ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 340
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 1 255
Към ИСОДГ- много моля Вие, г-н Джонев или някой от работната група, да ме осветли за този абзац от "Правилата"
3.5. В случаите, когато за едно и също ОДЗ или ЦДГ броят на кандидатстващите деца, отговарящи на еднакви условия, е по-голям от броя на свободните места, решението за класиране на децата се взема от Педагогическия съвет на съответното ОДЗ или ЦДГ.

Раздел ІV. Контрол

взет е от секция"норм.актове", -подсекция "правила".Тоест, за мен е меродавен- такъв, какъвто е приет в протокола от 12.03.2009 г на събранието на ОС.
Но, кога се прилага?Не го разбирам, съжалявам ако сте го обсъждали вече... Embarassed Писах и във формата за обратна връзка. Благодаря Ви!

Решението на педагогическите съвети е еднакво за всички градини и е одобрено от Дирекция "Образование":

При равен брой точки се прилага подредба по входящ номер. Входящият номер се получава при заявка с обратен брояч. Броят на милисекундите от момента 0! на брояча до натискане на бутона за заявка се записват като входящ номер. Всички кандидатури преди първоначалното класиране са равнопоставени. Няма значение в кой ден и час заявите входящ номер. Само за кандидатури от граничните групи с равен брой точки след първото касиране е важно заявката да стане на 25.05.2009 г. от 6 ч. до 14 ч. Няма значение в колко часа е направена заявката.

Кандидатури, добавени след първото класиране получават входящ номер според датата и часа, когато са направени.

# 1 096
  • Мнения: 2 280
Ами..не съм от ИСОДГ, но..мисля,че мога да ти отговоря.
Преди време задавахме непрекъснато въпроса : И какво ако точките пак са равни"..след всеки от критериите, допълнителните критерии на ПС на Дг и..тогава от Общината са прехвърлили отговорността за това "какво" на ПС на ДГ.
По същото време по което всеки педагогически съвет на ДГ е решавал какви да са допълнителните критерии при равен брой точки от критериите на СОС ( т.нар. подточки), се е взело и решение какъв да е алтернативния метод по който да се класират децата , в случай на равен брой точки и подточки...
Предложени са им били няколко варианта (аз знам за време и жребий), и те са избрали.
Доколкото виждам по ДГ които съм гледала, всички са избрали ВРЕМЕ..
От своя страна, те едва и са имали претенции как точно да се отчита това време- с физически опашки, с виртуални опашки и как точно ще се осъществи ..
Факт е,че от СИРМА са решили, че фактора ВРЕМЕ тази година ще е равносилен на жребия..но..числото, което всеки ще получи ще си го генерира той сам след натискане на бутона на обратен брояч..
За въпросния обратен брояч се изписа много..
Не е точно каквото са си представяли ПС на ДГ под фактор "ВРЕМЕ", но...това е положението.. Peace

ИСОДГ..писали сме едновременно..  Peace

# 1 097
  • Мнения: 48 060
ИСОДГ,
нали Ви е ясно,че на мене лично може ДА НЕ ОТГОВАРЯТЕ,но НЯМАТЕ ПРАВО да се подигравате на РОДИТЕЛИТЕ.Вместо да ми пишете отговор дайте логично ОБЯСНЕНИЕ или поне извинение за случилото се.ЗАЩОТО Вие сте знаели за днешните тестове,били сте наясно,че  има хора които чакат публикуването на  Ръководството за родители и въпреки всичко НЕ направихте НИЩО.Можехте ПОНЕ да напишете,че:"Уважаеми родители,във връзка с.... може да се получи.... , за което предварително поднасяме извинения си за създаденото Ви неудобство." ЗАЩОТО с така наречените "гафове" Вие по недопустим начин дискредитирате вярата в перфектността на системата за кандидатстване.

Дали сме съвсем логично обяснение. Няма никакъв гаф.
С изявите си пречите на другите родители.
"Изявите" във този форум са свободни, всеки може да си каже мнението! Направете си форум към сайта, и там дръжте такъв тон на хората!

# 1 098
  • Мнения: 654
Благодаря на *щурчо* и ИСОДГ!
Хора,успокойте се. Да се похваля, ако случайно съм пропуснала Rolling Eyes, пък утре съм И на важен изпит във връзка с работата ми... Rolling Eyes. Емоциите са излишни, въпреки че сме преди всичко родители. Извинете за поучението, настройвам се, психически, философски за утре  Wink

# 1 099
  • Мнения: 2 280
Благодаря на *щурчо* и ИСОДГ!
Хора,успокойте се. Да се похваля, ако случайно съм пропуснала Rolling Eyes, пък утре съм И на важен изпит във връзка с работата ми... Rolling Eyes. Емоциите са излишни, въпреки че сме преди всичко родители. Извинете за поучението, настройвам се, психически, философски за утре  Wink

Нещо не разбирам ..какво точно очакваш да се случи утре...
Утре е съвсем обикновен ден, както всички останали до 21 май..и дори до 23 май..
Едва тогава ще трябва да се настройваш психически..за резултатите от почти двугодишно чакане..

# 1 100
  • Мнения: 172
Плодова Фея,
поклон и благодарности да подкрепата.
На  ИСОДГ - да сте живи и здрави.Не Ви прави чест вместо да отговаряте на зададените въпроси селективно да преценявате на кои да давате отговори. Неадекватното Ви поведе-ние и противоречивите мнения са пред очите на родителите.Същите те,които ви казват,че бъркате дати,срокове и смисълът на понятията.Не съм тук за да Ви бъда коректив.Просто не се излагайте пред всички нас.Благодаря на г-н Джонев,който се подписва с името си под предоставената информация и мога да кажа,че САМО ТОЙ е наясно за какво иде реч. Защото виждайки коментарите и това,че може би нещо не сме го разбрали или той не го е обяснил,вместо да държи тон или да се оправдава,просто човекътъ се корегира,извинява се за допуснатото или просто дообес-нява какъв смисъл в кои понятия и категории е вложен.Прочел съл всички страници,така,че имам наблюдения,които ми дават основания за горните твърдения.Не желая да водя задочен спор с екипа,както и да спамя темата.В тази връзка се извинявам на модератора и лично на Ели,защото тя ясно ни е предупредила и помолиля да не го правиме.И в заключение - на всички родители желая успех при кандидатстването.Нека се опитаме да победиме честно а не по начин,различен от тук обявения и дискутирания. Бъдете позитивни,нека винаги има слънце в междуличностните Ви отношения.Здраве,късмет и  положителни емоции за Вас и семействата,приятелите и близките Ви.
С уважение и респект:адв.Йовчев

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 20:53 от lawY

# 1 101
  • София
  • Мнения: 1 577
Да победиме честно? Кого да победиме? Ако случайно влезем в ДГ(едва ли), не бих се чувствала победител над хилядите други родители, които са нямали интернет, късмет или връзки.
 Победиха ни чиновниците и политиците, които нямаха желание и време от крадене на пари да помислят за няколко детски градини предварително.

# 1 102
Като майка на януарско дете ме интересува какво означава този отговор на въпрос, публикуван от ИСОДГ:
 1.3 Детето ми е родено през януари. Ще може ли да кандидатства с предишния набор?
Да. Деца, родени през януари ще могат да кандидатстват с предишния набор, но само с него. За целта трябва да направите специална заявка в профила на детето.


Ако при кндидатствнето имам едно ОДЗ и едно ЦДГ в желанията си трябва ли да се откажа от едното или в едното кандидатстваме с набор 2007, а в другото с 2006?

# 1 103
  • Мнения: 418
Ето отговора за неплатения отпуск:
Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-04-04 16:28:50 вашето запитване:
Здравейте!Пиша ви относно критерия работещ родител.В момента съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год.От 1 юни ще поискам от работодателя си друг неплатен отпуск,който се води за стаж само 1 месец.След този месец се плащат само здравни осигуровки,които аз трябва да давам на работодателя да внася.Това означава ли,че ако детето ми се класира след 1 юли аз няма да съм социално осигурена и няма да получа точка за работещ родител?

Нашият отговор:

Ше получите точка до 1-ви юни, ако внасяте осигуровки и сте в неплатен отпуск за да гледате детето си. Трябва да представите и служебна бележка за осигуровки от НОИ. След 1-ви юни няма да получите точка за работещ родител.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg


Тоест дори и в месеца който ми се води стаж аз се оказвам неосигурена,което не е вярно.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 1 715
 Shocked
За неплатения аз получих това:
Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-04-03 19:06:25 вашето запитване:
Вмомента съм в неплатен отпуск за 7 месеца със съгласие на работодател, за да си гледам детето. Имам трудов договор, но мисля, че съм без осигуровки, освен за първия месец. В този случай получавам ли точки като работещ? Ако не, достатъчно ли е да си внасям здравните, за да получим точка?Опасявам се да не се получи омагьосан кръг - не работя, за да си гледам детето, обаче не може да бъде прието, понеже не работя???Предварително благодаря.

Нашият отговор:

Трябва да внасяте осигуровки и ще ви бъдат признати точки за работещ родител. Трябва да представите и бележка от НОИ за осигуровките.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg

Какви осигуровки да внасям, освен здравни? Имам ли право да си ги внасям сама newsm78
В ръководството пише, че ще се изисква само служебна бележка Thinking

# 1 105
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997

Няма нужда от големи червени букви, за да получите отговор.

Предварителните списъци са образувани след първоначалното прехвърляне на кандидатурите. Поради голямата натовареност на екипа за разработка не сме отделяли време да оправим някои известни проблеми. Има теоретична възможност да се види едно и също дете в списъците, има и друга възможност - да има две различни ЕГН, за които са въведени едни и същи имена. Проблемите, за които знаем ще бъдат изчистени преди пуска на системата в понеделник.
Списъците ще започнат да се подреждат по точки след това.

При всички положения е нормално да има проблемни профили - именно затова ще сравняваме данни с ЕСГРАОН, НОИ и други институции. Така повечето проблеми ще бъдат изчистени преди самото класиране и записването ще протече с по-малко откази.
Явно има нужда, защото иначе отговаряте избирателно на въпросите ни!
Как може едно дете да се прехвърли два пъти? Според мен има два начина - или системата Ви нещо не е наред и допуска (отново) грешки, или това дете е имало две кандидуатури още преди прехвърлянето и и двете сега са прехвърлени. Което пак означава, че има проблем в систмата Ви,... защото повече от година ни убеждавахте, че още в началото на миналогодишните "бързи пръсти" дублираните кандидатури са изчистени. Но или това не е така, или на по-късен етап на регистриране системата е допуснала отново да има дублиране. Т.че, грешката не е в моя Монитор! Очаквам с нетърпение утрешният ден, за да проверя дали този проблем ще е коригиран. След това вероятно ще обявя тук публично името на детето и ДЗ, за които кандидатства. А може и да търся още такива, за да ви ги показвам тук, та да ги коригирате. Бихте ли обявили дата, до която се очаква този проблем да не съществува? Но не "преди самото класиране", защото се губи смисълът и доверието у вас...!


# 1 106
  • Мнения: 288
 Гневна, знам, че не звучи успокояващо, но в градините, които сме посочили има до осем /8/ имена на деца, които се повтарят .... Грешка или не, защо ... не знам - но виждам, че е факт .... И никакви притеснения, нито угризения на съвеста ще имам да ги посоча поименно... ако и след 6.4 продължат да си стоят в този си вид ...
Лека нощ     Hug

# 1 107
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 751
Нещо се чувствам глупаво. Не виждам като вляза в сайта на ИСОДГ къде трябва да се регистрирам за да кандидатствам? Моля помогнете ми.

# 1 108
  • Мнения: 28
Според мен още не е пуснат.Ще почакаме.

# 1 109
  • Мнения: 159
Аз също  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт