Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
потърси второ мнение

# 16
  • Мнения: 9 776
Никой не е писал, че антибиотиците се отричат. Ни най-малко не съм някаква сектантка, която ще започне да проповядва "завръщане към природата" или нещо подобно. Щом момичето пита - означава, че лекарят и не е бил категоричен и достатъчно убедителен в назначеното лечение. Е, на такъв лекар какво доверие може да му има човек? Този вид лекарства не са за да лекуват страхове .
Когато на синът ми са изписвали антибиотик - винаги, абсолютно винаги са ми казвали - причината и обяснение, че няма алтернативно лечение (на бактериална инфекция например).

Разбира се Peace. Но понеже може да се появят и такива мнения, затова го написах. А пък ако авторката на темата не е доволна от лекаря си, ще го смени евентуално. Но пък щом е отишла при него, значи му има доверие. Нека му се довери сега.

# 17
  • Мнения: 439
най-добре е да послушаш лекаря, ако се притесняваш, отиди на друг.
Но oceanid добре ти е обяснила.
Може свещички да ползваш. предимно температурата се вдига вечер, това е.
Оздравявайте бързо!

# 18
  • Мнения: 798
Цитат
Лекарят е изписал антибиотик само заради зачервено гърло?!
Здравей,
ще започна с това, че принципно съм против разпространената практика тук да се дава "АБ като профилактика" #Cussing out.
Но за да съм по темата - ще споделя точно по темата. Дъщеря ми, която също е на три месеца имаше висока температура 3 дни подред. Точно както ти го описваш. Втората нощ вдигна над 39. И понеже това беше през четирите почивни дни, не я заведох на лекар, а звъннах на педиатърката ни първо. Тя ме разпита подробно за други симптоми и тъй като нямаше (хрема, кашлица, сигнал за болка), ме посъветва да продъжа с панадола и свалянето на температурата с мокра кърпа. Да продължавам да кърмя на поискване, защото това е най-доброто за нея. И да следя детето. Каза ми, че може да се преборва в момента с някои вирус и всичко това да отмине до три дни, както се и случи. След празниците доки ми каза, че ако има отново вдигане на температура без други симптоми ще вземе урина за изследване. това е.

# 19
  • малко градче
  • Мнения: 188
От личен опит знам, че поддържа ли се такава висока температура поне два дни се взима антибиотик. С голямото си дете съм патила така. Не давах антибиотика уж организмът да се пребори сам, но ставаше по- зле.   Разбира се , ако няма  други симптоми като хрема и кашлица се изчаква още ден- два, но тази температура си е доста висока и притеснителна.   Сега синът ми понякога вдига температура, но това е от зъбите.  При вас няма как да са зъби. 
   Така че дай си спокойно антибиотика.Нищо няма да му стане на детето, още повече че лекарството е съобразено със възрастта.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 105
ами от 2 дни.... може и да може да се овладее и с други лекарства, но ако се стигне до 4-ти ден 38-39 обикновенно почват да се развиват бактерии и изписват АБ...
Ако е презастраховане - то всъщност нищо не правите, АБ на вирус не влиае, само на бактерии, ако после се наложи да се ползва наистина АБ, то вече ще е неизползваем  и т.н....

Та по-добре  потърсете второ мнение или пусни кръв урина да се види бактериално ли е изобщо.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За АБ няма възраст, има за бебета има за възрастни. Мен по скоро ме притеснява това дали наистина има нужда от него. Вярно е, че помага повече от колкото да вреди, но не се знае дали има за какво да помага. Може да е просто някакво вирусче с което организма сам трябва да се пребори. Вирусите не се повлияват от АБ. Аз бих потърсила 2-ро мнение. Някакви ваксини скоро време? На дъщеря ми и бях изписали така АБ, пък накрая се оказа, че Т е от ваксината. Лекарката ми идваше да  я ......  bash 

ПП: Само да добавя, че много висока Т се сваля много бързо с Нурофен. Дъщеря ми вдигаше от Варицела 40 0, и Нурофена я сваляше буквално за броени минути, докато Панадола я сваля много бавно, дори се е налагало 2 часа след Панадол да дам Нурофен, защото не беше постигнат желания резултат.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 00:18 от Miss Dior Cherie

# 22
  • Мнения: 553
много бързото сваляне на температурата, не е много хубаво ... това е допълнителен стрес за тялото, за органите... ако е качил 40 градуса естествено че ще я свалиш, докъм 38 и нещо- при малко дете е опасно да не се стигне до гърч, но иначе съм против свалянето на температурата изкуствено при вирусни заболявания, хем казвате организма сам да се справи хем не му позволявате -  покачването на температурата е най-мощното и универсално първо средство на организма да овладее болестта, когато още няма имунен отговор на вируса /това изисква време/. нещо повече организма хаби огромно количество енергия, влиза в преразход за да покачи температурата
и какво постигаме като свалим с лекарства една лечебна 38.3 примерно ?!? успокояваме себе си, не помагаме на детето си ....
още повече че за вирусни инфекции наистина НЯМА ДРУГО ЛЕЧЕНИЕ освен организма да се справи сам...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
...... хем казвате организма сам да се справи хем не му позволявате -  покачването на температурата е най-мощното и универсално първо средство на организма да овладее болестта, ....

Виж сега, говорим за Т от порядъка на 39.5 - 40 0 . Не можеш да ми кажеш че такава Т е полезна. Никой не говори за сваляне на Т до нормалната 36.5 примерно. В случая 38 и нещо е О.К. Никой не ти оспорва твърдението, просто или аз не съм се изразила достатъчно чсно, или ти не си разбрала

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Справи се със ситуацията и  си намери лекар, на когото да имаш доверие. За мен е несериозно да се изписва антибиотик при "лека зачервено гърло". И не е вярно, че не е вреден - прави бактериите резистентни при честа употреба и докарва гъбички. АБ се предписва след микробиологично изследване на секрети.

Това го заявявам като човек пил първия си АБ на 16г. възраст. Оцеляла съм от всички грипове и ангини без.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 105

ПП: Само да добавя, че много висока Т се сваля много бързо с Нурофен. Дъщеря ми вдигаше от Варицела 40 0, и Нурофена я сваляше буквално за броени минути, докато Панадола я сваля много бавно, дори се е налагало 2 часа след Панадол да дам Нурофен, защото не беше постигнат желания резултат.

да ама от нурофена може да станат кофти алергии....
освен това рязкото сваляне на температура и то с много не е добре, защото  има по-голяма вероятност да получи гърч детето.
Иначе - да до 38-38,4 няма нужда от сваляне на Т....
Даже според един лекар, ако детето е бодро, игриво и в добър тонус и до 40 нямало нужда от температуро понижаващи...но аз  никога не бих си оставила детето с 40 градуса да му измират мозъчните клетки.....

# 26
  • Мнения: 1 558
След като ти е изписал антибиотик давай го.Със сина ми имах подобен проблем.Два дни вдига Т,аз я свалям и си мисля,че е от зъбите ooooh!.На третия ден направи гърч от Т,педито го прегледа и видя,че му е зачервено гърлото.Изписа му антибиотик и спря да вдига Т.Успех и бързо оздравяване  Peace Сина ми,когато направи гърча беше с Т 38.8.Така,че много зависи от детето.Аз започвам да давам температуро понижаващи след 37.5.Обикновено ползвам свещички,защото действат най-бързо.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 105
37,5 е много ниска.... при детет направило гърч те разбирам, но при нормални обстоятелства - пречи на детето да се бори Wink а иначе децата които правят гърчове наистина ги правят и при 37,5 и при 39...

# 28
  • Мнения: 2 111
Точно през почивните дни миналата седмица дъщеря ми имаше температура 38.3-39 градуса, зачервено гърло/без хрема и кашлица/.Пуснахме урина,всичко беше наред.Педиатърът каза,че ще изчакаме 4-5 дни и ако не се оправи тогава ще изпише АБ.
След 3 дни всичко беше наред-давала съм нурофен,панадол,вит.С ампули,калциев глюконат и осцилококцинум.
За мен е важно,че педиатъра не изписва АБ веднага и досега не се е налагало да давам.Лекуваме се с хомеопатия.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.....
освен това рязкото сваляне на температура и то с много не е добре, защото  има по-голяма вероятност да получи гърч детето.
......

Според теб колко е много. От 39.8 примерно на 38.5 за кратко време дали е много.  newsm78 Ясно е че няма да гоним идеалните стойности,  но пък като се сетя как вдигаше Т буквално за броени минути ... от 38 и нещо на 39.8  Shocked , бързам да свалям, знам ли дали в следващите 5 мин, няма да стане 40 и на горе. Абе тънка е работата много, ама ..... А също лекарката ми предписа Хексалгин (течен аналгин) , и до колкото знам е по добрия вариант, ама не съм го давала. Опитах го и ..... много горчив бе ..  Close , ужас  Tired

Общи условия

Активация на акаунт