има ли застраховани при AIG Life

  • 9 113
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Нещо не съм много в крак с новините, но сега слушам че имало някакъв скандал около тях. Само дано не се отрази негативно и при нас. Че и ние куп пари сме им дали.

# 31
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Скандалът, доколкото разбрах, се е случил, защото американското правителство наля милиарди от федералния резерв да ги спасява от фалит, а висшият мениджмънт си раздал тлъсти премии, върху които сега ще им наложат също толкова тлъст данък - демек ще си ги вземат обратно.
Не би трябвало това да се отрази на застрахованите при тях, поне такъв е пътят на логиката.

# 32
  • Мнения: 1 338
90% данък, така им се пада!

# 33
  • Мнения: 256
Дано, не се отрази, разбира се, въпреки, че знае ли човек.  newsm78

# 34
  • Мнения: 18
Има една дума: Не си мисли, че всичко дето хвърчи се яде: само един съвет от мен за застраховалите се в  и други такива уж международни, но предимно Американски фирми: Не бъдете "срамежливи" да не сте изглеждали глупави, а питайте, защото Американските фирми и компании са най-голямите мошеници на света (ние Българите пасти да ядем). Ще ви вземат парите и то законно само, защото вас ви е било срам да питате. Поне искайте да ви се дадат всички условия (написани и подписани) преди да правите каквото и да е.

По темата: AIG беше пред фалит Ноември месец барабар с другите инвестиционни институции дето заминаха. Американското правителство я "спаси" (уж де, те шефовете на AIG са си разделили правителствените пари между тях си и много малка част е отишла в компанията в всъщност), за да не изчезнат бъдещите пенсии, които хората са спестявали (Американски пенсии), а не за да ви спаси вашите пари (с две думи вие купувате Американски дългове в момента - купувайте си като ви е "срам"). Бъдете много внимателни с тези институции, че няколко Норвежки градчета така изгоряха с парите, който събирали от данъците на жителите и ги вложили, за да умножат парите и да строят паркове и други - е много построиха с нищо сега, пък и пенсиите им заминаха.

# 35
  • Мнения: 1 312
Запис, че тук е много забавно Mr. Green
Как само обичам някой да плюе и обвинява заради собственото си невежество.

Компанията не била читава, консултантите били нахални...
А вие като си правите застраховка четете ли?
И дребните букви имам предвид.
При адвокат ходите ли да ви разчете полицата за да знаете за какво аджеба плащате?
Щото аз чета, и питам, и ровя, и се обаждам, и хич не ме е срам ако нещо не разбирам да поискам да ми го обяснят.
И си знам като "Отче наш", че откупните стойности са зверски високи и да се откажа на 3,4,5 година е безумно глупаво.
Пък и в договора си го пише- на цяла страница, подредено в табличка.

# 36
Здравейте, имам две застраховки  живот в AIG -20 годишна, на мен и на моят син, от четири години, досега си плащах вноските, редовно, но вече не мога, може ли някой да ми каже как мога да си взема, дори и малка част, от сумата която съм внесла? В AIG ми казват че не е въможно, чак на 10-тата мога да изтегля 1/3 от застрахователната сума, но чак на десетата, а дотогава колко ще трябва да внеса....ужас? Моля ви, ако някой знае как мога да си върна поне нещо пишете ми. Благодаря!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 276
Здравейте, имам две застраховки  живот в AIG -20 годишна, на мен и на моят син, от четири години, досега си плащах вноските, редовно, но вече не мога, може ли някой да ми каже как мога да си взема, дори и малка част, от сумата която съм внесла? В AIG ми казват че не е въможно, чак на 10-тата мога да изтегля 1/3 от застрахователната сума, но чак на десетата, а дотогава колко ще трябва да внеса....ужас? Моля ви, ако някой знае как мога да си върна поне нещо пишете ми. Благодаря!

в нашия договор пише, ако не греша, че може еднократно да се намали вноската с 30 %.
Варианта е да я намалите, да издържите този период плащайки, и при условията, посочени във вашия договор, да си вземете тази 1/3.
Ама е добре да сметнете и дали си струва така.....

