Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте момичета,
Може би прекалено много се впрягам и ги мисля нещата, но съм в 29 седмица (края) и вчера като ходих на лекар, лекарката ми каза че главичката на бебето е 69 мм, че е момиченце Laughing , но това което ме обезпокои всъщност е че ориентировъчно тежи около 1800 грама Shocked
А в сайта на развитие по месеци пише, че тази седмица тежи един кг, а главичката е 7, 5 см Shocked
Много тежим, а главичката ни е малка...
Та въпроса ми е - може ли да се вярва на тези прогнози относно тежината и имам въобще място за безпокойство?
Благодаря ви предварително! Laughing
Цитирай

UK, Harlow/София

Ако сега тежи 1800гр,до края трябва да стане около 7-8кг.Май не си разбрала правилно.При записване на данните на плода се използват много цифри и термини,може да си се объркала нещо.Ако има опасност,лекаря ще ти каже.Не мисли такива неща сега!
Цитирай
Ох, там е работата, че я питах два пъти и няма начин да не съм разбрала. Даже лекарката ми даде сравнение с един скорошен случай на бебче родено в края на 7 месец - тежало 1,5, а видиш ли ние колко сме напред.
Тя не е обезпокоена даже хич, но мен ме хващат параноите.
Цитирай

високо

килограмите са най-неточно определяната величина при ехографа...така е защото се смятат по формула, включваща данните от другите измервания - диаметър на главичката, дължина на бедрото,  височина- и като се има предвид, че във всяко едно от тези измервания може да се допусне грешка, ясно ти е каква е грешката при кг.  Wink  
мисля, че нямаш причини да се притесняваш...на нас краката ни излизаха все с дължина на един месец по-голямо бебе, пък сега сме си много добре Laughing  Laughing
спокойна и щастлива бременност ти пожелавам Rose
Цитирай

Бургас

Изобщо не се притеснявай, наскоро една моя позната я бяха ошашавили че бебето е прекалено малко (2кг) за 9 месец и ако го пресносила щяло да бъде най добре. Тя роди след една седмица и бебето тежеше 3,5 кг  Wink Явно грешката при кг беше доста голяма, така че горе главата! Very Happy
Цитирай

UK, Harlow/София

Вместо да се притесняваш (защото е нормално  за токова нещо да се притесняваш),отиди при друг лекар да те прегледа и той.Така място няма да си намерисх до края,а това с другият лекар действа много успокоително,пробвала съм го!
Цитирай
Момичета,
Благодаря ви за съветите и успокоенията. Наистина ще отида и на друг ехограф, за да видим там как се виждаме Laughing
Цитирай

Longueuil, Canada

И аз мислех, че ще родя гигант (според това, което ми казваха като прогнози - в 7 месец - 3,5 кг), а дъщеря ми се роди 3,250.
Цитирай

München

Докато лекаря ти не се тревожи, аз не бих си блъскала главата. Все пак те са затова там Very Happy
Всичко ще бъде наред, не се тревожи  Very Happy
Цитирай

Не се притеснявай - мен в една и съща седмица в деветия месец ме гледаха 2 ма генеколози - в поликлиниката и при частния ми генеколог. Единия / от поликлиниката / каза, а и написа в документа за родилния дом - малък плод. Другия каза - нищо подобно бебето е едро, след 2 седмици родих Стефан - 4кг и 200гр. Така че съвета да отидеш на друг доктор ми се струва най-резонен. И най-вече не се притеснявай.
Цитирай

София

Мисля, че това с другия лекар е много добра идея - аз лично го пробвах преди една седмица и съм много доволна.  Laughing  Laughing Изчисленията са с възможност за гре6ка, така 4е не взимай всичко много насериозно. Щом си стигнала до тук вси4ко 6те е ОК. thumbsup
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.