Английска ясла с детска градина

  • 9 466
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
А кога ще оправите сайта? Кликвам на услуги-детска градина и само са изброени категориите без да е дадена информация за всяка една от тях (педагогика, хранене,...).

# 16
  • Мнения: 418
desem, tricky, забележката за радиаторите е правилна...хубавото е, че в близките дни сме предвидили монтаж на дървени прегради, както е по изискване.
Уважаеми родители всяка ваша забележка е много полезна! По този начин нашата ясла с детска градина ще бъде безопасно място, на което децата ни ще растат спокойни и щаствили.
Peace

# 17
  • Мнения: 11
JeniB, днес ще качим инфо за екипа; спецификата в педагогика при детска градина се надявам да качим до 1 седмица  Simple Smile тъй като сайта ни се чете и от родители с английски или немски език, всичко се публикува на съответните езици и работата е малко по-трудоемка и времеемка

# 18
  • Мнения: 2 641
браво , много ми хареса идеята, детската градина , леглата /надявам се да няма двуетажни/..... цените и на мен ми се виждат скъпи, но вече беше обяснено за тях. ако бяха по ниски щях да запиша децата си в градината, но съм сигурна че и с тези цени местата ще се попълнят. наистина ли 1 преподавател се грижи за 4 деца само? това е много важно нещо за мен.от колко деца се състоят групите?

# 19
  • Мнения: 11
Anaise, двуетажни легла няма и не се предвиждат; в момента има 6 деца, за които се грижат 3-ма човека: 2 педагога с английски език, единият е "нейтив спийкър", а третата дама обгрижва децата откъм хранене, спане, гърнета, тоалет, миене на зъбки, успокояване ако е необходимо; децата са разделени на две групи с различни дейности, като понякога - за 10-ина минути групите се обединяват за общи игри и дейности - но отново и тримата възрастни работят с тях.

# 20
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и аз искам да се включа. Идеята за чуждоезична среда и на мен ми се струва много добра.
Аз също искам да обърна внимание на работното време. Аз лично от моя гледна точка трудно бих завела детето си в 8 часа сутринта. Това значи ставане поне в 7. Може спокойно работното време да е от 8:30 до 18:30, тъй като наистина повечето родители работят до 18, както съм и аз в момента. Или другото е ако има вариант всеки да избира времето за престоя на детето там. Да речем, ако детето е на половин ден да се заведе в 8:30 или 9 и съответно да се вземе 13:30 или 14:00. Което пак прави 5 часа. И това искам да попитам със спането как седи въпроса, тъй като мойта дъщеря спи по малко или заспива късно нали няма да бъде заставяна да си легне с другите деца, просто защото трябва всички да бъдат в леглата по едно време. Така правят в общинските градини де, надявам се при вас да няма такова нещо. В частната градина, в която в момента е дъщеря ми всяко дете ляга и заспива, когато си иска и става когато иска и отива да играе. Всяко дете спи толкова колкото иска. Моля за разяснение това как е регламентирано при вас. Благодаря за вниманието.

# 21
  • Мнения: 1 114
От линка със снимките, който сте дали половината не могат да се отворят. Извинявайте, но за мен е несериозно да се предлага нещо с големи претенции, с цена за тези претенции а на потенциалните клиенти да се предлага полуинформация. От сайта ви нито разбрах, какви хора ще се грижат за децата, нито добих представа за интериора и екстериора, нито нищо. Единственото напълно ясно е цената. Предложението ви за отворени врати е добро, но ако рекламата ви беше като хората щях да дойда като потенциален клиент, а сега си имам едно наум.

# 22
  • Мнения: 11
sofy, при нас деца се приемат сутрин от 8,00 до 9,00 ч., а вечер се взимат от 18,00 до 18,30ч. - надявам се по този начин голяма част от работното време на родителите да е обхванато. Не се съмняваме, че винаги ще има и изключения, но за тях се правят индивидуални договорки. Закуската е от 8,45 до 9,00 ч. за да могат да започнат занимания и игри навреме. Ако някое дете закъснее и дойде след 9,00ч. с него остава човек, който му дава да закуси - разпределението на персонала го позволява. Като правило обедния сън е от 13,00ч. - тогава повечето деца си лягат. Ако на някое дете му се доспи по-рано, го слагаме да си легне по-рано. Ако след като си легнат децата, някое от тях не иска да заспи - не го заставяме, а отива на индивидуални занимания с някой от педагозите. При нас има точен режим, но се настройваме и спрямо индивидуалните нужди. Спането продължава според индивидуалните нужди на децата. Режимът дава представа за реда, а реда дава сигурност на децата.
Благодаря за запитването, с радост ще продължим да отговаряме на Вашите въпроси  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 969
Благодаря за отговорите на въпросите ми. Аз не разбрах кога ще бъде този ден на отворените врати? Ще ви посетим със сигурност тогава.

# 24
  • Мнения: 11
Ден на отворени врати при нас е: вторник от 10,00 до 11,00ч. и четвъртък от 16,00 до 17,00ч.

# 25
  • Мнения: 11
Уважаеми родители ако имате въпроси можете да ги задавате на: cosmoscentre@abv.bg или по телефона: 0884948069, 9819191

# 26
  • Мнения: 3
Тъй като не веднъж съм ползвала ценна информация по форумите, реших и аз да се включа на болната тема за ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ.
Децата ми посещават езикова градина Космос-кидс от 3 месеца – почти от самото начало.
Много съм доволна – на първо място от персонала – образовани, внимателни, със страхотно отношение към децата и индивидуален подход; езикът се прилага от хора живяли дълго време в чужбина и имащи доста широк и свободен начин на изразяване; играчките се подбират с много усет - не само да ги забавляват, но и да ги провокира мисловно; там ги учат да се трудят и да уважават труда на другите.../наскоро заедно с тях засадиха цветя в дворчето, които дъщеря ми доскоро така лекомислено късаше.../. Много важно за мен е, че съществува и обратна връзка – всяко мое съмнение или безпокойство е било взимано незабавно в предвид.
От както ходим на тази градина децата се връщат в къщи с вълнуващи впечатления.

# 27
  • Мнения: 562
Обаждах Ви се вчера ... Цените наистина са реални предвид персонала, сметките, услугите, които предлагате и т. н. Само че са така непосилни за повечето хора ...  Cry

П. С. Между другото има нещо, което не ми хареса - общуването на английски език ЦЯЛ ДЕН!!! Четох за една частна градина (не си спомням коя, а и не си я записах, защото също беше много скъпа за нас  Laughing ), че през половината ден на децата се говори на чуждия език (мисля, че беше немски), а през другата половина - на български. Това е много по-добрият вариант, защото вечер вкъщи едва ли ще се засягат толкова теми, колкото в градината, а и времето е по-малко, така че детето ще общува много по-свободно на английски и може би малко по-затруднено на български език, а за мен по-добрият вариант е да развива и двата езика паралелно. Още повече, че става дума за съвсем малки деца!!!  Peace

# 28
  • Мнения: 228
Мисля, че това е начина за двуезично обучение - в различните среди да общуват само на единия език. Например  в двуезично (или дори триезчно) семейството - с единия родител се говори на един език, с другия родител на друг, и дори да има баба/дядо/чичо на трети пак не е проблем за детето. Варианта за двуезична  ясла или детска градина е по същия начин, едната среда е детската градина на английски език, другата семейството на български език. По този начин детето си "знае" къде кой език да ползва и не се обърква.  Simple Smile Аз много съжалявам,че въпреки че съм от двуезично семейство, не са ме научили на английски език, защото родеителите ми са се консултирали и са им казали, че ще се объркваме  #2gunfire И... затова цял живот уча английски и все недоучен остава, а какво да говорим и за мечтаните втори-трети език.

# 29
  • Мнения: 79
Познавам собственичката на тази градина и нейното дете-за кратко време беше в друг център преди да се премести тук,от там видях,че възпитанието на детето е много добро,по което съдя,че нейното отношение към другите и условията които предлага са на същото ниво.След време бих записала детето си да бъде в такава среда,убедена съм,че колкото по-малки са децата,по-лесно възприемат всичко,което им се предлага в двуезична среда.

Общи условия

Активация на акаунт