Мтел, Глобул или Вивател

  • 4 186
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 018
Трябва да избера една от трите фирми за фиксиран телефон, факс и интернет. До колкото съм разбрах Вивател нямат факс, така че те си отпадат, въпреки, че ми бяха най-удобните.
Някой ползвал ли е тези услуги на мобилните оператори?

# 1
  • Мнения: 27 524
Мтел  Peace

# 2
  • Мнения: 106
хм. моят интернет е на АDSL, получаваме и факс, но как не ме питай. но за интернет това е най-добрата връзка

# 3
  • Мнения: 2 018
хм. моят интернет е на АDSL, получаваме и факс, но как не ме питай. но за интернет това е най-добрата връзка

Става въпрос за безжичен телефон, факс и интернет. ADSL не са ли към БТК?

Блонди ползвала ли си им услугата?

# 4
  • Мнения: 27 524
Блонди ползвала ли си им услугата?

Глобул са гърци - бягай далече  Grinning
Вивател - остатъчен пакет от акции на американска дъщерна компания на американски частен инвестиционен фонд  Rolling Eyes
Мтел - сега и засега - добре е  Peace

# 5
Подкрепям БЛОНДИ Peace Ние също го ползваме,много сме доволни.  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 634
Става въпрос за безжичен телефон, факс и интернет. ADSL не са ли към БТК?

Аз съм с АДСЛ и всеки месец имам някакъв бонус към вивател-ска карта. Нещо от сорта на 2лв. Освен това ще говориш от мобилния на стационарния безплатно. Даже ние хванахме някаква промоция и ни дадоха апарат безплатно.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какъв е проблема при вивател да си вържеш факс?

# 8
  • Мнения: 2 018
какъв е проблема при вивател да си вържеш факс?

Явно има, защото в офиса на вивател, казали на мъжа ми, че не поддържат такава услуга /факс/. Сега като звъннах на телефонните им оператори - те пък ми казаха, че изобщо нямат фиксирани телефони и няма как да ми преложат офис пакет - телефон, факс и интернет.  Rolling Eyes
Към Мтел - ми предлагат 2 нови номера - 1 фиксиран, един мобилен /без него не можело/ и интернет. Това им включва офиспакета. Да им се чудиш и маеш - офис пакет без факс. За да имам факс, трябва да ми дадат още един нов номер. Общо само таксата им излиза 48лв.  newsm78
Глобул така и не го разбрах оператора. Ама и той май не знаеше.  Laughing

Май ще е Мтел, но се чудя се дали винаги ще имаме връзка и да не би да излязат някакви проблеми впоследствие, а вече да имаме договор.
И всичко това е защото БТК нямат "техническа възможност" да прокопаят трасе за стационарен телефон в промишлен район. Глупости, не могат... ама не им се инвестира. А мен ще ме задължат да си плащам 1 година ADSL-а им без да го ползвам, защото не мога да ми го прехвърля на място без да има кабел.  Thinking

# 9
  • Мнения: 4 585
Говориш за фиксиран телефон, а звъниш на Вивател. Защо?
За услуги, предоставяни по фиксираната телефонна мрежа звъни на БТК.

# 10
  • Мнения: 2 018
Говориш за фиксиран телефон, а звъниш на Вивател. Защо?
За услуги, предоставяни по фиксираната телефонна мрежа звъни на БТК.

Ами става въпрос за фиксиран безжичен телефон. Преди това звънях на БТК да ми прекарат нормален стационарен тел, но те ми отказаха, защото нямали техническа възможност. Затова стигнах до безжичните фиксирани телефони.

# 11
  • Мнения: 4 585
Сега ми стана ясно.

# 12
  • Мнения: 636
А защо не Spectrum Net? За фиксиран телефон и интернет със сигурност става, ние у дома сме с такъв дом. телефон - доволни сме много и като качество на услугата, и като цена. Сега погледнах в сайта им пише, че има възможност и за факс, но аз не съм запозната. Може да проверите там. http://www.spnet.net/index.php?language=bg&in=3&p=Cphone … vice_info&id=
Имат опция интернет доставчика да не са те, не го обичат много, но ако си достатъчно настоятелен - става (ние сме така телефония от Spectrum Net и интернет от друг доставчик.  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Ние ползваме тоя офис пакет с двата номера на мтел.  Питай какво те интересува Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 018
А защо не Spectrum Net? За фиксиран телефон и интернет със сигурност става, ние у дома сме с такъв дом. телефон - доволни сме много и като качество на услугата, и като цена. Сега погледнах в сайта им пише, че има възможност и за факс, но аз не съм запозната. Може да проверите там. http://www.spnet.net/index.php?language=bg&in=3&p=Cphone … vice_info&id=
Имат опция интернет доставчика да не са те, не го обичат много, но ако си достатъчно настоятелен - става (ние сме така телефония от Spectrum Net и интернет от друг доставчик.  Peace

Спектрум нет не са ли само с кабел?
Телефоните им дават свободно, явно им е свършило раб време и утре ще звънна.

# 15
  • Мнения: 2 018
Ние ползваме тоя офис пакет с двата номера на мтел.  Питай какво те интересува Simple Smile

Officebox или Voicebox?

Най-вече това дали има винаги връзка - телефоните, интернета? Факс нямате, така ли?
Като се има предвид, че досега сме били към бтк и нямам представа тези 100 безплатни минути към фиксирани номера в офиспакета, дали са достатъчни.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какъв е проблема при вивател да си вържеш факс?

. А мен ще ме задължат да си плащам 1 година ADSL-а им без да го ползвам, защото не мога да ми го прехвърля на място без да има кабел.  Thinking
//офф
невъзможността да окажат услугата е основание за разваляне на договора от тяхна страна без санкции за теб.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Ние ползваме тоя офис пакет с двата номера на мтел.  Питай какво те интересува Simple Smile

Officebox или Voicebox?

Най-вече това дали има винаги връзка - телефоните, интернета? Факс нямате, така ли?
Като се има предвид, че досега сме били към бтк и нямам представа тези 100 безплатни минути към фиксирани номера в офиспакета, дали са достатъчни.
Homebox. Има два номера - мтелски и бтк на един телефона. Като набираш за бтк се слага 9 отпред. Плащаме 30лв. Интерента е ограничен до 5мгб на месец. Има безплатни минути, ние обикновено не ги говорим...... Общо взето има винаги връзка, много рядко пада. От време на време като няма връзка е забил модема, рестартирам и се оправя.

# 18
  • Мнения: 2 018
какъв е проблема при вивател да си вържеш факс?

. А мен ще ме задължат да си плащам 1 година ADSL-а им без да го ползвам, защото не мога да ми го прехвърля на място без да има кабел.  Thinking
//офф
невъзможността да окажат услугата е основание за разваляне на договора от тяхна страна без санкции за теб.


ПРблема е, че аз искам да ми прехвърлят нет-а от едно място на друго, където няма телефонен пост, защото пак те отказват да ми поставят. В общите условия за ползване на ADSL e записано, че това е задължително условие за доставка на интернет.
"Активна аналогова или дигитална телефонна централа с аналогов или дигитален (ISDN BRI) интерфейс на разстояние по-малко от 1 м от основната розетка, където Услугата ще бъде инсталирана;" - не разбирам много, но нали това означава действащ телефон?
Така топката е пак в моите ръце.
Говорих с техен оператор, той ми каза, че вече нямало нужда да съм абонат на БТК за да ползвам техен интернет, но трябвало да има прокопано трасе /кабели/. Пак не става, защото те не искат да поставят такива.
Не мога да намеря никаква точка в общите условия, по която аз да мога да прекратя договора. Длъжна съм да им заплатя всички останали месеци. Не бях се сблъсквала до сега с такъв проблем - обикновено в договорите фигурира срок /1-2 месеца/ за предупреждение, че се отказваш от дадена услуга, но тук няма.  Rolling Eyes

Янтра
- благодаря ти. Явно ще е Мтел. А ако някой друг иска да те набере - Мтел-ски ли е номера и на каква тарифа ще му отчете - като на Мтел ли?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Зависи на кой номер те набира. Ако е на БТК номера - цени БТК, ако е на мтел - мтелски цени.  Т.е. ако ти се обаждат от същия град на бтк номера си се води градски разговор. Не се опитвай да местиш модема Simple Smile Нашия се води Карлово (нищо, че сме в Сопот, номера е карловски, към мтел Карлово, в Сопот няма мтел) и го замъкнахме до Габрово, единия ден едваааааа църцореше интернет, после се усетиха и го спряха съвсем Simple Smile Като се обадихме на съпорта ни обясниха, че е стационарен и не може да се мести. Щото нали нищо не ти пречи да хванеш нещото и да го включиш в контакта в другия край на България, както си мислех аз. Да, ама не Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 018
Чакай, аз нещо не мога да разбера - Мтел ли ти предоставя номер на БТК?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Чакай, аз нещо не мога да разбера - Мтел ли ти предоставя номер на БТК?
Да, точно така.

# 22
  • Мнения: 2 018
Чакай, аз нещо не мога да разбера - Мтел ли ти предоставя номер на БТК?
Да, точно така.

Още веднъж ти благодаря за инфото.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 53
Чакай, аз нещо не мога да разбера - Мтел ли ти предоставя номер на БТК?
Да, точно така.

Още веднъж ти благодаря за инфото.  Peace

Не се бъркайте - номера ти започва с 02 но това не означава че това е номер на БТК - всеки оператор си разполага с обхвати от номера и си ги ползва той / изключвам случая с преносимост на номерата /. Номерата на алтернативните фиксирани оператори - Мтел, Кейбълтел, Спектрум нет и т.н. започват с 4-ка и те не са на БТК Simple Smile

# 24
  • Мнения: 278
Пробвай с Макстелеком. Мисля, че е по-евтин от М-телския, бокс офис.
http://www.maxtelecom.bg/
Има проверка на покритие, ако има в твоя район питай, ако не - успех с другите.

# 25
  • Мнения: 2 018

Говорих с тях. Имаш ли редовно сигнал? Майка ми е към тях и все се оплаква, че няма сигнал и не може да ползва телефона.
Казаха, че може да стане с антена и телефоните да са през интернет. 50 лв за 2 МВ гарантирана скорост.  Rolling Eyes
Някой има ли интернет към Спектрум нет? Доволни ли сте?

# 26
  • Мнения: 2 018
Пробвай с Макстелеком. Мисля, че е по-евтин от М-телския, бокс офис.
http://www.maxtelecom.bg/
Има проверка на покритие, ако има в твоя район питай, ако не - успех с другите.

Няма покритие. Благодаря, все пак.  Peace

# 27
  • Мнения: 636

Говорих с тях. Имаш ли редовно сигнал? Майка ми е към тях и все се оплаква, че няма сигнал и не може да ползва телефона.
Казаха, че може да стане с антена и телефоните да са през интернет. 50 лв за 2 МВ гарантирана скорост.  Rolling Eyes
Някой има ли интернет към Спектрум нет? Доволни ли сте?
Нямам никакви проблеми с телефона - такъв през интернет е. За интернета от Spectrum Net нищо не мога да кажа, нашия е от друг доставчик. Преди да ми пуснат телефона 2 дни ми тестваха IP-то (не знам как става).

# 28
  • Мнения: 278
Бо, ето малко информация за новите условия на М-тел: http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=11752

# 29
  • Мнения: 337
В офиса сме с интернет от Спектрум нет - добри са.

# 30
  • Мнения: 2 018
Бо, ето малко информация за новите условия на М-тел: http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=11752

Благодаря ти за инфото!  Peace Като сравнявам обикновен OfficeBoх с OfficeBoх Unlimited /на сайта на Мтел/ - разликата е че нет-а е неограничен, а на нас  10 000МВ ще са ни достатъчни, така че щеше да е по-добре да бяха включили факс в услугата си  Laughing, защото рядко има офис без факс.

Двоумя се между МТел и Спектрум. Последните нямат никакви тарифи в сайта си /било невъзможно и се изготвяли за всеки клиент индивидуално  Rolling Eyes/, а и ни искат 400 лв за антена.
Май ще си остане Мтел.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Чакай, аз нещо не мога да разбера - Мтел ли ти предоставя номер на БТК?
Да, точно така.

Още веднъж ти благодаря за инфото.  Peace

Не се бъркайте - номера ти започва с 02 но това не означава че това е номер на БТК - всеки оператор си разполага с обхвати от номера и си ги ползва той / изключвам случая с преносимост на номерата /. Номерата на алтернативните фиксирани оператори - Мтел, Кейбълтел, Спектрум нет и т.н. започват с 4-ка и те не са на БТК Simple Smile
Да де, реално номера не е собственост на БТК, а на Мтел, ама като звъниш от бтк телефон си ти е градски разговор.

# 32
  • Мнения: 2 018
Да де, реално номера не е собственост на БТК, а на Мтел, ама като звъниш от бтк телефон си ти е градски разговор.

Разбрах, разбрах...  Peace
Дали ще е така и с Мобилтелския фиксиран?

# 33
  • Мнения: 636
Бо, ето малко информация за новите условия на М-тел: http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=11752

Благодаря ти за инфото!  Peace Като сравнявам обикновен OfficeBoх с OfficeBoх Unlimited /на сайта на Мтел/ - разликата е че нет-а е неограничен, а на нас  10 000МВ ще са ни достатъчни, така че щеше да е по-добре да бяха включили факс в услугата си  Laughing, защото рядко има офис без факс.

Двоумя се между МТел и Спектрум. Последните нямат никакви тарифи в сайта си /било невъзможно и се изготвяли за всеки клиент индивидуално  Rolling Eyes/, а и ни искат 400 лв за антена.
Май ще си остане Мтел.
Това ли имаш предвид под тарифи:
http://www.spnet.net/i/docs/20070831/1-09-2007-Tariffs.pdf

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Да де, реално номера не е собственост на БТК, а на Мтел, ама като звъниш от бтк телефон си ти е градски разговор.

