ФМ и 4Д ?

  • 1 522
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 376
Хайде и аз малко спам... готини са Габитата  Wink, малка е още вашата, ама ще ви носи мнооооого радост  Hug
Аз за това и ходих в 11-та и 19-та седмица. А д-р Марков е просто страхотен   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 292
Хайде да ви попитам правилно ли съм схванала нещата, че от много четене на разни мнения, взех да се бъркам. Боря се за час за ФМ при доц. Балев във Варна, но той гледа на 2Д и 3Д. И всичките ми познати питат: Ами 4Д? Няма ли да направиш 4Д? Аз все си мисля, че ФМ е важното изследване, а вида на апарата е 2Д и 3Д и 4Д, трябва ли да ходя и на 4Д тогава? Какво по-различно се вижда на 4Д? Това означава ли да записвам час при друг лекар, а и тези лекари които гледат на 4Д не твърдят, че правят ФМ...

Аз ходих два пъти при д-р Марков на 4Д и съм много доволна. Усещането да видиш бебка е прекрасно. Но най-важното ФМ направена от добър специалист, а той я направи не на 4д, а на 3.
Важен е лекаря, опитността му. Според мен един специалист на 3Д ще види и оцени много по-добре плода.  Peace

Интересно какво правят тези лекари на 4Д които не правят ФМ  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 376

Интересно какво правят тези лекари на 4Д които не правят ФМ  newsm78
Снимки за радост на мама и тати + парички  Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Вече са ти казали,че ФМ се прави на 2Д,другото е забавление.А разликата между 3Д и 4Д е само,че 4Д е в реално време.
Peace Peace

# 19
  • Мнения: 1 240
Разликата между 3Д и 4Д не голяма, така че и на 3Д е достатъчно да се порадвате на бебо. ФМ се прави на 2Д.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 133
ФМ си е важно изследване и се прави на 2Д, 3 и 4 Д са гледзотия за родителите - нищо не ти пречи, ако имаш желание и такова да си направиш...

# 21
  • Мнения: 9 814
Обикновено при ФМ се прилагат и двата вида- 2Д или 3/4Д.
Органите на плода се оглеждат на 2Д резолюция, а 3 или 4 Д се прилагат за откриването на някои видове лицеви малформации и пр.
Разликата между 3 и 4 Д е че при втория вид резолюция плодът се оглежда в реално време.
А конкретното отиване за преглед на 3 или 4 Д е наистина повече за радост на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт