Трябва ли дечица с хрема да посещават ясла?

  • 9 577
  • 167
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 90
Така поставен въпроса -Не, не трябва!
 Peace

# 61
  • Мнения: 830
Само да попитам колко от вас са отишли при директорката на яслата/градината и са и вдигнали панаир, че в групата има деца с хрема?
По форумите сте силни-вилни ама ако отидете при въпростанат директорка ще ви каже:" като ви боледува детето дръжте си го в къщи на опашката чакат още поне 200 деца за това място....и майките няма да имат подобни претеции"

# 62
  • Мнения: 14 654
Все ми е едно. Който както иска - така да си пуска детето. Повечето в ясленска възраст са кекави и малко им трябва да се разболеят. Вярно е, че вирусите са навсякъде, но яслите са точка на сгъстяване и затова децата, които посещават ясла се разболяват много по-често от тези, които не посещават. Изобщо не подкрепям схващането, че колкото повече боледува едно дете, толкова повече му се засилва имунната защита - точно обратното е. По принцип смятам, че децата не трябва да посещават ясла  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 9 814
Искам да попитам нещо родителите, които имат възможност да поверят грижите за болните си деца на баби и дядовци-пенсионери- смятате ли, че мястото им е в яслата/ДГ?
Въпросът ми е предизвикан от конкретна случка от тази сутрин: водя детето си на ДГ и по пътя се засичаме с един мой познат- дядо на едно момиченце от квартала и те тръгнали на ДГ. До тук добре, но детето видимо болно, кашля, иска постоянно кърпичка да си духа носа, очите му зачервени... Попитах го защо не я остави у дома след като видимо на момиченцето не му е добре? Отговорът ме шокира:"Ами става й скучно през деня! Тя сутрин е по-зле, към обяд нищо й няма. А и баба й нали дава частни уроци...трудно е с детето" ooooh!
Е, другите които нямат подкрепа и помощ ги разбирам, не ги оправдавам, но тези които имат на кого да оставят децата си са ми интересни.

Само да попитам колко от вас са отишли при директорката на яслата/градината и са и вдигнали панаир, че в групата има деца с хрема?

Аз съм ходила при директорката и то не веднъж и хич и не ми пука. Викала съм и медицинската сестра, за да питам къде и кога се провежда този т.нар филтър. Правила съм това, защото има деца, които никога не се разболяват, не са болни и когато имат 38,5 Т, повръщат и са с диария. Има деца, които и със затворени и гноясали от конюктивит очи пак са да градина... Та като видя такива деца определено не се възмущавам само по форумите.

# 64
  • Мнения: 7 821
то винаги ще се намерят разни тъпоумници, които ще се опитат да ме убеждават в обратното. Интересното е че са толкова нагли, че сами си вярват. То затова сме на този хал - достатъчно е само за 5 мин. да се погледат новините.
За първи път някой си позволява да ме нарича "тъпоума" само защото не съм на неговото мнение  Shocked .
Чудя се, вие да не сте расли в саксия? Кога училищната лекарка ви е дала бележка, само за хрема? Или сега личния ви дава болничен за хрема, да не би за хрема (само хрема) да ходите на лекар? И как вие преценявате кое дете има хрема от алергично естество и кое от бактериална инфекция? Или понеже не можете да прецените - всички с хрема под карантина? Казвам карантина, щото като се спре едно дете заради хрема от градина, то следва да не се засича с вашето здраво в магазина и да не играе на детската площадка, или греша?

Двете й разболявания бяха причинени от съвсем друга причина - болния ни татко и рождения й ден на годинката където се събраха много деца.
Не е била "здрава като пън", била е "гледана в саксия", защото всеки пък в който се е срещала с някакъв вирус го е прихващала. Моето е здраво като пън, защото независимо дали има сополиви или кашлящи деца около него то не се разболява. Имаха 6 случая на скарлатина в групата му и всички ги изследваха откриха още 3 носителя, но моето си беше чисто и здраво. Но това е сега, в яслата си боледуваше поне по веднъж на месец. Но аз и тогава не занимавах всички и още по-малко се пенех на чуждите сополиви деца, смятах, че е нормално.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да попитам нещо родителите, които имат възможност да поверят грижите за болните си деца на баби и дядовци-пенсионери- смятате ли, че мястото им е в яслата/ДГ?
Въпросът ми е предизвикан от конкретна случка от тази сутрин: водя детето си на ДГ и по пътя се засичаме с един мой познат- дядо на едно момиченце от квартала и те тръгнали на ДГ. До тук добре, но детето видимо болно, кашля, иска постоянно кърпичка да си духа носа, очите му зачервени... Попитах го защо не я остави у дома след като видимо на момиченцето не му е добре? Отговорът ме шокира:"Ами става й скучно през деня! Тя сутрин е по-зле, към обяд нищо й няма. А и баба й нали дава частни уроци...трудно е с детето" ooooh!
Е, другите които нямат подкрепа и помощ ги разбирам, не ги оправдавам, но тези които имат на кого да оставят децата си са ми интересни.

Защо не отиде при директорката? Аз това щях да направя. Егати наглеците.  #Cussing out

# 66
  • Мнения: 9 814
Е, Нана в чужди градини не се разправям.  Laughing Въпросното дете не ходи в ДГ на Кати, а в съседната.

# 67
  • Мнения: 830
Искам да попитам нещо родителите, които имат възможност да поверят грижите за болните си деца на баби и дядовци-пенсионери- смятате ли, че мястото им е в яслата/ДГ?
Въпросът ми е предизвикан от конкретна случка от тази сутрин: водя детето си на ДГ и по пътя се засичаме с един мой познат- дядо на едно момиченце от квартала и те тръгнали на ДГ. До тук добре, но детето видимо болно, кашля, иска постоянно кърпичка да си духа носа, очите му зачервени... Попитах го защо не я остави у дома след като видимо на момиченцето не му е добре? Отговорът ме шокира:"Ами става й скучно през деня! Тя сутрин е по-зле, към обяд нищо й няма. А и баба й нали дава частни уроци...трудно е с детето" ooooh!
Е, другите които нямат подкрепа и помощ ги разбирам, не ги оправдавам, но тези които имат на кого да оставят децата си са ми интересни.

Само да попитам колко от вас са отишли при директорката на яслата/градината и са и вдигнали панаир, че в групата има деца с хрема?

Аз съм ходила при директорката и то не веднъж и хич и не ми пука. Викала съм и медицинската сестра, за да питам къде и кога се провежда този т.нар филтър. Правила съм това, защото има деца, които никога не се разболяват, не са болни и когато имат 38,5 Т, повръщат и са с диария. Има деца, които и със затворени и гноясали от конюктивит очи пак са да градина... Та като видя такива деца определено не се възмущавам само по форумите.
LaughingИзвинявай ама като чета за случката която сама описваш от тази сутрин явно е нямало ефект Laughing Не сме в ситуация в която да поставяме условията специално за градините и яслите!

# 68
  • София
  • Мнения: 12 554
Е, Нана в чужди градини не се разправям.  Laughing Въпросното дете не ходи в ДГ на Кати, а в съседната.

Опс, не разбрах този факт  Laughing Реших, че е в групата на Кати.

# 69
  • Мнения: 629
Не е била "здрава като пън", била е "гледана в саксия", защото всеки пък в който се е срещала с някакъв вирус го е прихващала.
Ели, когато беше на 3 месеца отидохме на разходка до пещерата Духлата, седмица по-късно бяхме на хижа Гургулица на 30-годишен юбилей на приятелка с много хора, на 4 месеца бяхме два пъти на вили с приятели, на 5 месеца бяхме пак на вила с приятели, на 6 месеца бяхме на две хижи и една пещера (Леденика - с много посетители) и празнувахме моя и на една приятелка 30 годишните юбилеи, на 7 месеца бяхме на вилата на една приятелка и след това за 10 дни на Обзор, на 8 месеца беше два пъти на палатки с много хора - там направихме кръщенето й и баща й си празнува рождения ден, на 9 месеца бяхме на Хисаря, на 10 месеца бяхме пак на хижа за друг рожден ден (пак с достатъчен брой хора), на 1 годинка бяхме на детско Коледно парти (фирмата ни е над 1000 души) и направихме нейния рожден ден с много деца, през втората й годинка също ходихме на няколко хижи и 4 пъти на палатки (от палатките веднъж се върнахме с дрислив грип, който тя изкара на крак без почти никакви симптоми, педиатърката даже не можа да повярва). Ти ми кажи дали е гледана в саксия. Смея да твърдя ,че малко деца в България на нейната възраст имат повече пътешествия, повече ходения на палатки, хижи, сбирки, пътешествия. И за това време боледува два пъти (на 2 месеца баща й се разболя и си го сподели с нея, и на годинката, но там беше на огромно детско парти и после рожден ден вкъщи).
Като тръгна на ясла обаче нещо нещата взеха да се променят. В началото даже в яслата си имаха случай на варицела в нейната група...е не се разболя говедото, а аз толкова се надявах да сложим отметка на тази шарка и да забравим за нея. Ама не би. Обаче виж хремите и кашлиците не ни пропускат всеки месец. Последния път някакси странен съвпъдък се получи, че като я взимах следобед и я обличах до нея дететенцето, което го обличаха беше с ужасна влажна къртеща кашлица. Познай колко деца залипсваха от яслата на другия ден - точно 7, включая и наши милости.
Така че, ако имаш идея как да променя нещата с боледуването ще съм ти много благодарна. Но за съжаление причината не е в това, че Зори не си е подавала носа от вкъщи. Пътувала е много, на различни места, с различни хора, дори като беше в ремонт яслата пак ходихме на гости до Якоруда и до Перник. Еми не се разболя. Ние с баща й вече ходим на работа и нали се сещаш, че сме преносители на кой знае какво. Защо се разболява само и единствено когато я затворим в яслата сред подсмърчащите и кихащи деца? Аз ли нещо не разбирам или бъркам някъде?

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 10:13 от vmitkova

# 70
  • Мнения: 9 814
BENI MAMA , уточних- въпросното дете не посещава ДГ на дъщеря ми.
Не се интересувам и от децата от съдените групи.
Дразня се на родителите на децата от нашата група.
Вече ви дадох примерите за деца, на чийто родители се обаждат по два-три пъти през деня с молба да дойдат да си приберат наистина болните деца... Е, прибират си ги към 18 часа.
Тук не говоря за сополи и хрема, а за наистина болни дечица. Недопустимо е тези деца да ходят на ДГ, и то не само заради другите. Как ли се чувстват милите- болни, отпаднали....?
И да в ситуация сме да поставяме условията, защото тези места се посещават от нашите деца. Плащам такса, която дори и да е минимална ми дава правото да поставям своите изисквания. За мен яслата/ДГ не е просто мястото, където оставям детето си докато съм на работа. Това е мястото, където детето ми живее през деня и искам нормална среда за него.
А знаете ли колко пъти самите учителки връщат децата, защото са болни, а на следващият ден пристигат в градината с бележка от личния лекар, че са напълно здрави?


# 71
  • Мнения: 8 242
И мен сополите на другите не ме притесняват. Синът ми за 1 година посещение на ясла е вдигал само 2 пъти лека температура в самото начало. Един летен грип с повръщане и леко разстройство имаше, който му мина за 2-3 дена. Само че този грип го прихвана от съседчето, с което играеха всяка вечер пред блока и беше болно. И какво се получи Виктор се разболя след него и оздравява преди него. В началото на декмври половината група отсъстваше поради бронхити и пневмонии, а той дори не се закашля и един сопол не извади. Чудно ми е защо когато се случи големият да е хремав и е това е уж толкова страшно, бебето пък нищо не прихваща. И това при условие, че баткото му взема играчките и си разменят лиги постоянно като са един до друг. Така че си е до дете. Едни се разболяват лесни, други трудно.

# 72
  • Мнения: 629
Франческа Салиери, в началото на годината директорката яслата сама повдигна въпроса за боледуването. Жената съвсем човешки помоли болните деца да се оставят вкъщи. И поясни, че в сравнение със старите времена (жената е почти пред пенсия) сега работодателите се чумерели на болнични, родителите си гонели техните си кариери, педиатрите давали бележки на болни деца, че са здрави и съответно тя при това положение е длъжна да ги приеме. След половин-един час потичат сополи, появява се кашлица, дори може да вдигнат температура (защото преди да тръгнат сутринта родителите са дали на детето температурапонижаващо). Тя съответно звъни...и познай в колко часа идват родителите. Сети се до тогава това дете какво причинява на останалите. След 2-3 дни родителите отново го връщат, отново с бележка...и така....
И жената си каза, ако сте отговорни децата няма да боледуват често, ако не ви пука за дравето на вашите и чужди деца ...ще боледуват и то много. И като гледам е права.
В моето детство "болнаво дете" беше етикет, и не се срещаше толкова често, сега е обратното "здраво дете" е доста голяма рядкост. В нашата ясла като гледам таксата за плащане рядко има деца с по над 50 % такса, а майка ми и свекито казват, че едно време просто не им се е налагало да взимат болнични с месеци. Вярно, че освен градините има негативни промени и в средата на живот, храната, водата...ама все пак newsm78

# 73
  • Мнения: 46 552
vmitkova, това съм го писала в друга тема, първите 4 мисля, че ще ти дадат отговор. Децата стават подаливи заради това, но дали се е заразило в супермаркета, докато пазаруваме например или от градината, никой не може да отговори.

... Факторите:
- стрес от отделянето от майката
- сух въздух, от там податливи на вируси лигавици
- продължително стоене в затворено помещение
- нездравословна храна
- наследственост
- 200 вируса, с които детето ви няма как да се размине, въпросът е правилно лечение и режим, за да ги кара леко ...

# 74
  • Мнения: 3 550
Не ви изчетох всички 5 страници, а пиша направо. Зависи каква е хремата. Ако е провокирана от алергия, няма защо да не ходи на градина. Ако е начало на разболяване, и на самото дете ще му е по-комфортно у дома.

Общи условия

Активация на акаунт