# 38
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Запис, че тук е много забавно Mr. Green
...
А вие като си правите застраховка четете ли?
Това е така, защото застрахователните услуги в България работят на принципа на мулти-левъл маркетинга.
Откупните стойности са последното нещо, което се дискутира и дори съзнателно се пропуска, повече се набляга на евентуалните ползи. Да не говорим, че поне 80% от застрахованите при определен агент са негови роднини и познати и като изчерпи този кръг хора той обикновено се ориентира към друга професия, защото не може да покрие изискванията на компанията от еди-каква-си бройка застраховани на месец.
Същото беше и навремето с ДЗИ, просто сумите бяха по-малки, сега не са и затова е толкова драматично, а пък кризата съвсем го преекспонира.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Здравейте, имам две застраховки  живот в AIG -20 годишна, на мен и на моят син, от четири години, досега си плащах вноските, редовно, но вече не мога, може ли някой да ми каже как мога да си взема, дори и малка част, от сумата която съм внесла? В AIG ми казват че не е въможно, чак на 10-тата мога да изтегля 1/3 от застрахователната сума, но чак на десетата, а дотогава колко ще трябва да внеса....ужас? Моля ви, ако някой знае как мога да си върна поне нещо пишете ми. Благодаря!
Може да се изтегли  след 3 та година, моята застраховка е от 6 год, ще взема към 2.500, за внесени около 7хл ако сега прекъсна договора, има си индексационна кауза, чрез която се изчислява процента ! Прочети си договора  Laughing
И аз ще се разделям с тях, само ми увеличават вноските и потъвам всеки месец  Mr. Green

# 40
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз ще се разделям с тях, само ми увеличават вноските и потъвам всеки месец  Mr. Green
Можеш да откажеш индексационната клауза, просто внасяш старата сума.
Основната ти премия след изтичане срока на застраховката не се променя, от индексацията зависи доходността, т.е. при евентуална печалба на дружеството към момента на приключване ще получиш по-висока премия.
Безсмислено е да се отказваш в момента, при положение че е за такъв кратък срок застраховката, губиш много.

# 41
  • Мнения: 1 312
И аз ще се разделям с тях, само ми увеличават вноските и потъвам всеки месец  Mr. Green
Можеш да откажеш индексационната клауза, просто внасяш старата сума.
Основната ти премия след изтичане срока на застраховката не се променя, от индексацията зависи доходността, т.е. при евентуална печалба на дружеството към момента на приключване ще получиш по-висока премия.
Безсмислено е да се отказваш в момента, при положение че е за такъв кратък срок застраховката, губиш много.
Индексацията така или иначе е до 10та година.
След това и да искаш няма да ти повишават вноските.
Ако можеш- издръж още 4 години така.
Ако сега се откажеш от индексация просто продължаваш да си внасяш по-малката сума.
И не забравяй да си изтеглиш парите от индексационната сметка, иначе се "самоизяждат" в годините ако ги оставиш там.
Не им текат лихви, но пък имат ежегодни такси.

# 42
  • Мнения: 3 423
Там сме направили застраховка на детето и не мислим да се отказваме.

# 43
  • Мнения: 36
Дами,
Дали някой от запознатите съсправилата  na  AIG-Life  може да ме ориентира - какво значи една полица да се "превърне в изплатена" и как се определя "намалена зстрахователна сума"?
Чета някакви Общи условия с цел да добия представа и се чудя, аз ли съм идиот или писалите ги ... агентката горката и тя не може да каже, не знам с конкурс по тъпота ли ги избират в това AIG агентите... или нарочно толкова им е трудно да обяснят, да не би да схванем колко неизгодни са условията?
Моля, ако някой е запознат "от кухнята", и има нещо добро да каже за компанията, да го направи, че първоначалното впечатление е по-скоро доста лошо...

# 44
  • Мнения: 36
Дами,
Дали някой от запознатите съсправилата  na  AIG-Life  може да ме ориентира - какво значи една полица да се "превърне в изплатена" и как се определя "намалена зстрахователна сума"?
Чета някакви Общи условия с цел да добия представа и се чудя, аз ли съм идиот или писалите ги ... агентката горката и тя не може да каже, не знам с конкурс по тъпота ли ги избират в това AIG агентите... или нарочно толкова им е трудно да обяснят, да не би да схванем колко неизгодни са условията?
Моля, ако някой е запознат "от кухнята", и има нещо добро да каже за компанията, да го направи, че първоначалното впечатление е по-скоро доста лошо...


Никой не ми отговаря, може би темата не е интересна.
Искам обаче да ви споделя обезпокоитена информация която научих, след като поставих въпрос към предствител на компания -акционер във Животозастрахователно дружество.

Няма закон който да гарантира връщане на парите платени по премиите когато става въпрос за застраховка Живот! Тоест ако една компания фалира, няма никаква защита за направените плащания по животозастраховане. Гаранционен фонд има само за не-живот застраховките, т.нар Общо застраховане!
Това много ме обезпокои, защото застраховката живот над която умувах, е уви вече факт - не за мен, за член от семейството ми който прибърза да я сключи.

В такъв случай, остава да се надяваме че нищо лошо няма да се случи на дружеството застраховател...

Общи условия

Активация на акаунт