Тълкуването на лабораторни изследвания във форум е много несериозно, колкото и лекомислето на тези, които се опитват да интерпретират резултатите. Вероятно много от тези, които дават мнение са несполучили студенти по медицина и се преживяват като лекари. За разчитане на резултати си има лекари, стига сте си вярвали #Crazy



    Напротив, не съм несполучила студентка по медицина,ако визирате мен в поста си, не съм и искала да стана такава,защото това за мен е най-святат професия и е за хора с призвание. Просто обичам медицината и чета непрекъснато всичко. А специално за разчитане на лаболаторни резултати съм изчела томове с научна литература, точно защото се сблъсквах с некомпетентни лекари, които явно хал хабер си нямаха от това, нищо че са завършили. Една диплома не прави лекаря специалист, трябва нещо повече според мен.Непрекъснато се сблъсквам с некомпетентни лекари, дори щяха да ми оперират гърдата преди месец, без да е имало причина за това. Добре че съм недоверчива и винаги се консултирам поне с трима лекари преди да направя нещо.Баба ми беше с левкимия и пак никой не се осъмни, че точно това е заболяването й макар, че я гледаха уж "специалисти",най-добрите хематолози в Пловдив. Аз бях първата , която постави вероятната диагноза  като видях изследванията и и синините по тялото.За съжаление се оказах права и сега вече си нямам баба,лека и пръст.
Смело твърдя, че съм по-голям диагностик от някои лекари, които работят с нежелание и неразбиране и са си взимали изпитите с преписване.
  А относно съветите съм написала , че е задължително да се консултират с лекар, но да не е самозванец, а истински, които спазва клетвата, която е дал.

Последна редакция: пт, 30 апр 2010, 19:40 от Helen-mama