Спря да диша.

  • 1 945
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Та накратко историята. Имах ме гости, които имат момченце на годините на моето Рали. Ние отатък те в другата стая бягат и си играят. Два часа голяма игра. Изведнъж чух някакви странни звуци и хукнах към стаята. Рали беше червена и не можеше да си вземе въздух. Обърнах я обратно и почнах да я тупам по гърба и така в продължение на може би една минута или незнам колко докато изплака както трябва. Питах ме какво са правили а те се въртели и тя паднала. Каза, че се е ударила отпред между гърдите.  Беше много изплашена а и нас изплаши още повече. Случвало ли му се е на някой такова чудо? Как се отреагирва в такива ситуации? Дали не е добре да я заведа и на лекар? Дали трябва да се наблюдава детето по нататък? Съжалявам за тъпите въпроси но много ама много се уплаших.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 00:19 от mimi_msm

# 1
  • Варна
  • Мнения: 136
Когато дете плаче и не може да си поеме въздух трябва да застанеш срещу него и да му духнеш няколко пъти в устата и веднага ще си поеме въздух,Зная го от опит

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
Най-вероятно така както гоописваш си е изкарала въздуха при падане.На мен ми се е случвало хем каго голяма, но даи трябва да водиш на лекар нека друг по-компетентен да се изкаже.Аз личноне съм ходила, но е трудно докато  си поемеш отново въздух.

# 3
  • Мнения: 1 394
Зависи дали е станало от падането или има друг проблем.При натоварване,от липса на въздух знам,че страдат астматиците,затова няма да е зле ,ако я заведеш на лекар.Няма да те върнат все пак.Наблюдавай я все пак след като тича,как се чувства и как диша.Но възможно е да е станало и от самото падане.Заведи я на лекар или най-малкото ,което можеш да направиш е да се обадиш на педиатъра-просто да питаш.

# 4
  • Мнения: 1 512
Най-добре да се консултираш с лекар за това за да не гадаеш дали е станало от самото падане или има и друг проблем.Но трябва да я наблюдаваш когато тича дали се задъхва,защото това ще те пита.

# 5
  • Мнения: 4 434
Когато дете плаче и не може да си поеме въздух трябва да застанеш срещу него и да му духнеш няколко пъти в устата и веднага ще си поеме въздух,Зная го от опит
Същият метод прилагам и аз.

# 6
  • Мнения: 1 163
Благодаря ви за отговорите. Говорих с доктора. Според него е паднала и си е спряла въздуха но и уплахата допълнително. Сега е добре малко е изплашена от цялата ситуация даже се разходих ме и не искаше да се пуска от пързалката но се надявам с течение на времето да мине. Каза ако искам да я заведа в първия работен ден да я прегледа.

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Както го  описваш, е нещо подобно на това, което ни се случи миналото лято. Пързаля се на по-къса пързалка и едно детенце отгоре и бута да я засили (много го мразя това при децата). Тя наистина така се засили, че долу се друсна по дупе, хлъцна и спря да диша. Аз я поех веднага, започнах да й духам в устата. След като си пое дъх, каза че я боли корема. Проблемът е бил в диафраграмата.

Много е било неприятно за вас! Сигурно сте били страшно изплашени! Дано никога повече не ви се случва!

# 8
  • Мнения: 1 820
И аз мисля че си е изкарала въздуха.Дано всичко е наред.Пиши след лекаря как сте  Hug

# 9
  • Мнения: 1 163
Милето много се уплаших но и детенце се изплаши също. А за децата те милите още не умеят да се пазят а и има големи вандалчета по площадките  Laughing Laughing.
забравена-припряна и аз се моля всичко да е наред. Макар че веднъж когато беше доста малка реших да я къпя в банята вече и тя така се стресна от душа, че реагира по същия начин. Пак и беше спрял въздуха за малко та доктора сега ми каза, че най вероятно е от уплахата от падането.

# 10
  • Мнения: 1 820
Нормално е да си изплашена,и аз да съм,ще съм изплашена  HugЧувала съм за такива случаи от уплаха да спре въздуха,дано да го израсте по бързо  Hug

# 11
  • Мнения: 1 163
Ами уж вече е на 4години и си мислих че много неща са зад гърба ни  но сега четох в интернет, че може да продължи и до 6годишна възраст.

# 12
  • Мнения: 1 496
При мен се случи , когато бях на около 12-13 години . С една приятелка играехме в двора на училището , там имаше едни лостове . Приятелката ми правеше едни преобръщания върху тия лостове и аз да не остана назад се опитах и аз да се превъртя , при което не успях разбира се и паднах по гръб. Около минута не можех да дишам нормално , мислех , че умирам , ох беше ужасно не искам да се сещам какво е можело да стане . Както и да е де, исках да кажа , че се е случвало и на мен и това е от удара . Аз тогава не отидох на лекар , не казах на родителите си , то на едно дете не  му идва на акъла да сподели подобно нещо .

# 13
  • Мнения: 1 163
След проведена консултация с доктора той изказа мнение, че определено спирането на въздуха е от уплахата и падането. Все пак не сме на сто процента сигурни какво е станало в същност но наистина се беше изплашило милото. Вчера ми спомена, че нямало да бяга повече че да не паднелаи да спряла да диша. Май ще ходя да и лея коршум, че и на мене също.
Еlizabett, неприятно е това  което ти се е случило като си по голям осъзнаваш повече неща. Защото моята като беше много малка се беше уплашила от душа и беше спряла да диша но като е по малка не съзнава нещата а сега като по голяма вече осъзнава, че въздухът и е спрял и неможе да диша. Дано не ни се случва повече. Благодаря на всички за отговорите   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт