Детето ми заспива с рев

  • 5 218
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 128
Според мен са колики.Ще отмине и този период.Гушкай си бебенцето повече,говори му и така.

# 16
  • Мнения: 2 960
Ако се изпусне "онзи "момент ,за който си има разни признаци-прозяване,търкане на очичките,леко притихване....се отива към "онди другия момент"-на превъзбудата.Сънят сякаш отминава ,а умората остава.Децата се изнервят ,спи им се  но не могат да се отпуснат.
А има и друг момент-на ревливите периоди.Гушкане и нежност са решението.

# 17
  • Мнения: 3 211
на две приятелки бебетата заспиваха така-нищо не искаха-биберони, шишета, люлеене, говорене. просто трябваше да останат сами в стаята, реват 5-10 мин. и заспиват.
ако реве повече не бих го оставила, но ако такъв е вашия случай не виждам нищо лошо.

# 18
  • Мнения: 1 629
Моето бебе винаги е ревяло преди сън. И сега продължава. Според мен изпуска напрежението Peace

# 19
  • Мнения: 3 929
На самата цица спи, но като я дръъъъпна и лееекичко я сложа на леглото...няма смисъл да обяснявам какво става.
Понякога бебето не е заспало дълбокия сън, въпреки че изглежда заспало. И ако го дръпнеш от цицата, веднага се разбужда. Така беше синът ми, който заспиваше основно на цица, но ми трябваше доста време, докато разбера кога точно е влязъл във фазата на дълбокия сън. Опитай се да изчакаш бебето само да пусне с устичка гърдата и да отпусне главата назад, постой 1-2 минути така с него в ръцете и го премести в креватчето му или там, където спи.
Между другото, от колко време е така?

# 20
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Между другото, от колко време е така?

О, ами откакто се е родила. Все си мислех, че ще отмине... На гърдата може да стои с часове и като я дръпна пак се събужда. Ако не веднага, то след 5 минути. На леглото заспива след много друсане на матрачето, което е на пружини. В количката също голямо клатене пада. Мисля, че й се замайва главата и така заспива в крайна сметка, но почнах да се притеснявам да не й стане нещо от това друсане... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 986
На 2 години е и още много мрънка. Не й се спи и това е.

# 22
  • Мнения: 543
И моята като беше малко бебче, заспиваше само у мен, и то във вертикална позиция. Имаше и колики. По цели нощи съм прекарвала на един шезлонг, тя върху мене по корем, а аз щракам с дистанционното кабеларката, за да не заспя и да не се изхлузи детето. Към шестия месец започна да заспива без рев, вечер в леглото, през деня в количката. Опитай се да създадеш ритуал преди лягане, особено вечер, тъй като дневните поспивания лека-полека намаляват. Вечер баня, масажче, някоя песен - каквото обича твоето детенце. Моята кокошка сега заспива, като ми чопка косата - много обича.

# 23
  • Мнения: 292
Моята хубавица в повечето вечери заспива така. Но аз и намерих цаката  Mr. Green . Пускам и мелодийки на мобилния и и го давам. Започва да се клати, "танцува" и така леко и неусетно я слагам в кошарата и по някое време тя започва да се бута в завивката си. Докато се усетя и тя вече се е надупила и заспала. Дано скоро се упокоят нещата и започнете да заспивате спокойно.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Много е тънка границата между играта / бодърствуването и спането / почивката , а и нервната им система е много недоразвита и може да има такива моменти , моята дъщеря пък пищи когато иска да я сложа в леглото , а аз и говоря или обличам още  Blush

# 25
  • София
  • Мнения: 184
И моята кукла е така, а подкара 5-ия месец вече. Мислех, че всичко това се дължи на коликите, надявах се да поотмине, но уви...Рев, рев и пак рев. Всеки път, когато й се доспи /по десетина пъти на ден, тъй като не се наспива, дреме по 15-20 минути/ са песни, люшкане, друскане, нон стоп бримчи един сешоар /много я успокоява/, дъвчат се нервно биберони, хвърлят се, мята се като риба на сухо...абе ад под небето. Нощем същата работа - поне по 3-4 пъти...Много се надявам да отмине този период, кошмарен и за детето, и за мен Sad

# 26
  • Мнения: 3 929
Между другото, от колко време е така?

О, ами откакто се е родила. Все си мислех, че ще отмине... На гърдата може да стои с часове и като я дръпна пак се събужда. Ако не веднага, то след 5 минути. На леглото заспива след много друсане на матрачето, което е на пружини. В количката също голямо клатене пада. Мисля, че й се замайва главата и така заспива в крайна сметка, но почнах да се притеснявам да не й стане нещо от това друсане... newsm78
Да, друсането не е хубаво за бебетата. Може леко да я полюшваш, но не и друсане.
Много бих искала да ти кажа от какво е, но не знам. Ако това може да те успокои поне малко - синът ми беше почти същият. В смисъл - спеше много малко, да не казвам, че почти не спеше през деня, а нощем ставах през час да го кърмя. Приспиването ни траеше, да речем, 3 часа, а той спеше по 30-40 минути. Така бях дълго време. Общо взето, беше или само в ръцете ми, или го разнасях навсякъде с мен, защото, докато е буден, ревеше, ако не е на ръце. Кошмар.
Всичко това приключи с отбиването му на 2,7 год. До тогава...не искам да ти разказвам, но бях свикнала.
А педиатърката изказвала ли е някакво мнение по въпроса?

# 27
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Абе Валката няма колики от давна ама пак понякога и то много често заспива с рев... Просто заспива много трудно (аз съм така) и докато затвори очи се нерви  Tired

# 28
  • Мнения: 1 768
на нас ни се е случвало инцидентно, когато сме изпуснали времето за лягане, в резултат на което се изнервя и влиза в ннякакъв омагьосан кръг - хем му се спи, хем е нервен и не може да заспи

# 29
  • Мнения: 4 335
И при нас имаше такьв период горе-долу на вашата вьзраст.Тьрпение и гушкане,ще отмине Laughing

Общи условия

Активация на акаунт