Вас проучиха ли ви?

  • 3 375
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
И аз съм ходила да правя анкети като студентка, всъщност една съквартирантка правеше, останалите помагахме или ни включваше в някакви по- големи кампании. Та гледам да сътруднича, освен ако интервюиращия не ми направи много кофти първо впечатление.

Информация за доходи давам само в интервал от до и то ако е достатъчно широк интервала Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 2 131
Миналата година една моя братовчедка се беше хванала да прави такива анкети. Даде ми да попълня, то си беше цяла книжка.  Crazy Имаше ужасно малоумни въпроси, ама вече не се сещам подробности.
А преди няколко години като бяхме на почивка ни анкетираха относно комплекса - дали ни харесва, защо сме го избрали, бля-бля... такива работи. След известно време наистина ми се обадиха да проверят дали съм участвала в проучването.
На този етап подобни дейности не са ми били досадни, но вероятно защото са ми се случвали сравнително рядко.  Mr. Green
На непознат човек не бих си отворила вратата и не бих го пуснала в дома си, за да ме "проучва".  Wink

# 17
  • Мнения: 4 292
Два пъти до сега са ми звъняли на вратата и си попълних чинно анкетите. Жените бяха много възпитани и ми стана неудобно да им откажа.

# 18
  • Мнения: 12 663
Един път ме проучваха за някакви реклами. Провалих се с гръм и трясък. Въпреки че момчето беше много симпатично и много исках да се представя.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 839
Веднъж са ме интервюирали, за нови продукти, които предстои да бъдат пуснати на пазара - сладкиши някакви, бисквити, от този сорт.

# 20
  • Мнения: 2 480
Скоро такива анкети не са ми правили - аз по принцип не отказвам, защото си представям колко е кофти да обикаляш в студа да разпитваш хората за никакви пари. Винаги съм оставяла телефон, но не са ме търсили досега.

Този месец обаче дойде една много мила жена, от НСИ и искаше цяла година да работим заедно - т.е. аз всеки месец да описвам всичките доходи и разходи на семейството, а тя да ми дава 20 лв. Wink Мноооого искам да й откажа, а са я подбрали някаква страшно мила, на която трудно се отказва. А и тя ме остави още да си помисля. ooooh! Чудя се как да я отрежа...
20лева! Ами ако някой ден Ви ограбят? Дали  разследването ще стигне до въпросната агенция? Пък ако стигне дали ще се докаже връзката им с апашите? И изобщо какви са гаранциите като се представят, че са от дадена агенция? Фалшивата легитимация не е проблем. На полицията и на данъчните отдавна не може да се вярва, а на такива-съвсем! И при нас са правили подобна анкета по телефона, но без имена, доходи, адрес и др. Не сме им отказвали. Ако телефонните им разговори се записват, това може да бъде доказателство за свършена работа.

# 21
  • Мнения: 1 447
Веднъж ми се е случвало да ми правят подобна анкета,но след това никой не ме е притеснявал.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
В къщи често се обаждат на дом. тел. и ме анкетират.Последният път беше анкетата за Соф. вода и само като чух ги отрязах,тъй или иначе бях на врата и отивах за ДК.Просто им откажи и то не много любезно,ако не разберат от дума следващия път им затвори.

# 23
  • Мнения: 1 100
Някой знае ли имат ли право да събират такива данни агенциите,които правят маркетинг?
Имат, но ако ще те анкетират толкова често от една и съща агенция, трябва да ти плащат. А и би трябвало да подпишеш документ, че си съгласна да участваш в серия проучвания.

Този месец обаче дойде една много мила жена, от НСИ и искаше цяла година да работим заедно - т.е. аз всеки месец да описвам всичките доходи и разходи на семейството, а тя да ми дава 20 лв.
Майка ми работеше в НСИ по соца и няколко дни в месеца ходеше да събира и раздава т.нар. дневници на домакинството. Тогава нямаше проблем, но сега наистина ми се струва опасно да представяш на който и да било толкова подробна информация.

# 24
  • Мнения: 4 841
В маркетингови проучвания не участвам. Включвала съм се два пъти в социологически - и двата пъти преди избори. Единия път дамата беше страхотна, пихме кафе и си говорихме дълго, защото се оказа, че имаме сходни политически убеждения. Ако тази година ме "нацелят", пак ще участвам.
Иначе в работата най-редовно звънят да питат кое радио слушам в момента  Crazy

# 25
  • Мнения: 370
оффффф,такива най ги обичам #2gunfire!!!отпращам ги и не се занимавам с тях.в началото ме бяха хванали за канарче и ми губеха времето.но сега......айде без мен! Crossing Arms

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
20лева! Ами ако някой ден Ви ограбят? Дали  разследването ще стигне до въпросната агенция? Пък ако стигне дали ще се докаже връзката им с апашите? И изобщо какви са гаранциите като се представят, че са от дадена агенция? Фалшивата легитимация не е проблем. На полицията и на данъчните отдавна не може да се вярва, а на такива-съвсем! И при нас са правили подобна анкета по телефона, но без имена, доходи, адрес и др. Не сме им отказвали. Ако телефонните им разговори се записват, това може да бъде доказателство за свършена работа.
Няма проблем, дадоха ми някакви документи, имена и телефони, за да проверя дали не е шашма, не съм звъняла, защото искам да откажа, но проверих името в нета и поне то е реално Simple Smile) Пише също, че нямат право да предоставят информацията на данъчни, полиция и т.н. Wink Но все пак и аз не бих рискувала да си описвам всички доходи и покупки (отделно, че ми е невъзможно да ги следя съвсем внимателно), може някой на улицата да й ги отмъкне бланките на жената, макар че никъде не пише име и адрес на самите бланки и не знам дали ще им свършат работа.

По телефона и да не си дадеш името и адреса, мисля, че пак могат да го намерят, затова и не питат.

Сега се сещам, че само веднъж издивях от някакво проучване, по телефона, уж кратичко - пускат ми 4-5 песни и аз трябваше да определя по какво радио бих чула всяка от тях, нещо такова. Да, ама не бяха 4-5 песни, а 50, при това ми гърмяха в ухото. Няяяямаше край тая анкета. Sick

# 27
  • Мнения: 2 180
Нямам спомен да са ми отказвали да ми дадат телефон, честно! Обаче се е случвало аз самата да се притесня да питам човека за телефон, ако усетя резервираност. Почти винаги са ме канили да вляза, дори са ми казвали да не се събувам, но никога не бих влязла в дома на някой с обувки. Давали са ми цветя /и букет и в саксия/, плодове, в едно село Ген. Кантарджиево едни много възрастни хора, които не попадаха в квотата за проучването ме прибраха, издоиха мляко да пия и ми дадоха нагрята тухличка, че бях премръзнала. На 11 септември плаках наедно с една жена от Аспарухово, че дъщеря и е в Щатите и няма връзка с нея, после се видяхме отново след месеци. Даже гадже бях хванала.  Mr. Green Чудесни хора срещнах!
Само веднъж имах пуснато проучване сред деца и беше голям майтап. Исках разрешение от някой възрастен и майките много се забавляваха как отговарят малките.
Относно "жълтите стотинки", аз бях доволна, защото свършвах работата си за по-малко от 10 часа, разпределени в 3 дни от месеца, а с изкараните пари си покривах наема и сметките.

# 28
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Мммм да правили са ми.Преди година, една сутрин в неделя.Тъкмо се бях излюпила от спалнята и блаженно си пиех кафето,докато домочадието спи,когато една мацка ми звънна на вратата.Стана ми съвестно и я поканих в къщи.Около 30 мин.си лафехме наред с това,като отговарях и на въпросите.Мадамата беше много готина наистина.На изпроводяк ми подари чисто нова покривка за маса, и бонбониера с шок.бонбони. Mr. Green
Никой след това не ми е звънял по телефона.

# 29
  • Мнения: 589
На изпроводяк ми подари чисто нова покривка за маса, и бонбониера с шок.бонбони. Mr. Green
Никой след това не ми е звънял по телефона.

   #Cussing outКолко само съм прецакана!

Общи условия

Активация на акаунт