«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’оби (общ)
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
180-194 от 746 отговора

USA

ћнени€: 7 091
ћомичета, направо се изумих! ¬чера си купих материалите за курса най-накра€ ( дори се запознах с един човечец, който ще посещава същи€ курс) и б€х потресена от цената на маслените бои! ≈дна тубичка от 40 мл беше $30  #Crazy. “ова, което е характерно обаче, е че учителката имаше претенции да са професионални бои, а не "за учащи", т.е т€ об€сни има 2 категории бои и едните, които са професионални се вод€т за по "силни" от към пигмент. ”ж би тр€бвало да са по икономични, обаче аз много се притесн€вам дали наистина е така.  ато знам как ми отиваха другите обикновените досега...дано да е права.

¬ Ѕългари€ толкова ли са скъпи боите? ¬ие какви ползвате? »ма ли такова разделение на професионални и за ученици?  newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 162
Tandoori, навс€къде има разделение на боите - дори и профисионалните имат класове
¬иж първите три от тук за приблизителни цени в Ѕ√.
јко тр€бва да помагаме, свиркай.
÷итирай

USA

ƒилу, в четвъртък ми е първи€ клас с маслени, ще кажа какво е станало Smile ƒовечера ми е първи€ акварел Smile)
÷итирай

—офи€

ћнени€: 0
«аписвам се, за да не ви изгуб€, пък като имам повечко време ще чета Smile

≈то един линк с "как да нарисувам..."

ƒано е полезен:

http://www.dragoart.com/
÷итирай

USA

ћомичета, аз съвсем се затрих! ћежду 2-та курса, хлапето и бързането да прав€ кутийки просто не ми остана време за нищо.
»мам много нови пирографирани неща, пуснала съм тук част от т€х, не съм правила само кутийки този път, има и други работи:
http://artcraft.anniesartbook.com/2009/10/im-back-with-lot-of-stuff-in-bag.html

урсовете върв€т добре, засега имах 2 пъти акварел и 1 път маслени бои, страшно много информаци ни изсипват, но определено не можеш да седнеш да си водиш бележки, просто показват н€кои трикове, ти повтар€ш и после всеки тр€бва да направи рисунка по собствено желание.

ћалсените бои б€ха най-вече цветови комбинации този път, в смисъл комбинирахме различни цветове, правихме тоналности беше много интересно. –аботихме само с 4 цв€та, на акварела с 3 . ќбаче професионалните бои са определено на светлинни години от обикновените.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 183
ѕривет, за какви курсове си говорите?  Rolling Eyes

јз от доста време си търс€ стабилна, класическа школа за рисуване в —офи€.
“акава така и не открих, само разни подготвителни курсове за различните ¬”«-ве... Crossing Arms
Ќ€ма да се готв€ за изпити и прочие.

»скам да се науча да рисувам ,от ј и Ѕ: графика (черен, цветни моливи, въглен...), и по-нататък живопис.
     ѕо начало за собствено удоволствие, но с иде€ да го разви€ в н€каква професи€ свързана с проектиране, идеи, но това е друга тема вече  Very Happy

»нтерес изпитвам и към моделирането с глина- там имам усет Wink

ћожете ли да ми препоръчате подобна школа?
÷итирай

USA

«а съжаление не мога да ти помогна, защото аз съм в ўатите както се вижда от профила ми. “ук такива курсове може да организира всеки художник, нещо като майсторски клас. Ќ€кои прав€т за начинаещи, други за напреднали, н€кои вземат само студенти, зависи от сами€ художник, който организира курса. —поред мен ако имаш такова желание започни с четене на литература, практика, има много видеота в YouTube също. јз 99% от нещата, които ги знам съм ги научила сама, а се занимавам със сума неща,но за пръв път ход€ на курс по нещо. „естно казано зависи и как ще ги допадне стила на този, който те учи. јз например повече харесвам жената ко€то води курса по акварел, докато тази, ко€то е за маслени бои е много добър художник, но не става за учител. ¬ този смисъл на думата това, че един човек може да рисува, не значи, че може да научи и другите да рисуват. јз по-добре се уча с гледане, да гледам как н€кой друг рисува, отколкото да ми об€сн€ват без да ми показват, ама пак както казах зависи от подхода на преподавател€.  Peace

≈то още малко пирографирани неща от мен:
http://artcraft.anniesartbook.com/2009/10/more-pyrographed-items.html

÷итирай

—офи€

ћнени€: 3
“акава така и не открих, само разни подготвителни курсове за различните ¬”«-ве... Crossing Arms

»скам да се науча да рисувам ,от ј и Ѕ: графика (черен, цветни моливи, въглен...), и по-нататък живопис.
ѕо начало за собствено удоволствие...

hakama, все едно аз съм писала поста ти, изразил си точно това, което е и в мо€та глава. »скам да намер€ школа за рисуване (в —офи€), където да се науча на вс€какви техники, една по една. » на теори€, разбира се - перспектива, светлосенки и т.н.

ато ц€ло искам да ми е кеф да рисувам, но имам и друга цел -  да откри€ задр€мала ли е креативността у мен или напълно отсъства. Rolling Eyes

ƒръж ме в течение, ако откриеш нещо. јко н€кой друг има да препоръча, мол€ да запов€да, ще съм му много благодарна.
÷итирай

ћнени€: 223

ѕо начало за собствено удоволствие...

hakama, все едно аз съм писала поста ти, изразил си точно това, което е и в мо€та глава. »скам да намер€ школа за рисуване (в —офи€), където да се науча на вс€какви техники, една по една. » на теори€, разбира се - перспектива, светлосенки и т.н.

ато ц€ло искам да ми е кеф да рисувам, но имам и друга цел -  да откри€ задр€мала ли е креативността у мен или напълно отсъства. Rolling Eyes

ƒръж ме в течение, ако откриеш нещо. јко н€кой друг има да препоръча, мол€ да запов€да, ще съм му много благодарна.

» аз съм търсила преди време и не намерих, но сега пуснах едно пробно търсене в гугъл и вижжте какво открих:

http://www.royana-bg.com/29 (точка 3)
http://www.photoshop-bg.com/forum/index.php?showtopic=39422  - това е съвсем пр€сно-тазгодишно
Ќа следващите тр€бва да се обади човек за да разбере часове, групи и цени:
http://uroci-risuvane.hit.bg/index.html
http://risuvaneto.com/index.php?id=4
и една темичка по въпроса: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=izoart&Number=194 … ollapsed&sb=5

јко н€кой реши да отиде или да се обади, мол€ да сподели  Praynig «а момента н€мам време да се запиша на такъв курс, но се над€вам след н€колко месеца да мога.
÷итирай

Sofia-selo :D

ћнени€: 1 885
ƒа покажа и една мо€ картина, че б€х обещала:

Ќе знам до колко може да се види на снимка де

http://chihi.hit.bg/Paint.JPG
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3
 раставичка, разгледах ти линковете. ¬ъв форума на фотошоп-бг има препоръчана г-жа Ѕрайкова. “елефони на училището за из€щни изкуства, в което преподава т€, копирам от форума на дир.бг - —офи€, бул. Ћевски 62 (срещу ѕопа) - тел. 987-79-83, 987-49-26.

»скам да по€сн€, че тази дама съм € чувала вече, шефът ми € препоръча, той е художник-ветеран, така ако мога да се израз€, с многогодишен опит и му имам гол€мо доверие.  огато съм го питала, иска все при не€ да ме праща. ћисл€, че лично аз направих сво€ избор, само не знам кога ще бъде, може би след новата година, че сега имам с доста неща да се справ€м.

ўе сподел€м, ако има развитие.
÷итирай

ћнени€: 223
“ова не е ли същата об€ва от втори€ линк който съм пуснала?
„естно казано, ако тр€бваше сега да избирам сигурно бих се насочила и аз натам, защото ми е в удобно време - събота... за съжаление моето ще тр€бва да почака малко...
ќчаквам отзиви когато започнеш курсовете, пък току виж сме се засекли там, защото и аз планирам н€къде ƒекември-януари да започна ако имам възможност.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 183
 раставичка, разгледах ти линковете. ¬ъв форума на фотошоп-бг има препоръчана г-жа Ѕрайкова. “елефони на училището за из€щни изкуства, в което преподава т€, копирам от форума на дир.бг - —офи€, бул. Ћевски 62 (срещу ѕопа) - тел. 987-79-83, 987-49-26.

»скам да по€сн€, че тази дама съм € чувала вече, шефът ми € препоръча, той е художник-ветеран, така ако мога да се израз€, с многогодишен опит и му имам гол€мо доверие.  огато съм го питала, иска все при не€ да ме праща. ћисл€, че лично аз направих сво€ избор, само не знам кога ще бъде, може би след новата година, че сега имам с доста неща да се справ€м.

ўе сподел€м, ако има развитие.

’ей, това е супер, което чета за г-жа Ѕрайкова  Hug
јз вид€х анонса в ƒир-а преди 2 седмици (»ли€ ѕетров), даже тази събота мислех да ход€, но отложих за идната - опас€вах се, че и там ще са специално за подгответа. ѕо телефона ми казаха че е 60лв на месец, а в темата на ‘отошоп пише 80лв newsm78

Ќо, толкова върв€т, аз съм обходил през последната 1-2години 4-5 "школи" и нито една не ме завлад€, грабна, н€как н€ма € тази атмосфера, в ко€то се предразполагаш към творчеството, липсва атмосфера... може би при г-н ’аладжев (на бул.—в. Ќаум) най ми допадна като професионалист, може да те научи на вс€какви техники, дори и н€какви съвременни (аерографи€ ако не се лужа) , но факта че пушеше в помещението ме отказа, иначе е доста сериозен , спомн€м си че ми каза" «а 2 години преподавам худ. гимнази€ и академи€та..." или само едното май беше ,абе при него майтап н€ма, а и не беше много скъпо  Peace

ўе се свържа с две от гореспоменатите школи, мерси за линковете, н€кои си ги припомних, други не съм ги срещал  bowuu  :bouquet:

ѕѕ: »ска ли н€кой да дойде с мен в събота до Ќ”»» "»ли€ ѕетров" на проучване - да пази страх smile3521
« ѕоследна редакци€: ср, 21 окт 2009, 23:27 от hakama »
÷итирай

Torrevieja,España

ћнени€: 1 505
ƒо “андyри,много ми харесаха звездичките ти,но какво е това,кути€ от дърво ли?» с какво ризуваш върху него(и се извин€вам предварително,че така нахълтвам без да съм прочела,и с въпрос,но много са красиви звездичките и не усто€х).
÷итирай

USA

≈наморада, това е рисувано с пирограф- гори се дървото, пирографа прилича на по€лник. ƒа, дървени кутии са SmilePeace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
180-194 от 746 отговора