Синдром на Даун /за нашите Слънчеви Деца/ - 8

  • 55 265
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 242
Deja Vu, не съм чувал за подобни проблеми. Нямам представа от какво може да е.
Greta_81, поздравления за градината. Пожелавам ви и при вас да са така добронамерени както в нашата градина.

# 76
  • Мнения: 555
Здравейте,
Дежа Вю, чудя се какво може да е предизвикало това пукане на ставите при Анджи, но вероятно е свързано и с генетично по-меките стави при нашите деца. Мисля, че на сайта на д-р Венелин Алексиев е даден мобилен телефон, може да се обадиш и да го попиташ дали трябва спешно да се предприемат някакви мерки.
Френд, много е хубаво, че в детската градина на Владко са направили съобщение за празника и са поставили плакатчето, чудесно е, че са ангажирани с каузата за интеграцията на децата със синдром на Даун! Поздравления!
Добре дошли на новодошлите, пишете по-често!
Да разкажа с две-три думи за нашето ски-училище. Засега Гери не иска и не иска да се качи на ските, въпреки че от днес има индивидуален учител. Засега свиква да ходи с тежките скиорски обувки. Вчера не е искала да направи и една крачка сама по снега, сядала е и е ревяла, а Алекс се прибра със страхотна мускулна треска на ръцете от носене. Снощи още преди девет часа Гери заспиваше на килима в хола, голяма умора. Вчера е валял сняг, било мъгливо и Гери викала: „Буря, буря!” А днес е било слънчево, но много по-студено и ветровито. Но днес поне е посвикнала да ходи със скиорските обувки. Сега ги чакам да се приберат с Алекс, а от утре аз ще съм с нея горе.
Очаквам добри новини за дечицата, които са болни и пожелавам бързо оздравяване, а на Хриси на Мария – бързо възстановяване.
Поздрави на всички родители и много целувки на децата.

# 77
  • Мнения: 2 232
Хелаа, аз при него го записах, това е най-ранният възможен час прид-р Алексиев в кабината му в София, иначе ми  предложи чак в понеделник.
Сега понамаляха пуканията, но вчера също така бяха намалели като отидохме при личната, дори му беше минало и тя не можа да чуе,  а вечерта отново се възобновиха и то с все сила....Сигурно е от хипотонията и халтавите стави ....Направи ми впечетление, че се подобрява от разтриване, може да се наложи пак да правим масажи...
Успех със ските утре.  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 384
Здравейте приятели!
Чета ви редовно но не ми остава време да пиша.
Радвам се,че чрез репортажа на tv2 предоставен от  varvara успяхме да се потопим в  този така красив и приятен празник който бяхте организирали.
Съжалявам ,че не можахме  да се присъединим към вас.
Green dream-гледах ви по BTV НОВИНИТЕ.Бяхте невероятни ,а Маги е наистина страхотна.Аз също си поплаках ...от щастие разбира се.
Рад-Докато гледахме репортажа от празника изведнъж Хриси започна да подскача и да показва  към монитора  ,аз попитах какво става какво е видяла а тя сочеше към Ванко  и правеше така както прави кончето.Разбрах я веднага .Тя беше познала Ванко. Макар и отдавна да не го е виждала тя не го е забравила и го позна Явно много го е харесала.За момент зърнах и Яна  и ми се видя ,че изглежда доста добре.Дай боже да е така и наистина да се оправят нещата при нея.Моля се за вас .
Deja Vu, Нямам представа от какво може да е този проблем при вас.Най добре говори със ортопед или ревматолог. От ревматолозите  най добри са в Токуда  .
Мария радвам се ,че Хриси се възстановява бързо.Знам как се чувстваш но съм сигурна ,че скоро ще можете да се гушкате в къщи.Желая ви го от сърце.
Friend-Браво на госпожите от вашата детска градина.Те са приели Владко и наистина се стараят той да бъде успешно интегриран в градината.Много хубав подход  имат.Съобщение за празника и поставенето  на  плаката  е  чудесно . Браво ,че са  се ангажирали    с каузата за интеграцията на децата със синдром на Даун! Поздравления и дано и другите градини вземат пример от тях.
Greta_81,поздравления за градината дано да попаднете и вие на добри и човечни госпожи като нас и като госпожите на Владко.
nikofani- снимките са страхотни.Децата прекрасни.
Добре дошли на новодошлите, пишете по-често.
Ани, а ти не се страхувай и пиши по често при нас няма значение,че сте с друг синдром .Макар и да не те познавам лично аз до такава степен свикнах с теб, че всяка вечер чакам новини от Гърция и копнея за мига когато най накрая ще ни се отдаде възможност да се срещнем и да нацелувам  Ивето.
xelaa-голямо предизвикателство  са тези ски уроци.Сигурна съм ,че скоро ще се похвалиш ,че си имаш една истинска скиорка в къщи.
Да разкажа с две-три думи за нас.
Хриси е все още на инжекции .Този път  пневмонията е наистина доста сериозна и ако в петък не се оправи, ще се наложи да тръгваме за София.Желая на всички дечица здраве.Пазете се от гадния  грип ,защото услужненията му наистина са страшни, вече го изпитваме на нашия гръб .
Целувки на всички слънчеви дечица от мен и Хриси.

# 79
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Deja Vu, моля те пиши ми когато ви мине прегледа при ортопеда, тъй като Боряна имаше същия проблем. Когато я водихме на преглед в Сливен ни казаха, че това се дължало на синдрома и й изписаха при болки да пие Нурофен. Когато й разтриваме крачетата й минава.
Изпращам ви малко снимки.
http://picasaweb.google.com/ivankulev/21032009?feat=directlink#5 … 16134230145074194

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 17:54 от vaninakuleva

# 80
  • Мнения: 1 588
Здравейте!

От днес сутринта Хриси е в интензивно отделение и според д-р Дашева май ще е само до утре сутринта, ако така решат на визитацията. Казаха ми да се подготвям утре да вляза пак в отделението за придружител. Всички казват, че е много послушна, само дето не яде. Аз успях днес наобяд да я накарам да изяде една паничка супа, иначе я хапна с апетит Simple Smile

Занесох й албумче със снимки, едно ново списание "Дисни-принцеси" и си изкарахме доста приятно, припомняйки си любими занятия и филми... Тя продължава малко да ми се сърди, не се усмихва изобщо... но почва да й минава Simple Smile

Поздрави на всички! Ще се обаждам по телефона Simple Smile


# 81
  • Мнения: 2 232
Мария-чудесни новини. GrinningДа нацелуваш малката принцеса .Ще и мине, щом отидеш и при  нея.Много се радвам, че така бързо  се  възстановява и скоро ще  сте си у дома.

vaninakuleva -ще пиша щом мине прегледа. Днес докато бях с баткото на плуване,майка ми го намазала с някакви мазала за болки в ставите и му понамаляха щраканията, ама трябва да се види и ако трябва да пие или маже с  нещо подходящо за деца.

# 82
  • Мнения: 9
Здравейте                                                                                                                                                                                                                 Браво на Хрисито.Много се радвам че така бързо се възтановява.Дано да продължи така и скоро да се приберете в къщи.Моята малка госпожица е хиперактивна. Изписаха ни едно сиропче за успокояване но го няма по аптеките.Сега сме на Дормикинд.Някой ако е използвал нещо друго по ефикасно,моля да ми пише.Ето го моето слънчице http://www.snimka.bg/album.php?album_id=356753&pid=11227916

# 83
  • Мнения: 1 588
Моята малка госпожица е хиперактивна. Изписаха ни едно сиропче за успокояване но го няма по аптеките.Сега сме на Дормикинд.
meli05, а защо смятат, че е хиперактивна? Голяма сладурана е впрочем Simple Smile

nikofani, много поздрави от нас, и особено на вашия татко, успокой го, че Хриси е все по-добре Simple Smile  Hug

Що се отнася до прибирането в къщи, доколкото разбрах, на 14ия ден след операцията махат някакви конци и най-малко дотогава ще сме там - това се пада някъде до около 3-4 април. Ще ми липсвате всички...  Hug

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 09:20 от Мария

# 84
  • Мнения: 51
  meli05 хубави снимки,страхотна е малката бубка.

 Мария радостни новини,браво на Хриси.Дано скоро се приберете у дома.

 Приятен ден.

# 85
  • Мнения: 51
  Ахааа биласи на линия Мария успокоихго вече е по спокоен милия Hug много целувки на Хриси и Преслава.ще чакаме да пишеш,а що до изписването,като я изведат от интензивния сектор в отделението до седмица изписват,е само да няма усложнения,но съм сигурна,че всичко ще е на ред,успех.

# 86
  • Мнения: 9
http://www.youtube.com/watch?v=1D0TC044WfM&eurl=http%3A%2F%2 … e=player_embedded    предлагам да видите това.Благодаря на Мария и никофани за комплимента.Хрисито е голяма сладурана.  Сигуно и на никофани ,предполагам и всички останали.

# 87
  • Мнения: 2 242
meli05, това не е комлимент според мен. Това си е истина.   Hug

# 88
  • Мнения: 196
Мария ,когато аз бях в болницата престоя ми беше  около 50 дни така че доста съм видяла,що се отнася до конците ако детето е добре както е Хриси го изписват или най-често го пращат но Банско мисля беше санаториума и след 7-дем дневен престой ги връщат само за да им махнат конците .Санаториума разбира се не е задължителен аз говорих с Лазаров и той ми каза да си се прибирам в Гърция ,че морето ще и подеиства добре.Ще се моля да се приберете колкото си може по-бързо и по-здрави.                                                                                                                           
 Deja Vu  скъпа приятелко дано намериш разрешение на проблема ,че тръпки ме побиват. Praynig Praynig Praynig

# 89
  • Мнения: 604
Привет,

Честито Благовещение, здраве, спокойствие и благи вести да има в изобилие Hug

Мария, чакаме ви скоро да пишете заедно с Хриси Hug Praynig Peace Много хубави новини, целувки на смелото и силно момиче и прегръдки за теб Hug

Прекрасни снимки, момичета  Peace Heart Eyes  bouquet Много са сладки госпожиците, напълниха ми сърцето Heart Eyes

Мели, благодаря за клипчето, просълзих се. Стори ми се, че момичето имаше някакви двигателни затруднения, и въпреки това се справи с изпитанието Peace

Дежо, дано да е нещо само временно. Мисля си дали не е следствие резките промени във времето. Дано прегледа да внесе яснота в ситуацията. Хубаво, че се е повлияла болката от мазилото. Peace

Вивия, бързо оздравяване на Хриси! Пиши как сте Hug

Грета, честито за детската градина! Децата бързо да оздравяват.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт