Трябва ли дечица с хрема да посещават ясла?

  • 9 568
  • 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 830
Франческа поста който съм цитирала никъде не споменаваш, че детето е от друга градина, но това не е проблем!
В темата говоря само за децата с хрема/само и единствено хрема/ това което ти описваш е болно дете и то много болно, и не мисля, че обсъждаме това.

Позволи ми да поспоря с теб в случая не определяме никаква ситуация, защото не сме в позиция да поставяме изисквания. Може да си плащаме таксите, но не можем да поставяме условия. Има си вътрешен ред и ние просто се съгласяваме с него, има и друго ако всеки път се караш с директорката или учителките съм забелязала, че не гледат с добро око на  детето. Там където мога с добро не обръщам лошият край защото ще страда детето ми.
Какво е за мен детската градина въобще няма да ти пиша...всяка майка иска най-доброто за детето си!

пп. и да се върнем на темата за сополите, че кривнахме доста встрани.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 364
мисля, че последния постинг на vmitkova изчерпва нещата. прочетете внимателно какво е казала опитната директорка на ДГ и се запитайте дали вие знаете и сте видели повече от нея.

така или иначе, сит на гладен не вярва. в това съм се убедила от десетките огромни теми по въпроса с болните деца и яслите.

затова предлагам да се заключи темата.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 554
Франческа Салиери, в началото на годината директорката яслата сама повдигна въпроса за боледуването. Жената съвсем човешки помоли болните деца да се оставят вкъщи. И поясни, че в сравнение със старите времена (жената е почти пред пенсия) сега работодателите се чумерели на болнични, родителите си гонели техните си кариери, педиатрите давали бележки на болни деца, че са здрави и съответно тя при това положение е длъжна да ги приеме. След половин-един час потичат сополи, появява се кашлица, дори може да вдигнат температура (защото преди да тръгнат сутринта родителите са дали на детето температурапонижаващо). Тя съответно звъни...и познай в колко часа идват родителите. Сети се до тогава това дете какво причинява на останалите. След 2-3 дни родителите отново го връщат, отново с бележка...и така....
И жената си каза, ако сте отговорни децата няма да боледуват често, ако не ви пука за дравето на вашите и чужди деца ...ще боледуват и то много. И като гледам е права.

Естествено, че е права. Затова аз ги наричам майки-простачки. Защото не само, че за чуждите не им пука - това може да се приеме за нормално, ама и за своите собствени деца не им пука и ги пускат болни, плюващи и кихащи на градина и ясла. Ще ви цитирам само една реплика: "Защото губя пари като съм болнични". Повече няма да коментирам.

# 78
  • Мнения: 629
Не се сърди, човече , надявам се да си права защото тогава му се вижда края на тоя зор.
Не ми се врява да е много стресирана защото ходи на "годинката" с голямо желание. Но виж сухия въздух, престоя в затвореното помещение часове наред и камарата вируси и бактерии, които децата взаимно си споделят....Иначе храната в яслата е добра. Много често десертът за обяд е сурови плодове. Чак не вярвах като гледах, ама е така. А следобедните закуски са предимно разни млечни неща и рядко сокове от кутия и бисквити. И наследствено не е обременена.
Дано като се усмихне Бате Райчо първо да изтреби с ултравиолетовите си лъчи всички малки невидими гадинки, пък и така няма да има парно, децата ще са повече навън, а и помещенията ще се проветряват. В това ми е надеждата. Иначе просто не знам до къде ще я докараме.
BENI MAMA , аз кой знае какъв опит не мога да кажа че имам. Но в тайфата вече имаме около 15 дечица на различни възрасти. Почти няма случай сополите да са изолирано явление, освен при зъбоникненето. Не претендирам да съм особено сведуща по въпроса, но все си мисля, че сополите в огромната част от случаите са признак за протичаща инфекция (бактериална, вирусна). При някои деца имунната система е достатъчно силна и само с хрема се преборва и нещата са ОК само да 2-3-5 дни. Но същата тази хрема, прехвърлена на друго дете може да го докара до болницата, просто защото при него инфекцията може да протече много страшно. Поне аз така мисля. Единствено случаите на алергична хрема правят изключение, но пък предполагам всички ще се съгласите, че това не е ЧАК толкова често явление.
И след като и самата директорка на яслата потвърди, че сега децата боледували много защото редовно се водели хремави и кашлящи деца...предполагам, че ако те се отстраняват от ДЗ-та заболеваемостта ще намалее. Няма как да изчезна защото децата боледуват и това е начина имунната им система да се научи как да се бори, но едно е да боледува 2-3-4 пъти в годината, друго е имунната му система да се срине защото всеки месец е болно....щото на някой си не му изнася да си взима болнични. То всъщност тогава няма и да се налага да се взимат толкова често болнични. Обаче тя тази тема така или иначе край едва ли ще има. Тези, които се разминават само с хреми ще продължат да си мъкнат децата, другите пък ще роптаят и ще взимат болнични всеки месец....и така...Не вярвам нещо да се промени. А бабите пък ще се чудят..."Ама какво му става на това дете, вие едно време не боледувахте толкова, пък сте ходили на ясла и градина". Те това е положението.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 10:54 от vmitkova

# 79
  • Мнения: 9 814
BENI MAMA , именно има вътрешен ред, в който пише, че болни деца не трябва да посещават детските заведения. Peace
И не си ме разбрала правилно, аз с учителите и директорката не се карам. Не те са довели болните деца.
Напротив в много добри отношения съм с персонала на градината и на детето ми се гледа с много добро око.
А докато си мълчим и се съобразяваме с не знам си к`во така ще е- и болни деца ще ходят на ясла/ДГ и условията там няма да се подобрят. Защо си мислиш, че нищо не зависи от нас родителите, защо трябва пасивно да приемаме всичко?!
Така че, аз не си мълча, а вие се оставяйте винаги другите да диктуват нещата.
И това не са условия поставени от директорката и персонала, а условия в които детето ти попада, заради другите родители.

# 80
  • Мнения: 830
Не мога да знам каква си в действителност съдя за теб по постовете ти.Виж това примерно

Аз съм ходила при директорката и то не веднъж и хич и не ми пука. Викала съм и медицинската сестра, за да питам къде и кога се провежда този т.нар филтър. Правила съм това, защото има деца, които никога не се разболяват, не са болни и когато имат 38,5 Т, повръщат и са с диария. Има деца, които и със затворени и гноясали от конюктивит очи пак са да градина... Та като видя такива деца определено не се възмущавам само по форумите.
Според теб с какво впечатление съм останала?!И отново повтарям нямам време да ходя да дебна всички деца кой е болен и кой не, и да се карам с родителите им. Не мога да поема кръстоносен поход срещу сополите, защото ходим и двамата със съпруга ми на работа и не на последно място детето ми е здравичко и боледува рядко. Щом има вътрешен ред кажи ми защо не се спазва? Peace
Всъщност нищо не ми казвай, докато се пениш тука в градината сигурно поне на 10 деца им текът сополите...

# 81
  • Мнения: 9 814
Вътрешният ред не се спазва, защото "ходим на работа и няма кой да гледа детето".
Ето за това.
И аз и съпругът ми ходим на работа, но въпреки това болно детето си на детска не съм пуснала.
И също мога да се похваля с дете, което боледува рядко.

Лек ден!

# 82
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Само хрема/ сополи не е болест, така че няма проблем да се ходи на ясла/ градина  Peace Някои май доста са се престарали в драматизирането за нищо и никакви хремички. Една майка трябва да е по-информирана и да й е ясно, че това не е болест. А това, че води до бронхити и други подобни е известно на всички, но не винаги се получават такива усложнения.
А и детето как ще получи имунитет като за един сопол седи в къщи и се лекува - а още по-интересното е как лекувате хрема - освен с физиологичен разтвор и евентуално капки за нос??
  bouquet

