Импланти – заместители на зъби

  • 230 956
  • 541
  •   1
Отговори
# 165
  • sofia
  • Мнения: 176
Здравейте! Искам да попитам тези, които са си поставяли имплант дали боли по време на процедурата, защото въпреки всички упойки ваденето на зъба ме боля повече от ражданете, чак крещях от болка? Зъболекарката ми твърди, че не боли, но аз не мога да си представя това да ти го забиват в костта и да не боли....

Аз се бях подготвила за страшна болка, но не усетих нищо, натиск да, но кръв - не, и въобще цялата процедура нямаше нищо общо с представата ми. Следващите дни пиех по един Нурофен и бях  ок.   

# 166
  • Мнения: 86
Имате ли идея зьболекарите ви после какьв период чакат за поставяне на зьбките. Моят е все един предпазлив и иска да минат поне 4-5 месеца след поставянето на импланта
Моят zъболекар каzа 6 месеца 4акане... (zа 1 месец няма да му придирям  Laughing )
Притесняваше ме това, 4е основната болка мина zа 2_3 дена, после 1_2 седмици ме боля съседния zъб. Трудно си миех zъбите. Сега отмина, но притеснението остана.

# 167
  • Мнения: 19
Хайде , да са ми честити новите зъбки! Вече от месец съм с мост върху чудесно хваналите се 6 инпланта и 3 мои коренчета. Търпението и болките си заслужават, на 100%. Чуството е почти като с мои зъби.  Благодаря на сърдечното и супер професионално отношение на д-р Асен Маринов! Човека си обича работата, и това си личи по резултатите в устата ми. Много съм доволна, че му се доверих и той не ме подведе в нищо за тези 1 год. и 8 мес. лечение.
  На Севда ще кажа, че само първите дни, докато свикнах с моста имах повишено внимание, и то, защото се притеснявах, а не поради друга причина. След това, смело си хапвам всичко и ги чувствам като свои.
Който има възможност, нека се лекува с инпланти, но заложете на сигурно. Аз на младини, експериментирах със зъболекарите, и ме обеззъбиха набързо. Сега съм щастлива, че можах да поправя грешката си, с помощта на д-р Маринов , разбира се. Да е жив и здрав!

# 168
  • Мнения: 1
NIAKOI ZNAE LI DOBUR STOMATOLOG V PAZARDJIK

# 169
  • Мнения: 3
Здравейте,

На скорошен предглед ми казаха че мостът, който имам (на предни зъби) е много нестабилен, тъй като се държи само на един, вместо на два зъба, както принципно се прави...и има много голяма вероятност да падне Sad. От всички варианти за момента импланта е най-доброто решение. Бях се ориентирала към: http://www.dentimplant-bg.com/price.html, но май съм на път да се откажа.

Моля някой, който има опит вече, да препоръча свестен стоматолог в София, който поставя импланти. Ако може и да споделите колко ви е струвало Всичко, ще съм мноого благодарна ...

# 170
  • Мнения: 20
Много евтино ако е актуален този ценоразпис.  Бих казала малко съмнително.  Thinking Аз платих  2 500 лв. преди няколко месеца. Короната не е включена - после ще си я избирам, но цената е между 250 - 900  лв. в зависимост от материала.  Да сподели някой друг за цени и видове - не съм много наясно засега. Не мога да препоръчам, защото още не съм завършила процеса. За мен е въпрос на доверие - отиваш, подушваш с всички сетива и носове  Crazy и се надяваш на късмет, ако не -  следва #2gunfire

# 171
  • Мнения: 3
Лошото е, че като питаш зъболекари да ти препоръчат - най-често си правят реклама, а пък нямам някой познат, който да е минал подобна процедура, май наистина ще действам по нюх:)  Честно да си кажа доста ме е шубе от цялата работа, но се каня от супер много време, пък и вече му е дошло времето на тоя мост явно... Запазих си час само за консултация при д-р Асен Маринов, пък да видим.

Но ако излиза над 2 500лв. ... доста сериозна цифра за един зъб:(

# 172
  • Мнения: 20
Не е страшно въобще, упойката е сериозна и не се усеща болка. Аз не гледах "бормашинките" за разширяване на канала.  Crazy Определено бяха доста екзотични. Три дни лек дискомфорт след интервенцията и днес почти съм забравила, че имам имплант, ако не беше голия венец да ми напомня, че  скоро пак ще има включване.
Не знам дали е висока цената - става въпрос за 6-ти зъб, по-голям имплант. Надявам се всичко да е  наред след като се постави и короната и добре да се натовари зъба. Мен ме притеснява, че е дъвкателен зъб.
Сподели как е минала срещата с имплантолога.

# 173
  • Мнения: 3
@ faviola Задължително, утре ще ходя да ме снимат, пък други ден на преглед и ще пиша какъв е резултата. А ти къде си правиш имплантите? Ии още нещо ме притеснява, предполагам че е много индивидуално, но много време ли отнема? При положение, че няма да ми се вади зъб - мястото си е празно ... интересно ми е колко време ще ходя без предни зъби Confused

# 174
  • Мнения: 20
Ако е преден зъб слагат временна корона, която обаче е само за красота.  Аз такова животно нямам, не знам как се усеща.  Процедурата при мен бе 30-40 минути, никакви референции към операция няма, нормално на зъболекарския стол с добре разчекната уста. Даже и зъболекарят не носи бяла престилка. (бонус за такива като мен, които като видят бяла престилка и  SickCrazy
Неприятно е завинтването, чувствах се като автомобил на ремонт. hahaha
Не се притеснявай въобще - все повече се убеждавам, че страхът е по-голям от всяка болка и/ или интервенция. Ако искаш контакти на моя избранник, ще дам на лични без проблем.
Аз се надявам да се включи някой минал изцяло по пътя. На мен определено ми е притеснено да не изхвърля импланта. Търсих информация евентуално до колко време след поставянето има такъв риск.  Нещо забавно около имплантите - имат паспорт.   Joy Мисля моят да попътува и да му показвам личните документи...

# 175
  • Мнения: 7 605
Процедурата при мен бе 30-40 минути, никакви референции към операция няма, нормално на зъболекарския стол с добре разчекната уста. Даже и зъболекарят не носи бяла престилка.

Това като плюс ли го смяташ?

# 176
  • Мнения: 20
Престилката му е зелена, това исках да кажа.  Laughing
По какъв начин се поставя иначе - на операционна маса ли? newsm78 Не ме вкарвай в нови филми на ужасите сега. Стига ми страха до момента.

# 177
  • Мнения: 7 605
 Laughing не на маса, пак на стола, но трябва да е в стерилна среда. Аз бях покрита със зелен чаршаф с малък отвор само за устата.

Зелените престилки са именно при операция, между другото  Wink

# 178
  • Мнения: 20
Всичко е било изпълнено значи по план-график. Аз доволен много.  Crazy Добре са направили да не виждаш въобще бормашините. Аз определено стисках очите и си ги представях в същото време.
Да те попитам - след поставянето на короната какво е усещането при употреба и присъствие на зъба в устата. Има ли голяма разлика, проблеми...

# 179
  • Мнения: 7 605
Никакви проблеми нямам, никакво по-различно усещане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт