Апарат за кръвно!

  • 21 536
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Лекарите-кардиолози са на това мнение! А техните апарати се проверяват редовно в метрологични лаборатории.
Ясно е, че всеки не може да си сложи адаптор-това може да го направи всеки специалист по електроника. Именно той трябва да прецени какъв адаптор да се прикачи. Не се пресмята за колко волта да бъде адапторът, това обикновено е написано върху апарата за кръвно, а ако не е се определя по батериите. И токът обикновено е написан, а ако не е, не се пресмята, а се измерва. Това са елементарни неща за всеки електроник. Говоря именно в качеството на специалист.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 14:35 от vl

# 16
здравейте , закупих на родителите мии Lumiscope 1065
и за сега няма никакъв проблем . Може да го намерите в аптеките или от тук
http://www.lug.bg/index.php?cPath=100

# 17
  • Мнения: 647
Лекарите-кардиолози са на това мнение! А техните апарати се проверяват редовно в метрологични лаборатории.
Ясно е, че всеки не може да си сложи адаптор-това може да го направи всеки специалист по електроника. Именно той трябва да прецени какъв адаптор да се прикачи. Не се пресмята за колко волта да бъде адапторът, това обикновено е написано върху апарата за кръвно, а ако не е се определя по батериите. И токът обикновено е написан, а ако не е, не се пресмята, а се измерва. Това са елементарни неща за всеки електроник. Говоря именно в качеството на специалист.

Кажете ми кой лекар-клиницист разбира от физика ?

Поздрави,
Вълев

# 18
  • Мнения: 580
Следвам Стоматология ,все още не съм завършила ,но от асистентите знам ,че електронните апарати са крайно неточни и неподходящи за възрастни (всъщност пише го дори в учебника по Физиология ).В крайна сметка се препоръчва апаратът на Рива-Рочи .

# 19
  • Мнения: 647
Следвам Стоматология ,все още не съм завършила ,но от асистентите знам ,че електронните апарати са крайно неточни и неподходящи за възрастни (всъщност пише го дори в учебника по Физиология ).В крайна сметка се препоръчва апаратът на Рива-Рочи .

Именно- учебника ви е писан от хора, дето не са били в практиката никога.

Вашите преподаватели да прочетат Директивата на Европейския съюз, съгласно която от 1 януари 2009 година на територията на същия този ЕС се ЗАБРАНЯВА употребата на живак. А апаратът на Рива-Рочи и именно живачен.

Погледнете кой е писал учебника ви по физиология и коя година е това. Там пише ли за метода за измерване на Серенцов, който се ползва при почти всички днешни електронни апарати? И вижте дали там има поне един специалист по метрология (физик или инженер). Виждал съм как лекарите сравняват апаратите- на ръката на пациента, при две последователни измервания! На това ако му казвате високотехнологичен и точен подход, по-добре си скрийте дипломата, дето ще ви я дадат същите тези професори Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 00:10 от маг.фарм. Антон Вълев

# 20
  • Мнения: 580
Следвам Стоматология ,все още не съм завършила ,но от асистентите знам ,че електронните апарати са крайно неточни и неподходящи за възрастни (всъщност пише го дори в учебника по Физиология ).В крайна сметка се препоръчва апаратът на Рива-Рочи .

Именно- учебника ви е писан от хора, дето не са били в практиката никога.

Вашите преподаватели да прочетат Директивата на Европейския съюз, съгласно която от 1 януари 2009 година на територията на същия този ЕС се ЗАБРАНЯВА употребата на живак. А апаратът на Рива-Рочи и именно живачен.

Погледнете кой е писал учебника ви по физиология и коя година е това. Там пише ли за метода за измерване на Серенцов, който се ползва при почти всички днешни електронни апарати? И вижте дали там има поне един специалист по метрология (физик или инженер). Виждал съм как лекарите сравняват апаратите- на ръката на пациента, при две последователни измервания! На това ако му казвате високотехнологичен и точен подход, по-добре си скрийте дипломата, дето ще ви я дадат същите тези професори Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев


Благодаря за изчерпателния Ви отговор,не знам къде сте завършили ,но в МУ Пловдив преодавателите по " Физиология " носят пред имената си титлата "Доктор",което означава ,че са били или са клиницисти (освен това ще добавя ,че и в катедрата по "Вътрешни болести " иползват единствено и само гореспоменатия от мен сфигоманометър ,което  важи с пълна сила и за клиничните зали в Стоматологичния факултет).
ПП Апаратът на Рива -Рочи е не само живачен ,но има и такива от анероиден тип .
ПП2 Моля, не приемайте мнението ми като заяждане и не се чувствайте длъжен да продължавате дискусията .  bouquet

# 21
  • Мнения: 17 546
Имам такъв за китка и като меря с него и с обикновен апарат с маншон за над лакътя и механична помпичка, разлика няма. Доволна съм от него.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Това е тема, която ми беше крайно нужна   bouquet
Господин Вълев, бихте ли ми казал как точно да измервам
кръвно налягане със стария вид апарати - със слушалките,
трябва ли да го нося за проверка на манометъра и т.н.?

И аз имам електронен апарат, но хич му нямам доверие?

# 23
  • Мнения: 2 480
Лекарите-кардиолози са на това мнение! А техните апарати се проверяват редовно в метрологични лаборатории.
Ясно е, че всеки не може да си сложи адаптор-това може да го направи всеки специалист по електроника. Именно той трябва да прецени какъв адаптор да се прикачи. Не се пресмята за колко волта да бъде адапторът, това обикновено е написано върху апарата за кръвно, а ако не е се определя по батериите. И токът обикновено е написан, а ако не е, не се пресмята, а се измерва. Това са елементарни неща за всеки електроник. Говоря именно в качеството на специалист.

Кажете ми кой лекар-клиницист разбира от физика ?

Поздрави,
Вълев
А Вие разбирате ли от физика? Или тя Ви е хоби като много други науки?

# 24
  • Мнения: 647
Лекарите-кардиолози са на това мнение! А техните апарати се проверяват редовно в метрологични лаборатории.
Ясно е, че всеки не може да си сложи адаптор-това може да го направи всеки специалист по електроника. Именно той трябва да прецени какъв адаптор да се прикачи. Не се пресмята за колко волта да бъде адапторът, това обикновено е написано върху апарата за кръвно, а ако не е се определя по батериите. И токът обикновено е написан, а ако не е, не се пресмята, а се измерва. Това са елементарни неща за всеки електроник. Говоря именно в качеството на специалист.

Кажете ми кой лекар-клиницист разбира от физика ?

Поздрави,
Вълев
А Вие разбирате ли от физика? Или тя Ви е хоби като много други науки?

Здравейте, vl !

Не, не ми е хоби, положил съм няколко различни изпита по физика. Завършил съм инженерен профил... Винаги колегите- медици са ни смятали за луди, понеже физиката не била за хора, а инженерите не били нормални. А знакът за интеграл им приличал на глист Simple Smile
Е, у нас, с изключение на майка ми, всички сме инженери по образование. Разбира се, аз съм най-малко инженер, понеже съм повече фармацевт Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 25
  • Мнения: 647
Това е тема, която ми беше крайно нужна   bouquet
Господин Вълев, бихте ли ми казал как точно да измервам
кръвно налягане със стария вид апарати - със слушалките,
трябва ли да го нося за проверка на манометъра и т.н.?

И аз имам електронен апарат, но хич му нямам доверие?


Здравейте!

Измерването с анероидните апарати е просто като принцип, но не винаги е лесно за изпълнение от пациента.

На лявата ръка се слага маншета на апарата, като трябва да се пристегне така, че да не е хлабав. Долният му ръб трябва да е около два-три сантиметра над сгъвката в лакътната става.

Ръката на пациента трябва да е подпряна на масата или на друг плот или до тялото на пациента, докато лежи. По правило, кръвно налагяне се мери на пациента, докато лежи. Най-смислени стойности има, ако се мери кръвното на пациента след сън, преди още да сe е изправил.

Слушалката на стетоскопа се слага в сгъвката около сантиметър нагоре в посока към рамото. Точката е върху продължението на лъчевата кост (ако условно разделим ръката надлъжно на три части - на границата между едната третина и другите две третини, като едната третина е в посока към тялото на пациента, ако пациента е с отворена и обърната нагоре длан).

Напомпвате с помпата до около 220 показание. Отпускате бавно с отваряне на винта и слушате със слушалката. За горна граница отчитате момента, в който започвате да чувате отчетливо пулса, а за долна- момента, в който спирате да чувате пулса.

Това е!

Манометрите се проверяват на стенд поне веднъж в годината, съгласно Закона за метрологичния контрол. От лицензираната лаборатория ще ви лепнат стикер, на който пише до коя дата трябва да проверите манометъра отново - както стикерите за преглед на автомобилите.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 10:34 от маг.фарм. Антон Вълев

# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Благодаря, господин Вълев  smile3525

# 27
  • Мнения: 122
благодаря за изчерпателната информация на всички ви   bouquet
аз се колебая още дали да е  omron  или Lumiscope ... те са толкова много  newsm78
прочетох доста ... ама май всеки е доволен от своя си апарат  Simple Smile
но се надявам като отида в аптеката, фармацевта
да ми помогне при избора
  Peace

# 28
  • Мнения: 2 480
Омрон! За по-евтино може от Метро. И с адаптор, за да нямате неприятности с батериите.

# 29
  • Мнения: 122
Омрон! За по-евтино може от Метро. И с адаптор, за да нямате неприятности с батериите.
  bouquet
мерси

Общи условия

Активация на акаунт