой агитатор за кърменето, т.е. да ви налагам нещо си  Rolling Eyes Щото просто искам да ви помогна, за мен поне кърменето е много ценно, не сам от гледна точка на хранителните съставки на кърмата, а и като усещане (никога не съм и мислела, че наистина ще го изпитам това усещане и си мислех, че едва ли не само бръщолевят по повод връзката между майката и кърменото дете). Та това е - искам да помогна... Hug

Пепи, на Калоян млечницата хич не изглежда така както на Стефания.. Има само по езичето, аз и затова доста време си мислех, че няма млечница, щото мислех, че трябва да е по цялата уста. Пък то хич и не било задължително.. Може да е бяло езичето, без да има млечница, но само ако бялото се появява след манджата и изчезва самичко до следващото хапване. Ако не изчезват - основание да ви види педи или поне да й звъннеш  Peace

Ей сега отивам да ви гледам кви сте убави  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 122
млечница имаше Преслава  Mr. Green Стефания не е имала  Laughing
ей тва парче Преслава се мъчи да го пее, бих го записала, ама винаги си пея песните на Евънесънс, от вътре ми е, та не ми се иска да намразите групата заради култовото изпълнение  Naughty


http://www.youtube.com/watch?v=w2IPLRw06HI

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 10:17 от mini_79

# 37
  • Мнения: 925
Добро утро и от мен / то май вече стана добър ден Grinning/.
Благодаря на всички за топлото посрещане - много сте мили   bouquet
Относно въпроса за почистване на очичките и аз съм чувала, че се почиства само с памучен тампон напоен в преварена вода.
И един въпрос към мамите раждали във "Вита" - на вас някой каза ли ви кога да отидете на контролен преглед, защото на мен нищо не ми казаха newsm78.
Предварително благодаря!
Лек ден от мен за сега  Hug

# 38
  • Мнения: 857
Добро утро!

Благодаря за новата тема - Лорини   bouquet.
Много благодаря и за кафенцето на Мини - така лесно пия мойто.
Благодаря и за закуската на Наиема.

Аз също съм виждала в оченцата миглички или власинки - ама не пипам. Лицето, по принцип, гледам изобщо да не го пипам  /даже на чужди дечица хващам само крачето, за да се порадвам/. Даже не искам да си помислям, че някой може да го щипне или целуне по бузите  #2gunfire. Иначе го мием вечер в банята, нищо повече.

Подобно на крустите има и Марти по веждите и челцето към косата - мажа ги или с мас, или с масажното олио - мисля че има ефект - почти изчезнаха. Не четкам с нищо. Тя даже педито каза и как се казва това - нещо като екзема.

Сънич, и аз искам да почна с упражненията, ама дали не е рано. Не смятам да ходя на фитнес, а да ходя на тае бо. От друга страна тае бо-то е много натоварващо и се чудя дали е подходящо или още да изчакам  newsm78.

Марти дори да го сложа настрани пак се обръща по гръб. Ако е върху мен спи по корем - даже сега си свива едното краче, а другото изпъва, слага си ръцете под главата и живоооот. А после аз със схващания  Laughing.

Мим нормално е да се "втеляваш". Като го виждаш някво мъниче, не знае как да ти каже какво му е и сега се учи да свиква с околния свят, само от теб зависи да го подкрепиш.

Айде стига толкова за сега. /докато се обяснявам - поливината тема изписана/

# 39
  • Мнения: 656
млечница имаше Преслава  Mr. Green Стефания не е имала  Laughing

ooooh! голяма съм патица  hahaha сори  Rolling Eyes baby_neutral

Бубченце, ти при кого ражда във Вита? Моята док (Илиева) ми каза 2 месеца след раждането на контролен (и то беше забравила да каже, аз пък да питам и й звъннах и така..)  Peace

# 40
  • Мнения: 45
Имам чувството, че всеки доктор казва различен срок за контролен преглед след раждане - от 40 ден до ....Според моя доктор, ако нямам оплаквания е добре да отида след 4 месеца, за да е сигурен, че матката се е свила напълно и да има смисъл да се направи и ехографски преглед, освен вагиналния и цитонамазка

