ЮНСКИ МАЙКИ 2009! Тема № 46

  • 13 318
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
да ви питам : като имате киселини прибягвате ли до содата ? и доколко е вредна.
 а и да ви се оплача че лекарят който ми води ЖК досега не ми е чул един път тоновете на бебо , а пише че от 5тия месец трябва поне по 1 път в месеца #2gunfire

# 16
  • Мнения: 9 814
yaya86 , ако ти ги слуша както направи онази лекарка дето ходя по ЗК с акушерска слушалка....за к` во ти е? Laughing

# 17
  • Мнения: 187
Тоновете на бебчо ги слушат всеки път! Моята акушерка има специален апарат и си ги чувам и аз! Ама явно просто защото е часна клиника! Ако ви гледат на УЗ всеки месец, не мисля че е необходимо!

# 18
  • Мнения: 35
Цоп и аз в новата темичка. Франческа, благодаря  bouquet

за тоновете - на мен също док не ми ги е слушала като ходя на ЖК в поликлиниката,но си ходя на УЗ в частния й кабинет всеки месец и там се чува и вижда всичко. Пък и не изгарям от желание да слуша тонове с онези смешни дървени слушалки Peace

# 19
  • Мнения: 187
Малко е късно и сигурно много от вас са заети със семействата си, но  ето една тема, която смята за много важна и мисля, че не е обсъждана до сега! Ваксините! Какво ви е мнението за тях и ще се възползвате ли от предоставените от ЗК или ще си купите по-новите и по чисти такива? До колкото знам имало и вариант да откажеш ваксинация! А ваксина за детски паралич дава ли се още? За мен тази тема е абсолютно нова и смятам да й отделя малко повече време! 
Ето едно линкче с инфо за ваксини:http://tuci.womenblogs.net/The-first-blog-b1/Aaeneie-eenoiaee-ca … oeaioa-b1-p20.htm
За да не пиша още един пост: ето статия за това, че ще добавят още две ваксини в календара http://dnes.dir.bg/2009/03/24/news4187420.html#sepultura

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 20:06 от the1

# 20
  • Мнения: 79
Хайде и аз в новата тема Франческа   bouquet
yaya86 аз пия сода,но гледам да е само вечер преди да легна, за да мога да спя
Питах  моя лекар за някакви хапчета за киселини и тои каза че е по добре да пия малко сода отколкото лекарства
Освен това днес разбрах че в аптеките имало някаква сода на хапчета която не дразнела стомаха,
но друго незнам за нея ще поразпитам и ще кажа

# 21
  • Мнения: 9 814
за ваксините- само тези и единствено тези, които влизат в задължителния имунизационен календар. За мен всичко останало е прекалено товарене на детския организъм със зарази.

# 22
  • Мнения: 35
Мисля, че вече обсъждахме темата за ваксините.
за ваксините- само тези и единствено тези, които влизат в задължителния имунизационен календар
Подкрепям Peace

# 23
  • Мнения: 357
На лекциите често има една акушера, млада и готина, та тя каза , че най-добро си е старата акушерска слушалка,  точно така си слушат тоновете, не си мислете , че не вършат работа.

Ваксините - всички по календар сме слагали и две по наше желание - менингит и  хепатит А.

Франческа
, мерси за темата   bouquet.

# 24
  • Мнения: 482
Добър вечер Simple Smile

не сте ме оплюли   bouquet ... и надявам се да не съм засегнала някой - просто изразих моето мнение по въпроса

за ваксините - аз съм за. Водят се задължителни, тако цяло ако откажеш да ваксинираш детето никой не може да те накара насила. Май се подписва декларация за отказа, но никой не гледа благосклонно на тези неща. Детето след това не може да посещава детска ясла и детска градина - което е и нормално според мен. Първите две ваксини обаче се слагат още в родилния дом - до 24 часа след раждането и до 48 час след раждането - и там това е извън контрола на родителите. За замяната на ваксините - има смисъл да се сменя само една - тази за дифтерия, тетанос и коклюш (тази последната е опасната или по-скоро беше до преди година - две - даваше се жива ваксина под фопмата на капки) и тя се сменя с Пентаксим - последно беше 54 лв. в аптеката и е на 4 приема - първите три са през първите 6 месеца, последния е на 1 година и 6 месеца.

това накратко, че трябва да изчезвам

# 25
  • Мнения: 753
Здравейте!
Катеринка, лекарят /д-р Томов 20та ДКЦ/ избрах по препоръка на моя личен , за когото има отлични отзиви, а неговите деца са при Томов.
Рабрахме се и мъжът ми му е звъннал да се доуточнят и дойде до 24 часа май беше след изписването у нас за преглед. Само веднъж е у дома, иначе, ако човек иска, май се плаща като на посещение. На нас ни е близо и удобно да ходим.
Второто пак ще е при него.
Трудно е един лекар да ти покрие абсолютно всички изисквания. Важни са приоритетите ти, аз съм с отлично впечатления, но някои неща съм правила както преценя. Но това не се отнася до начина му на лекуване - той никога не е избързвал с лекарствата  Peace
А и от моя опит все съм попадала на страхотни мъже лекари /и учители в тази връзка Wink/!

Правила съм задължителните по календар имунизации и нямам оплаквания. Не съм плащала за ваксини. Допълнителни не съм правила, защото ми обясниха, че не е срещу всеки вид минингит например.

Направих покупчици за бебчо, а днес изрових истинско съкровище от Стоянчо! Даже се изкушавам и тях да снимам - толкова са запазени и хубави! Засега петна по тях няма. Но са толкова много...Това е предимството да са със сравнително малка разлика децата.

Фантазия, много хубави неща си купила! Рокличката е кукленска!
Ани, също много хубави неща!
Мимси, страхотни покупки!

Понеже вече имам вече три неща, които стават за изписване, днес се въздържах! Но попаднах на едно страхотно от IMID българско, в отигинално зелено, наситено, за 26 лв., много хубаво...


И аз се чудя кога минаха тези месеци. На мене ми е отново намалял апетитът.Поне няма да се разплуя Simple Smile

Отново да кажа - отлични отзиви за Себа мед бебешката козметика  Peace

Малко късно, но ЧЕСТИТО НА СЛАДКИТЕ ДЕЧИЦА, РОДЕНИ ДНЕС И НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИbouquet
Франческа, отново много красива тема!
И аз си намерих списъка за болницата от първия път и него ще ползвам - приготвила се бях в каря на 8ми месец и раницата стоеше в дрешника.
На тримесечно бих подарила завивка /за количка или за дома/ и играчка - от гризалките с меки и твърди шарени части, огледалца и разни "стърчуги", гумена книжка, дрънкалка. И дрешка става, но не се знае дали няма много и какъв е вкусът на майката.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 23:55 от ayas

# 26
  • Мнения: 7
За тоновете-Моят доктор ги слуша още от първия преглед,от който беше възможно,всеки месец.Не е на частно ,в поликлиника е.Пуска ми редовно сърчицето и отчита пулсът.Всеки месец ме измерва и мен и бебка и си знам размерите и,за разлика от мои близки,които не знаят почти нищо за бебетата си,защото са случили на мълчаливи доктори.Абе аз и преди писах-много съм доволна!

# 27
  • Мнения: 33
Здравейте, ето ме отново. исках да попитам за наблюдения, мнения и дали някой е ползвал количка X Lander? още не съм ходила много по магазините но тази ми направи специално впечатление. и ако има някои които я е ползвал дали знае какви кошници за кола могат да се сложат на нея?
Благодаря

а сега се връщам назад да чета кои знае колко теми....

# 28
  • Мнения: 639
Франческа, благодаря за прекрасната тема!

Момичета, много красоти сте накупили, честито! Ayas, покажи ни съкровищета от Стоянчо, сигурна съм, че никой няма да има нещо против!
Албена35, скоро не си писала - намериха ли се документите? Провери ли за книжката (всъщност, имала ли си някога и българска)? 
Аз снимах комплектчето, което взех днес, за Благовещение - в момента е последната снимка с голямото ни албумче покупки. Ще правим ново, нали?

Пожелавам на всички тази вечер да спим по-спокойно и утре да се събудим бодри и с Усещане за любов!  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 255
Михайлова, да остане във фоайето...аз заради  gamby предложих вън, че тя май каза, че не се оправяла в МОЛ-а (или аз така разбрах Simple Smile ) Иначе Капела-та е на 2-ри етаж мисля  Peace

ayas, благодаря, много мило ми стана   bouquet  И на мен рокличката страшно ми харесва...но не съм я купила, била е моя като съм била бебе Simple Smile много сладко Simple Smile И е като новичка, макар да е от доста години  Grinning

P.S. Да споделя мнение - повече красоти виждам в албумчето ни (с покупките), отколкото по магазините. Не че няма, но не са в изобилие...  newsm78 поне аз това съм срещала Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 22:44 от Fantasia

Общи условия

Активация на акаунт