Как го наричате това?

  • 3 489
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз бих го заплашила че ще го напусна

.... и аз бих направила така  Rolling Eyes

Търси изход а не компромис  Peace


Успех  Hug

# 31
  • Мнения: 165
Огромен егоист!!!
Направи си фонд "и аз съм човек" и му давай да плаща сметките. Чудя се как го търпиш това положение изобщо?

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Огромен егоист!!!
Направи си фонд "и аз съм човек" и му давай да плаща сметките. Чудя се как го търпиш това положение изобщо?
....ако заема е на неино име , сети се как ще си направи фонд "и аз съм човек" Sunglasses

# 33
  • Мнения: 165
и аз имам заем на мое име, но си имам такъв фонд. Трябва да измисли начин да се оправи, все пак тя си го познава най-добре.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Моя съвет е да прекараш част от бюджета през него. Взима заплата - приготвяш един дъъълъг списък и го пращаш сам - поне ще зареди хладилника Simple Smile. Много си го разглезила. Спри да му даваш, не готви - нещо дребно за малчо и така. Ако не се усети - няма спасение според мен. Това са хора, които нямат никаква финансова култура и са пълни егоисти. От мама - при жената Simple Smile.
Не е редно ти да поемаш всички разходи. И пробвай един месец - всеки ден за себе си нещо, а на масата - бира и цигари Simple Smile.


Моят съвет е точно същият !

# 35
  • Мнения: 131
Аз ще ти задам един по-различен въпрос, надявам се да отговориш възможно най-откровено...

Какво хубаво намираш в този мъж, какво те кара да си все още с него и да търпиш това му поведение, отношение и да търсиш начини да се справиш с него?

# 36
  • София
  • Мнения: 7 990
От това, което прочетох, ми намирисва, че съпругът ти има проблеми с алкохола. 4 л. бира на ден са голямо количество, независимо колко държи...Дефиницията за алкохолизъм е не човек, който много пие, а човек, при който започват девиации в поведението вследствие на алкохола. По-скоро насочи усилията в това да намали консумацията му, защото липсата на пари и егоизма в случая са само ефекти, а не първопричина. Та в отговор на твоето питане как се нарича, аз бих го нарекла алкохолизъм.

# 37
  • Мнения: 940
И на мен на проблеми с алкохола ми намирисва, както и на милинка. Имам един такъв познат. У тях няма с трън какво да закачиш, но за бира и водка пари винаги се намират. Ако няма--ходи по гости да го поят.
Та и аз го наричам алкохолизъм. За мен консумация над една бира или 100 грама концентрат на ден си е чист (битов)алкохолизъм.

# 38
  • Мнения: 174
Жалко е това което си написала. Нарича се безотговорност. Това не е нито съпруг, още по-малко баща...бих казала - мекотело

# 39
  • Мнения: 589
Какво хубаво намираш в този мъж, какво те кара да си все още с него и да търпиш това му поведение, отношение и да търсиш начини да се справиш с него?
  И аз това се питам...
  Апропо, откакто съм със сегашният си мъж(4 години вече) нямам грижата за нищо.За всичкото това време само веднъж ми е казал,че трябва да платя кабелната и интернета, обаче ми остави парички-просто трябваше да пътува за чужбина, а не обича сметките да "висят".Не ми дава да си платя цигарите даже, ако сме заедно.Моите пари са си само за каквото аз реша-ей така ме е научил...
  На практика мъж ти не ти е опора, а товар...

# 40
  • Мнения: 5 710
Аз се чудя как ви ги дават банките тия заеми , лизинги и пр, та накрая да не можете  една вафла да купите на децата си ... 4 литра бира дневно са си битов алкохолизъм. плс  2-3 кутии цигари сигурно сборно му е заплатата на твоя съпруг. #Crazy
И да го заплашиш - най-много да си отиде при мама ( примерно) и да си пие на спокойствие.  Аз на твое място сериозно бих обмисляла раздяла. Абсолютно е прав Келеш - вие не го интересувате.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 22:21 от 10cent's

# 41
  • Мнения: 2 131
Проблемът не е само в парите, в бирите, в цигарите и т.н., проблемът е най-вече в отношението на мъжа ти към семейството му.
Пробвай да говорите, ама така като чета какво разказваш, май няма да има някакъв особен ефект, за съжаление.

# 42
  • Мнения: 2 375
Всички мъже са в малка или голяма степен егоисти. Това ние жените ще заделим от нямането за шоколадче, но те ще го сметнат като ненужна глезотия. Говоря по принцип, но разбира се има изключения.
Иначе не съм съгласна, че с твоите пари трябва да се плащат разходи, а неговите са си за него.
В нашето семейство, аз даже не съм много наясно какви точно суми и кога трябва да плащаме. Мъжът ми плаща всичко и ако закъса, аз му давам на заем. Mr. Green
Спри да плащаш ти всичко. Като почнат да звънят от банката ще се опомни.

Общи условия

Активация на акаунт