Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009-тема 3

  • 58 076
  • 1 227
  •   1
Отговори
# 45
Покажете някоя майка, макар и наблюдател (както по-горе се предлага), която не би си затворила очите за предимствата, след като осигури място за детето си в ДГ!!!
Хайде сега разсъждавайте за идеята си с наблюдателите !  

Не една-лично пет ще ти покажа и то веднага !!!
Не всички имат психиката на "сиви мишки"

Освен това,ако си прочела внимателно,предложението беше по трима наблюдатели от родителите,които чакат пред съответната градина-т.е. те до 31.05 няма как да знаят приети ли са или не.Хипотетично също са силно заинтересовани от прозрачност на приема...
Искаш да ми кажеш, че ще предпочетеш детето на непозната майка да бъде прието в градината за сметка на твоето?!?    newsm78   bouquet

# 46
  • Мнения: 656
Разбира се, че ще го направи Peace, ей затова сме всички на това по положение Twisted Evil. Всеки дърпа чергата към себе си и просто нямам думи, почвам да си мисля че именно този ЕГОИЗЪМ и "МОЕТЕ ДЕТЕ ДА ВЛЕЗЕ ПЪК ДРУГИТЕ КВО МИ ПУКА" ни докараха до тук #2gunfire

# 47
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
L_M, аз няма как да знам дали детето на непозната майка,или моето ще влезе... Принципа ми е,че искам прозрачност,не искам да ме правят на глупак . С тази робска психика като твоята,догодина много повече деца ще прелетят с фалшиви предимства и директорките, необезспокоявани от никого ще решават съдбата им...  Naughty

Така...наистина няма време,нека не се занимаваме с хора,които пишат,просто щото им е скучно...Наистина искам да обсъдим ,има ли начин и как да извоюваме пред всяка градина по 3 наблюдатели на приема... newsm78  Моля,споделяте-пък дори и мнения -не ,невъзможно ,защото... и да възможно ,като...

# 48
  • Мнения: 656
Стоя и си мисля, че и да напишем протест и да идем в общината отговора ако има такъв ще закъснее много след 01/04  Shocked, и нашите идеи и труд пак ще останат напразни. Сякаш единствения начин който мога да се сетя са медиите.....не знам.....какво мислите вие?

# 49
  • Мнения: 194
Единия от новите МОЛ-ове да се превърне в една огромна детска градина....предлагам аз Thinking
Размечтах се...друго не ми ражда акъла...А ако има някаква офанзива - аз съм РЕДИ!!!!!!!!

# 50
  • Мнения: 503
Момичета, не мислите ли, че е малко късно да "правим нещо" седмица преди 01.04?
Преди две години участвах в протеста, защото имах позиция, а не защото ми се налагаше. Нарекоха ни махленки, някои от вас помнят, въпреки че бяхме доста добре организирани. Седмица преди датата за подаване на документи, да се пишат петиции или организира протест, ми звучи направо смешно.
П.П. Медиите мълчат, защото чакат скандал.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Единия от новите МОЛ-ове да се превърне в една огромна детска градина....предлагам аз Thinking

Това е суперидея!!!  Whistling Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 866
Не знам какво очаквате от медиите? Аз вече трета година подред ще чакам на опашка и знам какво ще стане. Медиите правят снимки на опашките, пишат някоя статия и какво? Да не би да е тайна това за опашките или пък общината да не подозира за тях? Това продължава вече години наред, това че вие се сблъсквате с проблема тази година не означава, че е нещо ново. Даже тази година сме привилегировани, защото все пак се отвориха и нови градини. Каквото и да измислите сега, пак няма да решите проблема. Докато има такъв остър недостиг на места, ще има опашки, истерии, връзки и каквото си помислите. И всяка година темите и тук във форума си приличат. Възмущения и после честитки за приетите. И така до следващата. Трябва да се строят нови градини, но това за съжаление не става за 1 ден. Освен това се строят градини само в кварталите и така децата в центъра остават ощетени, защото те нямат право да кандидатстват в друг район, а в техния приемат само 1 група. Да не говорим колко родители си записват децата в центъра, за да им е по-близо до местоработата. Адресът нали знаете, че изобщо не е проблем? За мен районирането е пълна глупост, защото с адрес всеки може да се сдобие когато си поиска.

# 53
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Така е ,времето е малко за протест ,петиция това ще го обсъдим после-така или иначе много от децата ни ще останат извън детската градина . Наистина няма време в момента за това .

Но мисля,че 10 дни са достатъчни за това : да искаме комисия от представители на родителите да имат право,съвместно с инспекторите от Дирекция Образование да разследват предимствата... Същите тези наблюдатели ,да присъстват и в директорския кабинет в деня на самия прием ...Ето тук трябва да се съсредоточим на първо време Но ще им покажем ,че сме готови на всичко... А после ще обсъдим действията за протеста,за липсата на места и толкова много наболели проблеми...

Моля,ако имате идеи къде , пред кого и в каква форма трябва да заявим това наше желание ми пишете   bouquet

# 54
  • Варна
  • Мнения: 237
Подкрепям идеята да има наблюдатели при приемането на децата ни. Само да направя сравнение- че на изборите през 2007-ма, бях председател на изборна секция и накрая при преборяването ми се изсипаха 20-30 човека в стаята- наблюдатели, представители на всяка партия. И без това обстановката беше нажежена- на мен ми беше за 1-ви път, и с тия хора на главата. Но на тях им позволиха да стоят там....щом е за властта. А за децата ни- може и да не позволят......И аз съм писала вече в темите как приемаха в нашето ОДЗ. Д-рката изобщо и не спомена за резерви- нямало резерви, а после си приемаше деца. Затова хората висят и се надяват,че поне ако са първи имат шанс.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 237
а друга моя позната ми каза, че вече са приети в тяхната - Владиславово..В този смисъл май нещата пак се уговарят предварително и ние тука докато си говорим някой отива да си плати вероятно и местата са изчерпани...
Не ми стана ясно- как от сега знае,че са приети??? Това за 1-ва група ли е? И за коя градина във Вл-во става дума?
Наистина трябва нещо да направим за това приемане на деца. Ако няма места за всички- то тогава и да не влизат връзкарите. А уж водим борба с корупцията......Другия вариант е да съдим държавата и в частност Община Варна в Страсбург. Щом и ромите успяват да я осъдят.......

# 56
  • Мнения: 150
не намесвай Пловдив, реално там нямат проблем. 100 неприети деца не са чак проблем, тук и най-вече София е адЪТ  Peace

Смин, и в Пловдив имаме реален проблем - може да не е с колосалните размери като в София и Варна, но все пак ни пречи като родители и не е толкова лек за разрешаване. В крайна сметка, всичко опира до неприятния факт, че живеем в Абсурдистан, където държавни и общински институции първо работят за себе си и личните си облаги, и чак след това, ако останат пари и време, правят по нещичко и за гражданите - което реално са трохи! Всеки голям град, в който се наблюдава значително увеличена раждаемост, закрити 25 % от функциониралите преди детски заведения и повишена миграция на млади хора от селата към големия град, където раждат и отглеждат децата си - във всички тези големи градове са на лице сериозни проблеми с недостига на места в детските заведения и системата за прием в тях.

Успех, момичета!   bouquet  Бъдете единни в усилията и решенията си!

# 57
  • Мнения: 376
Ромите са по-задружни и упорити, и свободни от нас. Наистина нещата ще утихнат след приема, за съжаление става така всяка година. Мъжа ми направи единия сайт с петициите, който аз така и не допълних с информация  Embarassed, но имах доброто желание да помогна и да направим нещо заедно за нашите деца (въпреки, че детето ми не се нуждаеше тогава от ясла или градина). Сега май съм се попредала малко.
 Не виждам как ще позволят комисия вътре, първо приемането ще е доста бавно, второ се чете конфиденциална информация, трето не приема на документи, а последващото класиране на тези документи е проблема. Пак ви казвам, че според мен точкуването ще реши опашките, не казах електронен прием. А и колкото и да съм ужасена от това да си остана в къщи без работа и детето ми да не е в ДГ, все си мисля, че корупцията съществува във всеки един аспект от живота ни и никой не може да се пребори с нея качествено. Все ще има някой познат или по-богат, който е успял да измъкне нещо под носа ти. Било то място в ясла или градина, работно място или др. Извинете за депресивния пост, ама нещо май не ми издържа психиката   bouquet

# 58
  • Мнения: 194
а друга моя позната ми каза, че вече са приети в тяхната - Владиславово..В този смисъл май нещата пак се уговарят предварително и ние тука докато си говорим някой отива да си плати вероятно и местата са изчерпани...
Не ми стана ясно- как от сега знае,че са приети??? Това за 1-ва група ли е? И за коя градина във Вл-во става дума?
Наистина трябва нещо да направим за това приемане на деца. Ако няма места за всички- то тогава и да не влизат връзкарите. А уж водим борба с корупцията......Другия вариант е да съдим държавата и в частност Община Варна в Страсбург. Щом и ромите успяват да я осъдят.......
Galinche, нали се сещаш, че няма да ми дадат подробна информация ей така, особено ако става въпрос за някакъв вид привилегия...Изтърва се жената, че те нямат проблем с градината, защото свекърва й е оправила нещата...за първа група...ако знаех повече - щях да споделя, нали и аз съм в кюпа на онеправданите:  Naughty
С редовни лични карти и постоянен адрес на 2-мата родители, НЕ с дата на издаване Март 2009....
И 2-мата сме на работа във Варна....добре, ама от сега  ми казаха по телефона, че в нашето ОДЗ No: 6 "Палечко" има само 5 места, защото децата от яслата минават в 1-ва група. А бяха обявени 20 в началото.Жената директно ми каза да не се надявам,  а само това ми е по район.

# 59
  • Мнения: 601
Мисля че, каквито и правила да измислят всяка година едни се " Уреждат" други не , независимо от реда и "новите" правила.  Родителите полудяват . така ще е докато не построят достатъчно ГД и има места за всички.

Общи условия

Активация на акаунт