Силните жени - проблем за мъжете???

  • 4 468
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 757
И да си го видял каква е гаранцията, че няма да се промени. Не коренно, но човек се променя с течение на времето в по добра или по лоша насока. Аз примерно се промених в по лоша след като мъжът ми не пожела да се подобри. Или той ще стане като мен или аз като него, иначе няма как да се разберем. Но пък от как стана лошичка, той взе да става добричък, явно не му хареса новата жена и иска да си върне старата. Получава се естествено балансиране. Важното и двамата да искат бракът да функционира.

# 46
  • Мнения: 800
И да си го видял каква е гаранцията, че няма да се промени. Не коренно, но човек се променя с течение на времето в по добра или по лоша насока. Аз примерно се промених в по лоша след като мъжът ми не пожела да се подобри. Или той ще стане като мен или аз като него, иначе няма как да се разберем. Но пък от как стана лошичка, той взе да става добричък, явно не му хареса новата жена и иска да си върне старата. Получава се естествено балансиране. Важното и двамата да искат бракът да функционира.
точно това имах предвид - може ли преди 7 години да видя, че той така ще се държи тези седем години! щеше да е много готино да може

# 47
Не съм мислила, че това ще се окаже и мой проблем, но ето ти.

Реплики:
"предпочитам да беше дебела, необразована и без работа, като .... на братчеда, на шуранайката жена му"
"добре ми е с ... друга еди коя си, тя щот си е тъпичка и ограничена, и каквото кажа това е!"
"ти можеш всичко"
"обграждам се с хора, пред които съм Някой"

и много такива...

Купона е пълен, защото това не му пречеше докато му помагах да изгради бизнеса си, не му пречи и сега да ме кара да му помагам да се свърши едно друго. Но той го изгради със собственото си трудолюбие и упоритост, ако не помагам аз, щеше да наеме човек, все някой щеше да върши това, което аз правя.
Странна работа, той е паралията със собствения бизнес, аз работя за други хора. Аз трябваше да съм леко комплексирана, мисля си... За да имам работа се стремях да повишавам образованието си, да уча езици, да съм на пазара на труда. Не работя в неговата фирма, за да не превърна семейството в ООД.

И въпреки това съм обвинена в "силната" ебаси. Запоите, любовниците... аз съм виновна.
И си мисля - щом аз не съм постигнала кой знае какво, а той е - къде му е драмата. Не съм мрънкало. Като ми искат мнение, давам го. Като трябва да помагам, помагам.  Ма не!

Като е решил, че трябва цял живот да е комплексиран, аз какво да направя?

Реплики:
В: - Добре, каква искаш да съм?
О: - Не знам, но проблема не е в теб!

# 48
  • Мнения: X
Tass, D. Stoyanova, млади сте, оправни сте и имате стимул да се развивате!
Кое ви кара да помагате на някакви неблагодарници да се развиват на ваш гръб или да им оправяте бакиите? Какво ви държи при тях?
- страх, че няма да се оправите сами - Да, и аз ако съм без мъж и два часа ще лудна, но за децата има детегледачки. Да, скъпи са, но пък помагат да се реши проблемът с времето.
- пари - ами, то вие ги изкарвате. С магаре на гърба или без него - второто е по-лесно.
- самота - тя е временно явление. Имам приятелка, която напусна съпруга си, бишман бизнесмен, който все нещо въртеше на загуба. С две деца се омъжи за 10 години по-млад от нея мъж и имат трето дете. Не живеем в 80-те, когато майка с две деца беше обречена на провал и самота цял живот. Днес всяка стойностна жена има избор и възможности за личен живот.
- друго не се сещам - когато се оправяш въпреки мъж, можеш и без мъж...
Дерзайте и вярвайте повече в себе си!   bouquet  bouquet  bouquet

# 49
  • Мнения: 13 512
Силните жени са проблем само на слабите мъже. Силните такива търсят силни, равностойни им  жени.

# 50
  • Мнения: 2 478
monda ми е взела думите от устата.
Хората в семейството се допълват,а не се конкурират.Но това пак е преимущество на синият психически човек.

# 51
  • Мнения: 24 467
Не ги деля на силни и слаби и двата пола. Много елементарно, като всяка друга поляризация и, съответно, крайно погрешно.
Има обаче хора, недобре възпитани, разлигавени, хора с комплекси, и за двата пола говоря, при които начинът на себедоказване е обратното доказване- че околните не струват, не са качествени, по- слаби са, по- неактини и не креативни. Тези хора са проблемни за всички останали, не само за "силните" или "слабите" от другия пол.
Силата, между другото, не е право пропорционална на активността, за мен тя е разумна преценка и взето решение, осъществени на практика. А това се постига по различни начини, в зависимост най- вече от целта, реалните възможности за достигането й и от личността на изпълнителя.
Не е сила стремежът за налагането на личността над всички и подчинение на околния свят- това не е сила, това е чист комплекс.
Та не смятам, че "силните" жени са проблем за мъжете. Вероятно просто един егоцентрик не може да живее с друг. Обаче на егоцентрикът ще е трудно да живее и с един по- нормален човек, щото последният най- вероятно няма да го изтърпи дълго време.

Между другото големите различия между средностатистическия човек, който по принцип не създава съществени проблеми на тези, с които съжителства и тиранинът, егоцентрикът, т.е. всеки носител на крайно поведение, не са трудни за забелязване. Човек следва да се свързва трайно задължително след като е поживял поне годинка /за мен/ с другия, без деца, без живеенето да става в къщата на нечии родители, а обвързването да не е свързано с евентуалната бременност на жената.
Само независимият индивид може да създаде, според мен, качествена връзка, а това не може да стане на твърде ранна възраст.
Семейството пък се създава, не за да си мерят хората разните му там неща, то са и несравними, а за да си помагат и да се допълват, когато единият е в нужда- другият помага, ако тоя, другият, е "слаб" и не може, тогава какво прави оня, с нуждата? А децата какво правят тогава? Въобще превръщането на живота в състезание и съревнование е нещо, което лично аз не разбирам. Светът се състои от широка палитра хора, темпераменти, вкусове, реакции. Защо нещата се противопоставят, след като могат просто да си съжителстват добре?

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 14:34 от Judy

# 52
  • Мнения: 45
 Joy Силините жени не са проблем само за някои  Winkмъже. Проблем са и за много жени  Whistling. Понякога са проблем и за самите себе си.  Peace

И все пак по-добре жена знаеща какво иска, може, и как да го постигне, отколкото някаква женствена Барби.  Stop

Общи условия

Активация на акаунт