За добрата козметика - 2

  • 132 829
  • 943
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 222
CI,моля те за коментар  Praynig ,не сам ползвала тази козметика и малко скептично съм настроена.Става въпрос за крем за лице -мазен и смесен тип кожа на Талодерма.
Продуктите на Талодерма са кофти, стари и въобще ти трябва голяма фантазия, за да им откриеш ползите.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 426
страхотна тема  Peace 

аз наближавам 30те и смятам, че е редно да започна да полагам по-сериозна грижа за кожата си (не че не е трябвало да започна от по-рано, де), но понеже нищо не разбирам тази тема ми е от голяма полза и сърдечно ви благодаря

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 182
Сега попадам на тази интересна тема, ще я следя, ще прочета и старата.
Браво за интересните и полезни коментари  bouquet

# 18
  • Мнения: 97
CI, от темата за BOTOINA ме помолиха да ти дам съставките на активните вещества на този комплекс за да си кажеш мнението дали ще подействат. Много разчитат на твоето експертно мнение. Говоря в трето лице мн. число, защото аз съм нова и не съм чела теми с твои мнения. Та така:
1.acetyl dipeptide - 1 cetyl ester
2. sodium-potassium
3. magnesium gluconate
4. pentapeptideamide-4
Касае се за изглаждане на мимическите бръчки.
Аз също ще следя с интерес отговора ти, защото е доста скъпичък, но почти се навих да си го купя като осмомартенски самоподарък.
Благодаря.

# 19
  • Мнения: 1 222
CI, от темата за BOTOINA ме помолиха да ти дам съставките на активните вещества на този комплекс за да си кажеш мнението дали ще подействат. Благодаря.
идеи:
1. Отиваш на старата тема, там съм писал за мимическите бръчки, четеш.
2. Пускаш си активките на уикипедия или на гуугъл и четеш за тях.
3. Който продава тези продукти, демек печели от тях, го питаш за нещата, които знаеш.
4. Взимаш решението дали ще си дадеш парите за тях.
И преди 2-3 теми писах (и пак преди) - всичко е важно, не само състава, не само активките.
Аз нито ги знам всичките, нито мога да преценя по думи. Софи си би камшиците...Аз в никакъв начин незнам всичко...А и искам и аз да науча нещичко - а даже и профила на една пяна не можаха да ми кажат....
май не трябваше да се отваря нова тема, тути финито.

# 20
  • Мнения: 3 835
Благодаря за отговора на CI в предната тема!   bouquet

Момичета, имайте милост! Няма смисъл всеки пост да е пълен със съставките на продуктите!  Wink

# 21
  • Торонто
  • Мнения: 837
CI, от темата за BOTOINA ме помолиха да ти дам съставките на активните вещества на този комплекс за да си кажеш мнението дали ще подействат. Благодаря.
идеи:
1. Отиваш на старата тема, там съм писал за мимическите бръчки, четеш.
2. Пускаш си активките на уикипедия или на гуугъл и четеш за тях.
3. Който продава тези продукти, демек печели от тях, го питаш за нещата, които знаеш.
4. Взимаш решението дали ще си дадеш парите за тях.
И преди 2-3 теми писах (и пак преди) - всичко е важно, не само състава, не само активките.
Аз нито ги знам всичките, нито мога да преценя по думи. Софи си би камшиците...Аз в никакъв начин незнам всичко...А и искам и аз да науча нещичко - а даже и профила на една пяна не можаха да ми кажат....
май не трябваше да се отваря нова тема, тути финито.

Как си се изразил само   Rolling Eyes
100 страници тема бях на линия нонстоп.

Сега съм само гост в твоите теми. Напълно те разбирам, изтощително е и аз лично на този етап не мога да съм автор на такава тема.
Но ти щом си преценил и си започнал, ти си знаеш ...

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 01:02 от Sofi

# 22
  • Мнения: 85
CI, от темата за BOTOINA ме помолиха да ти дам съставките на активните вещества на този комплекс за да си кажеш мнението дали ще подействат. Благодаря.
идеи:
1. Отиваш на старата тема, там съм писал за мимическите бръчки, четеш.
2. Пускаш си активките на уикипедия или на гуугъл и четеш за тях.
3. Който продава тези продукти, демек печели от тях, го питаш за нещата, които знаеш.
4. Взимаш решението дали ще си дадеш парите за тях.
И преди 2-3 теми писах (и пак преди) - всичко е важно, не само състава, не само активките.
Аз нито ги знам всичките, нито мога да преценя по думи. Софи си би камшиците...Аз в никакъв начин незнам всичко...А и искам и аз да науча нещичко - а даже и профила на една пяна не можаха да ми кажат....
май не трябваше да се отваря нова тема, тути финито.
CI, не така с лошо. Хората тук проявяват уважение към теб и към знанията ти. Ако не виждаш смисъл за себе си от тази тема, просто казваш "край" и толкова. Ти всъшност вече го каза.
А пък Софи не си е "била камшика" - тя даде достатъчно. Идеята за темата беше нейна, изтърпя всичките съмнения коя е всъщност, дали е тази за която се представя, дали е достатъчно професионалист, защо има желание да отговаря на всичките въпроси, "какво печели". Тя така да се каже проправи пътеката  за тези теми, за да пишат хората и да имат доверие в това, което казвате. Това не е малко.

# 23
  • Мнения: 180
Ci, от сума ти време се чудя с какво да сме ти полезни и ние, че то добрата воля... е до време, а и с тези вечно повтарящи се въпроси  Shocked
коя пяна? дай ще й намерим състава!

# 24
  • Мнения: 85
доколкото си спомням беше за пяната на един шампоан, за който CI каза, че е хубав. CI помоли момичето, което беше дало състава, да даде описание на пяната. След известно време тя писа, че след като го е ползвала, не е усетила пяната да е с нещо по-различна. Мисля, че беше в предишната тема към края.

# 25
  • Мнения: 225
 Знаех си, че темата ще приключи рано или късно така... На всяко действие  отговаря равно по сила противодействие. CI,  Hug

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Снощи започнах чета профила на CI, за да разбера коя е тая пяна и да и намерим състава. Заспала съм на 15стр. днес ще довърша. Може би е безмислен опита да го върнем в темата, но поне да не завършва по този начин Confused В крайна сметка наистина който и да е търпението му беше логично да се изчерпа.
Но пък четейки в профила му си припомних много полезни неща, така че съветвам новите в темата директно да започват оттам Peace
В крайна сметка стана ясно, че козметичната индустрия е една голяма мъгла, в която успяват да ни пробутат всякакви рекламни шашми ooooh! И в която се налага хора като мен да плащат немалко парички и да ангажират хора някъде по света, за да ползват в крайна сметка една съвсем проста пудричка с 4 съставки вътре Sad
На мен цялата тази наука ми се струва много сложна, но благодарение на CI и Sofi успях да си намеря сравнително добри и подходящи за мен продукти.  bouquet
Лично за мен остана пълна мистерия само какви продукти ползва CI Wink (ако изобщо ползва някакви готови).
Иначе представяте ли си какъв кеф е да си имаш такъв мъж. Mr. Green Е, малко е рязък понякога, но може всеки ден да ти забърква вълшебни помади smile3521 Спестяваш 215254326лв и лутането по магазините, а резултата винаги е най-добрият Sunglasses

# 27
  • Мнения: 1 324
Честно казано не мога да си обясня защо CI реагира така крайно. Ако го притесняваме с молбите за разчитане на състави, можеше просто учтиво да ни помоли да не го правим. Това е.
Колкото и да се опитваме да се ограмотим сами, е просто невъзможно да преценим кой продукт е ефективен. Както той сам казва, важна е комплексността. Колкото и да чета за отделните съставки, не мога да знам дали А, забъркано с В ще работи. Нито имам образованието, нито опита. Ако ги имах, нямаше да притеснявам другите с въпроси.
И нека не си мисли, че стоим и чакаме наготово. Прекарала съм десетки часове в нета. Драсканици много. Кое е вярно и кое не, един Господ знае.
А да очаквам продавачите на козметика да ми дадат компетентно мнение, за съжаление е просто абсурд. Следвайки съветите на CI съм правила опити за консултация с въпросните, но освен тъпо опулени физиономии насреща, друго не съм получавала.

NBM, изобщо не искам и да си представя какво е да имаш такъв мъж. Каквито и вълшебни помади да забърква, ако ме отсвирва така, ще се сбръчкам за отрицателно време. Е, и на него сигурно не му е лесно тук с една камара женски на главата. Като знам на мъжо какво му е само с една. Така, че изобщо да не се коси, че тук му се качихме на главата, ами да е благодарен, че не сме му в къщата.  Mr. Green
Както и да е. Стига съм се обяснявала.

Най-чистосърдечно моля CI, да приеме нашите извинения за причиненото, каквото и да е то.

Asta La Vista, CI! И не ни помни с лошо. Просто не можахме да ти устоим. Peace

# 28
  • Мнения: 85
Ето го състава на шампоана - в миналата тема на 17 стр.


Бихте ли ме посъветвали дали детски шампоан (Дисни) с този състав е добър?
Дали има много вредни съставки, заради които е желателно да не се употребява?
Sodium Coceth Sulfat добър пенител ли е?
Лично аз го използвам за косата на дъщеря ми и за моята и като че ли ни се отразява добре. На мен ми се налага да си мия косата всеки ден - бързо се омазнява, така че подходящ ли е за честа употреба?

Aqua, Sodium Coceth Sulfat, Lauramidopropil Betaine, Lauramido Propilamine Oxide, Styrene/Acrilates Copolymer, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Olivamphoacetate, Sodium Rice Amphoacetate, Glicerin, Urea, Sodium Cocoyl Hydrolized Wheat Protein, Parfum(Fragance)q Aloe Barbadensis Leaf Exstakt, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Rosa Centifalia Exstrakt, Sodium Dehydroacetate, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Hydropropyl Guar Hydropropyl trimonium Chorid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Propilparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Butilparaben.

Предварително благодаря!

А ето и отговора на CI
Да, доста е добър, меки пенители, има това-онова като активки. Бива.
А да попитам - при употреба как ти се струва пяната? Как я усещаш и окачествяваш?
В смисъл - много, средно, малка пяна, големи мехурчета, малки, мекичка, устойчива, жилава, нежна - как?

# 29
  • Мнения: 84
С този шампоан и моята дъщеря мия и мога да отговоря ;
не прави много силна пяна с големи мехурчета с две думи не се пени много; а за косичката й след измиване е мека и лъскава ;
аромата също е много хубав.
Аз лично не съм го ползвала и за моята коса не мога да кажа как би действал ;но за косичката на дъщеря ми си е хубав.

 Embarassed  Embarassed А на мен момичета направо ми е неудобно защото аз помолих Vessit в темата за BOTONIA да попита  CI какво мисли за състава на кремчетата(защото тя се е снабдила с тестерчета) и то какво стана той се разсърди Embarassed Не знам какво да кажа за да се извиня ако трябва на CI ако сме го засегнали с този въпрос  Embarassed Cryама пусто невежество
Направо не знам какво да кажа момичета  Rolling Eyes май мене ще линчувате заради  CI  Embarassed
Кажете нещо и вие момичета аз не знам какво още да напиша за да се извиня на CI Praynig

Общи условия

Активация на акаунт