Разбрах, разбрах...  Peace
Дали ще е така и с Мобилтелския фиксиран?
Не разбирам въпроса. Аз точно за мтелски фиксиран говоря.

# 35
  • Мнения: 2 018
Да де, реално номера не е собственост на БТК, а на Мтел, ама като звъниш от бтк телефон си ти е градски разговор.

Разбрах, разбрах...  Peace
Дали ще е така и с Мобилтелския фиксиран?
Не разбирам въпроса. Аз точно за мтелски фиксиран говоря.

Уф, ама и аз... Обърках се вече - Мтел, Спектрум...
Яснооо...  Laughing От първия път разбрах.   Embarassed

Мисена - това не го открих на сайта им. Пък и операторката на тел-а им ми каза друго. Има ли тарифа и за интернета? Благодаря ти.

# 36
  • Мнения: 636
Бо, не успях да намеря тарифи за интернета. За телефонията знаех точно къде е, защото преди много се бях ровила. Ако още не си взела решение, най-лесния начин е да се свържеш с някой от представителите им. Аз за у дома първо бях ходила в най-близкия им офис и от там ми казаха, че не може телефон без интернет от тях.  Crazy Да, но не - не се отказах, свързах се с представител и всичко се нареди. Бих могла да ти дам телефона му да разпиташ подробно.  Peace

# 37
  • Мнения: 2 590
Аз доколкото знам , че Хоум бокс и Офис бокс не поддържат факс все още и това бил проблема, много фирми да се отказват от услугата. Поразпитай пак, може вече да са оправили проблема, но ако не и държиш на факса, те също не са алтернатива.

# 38
  • Мнения: 2 018
Мисена, няма смисъл да ми даваш тел, защото ме препращат до представителя им в града за който искам да прекарам нет-а и не ми дават никакво инфо. А той ми казва 400 лв за антена и около 40-45 лв за нет. Струва ми се много, като се има предвид, че телефонията ще е отделно. За телефоните - 2 телефона - един факс, другия обикновен. И двата с по 5 лв такса. Отделно се заплащат разговорите. Ще ми излязат около 400 лв еднократно + 55 лв. /тАкси/ + разговори + факс.

vili_2703 - Не са си оправили проблема и има опция отделен телефон за факс с 12лв такса + отделно таксуване на всеки факс.

Стигам до извода, че е почти едно и също като заплащане на двете фирми с разликата, че Спектрума ми искат 400лв отгоре.

# 39
  • В сърцето на трима мъже...
  • Мнения: 29
Здравейте, мамчета   bouquet

Вмъквам се в темата за интернета, най-добрия е този на БТК и Vivatel, само защото M-tel i Globul го прекупуват към момента  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 680
Вмъквам се в темата за интернета, най-добрия е този на БТК и Vivatel, само защото M-tel i Globul го прекупуват към момента  Simple Smile

Глупости

# 41
  • Мнения: 433
Здравейте, мамчета   bouquet

Вмъквам се в темата за интернета, най-добрия е този на БТК и Vivatel, само защото M-tel i Globul го прекупуват към момента  Simple Smile
  #Crazy hahaha Joy Joy
Бебката, това нещо "интернет" не е чувал  репички или камион с тоалетна хартия, че да си го прекупуват едни от други и с всеки следващ по веригата свежия му вид и качество да спадат  Laughing   И точно интернет не се продава  Sunglasses  Продава се свързаност, трафик и т.н.
Частичката истинност в твоето изказване е свързана с едно положение на т.нар. "последна миля", където все още БТК не може да бъде прескочена. Или поне не съвсем лесно и с цената на доста инвестиции.
Обяснено на пазарското ниво - БТК държи сергиите на пазара и ги дава под наем на други търговци да си продават стоката. Самата БТК (+ Вивател, която е нейна) също продава на някои от сергиите, вкл. стоки на търговците, от които взима наем. А цените всеки и всички си ги правят както им дойде.

А по темата на авторката:  както чета положението на нещата към момента, да се хваща с Мтел, пък след година ще има възможност да се поогледа за други варианти. Но да си гони правата на потребител към БТК до дупка.  #2gunfire

# 42
  • София
  • Мнения: 1 230
Пробвай в Евроком с Двойна услуга, на тел.: 4 7000 ще ти кажат дали може и факс да ползваш.
 

# 43
  • Мнения: 2 018
Пробвай в Евроком с Двойна услуга, на тел.: 4 7000 ще ти кажат дали може и факс да ползваш.
 

Евроком нямат покритие в града в който искам тази услуга.  Rolling Eyes

Остава Мтел.
Благодаря на всички включили се!   Peace

Общи условия

Активация на акаунт