какъв е риска с домашно мляко

  • 5 397
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Не бих дала домашно мляко, ако ще и от най-личната ферма. Поне не и на малко дете. В нашето село преди години, кравите на едно семейство се бяха разболяли и бяха заразили децата чрез млякото. С това не бива шега.

# 16
  • Мнения: 24
Аз давам и ще продължа да давам .  Peace

Не бих дала домашно мляко, ако ще и от най-личната ферма. Поне не и на малко дете. В нашето село преди години, кравите на едно семейство се бяха разболяли и бяха заразили децата чрез млякото. С това не бива шега.
Явно ветеринарния доктор не си е свършил работата.  Rolling Eyes
Всяко животни , чието мляко се предава на съберателен пункт трябва да бъде изследвано и не само млякото , но и кравата . Всяка крава си има сериен номер и няколко пъти в годината се прави изследване на качеството и маслеността на млякото й. Аз взимам от такъв човек който държи на качествен продукт и не подвежда клиентите си.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давам и купувам само от магазина,макар че мога да си набавя и домашно.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Свекър ми гледаше крави преди години. Никога не съм вземала от неговото мляко, въпреки че имах уверенията-и неговите, и на севкърва ми, че всичко е наред. А и за Иво биха се постарали особено с хигиената, но и това не ми беше достатъчно.
Домашните крави задължително се преглеждат от ветеринарен лекар на 6 месеца. Не съм разпитвала свекърва ми в какво се изразява прегледът, честно казано, но няма никаква гаранция, че ако животното е прегледано днес, утре няма да се зарази с нещо. Така че, не, благодаря. Не рискувам с домашно мляко, колкото и голямо доверие да имам на познатата симпатична баба, която ми го предлага.

# 19
  • Мнения: 15 379
Струва ми се неоправдано висок риск - не бих дала, страх ме е... Моя приятелка (с дъщеричка, на възрастта на моето дете), повече от година купува домашно козе мляко и го кваси за малката, от същия човек взема и домашни кокоши яйца (пак за детето й), предлагала ми е и аз да вземам, но й отказах, просто не смея.

# 20
  • Мнения: 393
 smile3506 а купеното прясно мляко, може ли да се кваси с купено кисело .... newsm78 Мен също много ме е страх.. Но просто незнам дали не бъркам и дали не вредя на детето си моите предразсъдъци ..... Да не говорим, че и домашното мляко не е 100 % чист продукт... тези животни до колкото знам пият профилактично антибиотици постоянно, не ми се пък мисли какви чудеса може да има в това мляко...... ooooh!  ooooh!

# 21
  • Мнения: 6 029
Бе вие от кво си мислите, че се прави млякото в кофичките в редките случаи, когато е от мляко  Laughing

# 22
  • Мнения: 55
Не не бих дала на малко дете домашно мляко.

# 23
  • Мнения: 18
Още сме на кърма само, но много се учудих, че толкова много хора предпочитат да купуват от магазина имитация на нещо и за което плащат повече отколкото биха заплатили за оригинала newsm78. За какви системи за контрол на мандрите говорите като знаете в каква държава живеем. Дори смятам, че заради подобно мислене ни е такова положението. Успех в избора Simple Smile

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Още сме на кърма само, но много се учудих, че толкова много хора предпочитат да купуват от магазина имитация на нещо и за което плащат повече отколкото биха заплатили за оригинала newsm78. За какви системи за контрол на мандрите говорите като знаете в каква държава живеем. Дори смятам, че заради подобно мислене ни е такова положението. Успех в избора Simple Smile
Аз съм ходила в много предприятия /такава ми е работата/ и вече почти във всички има контрол на качеството. Аз лично си купувам продекти от предприятия в които съм ходила и съм видяла как се работи. А тва, че медиите като клъвнат някой случай го раздухват и преувеличават е отделен въпрос.

# 25
  • Мнения: 887
Не се дава домашно мляко на деца до 3 години. Синът на 1 г. получи алергия точно от домашно мляко. Лекарката ни посъветва да не го  даваме до 3г.

# 26
  • Мнения: 138
Ние купуваме,козе мляко и майка ми го кваси,и честно казано  малкия го прие много добре.Докато на баткото давах купешко и беше със зверски запек,чак не искам да си спомням през какво минахе  Cry
Гарнция няма и при двата случая-купешко или домашно

# 27
  • Мнения: X
Бе вие от кво си мислите, че се прави млякото в кофичките в редките случаи, когато е от мляко  Laughing

От въздух  Crazy

Аз лично разчитам на контрола на всяка партида мляко на момента. А не на уверението на бабата, че и е много чисто млякото. Чисто, ам я ходи докажи. Някой изследва ли го преди да го дам на децата?

# 28
  • Мнения: 6 029
Не, не го е изследвал никой преди да го яде детето ми, когато съм го яла аз като малка, когато го е яла майка ми, баба ми...
А в изследваното мляко последно намериха сода каустик или нещо подобно. Живеем в България, не забравяйте. Качеството на всичко е занижено. Купувам уж проверено месо вече развалено, уж проверено сирене, на което пише, че е от мляко, пък то не било... И какво ли още не. И след като мога да осигуря поне един наистина качествен продукт вкъщи - ще го осигуря. И пак повтарям - след сваряването на млякото реално няма риск от зараза.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В какво/какъв съд/ си купувате домашното мляко?
Аз като им видя пластмасовите бутилки от мин.вода и направо ми се повдига.Много се съмнявам въобще да си купуват бутилирана вода-откъде ли ги вземат тези шишета? Sick

Общи условия

Активация на акаунт