Биберон (залъгалка) - от кога?

  • 19 726
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 786
Цитат
Природата го е измислила-гърдата на майката   Кърми когато иска, или я гушкай..може просто да търси внимание и топлина
Дълго кърмене ти пожелавам
Peace

моето дете не е ползвало биберон, не защото аз не съм му давала обаче (предлагах всякакви видове белким хареса нещо, което със сигурност няма да повторя с второто си дете), а защото не искаше

desisladka, бебетата използват бибероните за гърда, а не гърдите за биберон. Гърдите си имат своето предназначение и то не е да залъжат бебето, че суче биберон Grinning

# 76
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз пък имам следния проблем. В болницата като се мъчех да започна да кърмя ми казаха да не давам залъгалка, за да не се обърка бебето. И аз не давах. И така после от страх да не се отбие или нещо такова не давах до втория месец, когато започна неистово да си яде ръцете. Пробвах да дам - не се получи. После постепенно започна от ръцете да си смуче само палците. Сега прекарвам по няколко минути всеки ден да я науча да смуче залъгалката вместо палчето, но не би. Тя я плюе или още по-точно не знае какво да я прави. Аз искам да й дам ,тя не иска. Не ми харесва тази работа с палците, но нищо не мога да направя.
Та по темата : Колкото по-рано, толкова по-добре със залъгалките. Да не се чудите после като мене какво да правите.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз пък имам следния проблем. В болницата като се мъчех да започна да кърмя ми казаха да не давам залъгалка, за да не се обърка бебето. И аз не давах. И така после от страх да не се отбие или нещо такова не давах до втория месец, когато започна неистово да си яде ръцете. Пробвах да дам - не се получи. После постепенно започна от ръцете да си смуче само палците. Сега прекарвам по няколко минути всеки ден да я науча да смуче залъгалката вместо палчето, но не би. Тя я плюе или още по-точно не знае какво да я прави. Аз искам да й дам ,тя не иска. Не ми харесва тази работа с палците, но нищо не мога да направя.
Та по темата : Колкото по-рано, толкова по-добре със залъгалките. Да не се чудите после като мене какво да правите.

Аз дадох залъгалка на третата седмица и сега плюе залагалката и си лапа ръчичките, така че не е гаранция.Ръцете са й по-вкусни , по интересни опознава тях, както  и с тях останалия свят.

# 78
  • Мнения: 122
Честита бебка  bouquet
отговора-Никога Wink
Природата го е измислила-гърдата на майката  Peace Кърми когато иска, или я гушкай..може просто да търси внимание и топлина Hug
Дълго кърмене ти пожелавам Hug


Подкрепям Peace

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 01:34 от Mamche81

# 79
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
отговора-Никога Wink
Природата го е измислила-гърдата на майката  Peace Кърми когато иска, или я гушкай..може просто да търси внимание и топлина Hug
Дълго кърмене ти пожелавам Hug[/color]

Абе гърда гърда ама аз не мога да давам гърдата по цял ден. Освен това имам много мляко и бебка преяжда. Като й дам гърдата се нагълта с мляко, щото аз не мога да контролирам кога да пуска и кога не и съответно тя гълтъ гълтъ и така стигна до 7,2 кг на три месеца. И повръща почти по цял ден и се оригва. Не става тая работа. Гърдата съм я ограничила само за ядене. Иначе, както вече казах си задоволява сукателния рефлекс с ръцете.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
отговора-Никога Wink
Природата го е измислила-гърдата на майката  Peace Кърми когато иска, или я гушкай..може просто да търси внимание и топлина Hug
Дълго кърмене ти пожелавам Hug[/color]

Абе гърда гърда ама аз не мога да давам гърдата по цял ден. Освен това имам много мляко и бебка преяжда. Като й дам гърдата се нагълта с мляко, щото аз не мога да контролирам кога да пуска и кога не и съответно тя гълтъ гълтъ и така стигна до 7,2 кг на три месеца. И повръща почти по цял ден и се оригва. Не става тая работа. Гърдата съм я ограничила само за ядене. Иначе, както вече казах си задоволява сукателния рефлекс с ръцете.


И аз до третата седмица давах гърда и освен всичко казано от abutikon и като я зачаткаха и едни колики  Naughty ooooh! .......нямаше как

# 81
  • България
  • Мнения: 457
Още в болницата ми казаха ако иска биберона да й давам. Сега я търси само за заспиване.
И ние сме така  Peace

# 82
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз не съм съгласна с това да се дава постоянно гърда пък  Naughty после не можеш да го отделиш от себе си и вземе да ми стане някой от ония лигави мамини дрисленца, не! Благодаря  Naughty Залъгалката си я има от много години. Аз също бях против тях но каквото ми беше ревливо детето щях да се сцепя само гърди да давам. Кърмих си го постоянно до 8-мия месец, а бибата я махнахме на годинката. Сега детето си ми е самостоятелно и не ме има за залъгалка  Naughty

 На запад не можеш да видиш майката да си гушка детето толкова колкото ние си гушкаме нашите пикльовци. Един ден бях на гости на една мама (бебенцето и беше на 6 месеца) сложи го в кошарката да спи (бебето е ужасно ревливоооо) като писна това дете аз се разтреперих, плака много време. Тя ходеше само за да я помилва и да и каже 2 мили думи и водичка и излизаше. Аз я карах да я гушне а тя ме гледаше странно и не разбираше защо я карам. Опитах да и обясня но тя категорично отхвърли начина който аз и предложих. И така бебето си заспа с рев и без биба защото не искала да я смучи  ooooh!

# 83
  • Мнения: 1 031
И на двамата започнах да я давам още в болницата.
Големият я използваше само за заспиване и на 1 година я махнах без проблем.
Малкия също я смучка докато заспи - мисля, че и с него няма да имам проблем да я махна.

# 84
  • Временно
  • Мнения: 788
От родилното е с биба.

# 85
  • Мнения: 1 786
Цитат
Аз не съм съгласна с това да се дава постоянно гърда пък   после не можеш да го отделиш от себе си и вземе да ми стане някой от ония лигави мамини дрисленца, не! Благодаря   Залъгалката си я има от много години. Аз също бях против тях но каквото ми беше ревливо детето щях да се сцепя само гърди да давам. Кърмих си го постоянно до 8-мия месец, а бибата я махнахме на годинката. Сега детето си ми е самостоятелно и не ме има за залъгалка 

 На запад не можеш да видиш майката да си гушка детето толкова колкото ние си гушкаме нашите пикльовци. Един ден бях на гости на една мама (бебенцето и беше на 6 месеца) сложи го в кошарката да спи (бебето е ужасно ревливоооо) като писна това дете аз се разтреперих, плака много време. Тя ходеше само за да я помилва и да и каже 2 мили думи и водичка и излизаше. Аз я карах да я гушне а тя ме гледаше странно и не разбираше защо я карам. Опитах да и обясня но тя категорично отхвърли начина който аз и предложих. И така бебето си заспа с рев и без биба защото не искала да я смучи

 Shocked

# 86
  • UK
  • Мнения: 1 351
Цитат
Аз не съм съгласна с това да се дава постоянно гърда пък   после не можеш да го отделиш от себе си и вземе да ми стане някой от ония лигави мамини дрисленца, не! Благодаря   Залъгалката си я има от много години. Аз също бях против тях но каквото ми беше ревливо детето щях да се сцепя само гърди да давам. Кърмих си го постоянно до 8-мия месец, а бибата я махнахме на годинката. Сега детето си ми е самостоятелно и не ме има за залъгалка 

 На запад не можеш да видиш майката да си гушка детето толкова колкото ние си гушкаме нашите пикльовци. Един ден бях на гости на една мама (бебенцето и беше на 6 месеца) сложи го в кошарката да спи (бебето е ужасно ревливоооо) като писна това дете аз се разтреперих, плака много време. Тя ходеше само за да я помилва и да и каже 2 мили думи и водичка и излизаше. Аз я карах да я гушне а тя ме гледаше странно и не разбираше защо я карам. Опитах да и обясня но тя категорично отхвърли начина който аз и предложих. И така бебето си заспа с рев и без биба защото не искала да я смучи

 Shocked



 Кое точно те кара да се кокориш...  newsm78

# 87
  • Мнения: 4 555
И аз се бях зачудила дали да не ти отговоря нещо, но според мен коментарът е излишен.

# 88
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ама вие се и обиждате  Shocked Леле, в голяма демокрация живеем  ooooh!

# 89
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми никога не поиска залъгалка. Синът ми се пристрасти от първия си ден вкъщи.
Кърмех и двете си деца, но винаги ги мерех преди и след ядене, така че знаех колко точно са хапнали. И съответно знаех, че ако плачат, не е от глад. Залъгалката успокоява и утолява този така силно развит смукателен рефлекс у малките бебета.

Общи условия

Активация на акаунт