Летните ваканции в детските градини

  • 15 466
  • 198
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48
явно директорката има право като каза че само аз съм недоволна от създалата се ситуация или е много лесно тук да се недоволства зад някакви ник-ове но така няма да се промени нищо никога и ще си продължават да си ни правят на луди а ние да си чешем езиците по форумите само - опитах се да пусна нова тема но беше преместена а явно тази вече не е много актуална и не се коментира толкова активно - виж ако беше нещо от ДИС за поредната любовница или лъжлив мъж до сега да е набрала 10 страници но що се отнася до сериозни проблеми няма желаещи да действат ...

# 76
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
А-а-а, коментира се, коментира се... И моята тема беше прикачена тук. И не смятам да се отказваме. Засега още в нашата детска градина не са извадили официална информация. Но са разбрали, че съм се обаждал в общината де!

zigizagi, може да се наложи да се допитам до теб по друг детски въпрос...  Grinning

# 77
  • Мнения: 10 666
tigar-migar , няма проблем!
Аз също го отнесох, но поне постигнах успех за всички - вече и на яслените групи има бележка, че нуждаещите се деца ще бъдат преместени! Очаквам от всички майки на ясленчета от 51 ОДЗ по един сладолед-почерпка Grinning

# 78
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
ОДЗ 1 няма да работи юли месец, за юни и август предполагам, че ще има сборни групи защото родителите трябва да напишем дали ще водим децата през тези месеци. След миналодишната 4 месечна ваканция сега ми се струва направо малка Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 10 666
ОДЗ 1 няма да работи юли месец, за юни и август предполагам, че ще има сборни групи защото родителите трябва да напишем дали ще водим децата през тези месеци. След миналодишната 4 месечна ваканция сега ми се струва направо малка Rolling Eyes
jfandakova@sofia.bg
Драсни едно писъмце ако искаш!

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това е правилният начин. Пишете на Фандъкова, явно управляващите нямат реална представа какво се случва по ДГ.

# 81
  • Мнения: 48
ами според мен имат, ама пък като се замисля как да имат като всеки си мълчи и си намира начин - как ми казаха на мен - аз съм била единствената недоволна от цяла детска градина .. ами то така изглежда щом само аз и единици родители пишат жалби - умните управници си мислят, че могат да си правят каквото си искат иии ние да си траем и да не изразяваме недоволството си - така че никой няма право да се сърди че се е....ват с нас щом си траем

# 82
  • Мнения: 112
Мислех си по-скоро за петиция. Така едва ли ще ни обърнат внимание на отделни жалби. Вече нямам доверие на институцийте. Ситият  на гладния не вярва. Само ние, родителите които си блъскаме главите как да отгледаме децата си виждаме сериозността на проблемите. Едва ли общината ще ни решат проблема ако не се видят притиснати да го направят. По всяка вероятност ще се оправдаят със статистиката подадена им от ДЗ - децата не посещават и затова се затварят групи лятото. А какво струва това непосещаване на всеки от нас.... Това кой ли го интересува.

# 83
  • Мнения: 10 666
Петициите според мен скоро ще се изтъркат - всеки ден някой прави петиция за нещо.
Вариантът с жалбата до Фандъкова за мен проработи - доволна съм, че за всички деца от нашата ясла ще има вариант за м.юли.

# 84
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Я и аз тук - ЦДГ 77 Магнолия няма да работи август месец, дежурна градина нямало да има. Принуждават родителите да попълват едни заявления, че няма децата да са на градина през този месец, като казват, че било просто формалност. Мен не ме грее, аз съм безработна, ще изтрая до септември, но ме дразни, че лъжат хората и няма да попълня заявлението, ако трябва ще пиша където трябва.

# 85
  • Мнения: 48
Я и аз тук - ЦДГ 77 Магнолия няма да работи август месец, дежурна градина нямало да има. Принуждават родителите да попълват едни заявления, че няма децата да са на градина през този месец, като казват, че било просто формалност. Мен не ме грее, аз съм безработна, ще изтрая до септември, но ме дразни, че лъжат хората и няма да попълня заявлението, ако трябва ще пиша където трябва.

пиши жалба до Фандъкова и искай отговор - щом затварят ОДЗ-то трябва да подсигурят дежурна, те разчитат на това, че ние родителите винаги намираме начин защото нямаме избор - ако можете се съберете няколко родители - според мен това е начина да изразяваме недоволството си а не да си намираме начин и да си траем - те не предлагат алтернатива ако не се оплаче и не пререве човек, виж обаче ако се вдигне малко шумотевица ще намерят веднага решение на проблема - призовавам всички родители да не си траем и да не си прекланяме главите пред всички проблеми, докато плащам данъци на тази община ще си търся правата и ще си изразявам недоволството и няма да го правя анонимно

# 86
  • Мнения: 7 405
Това е правилният начин. Пишете на Фандъкова, явно управляващите нямат реална представа какво се случва по ДГ.
               Имат представа и то ПЪЛНА!Нали е тяхно нареждането да се направи график на дежурните ДЗ и броя на децата заявили присъствие!Да не мислите,че някой от ДЗ доброволно се е нагърбил със задачата да пита и разпитва,да се попълват декларации и т.н.И без това бумажтината ни е достатъчна.Само ,че от общината искат графика и броя деца,които ще посещават през лятото.

# 87
  • Мнения: 48
в статия публикувана в интернет - Г-жа Фандъкова обяснява

"Решението кои детски градини да работят през лятото се взима от районите заедно с директорите, но на база на заявления от родителите, които искат да продължат да водят децата си", обясни зам.-кметът по образованието Йорданка Фандъкова".

тоест ако тия от ОДЗто подлъгват родителите да попълнят декларации че детето им няма да посещава ДЗ по време на летните им отпуски - логично е съответното ОДЗ да подаде информация към общината, че от тяхното ДЗ няма желаещи деца и те спокойно могат да затворят, а също така родителите на техните деца нямат нужда от дежурно ОДЗ
опитват се да поставят каруцата пред коня като заблуждават родителите

# 88
  • Мнения: 10 666
Абе ясно е, че играят в комбина, но пък ние няма защо да се примиряваме с това.

# 89
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
запис, да следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт