Ниското кръвно

  • 32 092
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 695
Аз съм с ниско кръвно.Когато работех беше ужас,имах чувството,че спазва час това кръвно.Към 11 часА преди обяд,всеки ден ми падаше толкова кръвното,че не можех да пазя равновесие,докато се облегна някъде и започвах да сънувам(буквално),залитах,изобщо бях много зле.Взех си хапчета за ниско кръвно, всеки ден по едно и бях добре.
От както съм родила второто си дете,няколко пъти се е случвало да ми пада кръвното,но съм вкъщи и си лягам.От няколко месеца съм на диета(Дюканската)и от тогава не ми се е случвало,не знам дали е от това,но се чувствам жива.
Как се казват тия хапчета за ниско кръвно и как се пият?

# 16
  • Мнения: 3 157
Пият се както каже лекар,естествено!Ама че въпрос!

# 17
  • Мнения: 5 695
Пият се както каже лекар,естествено!Ама че въпрос!
Ако не си разбрала-не смятам да ходя на лекар и ме интересува кои хапчета се пият при ниско кръвно.Така че въпросът ми чака отговар,но не от теб!

# 18
  • Мнения: 3 157
Много добре разбрах въпроса,благодаря.И не ти си човека,който ще ми каже на кого и как да отговарям,ясно?
Това,че си толкова ,,умна'',та да очакваш във форум да ти се изпише и дозира лекарство си е за твоя сметка,но доста хора четат тук и някой все пак може да се подведе от подобен род ,,лечение''.

# 19
  • Мнения: 685
Сега разбирам защо като пия кафе, когато ми е паднало кръвното - не ми става по-добре.
Си ♥ си ♥  много полезна информация   bouquet

# 20
  • Мнения: 5 591
При ниско кръвно освен соления айран помага и домашна глюкоза(рецептата е от лекар).Прави се по следния начин:в 1 литър вода се слагат 3 супени лъжици захар и една чаена сол.Пие се по малко до подобряване на състоянието.

# 21
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз съм с ниско кръвно.Когато работех беше ужас,имах чувството,че спазва час това кръвно.Към 11 часА преди обяд,всеки ден ми падаше толкова кръвното,че не можех да пазя равновесие,докато се облегна някъде и започвах да сънувам(буквално),залитах,изобщо бях много зле.Взех си хапчета за ниско кръвно, всеки ден по едно и бях добре.
От както съм родила второто си дете,няколко пъти се е случвало да ми пада кръвното,но съм вкъщи и си лягам.От няколко месеца съм на диета(Дюканската)и от тогава не ми се е случвало,не знам дали е от това,но се чувствам жива.
Как се казват тия хапчета за ниско кръвно и как се пият?

За съжаление не помня как се казваха(това беше преди 6-7 години).Толкова ми беше зле тогава,че отидох в близката аптека,премериха ми кръвното(предлагаха такава услуга) и направо си поисках хапчета за ниско кръвно,но не помня името им.Всяка сутрин си вземах по едно и така преживях лятото.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 489
Сега разбирам защо като пия кафе, когато ми е паднало кръвното - не ми става по-добре.
Си ♥ си ♥  много полезна информация   bouquet

Кафето е диуретик. Отвежда течностите, а не ги задържа. Rolling Eyes
Като дойде лятото, ще пия айран, но засега ще наблегна на зеления чай.

# 23
  • Мнения: 5 695
Много добре разбрах въпроса,благодаря.И не ти си човека,който ще ми каже на кого и как да отговарям,ясно?
Това,че си толкова ,,умна'',та да очакваш във форум да ти се изпише и дозира лекарство си е за твоя сметка,но доста хора четат тук и някой все пак може да се подведе от подобен род ,,лечение''.
Като си разбрала въпроса ,какъв е отговора,че не ми стана ясно?Много ще се радвам, ако ми отговориш адекватно!А за това колко съм "умна" , личи си кой  е умен,щом не си разбрала точно какво питам.И не разбрах как точно ще подведа всички четящи форума,по-точно с кой род "лечение",което съм предложила? newsm78

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 20:05 от monii

# 24
  • Мнения: 1 032
Ако не желаеш да ходиш на лекар, то тогава отиди в най- близката аптека. Нека ти премерят кръвното и да решат кави медикаменти да ти дадат. Кръвното налягане не е шега работа и можеш да си навлечеш доста здравословни проблеми ако вземаш лекарства, предписани за друг. Аз например съм с ниско кръвно, но и събирам двете граници. В такива случаи в спешното са ми правили "коктейли" от лекарства, които на мен ми помагат, но теб могат да те ударят в земята. Ниско или високо кръвното е индикация за проблем, на който така или иначе трябва да търсиш решението.

# 25
  • Мнения: 743
Най-лесната работа за вдигане на кръвното е да се пие повече вода.Зимата минимум по 1,5 литра,а лятото над 2 Peace.

# 26
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
И аз пия айран, закусвам сутрин. Лекарката ми каза, че са много полезни разходките и спорта на открито.

Общи условия

Активация на акаунт