# 41
  • Мнения: 180
Добрютро!  Laughing

Десисладка, ама много голям твоят мъж  Grinning Как го разнасяш, не те знам. Като знам моят вече как ми тежи, а и се върти като шило  Joy А на вас педи не ви ли каза да сте на диета Simple Smile  hahaha Че на нас за 1400гр./месец ни казаха, че е много. Но как да кажеш на бебе да яде по-малко Simple Smile Той си знае най-добре  Peace
И кажи откъде намери тази евтина ваксина, че като дойде времето и ние да купуваме  Peace

Бубченцето, по принцип на мен ми казаха около 30-40 дена след раждането е хубаво да се отиде на преглед (независимо къде си раждала). Но ако нямаш време, и по-късно да идеш няма да те изгонят  Peace

Сиси, и Виктор беше косматичък - по гърба има даже (и все още на места си е). Само по главата дето почти няма коса  Joy Че на всичкото отгоре и окапва вече. Плешото на мама  Heart Eyes

Да взема и аз да ги мажа тия пусти крусти... То не бяха пъпки, зачервявания, суха кожа, сега крусти...  #Cussing out А бебетата имали не-знам-си-каква хубава кожа. ДА бе да!  Crossing Arms

Виктор също е с бял език и особено като върне мляко почва да се плези като д-р Ливайн  hahaha Само да рекламира магнитни наколенки остава  Joy

Аз пак ще се пробвам да питам и да видим дали ще е глас в пустиня:

1) Стерилизирате ли лъжичката от Вигантола все път  newsm78 Че ми писна да въртя стерилизатора само с една лъжичка.

2) Правиха ли ви ПКК и урина след раждането и кой лекар (GP, генеколога от ЖК, този при когото сте раждали)? Че всеки ми повтаря като ме види, че сигурно ми е нисък хемоглобина. Пък да я видим тази работа.

# 42
  • Мнения: 925
Сиси и аз бях при Илиева  Grinning.
Значи и аз ще й звънна, макар че ако прегледа се прави два месеца след раждане има време, но  от друга страна като знам как се записва час при нея  ...

# 43
  • Мнения: 865
здравейте,
а пък моята кърма се е увеличила-невероятно,но факт newsm68 и сега успявам да имам 2 хранения на кърма от 5 общо,което си е съвсем приемливо за мен-така мога да кърмя и до май месец,както се договорихме с д-рката Crazy.а и откакто открих кърмрнето легнала,си и подремвам Laughing
за крустите-Дари имаше по едно време и знам ,че трябва да се махнат,защото сърбят и дразнят детето.аз,както съм казвала не ползвам зехтин,маз и т.н.,и ги махнах с крема на Мустела за крусти-мажа след баня и оставям,а на сутринта реша Peace
за очичките-ако има някое гурелче по клепача,го махам с ръка,а окото почиствам с тампонче,напоено с физиол.р-р Тонимер амп. Peace
гимнастика правя от първия ден и много му харесва Heart Eyes ,има си вече релеф на крачетата и ръчичките nuts-на мама Мускула Wink
млечница-с нея не съм се сблъсквала до сега и нямам опит,но малко ми е странно от какво се получават тези гъбички newsm78,но знам,че се маже с Дактарин орал гел Crossing Arms
за вигантола-аз го накапвам директно в устата и чак пък да се стерилизира лъжичката,ми се струва прекалено Stop.то не може всичко да е стерилно,а и не е необходимо чак толкова престараване и изнежване Peace
за прегледа-трябваше да отида на 40-тия ден,но още не съм Embarassed и е крайно време,че ще стане време за следващия ми МЦ
толкова за сега от мен,днес ще правя джолан о тоивам да си търся някоя по-интересна рецерпта   chef

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 10:43 от Киша

# 44
  • Мнения: 857
Коконут - нищо не стерилизирам.

Още не съм ходила на преглед - мисля да ида при гинеколога ми от ЖК по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт