Кога се "предадохте"?

  • 3 980
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Аз май отново съм на любовна вълна..  Grinning

Искам да поразсъждаваме над следното:

Наскоро любимият направи огромен жест за мен..
Даде ми нещо, за което винаги съм мечтала..
Направи го с такава лекота и толкова естествено..че направо онемях..
Говорили сме преди за това много пъти и знам, че за него не представляваше трудност, но за мен пък беше непостижимо.
И изобщо не вярвах, че ще го направи..защото се изисква огромно доверие за това..

Заедно сме отдавна, познаваме се отлично и тн..и въпреки това, досега, през годините винаги ме е гледал "под лупа" и крайно подозрително..
Аз, от своя страна - също..Май съм прихванала от неговата параноя Rolling Eyes
Вярвам му, обичам го безумно..обаче все си имах "едно наум"..

И сега, след неговия жест, изведнъж се случи нещо като взрив в сексуалния ни живот..
И той, и аз, изпитахме неща, които досега не са ни се случвали.. Embarassed Rolling Eyes
И се получи естествено, а не по желание на единия или другия..

От вчера не ми излиза мисълта от главата, че ако аз му нямах безусловно доверие, това нямаше да се случи..От негова страна - още повече..
И сега какво?  Thinking
На думи пак по принцип сме си "подозрителни", ама всъщност.. newsm78  се предадохме.. Grinning

Вие кога/как разбрахте  /повярвахте/се предадохте на своята половинка?
Случка, повод, усещане, доказателство или др..?
Знам, че при всеки е различно, ама сигурно има и други такива "катили" като нас.. Laughing Laughing

# 1
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 197
Дано и аз изпитам подобни дълбоки чувства!

# 2
  • Мнения: 2 448
Безусловно съм се предавала само на един човек в живота си и то без да е имало някакъв конкретен повод, просто се усетихме взаимно. За съжаление не ни беше писано да сме заедно. Не съм и не бих могла да се отдам така на друг...
За сметка на това държа юздите в брака си, ако мога така да се изразя, защото не съм така уязвима.

# 3
  • Мнения: 4 965
Конкретно оставам с впечатление, че говориш за материален жест. Нищо материално не би ми променило отношението към даден човек.
Истински се доверих на половинката си, когато усетих колко много е готов да направи за мен - емоционално, физически и т.н. Това беше моментът на бременността ми с момиченцата ни - беше жестоко физическо натоварване и изпитание за мен. Не бях стабилна психически, защото няколко месеца по-рано бяхме изгубили момченцето си. Физически бременността беше риск за живота ми.
Тогава той беше плътно до мен - грижеше се за всичко, хранеше ме в устата, къпеше ме, гледаше ме като малко дете...
Това беше моментът, в който разбрах, че той е най-близкият ми човек, въпреки всичко.
Имам му безусловно доверие.
И дори разните битовизми в ежедневието, споровете ни или огромния егоизъм и на двама ни не могат да променят у мен това отношение и усещане, че сме част от едно цяло...

# 4
  • Мнения: 5 468
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
В началото на връзката ни и двамата бяхме с известни резерви, което си е нормално за хора, познаващи се отскоро. С течение на времето мъжът ми (тогава още не бяхме женени) успя да ме предразположи психически по неговия си фин и деликатен начин, който винаги успява - с много говорене и действане по "тънката струна". Така че не е имало преломен момент, някак си нещата плавно си се наредиха.

# 6
  • Мнения: 2 175
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?

Аре, почна се..)) ooooh!

Подаръците и материалните неща нямат връзка тук..
Никога не ми е било отказвано нищо..

Паси, разбирам те..едва сега.
В предишната си връзка имах също огромно доверие в началото..
И там тръгна от жест и мъжко държание спрямо мен..
Но..за 15 г там не изпитах такива усещания..
Подсъзнателно, винаги нещо ме спираше.. и бях доста резервирана, както и не толкова всеотдайна..Е, имаше защо..толкова болка и безпомощност на никого не пожелавам..

Азаф, прекрасно звучи, наистина..

# 7
  • София
  • Мнения: 2 901
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?

апартамент или кола

# 8
  • Мнения: 4 651
Просто се получи с годините, нищо магическо и отключващо не се е случило.

# 9
  • Мнения: 4
 Popcorn ще стане интересно неделя вечер

# 10
  • Мнения: 686
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?
Вибратор Whistling

Имаме си пъно доверие с моя мъж.Изцяло сме отдадени един на друг и на децата.Не е имало точно жест, който да отключи безрезервната обич,просто постепенно я изградихме още отначало.

# 11
  • Мнения: 2 175
Аре бе, сериозно..

Явно само аз съм така "недоверчива".. newsm78
"Парен таратор духа" се казва..
Винаги имам едно на ум, вечно чакам отнякъде да ме изпързалят..
99 % интуицията ми е била права..

# 12
  • Мнения: 4 965
А може пък да не става дума за материален подарък, а да речем за някакво интимно изпълнение в секса. По-нестандартните неща наистина изискват пълно доверие между партньорите и допълнително увеличават усещането за близост.
Просто хипотеза.

Стига сте питали.
Магаренце, ако реши, ще си каже...

# 13
  • Мнения: 2 175
. По-нестандартните неща наистина изискват пълно доверие между партньорите и допълнително увеличават усещането за близост.

Азаф, това имах предвид..

Какво и как - няма значение.. Outta Joint
И за него и за мен-очевидно означава много..

Питах при вас как е било, защото имам чувството, че успях да пробия "стена"..това ме прави адски щастлива и изпитвам огромно облекчение..
Трудно ми е да го опиша - става въпрос за крайно параноичен и подозрителен винаги за всичко човек..хеле пък за жените....а той пръв "се предаде"..
Бяхме го зациклили някъде в схемата - "аз на теб не ти вярвам по принцип, аз тогава пък на теб - въобще.."..

# 14
  • София
  • Мнения: 3 432
Не съм се предала.
Това, което описваш е прекрасен момент, но при мен са само моменти.
Изживявам го, отдавам се изцяло на момента, но само на момента.
След това идва друг такъв момент, който е различен от първия, но никога не е окончателно и завинаги. Има цикличност, така да се каже.
Надявам се, един ден, когато минат много години и много такива моменти, да получа усещането за отдаване изцяло и напълно на мъжа си.
Но мисля, че това предстои и е нещо, което аз още не съм изживяла.
Но съм го виждала наживо, така да се каже.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
magarence хубаво ми е да чета романтичните ти теми.
п.п. тантричен секс ли правихте  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 901
Когато не съм имала доверие на някого напълно, каквото и да е правел, винаги съм имала 1 наум - може докато прави някакъв мил жест да съм се главозамайвала, но бързо съм се опомняла. Искам да кажа, че когато някой не е за доверие, той си остава такъв. от друга страна, когато някой е достоен за доверие, въобще не ми е минавало през ума, че не може да му се има вяра, с времето нещата стават все по-лични, правим планове, изпълняваме си ги и ги преизпълняваме. Тогава няма място за стени и прегради и после за разбиване на берлински стени...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
Не съм се предала.
Това, което описваш е прекрасен момент, но при мен са само моменти.
Изживявам го, отдавам се изцяло на момента, но само на момента.
След това идва друг такъв момент, който е различен от първия, но никога не е окончателно и завинаги. Има цикличност, така да се каже.

Ето това имам предвид - някои хора с лекота правят мили жестове, но колкото и да са мили, никога не можеш да се отпуснеш и да си кажеш, че най-накрая сте в хармонията, сред доверието и отдаването, завинаги.

# 18
  • Мнения: 5 468
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?

апартамент или кола
Аз реших, че е някоя мъжка гумена кукла  newsm47

# 19
  • Мнения: 2 175
Валентина,
така е - хора всякакви..

Нали  затова е темата.. Laughing

Лошото е, че след като това се случи, май ставаме съвсем уязвими..

# 20
  • Мнения: 2 448
Брей... какво толкова ти подари, че такъв порив изведнъж се е отключил в секса newsm78!?

апартамент или кола
Аз реших, че е някоя мъжка гумена кукла  newsm47

Вие пък, от кога една играчка е нещо особено, че чак знак на доверие?  newsm78 Виж предложение от страна на мъжа за тройка с друг мъж би могло да се изтълкува като жест на доверие.  Wink

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по-скоро броеница ... с 4-5 топчета ...

# 22
  • Мнения: 194
Извини ме, но и на мен ми стана интересно кое е " това нещо", което те е отключило, образно казано Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 3 432
магаренце, няма универсална формула.
Любовта е уязвима, в противен случай нямаше да бъде любов.
Тя е нещо много крехко, може да се гради с години и само за секунда да се превърне в прах, все едно никога нищо не е имало.
Такива моменти, в които близостта между двама души ги превръща в едно цяло са нещо като тухли, с които малко по-малко с течение на времето се игражда онова, което аз наричам любов.
Но една тухла не е достъчна, за да се изгради онова, което би ме накарало да се отдам по начина, който описваш.
От друга страна, ако се страхуваш, ако не рискуваш, няма как да се получат тези моменти, които са в основата на такава любов.
Именно фактът, че е уязвима, крехка и толкова лесно разрушима, тя е толкова ценна.
Надявам се ме разбра какво искам да кажа, но въпреки всичко, това е моята формула, но тя не е универсална за всички.


# 24
  • Мнения: 2 448
Извини ме, но и на мен ми стана интересно кое е " това нещо", което те е отключило, образно казано Wink

Да не си търсиш и ти "ключове"?     Laughing

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Извини ме, но и на мен ми стана интересно кое е " това нещо", което те е отключило, образно казано Wink

Да не си търсиш и ти "ключове"?     Laughing

шперц Wink

# 26
  • Мнения: 194
Извини ме, но и на мен ми стана интересно кое е " това нещо", което те е отключило, образно казано Wink

Да не си търсиш и ти "ключове"?     Laughing

Със сигурност , не!

Когато попаднеш на човека, всички врати са отворени Wink Laughing

# 27
  • Мнения: 2 175
Azzy, много красиво си го описала...  bouquet

Така е..тухла, по тухла..и се гради, както и че малкото камъче обръща колата...
Всичко е ужасно крехко..чувства, намерения, ежедневието дори..днес имаш, утре - не..

Имали сме безкрайно красиви и силни моменти между двамата, и причинита е може би в това, че е било ден за ден и всеки миг е бил важен..Любов, подкрепа и загриженост - се изградиха с времето, но едва когато преминахме заедно и през лошото се появи доверието..


П.С - не ви ли стана ясно, че нямам с какво толкова да се похваля..важното какво съм почувствала, а измеренията са си само и единствено мои.. Stop

# 28
  • Мнения: 2 448

Такива моменти, в които близостта между двама души ги превръща в едно цяло са нещо като тухли, с които малко по-малко с течение на времето се игражда онова, което аз наричам любов.
Но една тухла не е достъчна, за да се изгради онова, което би ме накарало да се отдам по начина, който описваш.

Не винаги е така или по скоро хората сме различни и ако за някой са необходими много тухли, за да почувства пълно доверие и да се отдаде на друг, то при мен нещата не стояха по такъв начин. От първия момент на близост почувствах, че искам и мога да се отдам напълно. И понеже го направих, част от мен остана в тази връзка завинаги ...

# 29
  • Мнения: 2 175
Паси,
предната ми връзка започна така - със скачане в дълбокото..пълно доверие, куп изпитания и тн..Само заради това, че направи нещо значимо за мен..Беше дълбока и всеотдайна любов. ..Вярвах му, защото мислех че ще е завинаги..После, като се осъзнах, не е истина как боля..години наред "близах рани"..
Сигурно затова  сега толкова дълго се пазих..самонавивах се, че няма начин да е истина..че ще приключи всеки миг и тн..

# 30
  • Мнения: 194
Темата е чудесна, но си говорим с абстрактни понятия.

оттеглям се с достойнство, както каза една друга съфорумка, в една друга тема Peace

# 31
  • Мнения: 4
.С - не ви ли стана ясно, че нямам с какво толкова да се похваля..важното какво съм почувствала, а измеренията са си само и единствено мои.. Stop





оф къде ли ми са очилцата ooooh!

# 32
  • Мнения: 3
С течение на времето ,кавото и доверие да си имал и градил винаги идва момент,в който се питаш-а дали наистина е така?
А не дай си боже доверието ти е било жестоко предадено-кво правим тогава?Жалко за толкова самооотверженост- не е истина,как боли истината!
Според мен винаги си бъди с едно,че и две на Ум

# 33
  • София
  • Мнения: 3 432
магаренце, надявам се твоето минало да не ти попречи.
Ако е истинско, пожелавам ти да успееш да го задържиш и превърнеш в онова, което ще понесе пълната ти отаденост и ще те направи щастлива.
Казват- на война и в любовта няма правила.




Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 10:13 от Azzy

# 34
  • Мнения: 46 546
Въобще не схващам за какво говорите, явно темата не е за блондинки  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 22 457
Хаха, абе мъжа и е подарил тройка с още един мъж и сега хората правят зашеметяващ секс. ))))) или пък с жена. )))))

Ебаси тъпотията. )))) Ама що чакахте 15г. ? )))))

# 36
  • Мнения: 46 546
Хаха, абе мъжа и е подарил тройка с още един мъж и сега хората правят зашеметяващ секс. ))))) или пък с жена. )))))

Ебаси тъпотията. )))) Ама що чакахте 15г. ? )))))

Тогава по темата - още не съм  Joy

# 37
  • Мнения: 2 175
С течение на времето ,кавото и доверие да си имал и градил винаги идва момент,в който се питаш-а дали наистина е така?
А не дай си боже доверието ти е било жестоко предадено-кво правим тогава?Жалко за толкова самооотверженост- не е истина,как боли истината!
Според мен винаги си бъди с едно,че и две на Ум

Джек,
нали и аз изразих същите опасения..
И какво - да се затворя и да остана насаме със страха си ли?
Самоизяждането не е никак здравословно..
Ако от нещо не ме страх - това е да опитвам..
Предателства има постоянно, но другото си струва, нали?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
magarence, подарявам ти една чудесна мисъл на Марк Твен:

работи, сякаш не се нуждаеш от пари,
танцувай, сякаш никой не те гледа
и обичай сякаш никога не си бил нараняван.


никога, никога не съм била подозрителна спрямо любовта, никога не съм се съмнявала и не съм спирала да вярвам.
пожелавам ти оттук насетне много вяра и смело напред Hug

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Мъдър човек е бил Марк Твен.
Магаренце, ако не се отпуснеш и не се отдадеш изцяло, няма как да получиш пълното удоволствие и удовлетворение от връзката  Peace

# 40
  • Мнения: 2 175
Мдааа..от къде започнах, до къде стигнахме.. Sunglasses

TessaMon, Aurora - благодаря!  bouquet
Така е, и аз много добре го знам..
Мога и искам да продължа напред..
Дано не съм изтълкувала погрешно мъжкото споделяне..на него ще му е още по-трудно..

# 41
  • Мнения: 419
Магаренце, по-добре не споделяй за "нещото", ще се приземи темата.
Иначе аз се предадох без бой - само един поглед беше достатъчен  Flutter Той, човекът, беше гол като църковна мишка (по това си приличахме), освен дрехите на гърба си, друго не притежаваше, затуй му откраднах сърцето и така  Crazy.

По принцип материалното може да следва духовното, но не и да го предхожда, тъй мисля аз  Naughty.

# 42
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
"Предаването" ми стана постепенно. Страст и любов имаше още от началото, но доверието се изгради с годините. Да се чувствам сигурна в него, сигурна в любовта му - на това трябваше да ме научи и да ми покаже, че наистина иска това.  Не го приемам и сега за даденост, знам колко крехко е доверието и как може да бъде разрушено в миг. Но се наслаждавам на близостта си с него, на сигурността, която изпитвам с него. Радвам се на духовната и душевна близост между нас. Heart EyesПрави ме щастлива жена! Embarassed

# 43
  • Мнения: 2 175
Taнцуваща,
малцина ме разбраха какво имам предвид.. Sad  newsm10

Темата е за доверието, а не за "нещото"..

Аз съм била винаги такава..наистина трябва да се случи нещо изключително, за да се "предам" така безрезервно..

Човекът отдавана ми е доказал, че мога да си заложа главата за него..но пустото му минало и все още незатихналата болка, ме караха да се самонавивам постоянно, че не може да е истина..и тн..

С приятелството е същото..
имам точно 3 - истински приятелки, и последната, която "влезе в кръга", беше преди 17-18 г..Всичките са правили изключителни неща заради мен..Аз също съм винаги насреща..Това е силна връзка, която премина през всякакви израствания и трансформации..Но все пак това са повече от 20 г..
С любовта нали се случва нещо подобно?
Влюбен и обичаш са две различни понятия..
Второто - не става без доверие..

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Цитат
малцина ме разбраха какво имам предвид..

Не те разбраха, щото търсят сеир. А темата е толкова хубава  Peace

# 45
  • Мнения: 419
Taнцуваща,
малцина ме разбраха какво имам предвид.. Sad  newsm10

Темата е за доверието, а не за "нещото"..
Не те разбраха, защото спомена за нещото , и се зачудиха какво е. Материално ли е, духовно ли е, яде ли се, пие ли се.
Защото по един начин звучи: той ми подари апартамент и аз се предадох, а по съвсем друг: той ми каза че ме обича, и аз се предадох.
При дефицит на информация се включва въображението, собственият опит и други едни механизми, за да изпълнят нещото със съдържание.
Моето нещо, както вече написах, не е материално, и в този смисъл би ми било трудно да разбера как нещо недуховно би могло да накара една жена да се предаде. В този ред на мисли приех, че твоето нещо също е нематериално.
Така зададена, темата я разбирам: кое е това нещо, което ви накара да се предадете.
Може и да греша, обаче  Thinking

Егати оплетеният пост се получи  ooooh!.

# 46
  • Мнения: 2 175
Хм..да опростя малко, че явно не е станало ясно..

Почувствах го като "отключване", защото въпреки жеста - не аз, а той пръв се "разкри"..
Което за мен наистина означава адски много..предвид това, че добре го познавам вече..  Grinning

# 47
  • Мнения: 22 457
Хмм, аз пък явно съм толкова глупава, че не схващам на какво точно трябва да се "предавам", "разкривам" и т.н. от сорта.
Тук се ръсят някакви философски абстракции и нищо конкретно.

# 48
Не съм се предала още Simple Smile Имам чувството, че бих се предала напълно само на един човек, без да искам нищо в замяна даже, обаче и двамата имаме семейства. Затова гледам да залагам на разума. И да видя какво ще ми предложи животът.

# 49
Понеже възникнаха въпроси, мога да кажа как го разбирам аз. "Предаваш се" според мен при две положения: Или имаш пълно доверие (колкото е възможно) или не ти пука изобщо какво ще стане в бъдеще. 

# 50
  • Мнения: 398

Любовта е уязвима, в противен случай нямаше да бъде любов.
Тя е нещо много крехко, може да се гради с години и само за секунда да се превърне в прах, все едно никога нищо не е имало.
Такива моменти, в които близостта между двама души ги превръща в едно цяло са нещо като тухли, с които малко по-малко с течение на времето се игражда онова, което аз наричам любов.
Но една тухла не е достъчна, за да се изгради онова, което би ме накарало да се отдам по начина, който описваш.
От друга страна, ако се страхуваш, ако не рискуваш, няма как да се получат тези моменти, които са в основата на такава любов.
Именно фактът, че е уязвима, крехка и толкова лесно разрушима, тя е толкова ценна.





 Няма как да го кажа по-добре.  bouquet

 

 

# 51
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам връзка, в която това се е случило точно изведнъж. И точно когато отсрещната страна засвидетелства доверие. Разбирам прекрасно за какво говориш. Нашата връзка, за съжаление, беше съвсем безперпективна, но това чувство за сигурност се помни винаги!

В брака ми също имам такъв момент. И пак става дума за доверие. Като усетиш това, имаш чувството, че няма нещо, което да не можеш да простиш, и наистина е така.

Странно и сложно звучи, но който го е изпитал, ще ме разбере.

# 52
  • Мнения: 2 175
Имам връзка, в която това се е случило точно изведнъж. И точно когато отсрещната страна засвидетелства доверие. Разбирам прекрасно за какво говориш. Нашата връзка, за съжаление, беше съвсем безперпективна, но това чувство за сигурност се помни винаги!

В брака ми също имам такъв момент. И пак става дума за доверие. Като усетиш това, имаш чувството, че няма нещо, което да не можеш да простиш, и наистина е така.

Странно и сложно звучи, но който го е изпитал, ще ме разбере.

Луда Маро,   bouquet
точно това имах предвид..
 newsm10
Абсолютно идентичен случай..
И усещането е невероятно.. Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 3 688
Предадох се веднъж- бях още дете и...по детски бях наранена и заключих част от сърцето си-за 10години- друг плащаше чужди грешки-така се чуствах по сигурна,по силна и по неуязвима...
Е този все пак и той успя да ме нарани- но някак си боли по-малко като не влагаш всичко от себе си....
Но и на мен се случи отново да се предам- така просто усетих че е настъпил момента и...стана след като започна всички,само след 2 месеца- една вечер съвсен несъзнателнослед като усетих че щом ме ревнува значи знача нещо за него...предадох се ,казах това което на никого не бях казвала 13г....признах си че го обичам-и го осъзнах точно в този момент-искам завинаги да бъда точно с този човек....
така е вече 7 години

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 11:58 от vnd

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Цитат
И пак става дума за доверие. Като усетиш това, имаш чувството, че няма нещо, което да не можеш да простиш, и наистина е така.

А, точно това при мен не е така. Доверието за мен е да вярваш на човека до себе си, а не сляпо да прощаваш, особено пък каквото и да е. Изневяра не бих простила. Когато съм с един човек, съм му изцяло отдадена, давам 100% от мен във връзката ни. Очаквам от него същото. Това разбирам да се предадеш...

# 55
  • Мнения: 2 448
Предаваш се, когато не изискваш нищо в замяна, т.е. приемаш човека напълно какъвто е.
За това и не всеки се предава и едва ли повече от веднъж.
Мога да го сравня само с майчиното себеотдаване, както на децата си бихме простили всичко, дори и това, което ни наранява.

# 56
  • Мнения: 2 175
Предаваш се, когато не изискваш нищо в замяна, т.е. приемаш човека напълно какъвто е.
За това и не всеки се предава и едва ли повече от веднъж.
Мога да го сравня само с майчиното себеотдаване, както на децата си бихме простили всичко, дори и това, което ни наранява.

Така е..
Но сме големи хора и ясно съзнаваме границите..
Не бих направила, нещо което ще го нарани, както и той е наясно къде ще ми избушат бушоните..
В мига, в който се забрави това, значи всичко е безвъзвратно отлетяло..

Общи условия

Активация на акаунт