Не се сдържах ...

  • 2 710
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Не изпитвам омраза към нито един етнос,но и аз съм против новините на турски,както и против крайния национализъм.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък не съм против новините на турски, но съм твърдо против Ахмед Доган. Това са мнооого различни неща, не забравяйте.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами да. Кратка е паметта народна.
Преди месец само един българин - красив, здрав, "чистокръвен", интелигентен - цветът на нацията, отвлече въоръжен междуградски автобус.
С какво този българин се различава от тримата терористи, взривили вагона с майки и деца?
Виж, когато гледаме американски филми, в които всички накрая са равни (дали ще са за чернокожи, за инвалиди и дори последният филм с Шон Пен за първия гей сенатор) роним сълзи и се възмущаваме. Когато това става в собствената ни държава, вече е друга работа, нали? У нас има десетина кенийски студенти и един гей. Не е същото.  Laughing
По-добре е, вместо да не се "сдържаме", да се запитаме:
Кой има полза от това да се ненавиждаме?

# 18
  • Мнения: 1 470
Аз отново ви казвам че този клип не трябва да се приуема като ненавист към турското население в българия,а към една личност...Турците не са лоши...Но както и циганите,ги оставят в нищета и неуки,за да бъдат по лесно манипулирани...Ако ние сме по-образовани и разумни,няма да се оставяме на тези провокации...И ще се опитаме да си върнем тези части на България,без излишна агресия...

# 19
  • Мнения: 54
..Но както и циганите,ги оставят в нищета и неуки,за да бъдат по лесно манипулирани...

Не се сещам кой оставя циганите неуки. На никой циганин не му е забранено да учи, напротив основното образование в България е задължително. Друг е въпросът, че на тях не им се учи. Пък и защо да се напъват като и без образование могат да живеят?

# 20
  • Мнения: 662
Ами да. Кратка е паметта народна.
Преди месец само един българин - красив, здрав, "чистокръвен", интелигентен - цветът на нацията, отвлече въоръжен междуградски автобус.
С какво този българин се различава от тримата терористи, взривили вагона с майки и деца?
Виж, когато гледаме американски филми, в които всички накрая са равни (дали ще са за чернокожи, за инвалиди и дори последният филм с Шон Пен за първия гей сенатор) роним сълзи и се възмущаваме. Когато това става в собствената ни държава, вече е друга работа, нали? У нас има десетина кенийски студенти и един гей. Не е същото.  Laughing
По-добре е, вместо да не се "сдържаме", да се запитаме:
Кой има полза от това да се ненавиждаме?



Да, но не знам някой да е издигнал паметник на този българин.А на атентаторите беше издигнат, и то тук-в България...Турците си почитат "делото" им с паметник...Извинявам се-плоча! И някои от атентаторите са в редиците на сегашното ДПС.Но какво пък толкова, нали трябва да проявяваме етническа търпимост, да не се хващаме за няколко убити майки с деца или някакъв си символ на почит.Подробности...
Това е еквивалентно в Америка да има паметник или плоча на атентаторите от 11 септември! Разбира се, но по-толерантни /май думата не е това, но така е удобно/ от нас няма...

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 14:32 от melinda_

# 21
  • Мнения: 106
Аз отново ви казвам че този клип не трябва да се приуема като ненавист към турското население в българия,а към една личност...Турците не са лоши...Но както и циганите,ги оставят в нищета и неуки,за да бъдат по лесно манипулирани...Ако ние сме по-образовани и разумни,няма да се оставяме на тези провокации...И ще се опитаме да си върнем тези части на България,без излишна агресия...

аз и не мисля, че се е възприело като ненавист към цялото население. клипът е насочен единствено и само към една личност, която би трябвало да поеме персонална отговорност. не, поради един срамен факт, всички да се срамуваме
същото като с автобусът преди месец ли беше. значи ли, че всички са терористи. не, разбира се.
моля съфорумците с турски имена да не го приемат лично. никой не иска да ги засегне. та те са наши сънародници.

# 22
  • София
  • Мнения: 61
Защо ни сравнявате с другите държави? Тук нямаме гражданско общество... не сме държава! За сравнения и дума не може да става. Българина не си търси правата, не си гони интересите... през оная работа му е какво се случва.
Всичко е пред очите ни... и нищо! Друг като българина просто няма!
Чудя се как сме се пробудили след близо 500 години робство. Thinking И защо да се освобождаваме и искаме независимост след като според някой коментари това не е било иго, а просто турско присъствие, разбираш ли...  Laughing Не гледайте филми като Време разделно, Козият рог... това е просто плод и преувеличавение на скапания социализъм по онова време.
Всъщност кой тласна и продаде България? Не беше ли това Луканов, който създаде групировките.. и падна първата жертва? И после онзи некадърник - Виденов? Май подхванах много теми..  Grinning
Абе няма ли петиция против новините на турски? Защо не е повдиган този въпрос досега?
Гледах миналия месец поредицата от няколко части 'Пътят към София' ... беше наистина много добре направен филма. Но най-парадоксалното е, че след филма започнаха новините на турски. Това ми сговняса цялото настроение, развали и впечатлението от филма.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 470
Бутало,май не сме се пробуждали въобще...Просто тогава русите са ни завзели...И за това сега ни е толкова тежко,че вече никой не ни ще... Wink

Или имало е някакви тук таме объркани люде,като мен и теб сега...Та разгеле да върнат малко от малко достойнството на тоз народ,за пред другите народи...Защото ако питаш мен,за пред нас самите май не са успяли...Ако ме разбирате за какво пиша...

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не познавам човек, който да симпатизира на Доган. И какво от това?
Нима има някой, който си мисли, че Доган е това (което е Laughing) заради гласувалото за него мнозинство?  Crazy Нима има някой, който да си мисли, че Доган лично, на своя глава си "върши делото"? Зад Wink (и около) Доган стоят депутатите, кабинетът, президентът, за които гласуваме НИЕ.
Тоест, не само българските мохамедани избират Доган. Ние сме избрали, подкрепяме и държим на власт този човек.
Време е да станем по-отговорни. Ето, аз съм гласувала, но дори не помня кой е депутатът, който отговаря за моя район. Та камо ли да се срещна с него и да поискам... Какво да поискам? И това не знам. Какво излиза? Вината е моя. Аз лично съм отговорна. Ето това излиза.
Познавам ли законите на страната си? Не. Познавам ли Конституцията? Не. Знам ли си правата? Не.
Аз съм сложила на власт агент на ДС Ахмед Доган (и това е най-малкия му грях, де).
И не са ми виновни нито циганчетата, които крадат и викат "Ама нямаме помощи, ама държавата е шибана". И не са ми виновни хората, които не знаят български. И не са ми виновни старите и новите терористи. Виновна съм аз.
П.П. Мелинда, съмнявам се, че някой почита тази плоча като паметник. Но дори да е така, това не е единственият паметник в страната ни на терористи. Колко паметници на партизани има в България? На колко от тях още се носят венци и цветя?

# 25
  • Мнения: 662
Цитат
П.П. Мелинда, съмнявам се, че някой почита тази плоча като паметник. Но дори да е така, това не е единственият паметник в страната ни на терористи. Колко паметници на партизани има в България? На колко от тях още се носят венци и цветя?

Да, но тук може да се поспори-в смисъл партизаните са част от въоръжената съпротива срещу хитлеристката коалиция.И си ги почитат техни роднини, близки.А тук става въпрос за почитане на терористи от цяла партия и то в държавата, в която са извършили атентата и са убили невинни хора.Аз не мисля, че турското население тук почита тази плоча /по-скоро се надявам да не я почита/, но за мен е ужасяващо, че ДПС са си позволили да издигнат такъв знак на почит.Ако подобно нещо се беше случило, в която и да е държава, въпросната плоча щеше да е срутена още на същият ден и партията, която го е направила-свалена от власт.Въпреки, че реално погледнато няма как да се случи нещо такова в нормална държава...

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не е така. Абсолютно същото е. Партизаните са били терористи. Атентатът в "Св. Неделя" какво е? (Това не е единственият пример, който мога да дам).
Освен това, паметниците им не се почитат само от близки и роднини. На всеки светъл празник и президентът, и премиерът избрани от нас подтичват с китки и венци.
Аз не мога да видя разликата.
Според мен, не е редно да има паметници на терористи. Обаче какво казва законът, не знам. Това е най-важното.

# 27
  • Мнения: 662
Да, не е редно, обаче има.Но в по-голямата си част българите сме сравнително образовани и наясно, че това не е правилно.Докато турците, които са тук, са абсолютна маша в ръцете на ДПС.
В последните репортажи на Нова Телевизия по темата видях някои доста притеснителни неща-по училищата им забраняват да учат по български учебници, вкарва се силно религиозна и незаконна ислямска литература, относно облеклото-също има изисквания, които стриктно се следят, прекалено се акцентира на религията и то в най-крайната и форма.Общо взето се подготвя едно бъдещо поколение ислямисти в пределите на нашата държава...

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 15:43 от melinda_

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да, точно така е. Преди време един познат разказваше, че в Министерството на земеделието говорят на турски.
Всичко това обаче става пред очите и със съгласието на нашите си родни български управници (които не са български мохамедани). Защо се прави това?
В мътна вода се лови най-много риба, има една такава поговорка.

# 29
  • Мнения: 1 470
Като стана въпрос за министерства,и на мен ми направи впечатление отношенията между турци и българи на правителственно ниво,тези дни в които се докоснах до управниците ни...В смисъл че нашите доста добре слушат и изпълняват... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт