СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 45 546
  • 1 417
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 993
zvanche, личи си, че си правила големи организации  Wink
И аз писах вчера, че трябва да систематизираме нещата и да си разпределим задачите. Много хубаво си обобщила, списъка ти е чудесна основа за начало. Струва ми се, че ще трябва да се срещнем лично (всички желаещи да участват в организацията), да се запознаем, да си разменим телефоните и да си разпределим задачите кой за какво ще отговаря. На тази среща можем да уточним имената на организаторите и ако няма юрист между нас, да потърсим такъв.
Татко lawRY е адвокат, ще се присъединиш ли, lawRY?

И друго писах вчера, може би не сте го прочели, да помислим точно каква форма на протест ще правим, има разлика между: а) мирен протест; б) митинг; в) шествие (или митинг-шествие), съответно и разлики в организацията ще има. Варненските майки днес ще правят мирен протест, аз предлагам и ние да правим същото.

Плодова фея, ако направим подписка с исканията, под нея ще се подпишат стотици (хиляди) хора, имената и бройката ще бият на очи и медиите ще цитират дословно. Ако внесем исканията в обикновена писмена форма в Общината, под тях ще стоят имената и подписите на организаторите само. В първият случай е доста по-ефектно, нали? А относно истинския ефект, аз не мисля,че исканията внесени в Общината ще предизвикат ефект, нито от СО, нито от държавата. В смисъл никой няма да се юрне да работи по нашите искания.

# 301
  • Мнения: 560
И какво означава мирен протест?    Да си отвисим пред общината цял ден и да кажем, че сме свършили нещо?
Ще им накривим шапките на търтеите в общината с мирен протест.
Аз за мирен протест не съм съгласна.  Няма такова животно "мирен протест".

# 302
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Нямаше ме. Шапчице,мерси за включването.Датата я намислихме -7 април,но може да не успеем.
Мен ме устройва и дата около 10 април. Не заради друго, а защото дископатията ми се обади и в момента съм на инжекции и лекарства. Едва се движа, а два дена се подпирах с един чадър  Sick (срам не срам...), че иначе не можех. Но и на 7 да е, се надявам, че ще съм в състояние до тогава да дойда.

  Май адресатът е Държавата, а не общината.
Не може ли да се изпрати копие и до нея?

# 303
  • Мнения: 3 993
И какво означава мирен протест?    Да си отвисим пред общината цял ден и да кажем, че сме свършили нещо?
Ще им накривим шапките на търтеите в общината с мирен протест.
Аз за мирен протест не съм съгласна.  Няма такова животно "мирен протест".

Има  Wink, но кажи какво предлагаш тогава...Друг вид протест освен мирен, аз не знам...
Ако е митинг, трябва някой да говори (нещо)...всички сме били по митинги, знаем как е..
Ако е шествие, трябва да стигнем от т.А до т.Б и в крайната точка нещо да се случи, демек да достигнем целта си...например правим шествие по Витошка, стигаме до общината и си връчваме исканията... ако вали дъжд ще е неприятно, с бебета в колички, малки деца мрънкащи и т.н. От тази гледна точка е по-лесно да не се разхождаме из София, ами да се съберем на едно място, пред общината на Московска е идеално, по-назад щурчо го беше казала...

# 304
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
- Да се изпрати инфо за протеста до възможно най-много медии - печатни, ТВ, радио (списък).
А не можем ли да пишем и на безплатните вестници, които се разпространяват?

# 305
  • Мнения: 560
По-добре да не казвам какво мисля, че ще ме изритат оттук.  
Аз съм доста екстремистки настроена и с доста "не европейски", според съпруга ми, разбирания за справяне с управниците-крадци.  А те всичките са такива. КРАДЦИ!  За какво иначе влизат в полтиката, ако не да крадат!  

# 306
  • Мнения: 1 470
- Да се уточнят имената на организаторите. Четейки Закона за събранията,… това си е изключително отговорна и изискваща време работа. - тук аз предлагам да са от работната група + някой външен,от групата защото са в час с нещата от самото начало,и външен за контрол...
- Да има юрист в организационния комитет.-добра идея...
- Да се съгласуват действия с Варненки.-нямам мнение по въпроса,защото са съвсем отделни общини...Но имам тел.на майки които организираха предишният път протестите във Варна...
- Да се разпишат предложения (ако Варненските майки са написали такива и те са релативни на нашите, да се присъединим към тях или да ги допълним), които в деня на протеста да се внесат в Общината, Инспектората по образованието, Министерство на образованието и науката и ДА за закрила на детето.-ОК
- Да се определят представители на протеста, които ще общуват с медиите и ще представят проблема. Това, от своя страна е свързано с разписването на опорни точки, които да бъдат представяни, когато медиите задават въпроси, за да се представя една и съща информация. Информацията трябва да е систематизирана, ясно и кратко представена, за да не се получава разминаване и това да омаловажи проблема.-тук отново трябва да са хора които са навътре в нещата,и са от самото начало в тази борба...
- Да се изпрати инфо за протеста до възможно най-много медии - печатни, ТВ, радио (списък).-ОК
- Да се разпространи информация за протеста поне 1 седмица предварително, за да има възможно най-голямо присъствие (списък на сайтове, в които да се пусне инфо за протеста). -ОК

Моето мнение е че като цяло подобно начинание не изисква толкова много усилия,понеже така или иначе се занимаваме с него вече трета година ще започне,и сме наясно с нещата дори повече от самата СО...Исканията се базират на общочовешки нормални принципи,които всеки нормален човек има като убеждения...Трябва да се обърне основно внимание на медиината кампания...

Но НПОта не чакайте...Нито едно няма да ви подкрепи като организация...Отделни стойностни хора ДА...

Предлагам една контролна среща да си направим примерно този петък,кажете къде и в колко...Едно защото във форума организацията става по трудно...И второ за да се види сериозността на пишещите...

# 307
  • Мнения: 634
За мен няма значение часът в петък, само да е някъде в центъра (не че имам идея къде точно... newsm78), така че давайте предложения... Wink

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 11:23 от AndyB

# 308
  • Мнения: 3 993
И аз искам да е в центъра.
Предложения: кафето зад царския дворец; около общината някъде, например малката градинка пред църквата, или кафето зад галерията за чуждестранно изкуство; НДК; парка Заимов...

За мен е по-удобно следобяд (с детето съм), но и в друго време ще се наглася...

Шапчице, хората от работната група не са много...Ели(Хриса) каза, че не може по лични причини, Лови-татко не се е включвал тук...Плодова фея да каже, щурчо също ходеше на срещите на работната група, и blanc е ходила в началото, но не съм сигурна за нея...

# 309
  • Мнения: 481
Само да заявя и аз участие  Peace

# 310
  • гр.София
  • Мнения: 4 168
 Съгласна за петък.
 

# 311
  • София
  • Мнения: 1 541
току - що даваха по нова телевизия в новините репортаж за ДГ  , но късно го хванах - някои чу ли какво казаха ?

# 312
  • Мнения: 7 821
По-добре да не казвам какво мисля, че ще ме изритат оттук.  
Аз съм доста екстремистки настроена и с доста "не европейски", според съпруга ми, разбирания за справяне с управниците-крадци.  А те всичките са такива. КРАДЦИ!  За какво иначе влизат в полтиката, ако не да крадат!  

Хубаво правиш, че си налагаш автоцензура.

Ако призивите ви нарушат правилата на форума ще се наложи да трия и заключвам, а не ми се иска.

# 313
  • Мнения: 7 821
току - що даваха по нова телевизия в новините репортаж за ДГ  , но късно го хванах - някои чу ли какво казаха ?
По коя телевизия?

# 314
  • София
  • Мнения: 1 541
току - що даваха по нова телевизия в новините репортаж за ДГ  , но късно го хванах - някои чу ли какво казаха ?
По коя телевизия?
NOVA !Те повтарят новините довечера в 19 .00 мисля де ... имаше и за София и за Бургас репортажи, но малката не ми даде възможност да чуя добре . За критериите ставаше дума до колкото разбрах.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 12:34 от reniris

Общи условия

Активация на акаунт