Хрупкави бисквитки с вкус на карамел?

  • 5 600
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
  О,Блонди! Hug
  И аз си записвам рецептата! Simple Smile Мерси!

# 16
  • Мнения: 99
Блонди, още веднъж ти благодаря за рецептата   bouquet!!!!!! Станаха супер! Невероятни! Толкова ароматни и хрупкави...... Направих и с форма на солетки - децата много ги харесаха  Grinning...

# 17
  • Мнения: 5 173
 Shocked
Точно днес мислих да пускам тема за същите бисквити Hug . Дадоха ми 1, след като си поръчах чокофредо в заведението на университета. Дълго я гледах подозрително, забравих дори за нея и днес я опитах. А сега имам и рецептата.
Блонди,   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 173
Побут.
Какво е джинджър? Търсих днес в 2 магазина, ама ме изгледаха ето така Shocked.
Какво ще стане ако сместа не престои 12 часа, а повече?

# 19
  • Мнения: 154
Побут.
Какво е джинджър? Търсих днес в 2 магазина, ама ме изгледаха ето така Shocked.

Джинджифил! Има на прах и пресен. В случая става дума за такъв на прах, има във всеки по-голям магазин при подправките, а пресния обикновено е при зелечуците.

# 20
  • Мнения: 5 173
Пак съм аз.
Някоя прави ли ги?
Аз ги направих, без джинджифил, че в кварталния магазин нямат такива екстри. Обаче, сложихме повече от 350 гр брашно, защото сместа не беше добра за месене. Резултатът: бисквитите не станаха като тази, която ядох. Бяха вкусни, да, но не бяха същите Confused . Отделно, че започнаха да стават готови по различно време и някои малко попрегорих.

Надявам се Блонди да се включи и да каже правила ли е тези бисквити и дали е слагала точно 350 гр брашно, понеже мисля, че там имам разминаване. А и вече си набавих джинджифил, така че пак ще ги правя, в 2-на доза Peace

# 21
  • Мнения: 27 524
Ето ме, не съм ги правила, тук ги продават под път и над път и са жълти стотинки  Simple Smile
Рецептата я преписах и преведох дословно, като дадена за оригиналните белгийски спекюлоски  Peace
Съжалявам, че не са ти се получили  Confused

Намерих и друга рецепта, ето и нея:

500гр брашно
150гр масло
1 яйце
300гр кафява захар
1 к.л. смесени канела и джинджифил

Смесват се захарта, маслото и яйцето. Малко по малко се добавя и брашното. Разделяте на няколко топки.
Разточвате и оформяте бисквити. Печат се на предварително загрята фурна на 175° 10мин.
След това се оставят да почиват 24 часа преди консумация.

# 22
  • Мнения: 27 524
Виждам, че Мамма ги е правила, питай я на ЛС, ако не види тук въпроса ти  Simple Smile

500гр брашно за едно яйце и 150 масло не е ли много?  newsm78

# 23
  • Мнения: 99
Да, правих ги и станаха много сполучливи, но аз направих 1/2 доза, като ползвах 1 яйце, малко повече от половината брашно и  1/2 от останалите продукти. После съжалих, че не направих цяла доза, но ... За следващия път обмислям само под каква форма да  добавя и карамел, всичко останало е ОК.

# 24
  • Мнения: 5 173
mammma, приличаха ли на купешките на вид и вкус, или не newsm78 . Моите определено не приличаха, но бяха мн, мн вкусни, е, не като купешките.
Ще правя пак 1-та рецепта, дали да не сложа 2 яйца Thinking.
Да е жива и здрава баба ми, че ми угажда д ами меси, че аз не мога Blush.

# 25
  • Мнения: 99
станаха много сполучливи - също толкова хрупкави и много ароматни, само карамеления акцент ми липсваше... ако се сещате на опаковката пише точно "caramelised biscuit" - ето този вкус на мен ми се губи...

# 26
  • Мнения: 1 461
и аз се записвам в темичката   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт