За д-р Божидар Славчев - МД София

  • 79 264
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22
Здравейте, всеки си има лична история, а повечето от пишешите в темата и непосредствени впечатления от доктор Славчев. Да, услугата, която той предоставя, е скъпа. Здравето е благо и то има своята цена. Не очаквам дългогодишните усилия на този човек да осъвършенства занаята си, образно казано, да ми струват 10,20 или дори 100 лева. Съгласна съм, че стандартът в България е различен и че за нас 100 лева са съществена част от месечния бюджет, но едно кино с пуканки и кола е 20 лева, критериите ни са алогични. За тежки софри, хубави дрехи за децата, почивка на морето, можем до отделим, а ни се свидят 160 лева за колпоскоп, ехограф и цотонамазка, направени от човек, който от сигурно 30 години лекува и оперира онкоболни. Сигурно е достатъчно ботат вече, за да не работи, а той преглежда буквално и през нощта и се моля на Бог да му даде здраве и дълголетие, за да може да помага. Харчете си със здраве парите, докторе, поклон и човешка благодарност!

# 61
  • Мнения: 20
Вчера бях и аз на преглед при Д-р Славчев, след като бях изчела всички отзиви за него по форумите. Всичко написано тук е вярно, чака се, скъпичко е...Мога като другите да кажа, че можете да се доверите на този човек напълно. В моя град ми установиха преди месец увеличена матка, със категоричната диагноза "миоматозна", увеличение 3 см, без възли. След като изчетох на хората историите, чрез моя братовчедка оперирана от миома при доктора, си записах час и аз. Чаках три часа, доктора работи бавно, задълбочено, отговорно. Изслуша ме, прегледа ме на стола, с колпоскоп и вагинален ехограф и каза че няма нищо, никакви отглонения от нормата, никакво увеличение на матката! Всичко е нормално! Веднъж годишно такъв преглед бил достатъчен, понеже няма НИЩО! Затова искам да кажа, както е казвано и на други места. Поставят ли ви диагноза, особено с някакво лечение, особено с препоръки за операция ...не губете време да чакате, да се чудите, да четете писаното в интернет, да се плашите допълнително от историите на другите, да си харчите парите за излишни неща...Отидете при специалист, най-добре при Д-р Славчев, отделете тези пари /ок. 150-200 лв., на мен за ръчен преглед, колпоскоп и вагинален ехограф ми взеха 140 лв вчера/,изчакайте си търпеливо часа, задайте всички въпроси, споделете какво ви притеснява и доктора ще ви отговори кратко и ясно. Доверете му се, каквото и да ви посъветва. Здравето е безценно, не си струва за по-евтино да ходите при лекари които едва ли достатъчно разбират от вашия проблем., а може и диагнозата да е грешна! Искайте второ мнение от наистина препоръчан специалист! Това което е писано тук е достатъчно изчерпателно за д-р Славчев. Да е жив и здрав и да помага все така!

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте!

Прочетох всички менния за д-р Славчев. Отделно от това и аз чух много добри неща и съм насочена към него за консултация и евентуална операция.

Не видях никой обаче да е писал за операция на фистула (везиковагинална). При мен се получи като усложнение след хистеректомия. Урологът, който ме прегледа твърди, че операцията трябва да се направи през корема и е доста тежка и сложна. А д-р Славчев правел такива операции през влагалището, по много по-щадящ начин. Рискът от рецидив обаче след това не бил малък.

Ще съм благодарна ако някой сподели мнението си за подобни фистули.

# 63
  • Мнения: 0
Моля Ви за информация за извършени операции на везиковагинална фистула от д-р Славчев и от д-р Доганов, за качеството им, къде са правени и всякаква информация за решение на този здравословен проблем. Много ми е нужно и спешно. Благодаря и бъдете здрави.

# 64
  • Мнения: 2
Моля Ви за информация за извършени операции на везиковагинална фистула от д-р Славчев и от д-р Доганов, за качеството им, къде са правени и всякаква информация за решение на този здравословен проблем. Много ми е нужно и спешно. Благодаря и бъдете здрави.

Какво Ви интересува по-конкретно? При мен се наложи такава операция, както писах по-горе и ми я направи д-р Славчев в Майчин дом. Мина безпроблемно и вече съм забравила за всичко. Единствено неприятен е момента на възстановяване веднага след операцията - около една седмица трябва да се носи уринарен катетър, но това е наложително, за да се избегнат последващи усложнения и нови сраствания. Освен това се свиква и на 2 - 3 ден вече не прави впечатление.

# 65
  • Мнения: 78
Здравейте,
 знае ли някой защо през последните седмици частната му клиника в кв. Стрелбище е затворена?

