Ученическа чанта или раница за 1-ви клас?

  • 55 604
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Хубава е чантата, на мен ми хареса. Може би за догодина ще купя на дъщеря ми такава, защото раницата й не прилича на нищо вече.

# 16
  • Мнения: 299
Избра си раница на "Костенурките Нинджа" , уж е с анатомичен гръб , но килата който ги носи неутрализират тази екстра. Общо взето раницата изглежда два пъти по-голяма от него. Но побира всичко и гуменки и анцузи ....и .... Ох .... горкото ми дете  Sad

# 17
  • вкъщи
  • Мнения: 704
най добре е раница с ортопедичен гръб. малко по скъпи са но си струва

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
По моя първи клас имаше немски кожени чанти  - обемни, твърди и леки.
Струва ми  се, че някъде бях виждала скоро подобни текстилни, но не помня къде.
Някой да е виждал?
Samsonite не са ли мекички, съответно тежки?

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И двете ми деца имат раници с колелца. За тях е по-удобно. То е ясно, че няма да им позволя да мъкнат този огромен товар на гърба си, аз нося раниците до училището. А там те си ги търкалят по коридорите.

И моя малкия син е с раница на колелца, той поначало си е по техниката и стандарта, да не мъкне нищо  Joy  Колелцата ги купувам отделно - купила съм и на голямия, но той не иска За съжаление търговците само по поръчка ги взимат колелцата, защото са скъпи Колелцата са на Габол и чантите с възможност за нахлузване отзад на колелцата, също са на Габол

# 20
  • Мнения: 113
 В първи клас бяхме с чанта, много хубава , ортопедична, все още си е здрава. Не помня марка, купувана е от Англия. Всичко вътре беше подредено. От втори клас , човека сам реши, че вече ще ходи с раница. Вече сме сменили няколко. Колкото и хубава и скъпа да купя, за два месеца е минал през нея.
 

# 21
  • Мнения: 13 512
Дразни ме това, че всичко се мачка в раниците. Чантите пък са много тежки за носене на гръб. Поне на дъщеря ми и е трудно да носи тежко. Ще търся чанта с колела. Хем всичко да е подредено, хем да е на колела. Засега съм  открила само на Самсонайт такава, но имам време и продължавам да търся.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз, както казах и на предишната страница, купих тази на самсунайт, която е на снимката. Много е лека ама нещо.... Малка ми се струва. За първи клас едва ли трябва по-голяма ама несесер, шише с вода... Не знам.

# 23
  • Мнения: 13 512
az не можах много да се ориентирам в размерите. трябва да я видя наживо, а май в магазина на Самсонайт не ссъм виждала такава на  колела.
да, трвбва да има място за несесер, вода.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 324
В тази няма. Може и да има, не съм я подреждала. Да речем, че в джоба, който е на капака побереш несесера, водата трябва да е вътре при тетрадките. Освен основното отделение, има едно пред него без цип и това, което се вижда на капака.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Чантите са хубави и според мен също са по-добрия вариант.
Сиси има такава чанта/не точно същата/, има раница, има и чанта която е с дълга дръжка за през рамо. Носи и ползва и трите. Последната не е за малко дете защото не може да я носи на рамо и я носи през врата/като пощальонче. Laughing
В раницата наистина нещата се мачкат. За да предотвратим това а и за да и е по-лесно и купих прозрачни ПВЦ папки с капак и закопчване. Тетрадки и учебници по даден предмет в отделна, така не се мачкаха, и и беше лесно бързо да си изважда и прибира нещата.
Закуските си носи отделно в метална кутия с дръжка, при учебниците и бях забранила да слага храна и вода.

# 26
  • Мнения: 13 512
Много съм доволна днес! Намерих в ибей точно такава, каквато търсех. А хубави, силиконови колела и още куп предимства.
http://picasaweb.google.bg/mail2monda/Backpack#5344292801167150754

# 27
  • София
  • Мнения: 1 324
Честито monda!
Flash*, когато е с чантата, къде си носи водата?
На мене чантата много ми харесва, ама не знам още дали ще е практична. Така или иначе, вече я имаме и поне в началото ще пробваме с нея. Ще следя предпочитанията ви, но определено не очаквах да е толкова лека, тежи колкото мойто портмоне, когато е празно. Не знам какво означава ортопедичен и анаргомичен гръб, на тази гърба е като на раниците-калинки на Самсунайт.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ми никъде ... въпреки забраните ми една бутилка се разля вътре и макар, че пликовете за които писах поспасиха положението, мизерията беше голяма. Та при закуските си носеше по едно нат. сокче или плодово мляко, вода или си купуваше от там или от чешмата предполагам newsm78

# 29
  • Мнения: 567
Момичета, аз поръчах за бъдещата първокласничка чанта от немския сайт Май Тойс. Още не е пристигнала от Германия, но чантата е с ортопедичен гръб, има място за вода и храна. А също и за учебници.
Момичето, което ми я препоръча я има и е много доволна. Ползват я май вече над 2 години. Гледах снимки как стои на момиченцето й и много ми хареса. Като я видя на живо мога да споделя и лични впечатления.
Вижте я, може за някой да е полезно:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sc.fe01.05/1789453
Жасмин, специални благодарности!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт