относно кражба

  • 5 063
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте !Имам един малко смущаващ въпрос!Не се отнася за мен ,а за моя колежка/която уважавам/
Преди няколко дни е пазарувал с детенцето си в Кауфланд ,но едновременно с това си била сложила в чантата разни неща на стойност около 100лв!
На излизане  са я привикали в една стаичка и тя си признала и извадила съдържанието.Много глупаво и срамно за нея.Не е такъв човек.-Не знам какво е превъртяла в този момент,но както и да е .Викат полиция и пише обяснение !Там са и казали ,че ще и направят акт,понеже и е за първи път,не е осъждана или обвинявана до този момент.
Но не знае за глобата в какъв размер ще бъде?
Знае ли някой какво следва от тук нататък?
Моля помогнете,че не е на себе си това момиче!
Благодаря ! Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами явно не е на себе си,щом си е напълнила чантата с покупки,които не е имала намерение да плати.Нищо няма да последва ще си плати акта и по живо по здраво.

# 2
А знаете ли горе-долу на каква стойност е акта?

# 3
  • София
  • Мнения: 395
А знаете ли горе-долу на каква стойност е акта?

Кой ще го плаща,че си така разтревожена

# 4
Ами предполагам тя,или мъжа й,но не са с големи финансови възможности и затова питам,понеже е доста притеснена за това!

# 5
  • София
  • Мнения: 395
Не съм сигурна ,но глобата е равна на стойноста на покупките

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не съм сигурна ,но глобата е равна на стойноста на покупките

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes

Леле лелеее....да краде с детенцето си, страхотен пример!  ooooh!

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes



Познат работещ в Била ми бе споменавал че при тях е в двоен размер

Кофти работа  ooooh!  на дали от хубав живот го е направила  Rolling Eyes  но не я оправдавам

# 8

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes



Познат работещ в Била ми бе споменавал че при тях е в двоен размер

Кофти работа  ooooh!  на дали от хубав живот го е направила  Rolling Eyes  но не я оправдавам

И аз не я оправдавам!Но от 2 год я познавам и е свестен човек!Винаги е помагала на всички е била отзивчива.И преди 2 дни ми проплака на рамото,какво е направила!
Те са и поискали да заплати в троен размер там,но тя е нямала и тогава са извикали полиция.
От там не са и казали на каква стойност е акта и тя е доста изплашена.

# 9
  • Мнения: 142
Работила съм в супермаркет в Пловдив и при открадната стока(стоки) се заплащаше в троен размер взетото, а ако се повтори (имало е и такива случаи) се моли най-учтиво клиента да не посещава повече магазина. Имаше майка и дъщеря, които 3 пъти ги бяха хващали със скъпи парфюми в дамските чанти ( по няколко броя). Бяха помолени да не се връщат отново и оттогава не са стъпвали

# 10
  • София
  • Мнения: 958
Помогнете й - разговори, внимание, има ли нужда от заем ако е много финансово притеснена, осъзнава ли, че кражбата не е изход, обговорете чувствата, последиците......

Не оставяйте нещата така ако сте й близка....С плащането на глобата проблемът не се решава....

# 11
  • Мнения: 487
Помогнете й - разговори, внимание, има ли нужда от заем ако е много финансово притеснена, осъзнава ли, че кражбата не е изход, обговорете чувствата, последиците......

Не оставяйте нещата така ако сте й близка....С плащането на глобата проблемът не се решава....

Принципно съм съгласна с теб, но зависи какво е откраднала и защо, приемам за оправдание да откраднеш пакет сиренце например, ако не можеш да си го позволиш, а примерно детенце плаче, че е гладно. Разбира се, че не е този начинът да си изхраним децата, но човек по някой път е безпомощен.

# 12
  • Мнения: 6 155
Глобата е от 100 до 300лв.

# 13
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА! Hug  bouquet
В понеделник ще се видя с нея и доста ще разговаряме.Много ми е жалко,че това се случва и със свестни хора!Искам да и помогна да излезе от тази дупка!Много е объркана и изплашена.
А знае ли някой дали се прави досие или само акт,като след плащането името и не фигурира в черните списъци?

# 14
  • София
  • Мнения: 708
Възможно ли е да има психчески проблем? Клептомания? Това все пак си е болест... Поговори с нея наистина и ако трябва да търси помощ.  Peace

# 15
  • Мнения: 212
Здравейте !Имам един малко смущаващ въпрос!Не се отнася за мен ,а за моя колежка/която уважавам/
Преди няколко дни е пазарувал с детенцето си в Кауфланд ,но едновременно с това си била сложила в чантата разни неща на стойност около 100лв!
На излизане  са я привикали в една стаичка и тя си признала и извадила съдържанието.Много глупаво и срамно за нея.Не е такъв човек.-Не знам какво е превъртяла в този момент,но както и да е .

Мен пък много ме накефи обяснението как е крала тая жена. Значи излиза, че ей така както си вървяла между щандовете и хоп - видите ли без да иска стока за 100 лв. се озовала в чантата й. Ама ей така напълно невинно и случайно станало.
Твоята позната явно е много глупава. Ако ще краде да краде като хората. Тя явно не е крала досега - ами да започне от малко дето се вика. Да не се нахвърля веднага на голяма кражба. Да започне от една вафла, после солети, после може и салам и така да се усъвършенства постепенно и чак тогава да мине на по-големи кражби. А тя горката веднага се нахвърлила на едро да краде. И първо се почва в магазини в които няма камери.

# 16
  • Мнения: 4 585
Държавен служител да те научи.  Mr. Green
Може пък elisget точно така да е започнала, от вафла.
 
 

# 17
  • Мнения: 778
Съжалявам, ако ще ви прозвучи грубо, но цялата тази история ми звучи като, че ли се е случила на авторката, но е разказана в трето лице, единствено число.
Толкова много и пълни подробности около случката, толкова много и толкова чести въпроси - показват изключителен интерес на авторката....
Както и да е - това е мое мнение!

# 18
  • Мнения: 25 600
Много ми е жалко,че това се случва и със свестни хора!

Сериозно? Аз за първи път чувам свестен човек да краде по магазините, та и да използва детето си за прикритие. Много странни понятия имаш.
Ако някой ти бръкне в чантата и ти открадне портмонето със 100 лв., ще го наречеш "гаден, крадлив мангал", но ако е българка с детето си - "свестен" човек?

ПП Разбира се, че е самата авторка, то си личи от самолет. Дано наистина да и е за първи път и да си вземе нужната поука. Силно се съмнявам, обаче...

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 380
Чл. 218б-НК:"...наказанието е глоба от сто до триста лева, налагана по административен ред, ако предметът на престъплението е възстановен или заместен".

# 20
  • Мнения: 4 585
Почна се.

# 21

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!
За сведение:нямам дете и не съм учавствала до този момент в подобни  деяния.
Благодаря на всички ,които ми отговорихте по темата!Останалите ,просто е нямало смисъл да пишат!

# 22
  • Мнения: 4 138

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!
За сведение:нямам дете и не съм учавствала до този момент в подобни  деяния.
Благодаря на всички ,които ми отговорихте по темата!Останалите ,просто е нямало смисъл да пишат!

я покажи да видим Mr. Greenимаш ли, нямаш ли дете.

няма свестни крадци. кражбата е криминално деяние. или е с психически проблем, ерго-начална клептомания, или си е крадла. дали е първи случай или рецидив, все тая.
това, че не е стигнала до там от свестен живот е пълна неистина. богатите крадат и те като свраки.

да отива на психолог, ако наистина не може да обясни деянието си. ако ли пък не счита, че има проблем, да спре да краде, щото хващат.

# 23
  • Мнения: 25 600

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!


А какво по-точно съдействие очакваш? Някой да се трогне и да те отърве?
По твоята логика трябва задължително да помогнем и в тема "Помощ! Убих човек, кажете как да скрия трупа!!!!"
Хайде, освести се малко. Не знам мама какво те е учила, но моята добре ми е набила в главицата навремето, че кражбата е много, много лошо нещо.
И в Библията твърдят същото, да ти кажа, ако случайно си вярваща...

# 24
  • Мнения: 4 585
Евреи, Англикани, Реформирани, Презвитериани, Конгрешани, Методисти, Баптисти, Католици и Лутерани Православни, разликата е в номера на заповедта - 8 или 7.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.

# 26
  • Мнения: 81
Е,няколко кремчета за лице по 20лв./бр.,един дезодорант и една бутилка водка и ето ти 100 кинта.Пък и нали са модерни чантите,в които се побира лаптоп.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573

По твоята логика трябва задължително да помогнем и в тема "Помощ! Убих човек, кажете как да скрия трупа!!!!"


Хайде пък ти все едно не си чела първа страница...

# 28
  • Мнения: 1 312
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.
Явно не са били хранителни продукти.
5 продукта на Гарние или Нивеа Визаж/кремове и лосиони/ са 100 лева.
4 бурканчета черен хайвер също/и то не от най-хубавия/.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.
Явно не са били хранителни продукти.
5 продукта на Гарние или Нивеа Визаж/кремове и лосиони/ са 100 лева.
4 бурканчета черен хайвер също/и то не от най-хубавия/.

Това ще рече че въпросната не е толкова добричка, съвестна и прочие. Не краде, за да нахрани домочадието, което е изнемогвало, а: или за да задоволи клептоманските си нагони или да продава откраднатото.

# 30
  • Мнения: 1 312
Не и знам мотивите,ама представяш ли си колко шпек и картофи трябва да и побира чантата за да я напълни с неща за 100 лева?! Thinking

# 31
  • Мнения: 66
в кауфланд глобата е стойността на откраднатото в троен размер. един приятел , с който пазарувахме си беше взел бонбони , беше "умрял" от глад и си ги отвори да си хапва, докато пазарувахме . когато си тръгвахме ни спря охраната , защото се разпищя алармата - не бяха маркирали бонбоните. е платихме ги и цяла вечер го разбихме от майтап.

# 32
  • Мнения: 3 268

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!
За сведение:нямам дете и не съм учавствала до този момент в подобни  деяния.
Благодаря на всички ,които ми отговорихте по темата!Останалите ,просто е нямало смисъл да пишат!
А защо молиш за помощ точно в нашия форум?Тук сме майки,а не крадли с голям опит.Иди в адвокатския форум,там сигурно знаят повече.Аман от тъпотии!И този ядосан емотикон в началото на темата ти не е ли малко нахално да го слагаш?На кого си ядосана всъщност?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
в кауфланд глобата е стойността на откраднатото в троен размер. един приятел , с който пазарувахме си беше взел бонбони , беше "умрял" от глад и си ги отвори да си хапва, докато пазарувахме . когато си тръгвахме ни спря охраната , защото се разпищя алармата - не бяха маркирали бонбоните. е платихме ги и цяла вечер го разбихме от майтап.

Ами да са маркирали опаковката. Какво лошо е направил човекът, бил е гладен, искал е първо да яде, после да плати, а не да краде.

# 34
  • Мнения: 4 585
Светла, те са минали през касата, спряла ги е охраната след това. Поне в Била охраната е след касата. Магазинът не е заведение за бързо хранене, може да изчака пет минути.

# 35
  • Мнения: 66

Ами да са маркирали опаковката. Какво лошо е направил човекът, бил е гладен, искал е първо да яде, после да плати, а не да краде.
[/quote]


 Joy Joy Joy точно това е , че забрави да даде опаковката и сладко си похапваше , докато бяхме на касата Joy Joy Joy ама как се стресна като писна алармата - голям срам hahaha

# 36
  • Мнения: 54
Ние когато пазаруваме в Пикадили или друг голям супермаркет и сме с малката задължително имаме поне едно отворено пакетче солети и на касата си плащаме само опаковката.В нашето Пикадили вече ни знаят, а където не ходим често да пазаруваме винаги първо питаме някой от охраната. Досега не сме имали проблем. Peace

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Светла, те са минали през касата, спряла ги е охраната след това. Поне в Била охраната е след касата. Магазинът не е заведение за бързо хранене, може да изчака пет минути.

Светла е права.
По същия начин процедирам и аз- пазарувам поне 1 час и през това време изпивам 2-3 сока от и в магазина. Просто после подавам опаковките на касата.

# 38
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не оправдавам кражбата.Ако си гладен,затруднен финансово,поискай помощ,има хора с големи сърца,които ще ти помогнат,но да крадеш......................
И най-лошото от цялата тази работа е,че е била с детенце,на какво учим децата си от малки. Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 2 430
Онзи ден бях в ДЖЪМБО и се загледах в надписа:
ако кражбата е под 50лв се плаща в троен размер,
ако е над 50лв се вика МВР съставя се акт там по какви закони не мога да кажа и пак се плаща в троен размер

# 40
  • Мнения: 2 229
Замислих се - ти си плащаш стоката в троен размер, но те дават ли ти я после? Mr. Green

Аз веднъж за малко да открадна един шоколад, без да искам. Blush
Седим си на опашка за касата няколко човека и аз си говоря сладко, сладко, като държа шоколада и един чипс, но ми е супер неудобно, защото мъкна сто други неща. Та, както си говоря, решавам да си прибера шоколада в чантата, за да не ми пречи. Mr. Green И чак след 5 минути се усетих каква простотия съм направила, добре че още бяхме на опашката. Joy А зад мен и пред мен сто човека, със сигурност са ме видели, но никой нищо не ми каза. Laughing

# 41
  • Мнения: 5 173
Замислих се - ти си плащаш стоката в троен размер, но те дават ли ти я после? Mr. Green

Аз веднъж за малко да открадна един шоколад, без да искам. Blush
Седим си на опашка за касата няколко човека и аз си говоря сладко, сладко, като държа шоколада и един чипс, но ми е супер неудобно, защото мъкна сто други неща. Та, както си говоря, решавам да си прибера шоколада в чантата, за да не ми пречи. Mr. Green И чак след 5 минути се усетих каква простотия съм направила, добре че още бяхме на опашката. Joy А зад мен и пред мен сто човека, със сигурност са ме видели, но никой нищо не ми каза. Laughing
била си на косъм да пуснеш подобна тема Mr. Green

# 42
# 43
  • out of space
  • Мнения: 8 573

И аз свърших подобно нещо в Бриколаж. Пазарувахме разни бои и други чудеса. Харесах си една изящна феичка и трябваше да я държа в ръка. Усетих се чак като паркирахме пред нас. Не се върнах- нямаше как. Следващия път оставих на касиерката рестото, без да се обяснявам защо...Още ми е малко гузно де...

# 44
  • Мнения: 275
Поне е дала добър пример на детето си - който краде го хващат и плаща!!! Mr. Green

Нас са ни крали и в никакъв случай не мога да оправдая подобно деяние! Даже са им малки санкциите! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт