Майчина целувка уби бебе!!!!

  • 5 204
  • 71
  •   1
Отговори
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не знам дали темата е за този подфорум или здравния (модераторите ще решат) , но новината ми се видя доста страшна и реших да я споделя с всички майки. Пазете се, мили мами, и пазете децата си.

Ето български линк с кратко описание на случилото се :

http://www.novini.bg/maychina_celuvka_ubi_bebe_News_details_1941.html

А ето и на английски :

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1155973/Killed-kiss-Angu … re-infection.html

# 1
  • Мнения: 27 524
"случая няма виновни". Жалко за детенцето.  Cry

# 2
  • Мнения: 370
Милото бебче.Не мога дори да си представя как ли се е чувствала майката Sad

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 08:31 от dolls

# 3
# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 4 514
Не мога да повярвам. Sad Нека почива в мир милото бебенце. Горката майка.  Cry

# 7
  • Мнения: 2 334
Ужас милата  Cry

# 8
  • Мнения: 425
какво може да се каже в този случай,няма виновни,по никакъв начин не е могло да се предотврати ,просто Съдба! Sad

# 9
  • Мнения: 2 374
Колкото и да ридаем няма да оправим нищо,адски жалко,но в случая няма виновни наистина.Много жал ми стана,но понякога се случват и такива неща.Жестоко е!

# 10
  • Мнения: 63
Настръхнах  : Cry  Cry  Cry

# 11
  • Мнения: 4 292
Малшанс! Милото бебче. Какво друго да кажа...  Cry

# 12
  • Мнения: 237
наистина мал6анс, милото беб4е и горката майка
аз затова съм против всеки да целува бебето ти

# 13
  • Мнения: 959
Ох, направо не мога да повярвам...  cry

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Много гадна история  Weary

# 15
  • Мнения: 80
 Cry Cry Cryтрагедия

# 16
  • Мнения: 3 376
Само на мен ли не ми се отваря линка?

# 17
  • Мнения: 4 433
Само на мен ли не ми се отваря линка?
И на мен.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Ужас!!! Не мога да си представя как се чувства горката майка!  Sad

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Моля ви,който е отворил линка/вече не се отваря/ да каже за какво става въпрос,защото аз много обичам да си целувам детенцето и се уплаших.

# 20
  • Мнения: 1 251
Драмата се разиграва в Англия. Малката Дженифър Скофийлд, която била едва на 11 дни починала от вируса на херпес симплекс (HSV). Бебето е било неволно заразено  с вируса от своята 35 годишна майка - Рут. Според лекарите този вирус причинява смъртоносен херпес и момиченцето е било заразено при целувка или кърмене. Лекари и следователи предполагат, че майката се е заразила с вируса в края на бременността си, най-вероятно за първи път в живота и, което означава, че и тя и бебето нямат имунитет. Малката Джени е починала само за няколко дни. Момиченцето се почувствало зле още след раждането си и е било прието в болница поради неестествена сънливост и липса на апетит. Лекарите и следователите смятат, че в случая няма виновни. Сега опечалената майка е предприела кампания във Великобритания, за да насочи общественото внимание към условията, които според нея убиват шест бебета в страната всяка година.

# 21
# 22
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Милото мъниче  Cry
Горката  майка ,толкова е нелепо.

# 23
  • Мнения: 121
След няколко опита и аз го отворих. Майката е била носител на Херпес вирус, с който е заразила 11 дневното си бебе.

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Покъртителна история.  Sad Горкото детенце, горката майка.  Sad

# 25
  • Мнения: 215
Наистина много тъжно и много нелепо:(  Cry

 

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ужас!Милата майка....

# 27
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Благодаря ORHIDEA   Hug
В същност ужасното е, че всички почти сме носители на този вирус и голяма часто от нас са авто-имунизирани. Не ми стана ясно обаче дали имунитета към него се предава на бебето по време на бременността.

# 28
много неприятна история. Cry

# 29
  • Мнения: 8 999
Гадно. Но най-вероятно вирусът е пренесен още по време на раждането или от кърмата. Абсурдно е да е от целувка.

# 30
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
трагедия Cry

# 31
  • Мнения: 1 090
Нямам думи  Cry

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Не го пожелавам и на най-големия си враг! Cry Cry Cry
Горката жена! Praynig Praynig Praynig

# 33
  • Мнения: 1 372
Горката жена!
Възхищавам се искрено обаче на хора които в трагедията си откриват сили да се борят и да помогнат чрез кампания за иформираност! Прави и чест!

# 34
# 35
  • Мнения: 4 555
Аз просто не мога да повярвам!
Майката не е ли разбрала, че има херпес? И какво трябва да се прави в такива случаи, ако се окаже че има, по време на бременността? При всички случаи ли ще зарази бебето или нещо може да се направи, някой може ли да ми отговори  Praynig

# 36
  • Мнения: 153
Ужас! Дано да не се случва това на никого повече. Cry

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 409
Аз просто не мога да повярвам!
Майката не е ли разбрала, че има херпес? И какво трябва да се прави в такива случаи, ако се окаже че има, по време на бременността? При всички случаи ли ще зарази бебето или нещо може да се направи, някой може ли да ми отговори  Praynig
, при мен ми излизат страшно много херпеси, по често от притеснение,нерви, по рядко от болест. Та по време на бременността ми излиза пак толкова често, после като родих пак, тогава съм гледала да се ограничавам да я целувам.

Дано малкото ангелче е добре там където е! Моите съболезнования!
  Praynig

# 38
  • Мнения: 1 354
Голяма трагедия Sad

# 39
  • Мнения: 6 713
Ужасна трагедия. Cry Cry Cry... Много неприятно... Cry Cry Cry

# 40
  • София
  • Мнения: 292
Ужасна трагедия!
При следващото ми вземане на кръв ще се изследвам за антитела!

# 41
  • Мнения: 202
Много гадно.Как ще живее тази майка оттук нататък незнам.Живота е жесток...

# 42
  • Мнения: 2 658
Жестоко стечение на обстоятелствата  Sad . Горкото бебче и горката майчица. Тя сигурно ще се обвинява цял живот..
Но херпесът иzобщо е много опасна инфекция zа бебетата. Трябва да се zнае..

# 43
  • Мнения: 3 932
Невероятно, но факт...трагедия!

# 44
  • Мнения: 494
Това е ужасно

# 45
  • Мнения: 2 587
Много гадно

# 46
  • София
  • Мнения: 2 508
Хм, мислех си, че това трябва да стигне и до тук... Много малко хора осъзнават колко опасен е простичкият херпес за новородените. А в България 85% от хората имат херпес! И целуват бебетата си като луди. Аз не давам на никого да целува бебето, нито аз, нито мъжа ми. Naughty

Аз просто не мога да повярвам!
Майката не е ли разбрала, че има херпес? И какво трябва да се прави в такива случаи, ако се окаже че има, по време на бременността? При всички случаи ли ще зарази бебето или нещо може да се направи, някой може ли да ми отговори  Praynig

Ами, устният херпес не е опасен по време на бременността, само гениталният. Така че ако имате устен херпес и новородено бебе, не го целувайте и си мийте ръцете винаги преди да го пипате. Защото може да пренесете вируса, ако си пипнете херпеса и после бебето. Вирусът умира бързо, но не е много ясно колко бързо. Твърди се, че не може да се хване от неоживени предмети като дрехи например. Но може да се хване, ако пиеш от една и съща чаша с някого, защото вирусът се съдържа и в слюнката. По принцип е опасно само, ако попадне върху лигавица или разранена кожа. Затова може да целувате бебетата по косата и петите, но аз не бих рискувала...

В същност ужасното е, че всички почти сме носители на този вирус и голяма часто от нас са авто-имунизирани. Не ми стана ясно обаче дали имунитета към него се предава на бебето по време на бременността.

Да, антителата срещу херпес (IgG) преминават през плацентата и защитават бебето през първите месеци. Но това пак не е 100% гаранция за мен. Аз лично имам херпес, но нямах антитела, което беше странно...

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 09:59 от autumnsphere

# 47
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Гадно. Но най-вероятно вирусът е пренесен още по време на раждането или от кърмата. Абсурдно е да е от целувка.
И аз така мисля-http://www.puls.bg/illnes/issue_259/part_6.html. Много е тъжно наистина, бедна ми е фантазията какво ли още безобидно за възрастен е опасно за бебенце Sad

# 48
  • Мнения: 857
Аз затова не бих желала никой да пипа лицето на бебето, още по-малко да го целува  Naughty.
Самата аз го целувам по челцето.
Горката майка, ужасна история  Sad.

# 49
# 50
# 51
  • Мнения: 4 335
Горката майка,много тьжно Cry

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 2 508
Гадно. Но най-вероятно вирусът е пренесен още по време на раждането или от кърмата. Абсурдно е да е от целувка.
И аз така мисля-http://www.puls.bg/illnes/issue_259/part_6.html. Много е тъжно наистина, бедна ми е фантазията какво ли още безобидно за възрастен е опасно за бебенце Sad

Няма начин да се пренесе по време на бременността. То тогава 85% от българите щяха да имат неонатален херпес! Laughing НЕ СЕ ПРЕНАСЯ В КЪРМАТА СЪЩО. По време на раждането може да се пренесе, само ако жената има генитален херпес. Абсурдно или не, от целувка е.

# 54
  • Мнения: 121
миличкото бебченце  Cry

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
При наличие на херпес се ражда със секцио нали? Аз питам защото по нещастно стечение на обстоятелствата лепнах. Даже не ми се казва от кого  ooooh!. Ще го убия с лопата заради тази ми придобивка. Докато бях бременна с Ванката нямах и не съм запозната.  Ако се реша на второ, пречи ли? В смисъл ако ми излезе докато съм бременна. Опасно ли е за плода? Знам, че 100% ще ме мъчат със секцио, но за самото износване нямам представа.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Става въпрос за генитален херпес, нали? Ами, аз имам и 9 месеца се лашках между секцио и нормално раждане и най-накрая бях при един от най-големите вирусолози в София (проф. Дундаров) и той беше категоричен - секцио. И да ти кажа, много по-спокойно ми беше. Шансът да заразиш бебето е малък, под 1%, ама нали знаеш - който го сполети, тоя един процент е просто цифра... Пък и после от разкъсванията, може да се активизира херпесът и няма да може да се грижиш за бебето, ще те боли, а и може да го заразиш (това е много малко вероятно с гениталния херпес, но за собствено спокойствие, по-добре да си здрава).
Много четох по въпроса и общо взето вътреутробното предаване на гениталния херпес е изключително рядко явление (има около 90 документирани случая в целия свят) и става само ако първият епизод на генитален херпес е по време на бременността. Така че бебето е защитено от вируса в утробата ти. Плюс това тъй като си го развила преди да забременееш, имаш антитела, които се предават на бебето и го пазят допълнително. Така че няма страшно, ако имаш рецидив по време на бременността. Това даже се случва често заради отслабената имунна система. Може да се мажеш с ацикловир крем.

# 57
  • Мнения: 1 731
Много тъжно.Горката майка не мисля ,че ще го преживее. Sad

# 58
  • Мнения: 68
Много неприятна история.Когато прочетох заглавието се учудих как от една целувка ще умре бебе.Но сега вече видях как.Това може да те накара още повече да внимаваш.

# 59
  • Мнения: 156
Много тъжна история Sad

# 60
  • Мнения: 1 305
Много гадно  Sad

# 61
  • Мнения: 1 924
Ужасно,
а като си помисля,че и аз имам този вирус Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 2 032
Вирус, не майчина целувка.

# 63
  • Мнения: 1 484
Ужас  .Нямам  думи.Нека  почива  в  мир  малкото  ангелче.

# 64
  • Мнения: 5 539
Много тъжна история!
Преди време в тази тема спорихме дали трябва да се целуват бебетата по устата.
Повечето споделиха, че мляскат бебетата си постоянно по устенцата /"какво толкова, нали са има майки"/.
Дали четат тук сега?

# 65
  • Мнения: 14 654
Пише, че бебето се е заразило по време на раждането или при кърменето. Нямам думи за такива нещастници, които се опитват да направят сензация от подобна трагедия.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, казвам ви, че не е възможно да се е заразило от херпес симплекс тип 1 по време на раждането, ако жената не е имала генитален херпес. А при кърмене пък хептен няма как, освен ако няма херпес по гърдите. Херпесът е кожно заболяване, не се предава чрез кърмата.

# 67
  • Мнения: 1 572
Просто нямам думи за темата  ooooh!

# 68
# 69
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Темата беше качена в подфорума "Бременност и майчинство - майки (бъдещи и настоящи)", за да даде информация на жените, които искат да имат дете или вече имат да са една идея по-внимателни към здравето си и това на децата си (не че поначало не са). Защото херпес симплекс е вирус, който всеки от нас носи. Нямам идея защо е преместена в клюкарника, чието описание звучи така : "Място за мнения и дискусии по теми, които не се засягат в останалите форуми. Общи приказки, клюки, спорове, актуални събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.".
Тази тема на мен ми се видя доста свързана с бременността и майчинството.


...А при кърмене пък хептен няма как, освен ако няма херпес по гърдите. Херпесът е кожно заболяване, не се предава чрез кърмата.

В линка на английски, който съм посочила е написано, че :
You can breastfeed your baby when you have cold sores but make sure the lesions are covered up and you wash your hands before feeding. Touching your hand to your mouth then to your breast is enough to transfer the virus

Може да кърмите бебето си ако имате херпес на устата след като се уверите, че раната е покрита с нещо и измиете ръцете си преди кърмене. Достатъчно е да пипнете устата си и след това гърдите си, за да пренесете вируса.

Това е начина за заразяване при кърмене, а не през кърмата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, това го казах и аз... В доста сайтове се препоръчва, ако имаш херпес, да носиш маска, за да не го пипнеш неволно.

# 71
  • Мнения: 521
Ужас, жалко за бебето както и за майката Sad

Общи условия

Активация на акаунт