# 66
  • Мнения: 2
мерси, дано цените да не астрономически Confused

Вчера бях на профилактичен преглед в частния му кабинет на ул. "Костина",имах час за 15.10,а като отидох,още не беше влязло момичето,записано за 14.00ч.,непрекъснато идваха пациенти,явно оперирани от него,незаписани, и предреждаха другите,накрая стана голям скандал,влязох чак към 18.00ч.Платих 160 лв. за проф.преглед-вагинален ултразвук,колпоскоп,цитонамазка.Видя ми се множко,не обяснява много/за тези пари?/,а асистентката му беше груба,за парите,които дадох,очаквах пове4е.Наплива наистина е огромен-от варна,в. търново и т.н.,.



Аз също  бях пациентка на Славчев, беше ми препоръчан от негова колежка, имам едно пробно абразио, две хистероскопий, като последаната я правих при Славчев.

Доколкото отсявам мнения, те са на двата полюса или крайно положителни или негативни.

Така, на 13. 06. 2016 посетих център Славчев направиха ми гореспоменатият преглед в същият ред и ценоразпис от 160лв, направи ми впечатление, че за тази сума доцента беше твърде пестелив на думи, не беше убеден дали иска да правя при него хистероскопия, но така или иначе се разбрахме да дойда в предварително запазен ден и час и съответно инструктирана и с необходимите изследвания за тази манипулация.

На 28.06 пристигнах в центъра за хистероскопията, часът който ми дадоха бе 14.30 следобед, много беше сървайварски някак си, от предишната вечер да съм гладна и жадна тъй като имам и други съпътстващи заболявания  но нали все пак не идвам при който и да е а самият доц. а той до обяд оперирал в държавната болница.

Пристигнах малко по-рано, наложи се да изчакам, когато ме приеха ми дадоха един куп листа за попълване с необходима за тях информация/предполагам това беше консултацията с анестезиолог/ в частен център.

Разбрахме се след като мина хистероскопията да дойда за резултатите от биопсията към 8.07, тръгнах си, като заплатих сумата от 700 лв.

На 8.07, посетих отново център Славчев, но там ме посрещна една мънкаща администраторка, която ми подаде два смачкани, хвърчащи, написани на  сякаш на "древношумерски" листове тънка кафеникава хартия , като единият беше скъсан на две места и омазан вероятно с някакви съмнителни петна от екскременти/предполагам от лабораторията/, и така за тези близо 860 лв аз получих тези "документи" които трябваше да бъдат доказателство за извършена високоспециализирана  дейност в частен център и още повече да ми дадат някаква информация.

Попитах дали имам право на контролен преглед/ за безплатен е твърде утопично нали?!/ администраторката ми отговори с досада, че трябва да се обадя лично на доцента и да се разбера с него,/какво да разбера-сигорно той да ми каже за цената на контролния преглед или изобщо дали ще ме удостои с внимание/ както и да ми обясни и за резултати от изследванията ми, ако успея да прочета тези изстрадали листчета хартия- плод на нечия немарливост подпечатани с отвратителни остатъци от л....а и кръв.

Не ми остава нищо друго, освен да се надявам поне да е свършена работата за която платих не става дума само за пари, защото в моето положение всяка една такава намеса се отразява  като цяло на организма ми.


Извода-той е за вас, за всеки който прочете това, ако админите го разрешат, за което предварително благодаря! Поздрави!

# 67
  • Мнения: 657
Лежала съм в Майчин дом по повод операция на матката в далечната 2002 година.Оперира ме проф.Карагьозов и синът му.Невероятни хора и специалисти.В същото отделение работеше и д-р Славчев.В дните когато минаваше визитация той или извършваше след оперативни прегледи пациентките буквално замръзвахме по леглата.Нито можеш да зададеш въпрос, нито да получиш по подробна информация за състоянието.Вечно намусен, пестящ думи и никакво отношение към пациента.За разлика от моите горе споменати доктори баща и син пълна противоположност.Може само с думи и отношение да ти вдигнат духа и да ускорят процеса на възстановяване.Може да е много добър д-р Славчев, но му куца отношението.

# 68
  • софия
  • Мнения: 45
А някой знае ли дали работи кабинета му. През целият август беше затворен и никой не отговаря на телефоните в центъра.

# 69
  • Мнения: 19 485
Моя приятелка си прави там профилактичен преглен юни или юли, но при друг лекар. Центърът си работеше тогава. Може би са в отпуск, но пък коректно би било да го обяват на сайта поне.

# 70
  • софия
  • Мнения: 45
Започнали са работа от 7 ми септември.

Общи условия

Активация на акаунт