# 83
  • Мнения: 6 443
Мисълта ми е, че аз си лекувах детето вкъщи и докато не видя, че носът му е абсолютно чист, не го пусках на градина.

 smile3501 smile3501 smile3501

Ето това е истината. Всичко останало са само оправдания.
Добре,съгласна съм и аз,но ми е интересно  какъв работодател имате?Такъв,който да чака детето напълно да се излекува и работата ти да стои несвършена.
В началото на нашата одисея с яслата Алекс през 1 седмица беше болен.Кога трябваше да ходя на работа? newsm78

# 84
  • Мнения: 1 558
Категорично съм против.Заради такива деца сина ми една седмица е на ясла,една седмица е вкъщи на лекарства. #2gunfire

# 85
  • Мнения: 629
На мен само не ми стана ясно от кога нормалното състояние на човешкия организъм е хремавото?
А още по-неясно ми е като хремата не е болест и е нищо и никаква хремичка....как тогава води до бронхит? newsm78
Аз ли нещо не разбирам българския език или ... newsm78

# 86
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен само не ми стана ясно от кога нормалното състояние на човешкия организъм е хремавото?
А още по-неясно ми е като хремата не е болест и е нищо и никаква хремичка....как тогава води до бронхит? newsm78
Аз ли нещо не разбирам българския език или ... newsm78

Ако секрета от носа не се почиства, може да се развият бактерии, после те отново със секрета се стичат в гърлото, от там и към белите дробове. Така от една обикновена хрема се получава бронхит. Разбира се това може и да не се получи ако носа се почиства системно.
Не случайно се казва, че хремата ако се лекува продължава 7 дни, а ако не се лекува една седмица Wink.

# 87
  • Мнения: 550
Не,сополиви или кашлящи деца не трябва да посещават ясла или ДГ.Много неща се изприказваха за това няма да изпадам в конкретики и обяснения на личното ми мнение.

# 88
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисълта ми е, че аз си лекувах детето вкъщи и докато не видя, че носът му е абсолютно чист, не го пусках на градина.

 smile3501 smile3501 smile3501

Ето това е истината. Всичко останало са само оправдания.
Добре,съгласна съм и аз,но ми е интересно  какъв работодател имате?Такъв,който да чака детето напълно да се излекува и работата ти да стои несвършена.
В началото на нашата одисея с яслата Алекс през 1 седмица беше болен.Кога трябваше да ходя на работа? newsm78


Работодателят ми е нормален човек. Който не е забравил какво е да имаш малко дете. Аз обаче си намирам начин да не отсъствам само аз. Мъжът ми също взима болнични. Или аз работя от вкъщи и гледам Кало. Или баща ми взима отпуска.
Въобще постоянно правим всякакви схеми и врътки, но никога не си пускам детето болно на ясла.
Не можете да ме убедите, че няма изход. Има. Гледачка, роднини, болнични за единия или другия родител. Въпрос на желание.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 364
На мен само не ми стана ясно от кога нормалното състояние на човешкия организъм е хремавото?
А още по-неясно ми е като хремата не е болест и е нищо и никаква хремичка....как тогава води до бронхит? newsm78
Аз ли нещо не разбирам българския език или ... newsm78

Ако секрета от носа не се почиства, може да се развият бактерии, после те отново със секрета се стичат в гърлото, от там и към белите дробове. Така от една обикновена хрема се получава бронхит. Разбира се това може и да не се получи ако носа се почиства системно.
Не случайно се казва, че хремата ако се лекува продължава 7 дни, а ако не се лекува една седмица Wink.

ох, мила, нищо не разбираш и ти...
ако хремата е причинена от бактерии, можеш да прочистваш носа колкото си щеш, няма да се излекува сама.
правилото за 7-те дни важи само за вирусни хреми, които така или иначе не се лекуват.

всеки лаик стана разбирач и специалист, сее умни мисли, друг ги прочита и ги приема за верни, продължава да ги сее на свой ред и т.н. след няколко години "сеене на знания" сополите престанаха да са болест.

Общи условия

Активация на акаунт