Благотворително даряване на коса за болни деца

  • 3 612
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Искам да ви попитам дали някой има информация, къде може да бъде дарена коса за болни деца, които се нуждаят от перуки? Дали въобще съществува таква организация, занимаваща се със подобен тип благотворителност?
 Има много болни деца от алопеция или преминаващи през химиотерапия, които заслужават да се чувстват нормални, без да събират погледите на околните.
Знам, че в Западна Европа и Америка има подобни организации, където много жени, могат да дарят косата си, но за България не знам да има такава. В интернет не намерих нищо по въпроса в българските сайтове.
Ще съм наистина благодарна на всеки, който има някаква информация или предложение по въпроса, също така на мами и не мами, които  биха подкрепили тази идея и биха дарили косата си.
Не съм сигурна дали мястото на темата е тук, ако не е така нека модератора да я премести.
Надявам се, че ще подкрепите идеята, нека да направим тези деца малко по- щастливи.
Благодаря на всички вас  Hug

# 1
Аз си пускам косата специално,за да я даря .Търсих и аз български сайтове с подобни организации,но не намерих нищо.Подкрепям те изцяло.

# 2
Забравих да  оставя мейла си ,ако желаеш можеш да ми пишеш там,понеже не пиша в форумi, rarepearlz@abv.bg

# 3
  • Мнения: 3
Забравих да  оставя мейла си ,ако желаеш можеш да ми пишеш там,понеже не пиша в форумi, rarepearlz@abv.bg

Все още никой не е успял да ми помогне в каузата, което ме натъжава. Никой и не се присъединява към също... жалко е за тези деца просто...
Благодаря ти за подкрепата... Мисля, че съм измислила едно решение... в процес на обработка съм, ще споделя като има развитие. Поздрави  Peace

# 4
Zdraveite, i az iskam da si darya kosata, no kakto obiknovenno bulgarskite deca niama da mogat da se vazpolzvat i ot tova, za sajelenie jiveem v absurdistan.
Eto 2 saita za daryavane na kosa vse pak e za de4iza makar i ne bulgar4eta:
http://locksoflove.org/donate.html
http://www.wigsforkids.org/
Ako vse pak otkriete ne6to za BG, molya pi6ete, az triabva da otgledam kosata si o6te malko za nujnata duljina i imam o6te vreme.
Uspeh!

# 5
  • Мнения: 1 335
Разпитвах преди около месец. Никой познат не можа да ми даде по-пълно инфо. Единственото,  което разбрах е, че когато си даваш/продаваш косата, тя не трябва да е боядисвана, къдрена и пр. Фризьорът ми също не знаеше нищо за даряване. Не удържах и си отрязах косата.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 115
Всъщност има ли перуки за деца?
Като ходих с майка ми за перука в една фирма, които работят със здравната каса, не видях такива за деца.
А и всички перуки бяха от изкуствен косъм.
Служителката каза, че естествения се поддържа много по-трудно и лесно губи блясък.
А да, спомена, че частни перукери работят с естествена коса и взимат много пари.

Т.е. - вероятно няма организиран начин за изработване на перуки от естествена коса за деца.

Тази тема не е за този форум, но не знам в кой точно е подходящо да се премести.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 15:49 от Дилянка

Общи условия

Активация на акаунт