МАРТенче малко, сладко, гушкаме си вече с татко!

  • 12 497
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Здравейте мами,
днес като излязохме в 12, та се прибрахме в 5... ама то и време като време ли беше... и утре така сме запланували да си нагледаме имота в Банкя, та пак ще сме навън почти целия ден.

Я, да ви се похваля - днес бяхме на откриването на новия магазин на Вис Виталис на Симеоновско шосе - нали ни е в квартала... Та Рая намаза нова играчка за леглото, една за количката и 2 бодита от големките... Напазарувахме и за младежа на кумовете ни  - днес става на 1 месец и после по градинките с двата бебока. Laughing

За кошчетата за кола - аз винаги слагам отдолу портбебето и е мекичко, а и не е толкова свита там.

Зеленко, днес и аз мерих Рая и се оказа, че за 2 седмици е наддала 800 гр. и аз гледах така  #Crazy, ама да видим на консултациата на 17 как ще са нещата...

И ние се гушим много и си спим при мама и тате и се глезим повече отколкото трябва, защото като се глезим плачем едно жално и скимтящо...но мама пак си я гушка...та незнам дали ще се отучим...ама каквото и да е. Надявам се с новата играчка за легло да се застоява повече там, ама да видим...

# 31
  • Мнения: 43
Привет и от мен в новата тема!
Днес бяхме на разходка с таткото цели два пъти. Друго си е да излизаш навън. Иначе и аз реввам от най-малкото нещо. Явно хормоните са трудни за контролиране.

Ето две снимки и на моето момче. http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=11421491

Иначе за сега се кърмим смятам успешно. Вече е към 4200, а ни изписаха 3460. Но някак да чукна на дърво при мен кърменето потръгна лесно. Гърдите ми не се напрегнаха и така.

Хубав неделен ден  Hug

# 32
  • Мнения: 2 495
Aз съм болна, текат ми сополите и ме боли гърлото,а на всичкото отгоре днес съм сама, а Радослав  е нервен и все ми е в ръцете. Sad Страх ме е да не го разболея...

# 33
  • Мнения: 267
Aз съм болна, текат ми сополите и ме боли гърлото,а на всичкото отгоре днес съм сама, а Радослав  е нервен и все ми е в ръцете. Sad Страх ме е да не го разболея...

Слагай маска Peace

# 34
  • Мнения: 361
мамчета, много дебела се чуствам. 57кг, а не мога да се позная. Мерих си един костюм, който ми беше голям, е не мога да си закопчая полата. Направо съм в нервна криза. #Crazy Нямам търпение да ида на лекар, за да види дали съм се събрала и да почна с упражненията.
за столчетата- аз нямам проблем. Нашето се захваща по някакъв странен начин и бебка си е легнала. Аз на терасата я изкарвах с него.
за гушкането- много съм ЗА. На мен като малка никой не ми е казвал, че ме обича (мама нямаше много време за мен) и чак в гимназията се поотпуснах и станах по-общителна. Незнам колко има връзка, но не смятам да лишавам детето си от гушкане. А и първите месеци на дали си дава сметка за какво става въпрос и не мисля, че се лигави като плаче. Вярно, че се успокоява като я гушна. Аз си го обеснявам с факта, че 9 месеца си е била при мама и понякога и липсвам. При баща си незаспива толкова бързо, колкото при мен.

Белла- и аз ти казвам да слагаш маска. И бързо да се оправяш.  Hug

Хайде ние ще се къпкаме
Лека и мека от нас Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 87
И аз си го гушкам дребосчето и баткото гушках,но да ви кажа неговото гушкане премина в денонощно и отиде до 1 година и още спи при мен и става еднаааа и един глезльо е станал:mrgreen:За това ви казвам,гушкайте ги по-умерено,макар,че то като заплаче горкото как да не го гушнеш.

# 36
  • Мнения: 3 621
Ние също много го гушкаме нашия Шошко, и аз и татко му.Аз лично не съм превърженик на тезата че децата се целуват само когато спят.
Сега се сетих да питам вие взехте ли кремчета с/у слънцето?
Вили, аз като питах педито за слънцезащитен крем, ми каза че е много малък още и чак след 6-тия месец да го мажа с такъв, аз гледам изобщо да не свалям сенника на количката, той и без това много се мръщи като му блести в очите
Белла, задължително си слагай маска, аз като бях болна я носех почти нон стоп и съм много доволна че успях да си опазя детето да не го разболея и него.И да се оправяш бързо

# 37
  • Мнения: 3 621
Тази вечер ви нося новината за още едно позакъсняло мартенче в 18:25 мама dimginjan е родила малката Геновева 3850 гр и 54 см да им е жива и здрава и много да ги радва
и това бебе малко позакъсня на Димка термина и беше май 25 или 26 март ама важното е че вече е в прегръдките на мама

# 38
  • Варна
  • Мнения: 87
Жива и зврава да е Гевито на dimginjan,много да я слушка и радва,а на нея бързо възтановяване

# 39
  • Мнения: 68
tony st,къде е този магазин на вис виталис ,аз живея в дианабад и ако е наблизо ще ми се да го разгледам.
И ние днес цял ден сме по разходки,три часа сутринта и три вечерта,то на нас такава ни е програмата,заради режима на каката.
Вчера направихме един месец,ходихме да ни теглят и резултата е повече от добър,надали сме 1370гр. и сме пораснали 6см.
Имаме обаче страшни колики и даже сменихме еспумизана с Биогая,мисля че помагат.
Бебчо необича много да го гушкат,но за сметка на това се преспива само на гърдите ми ,голям е цицоман миличкия.Дано го преодолеем че иначе как ще я караме незнам?
хубава вечер и от нас

# 40
  • Варна
  • Мнения: 858
Ехе не съм била само аз - честито на dimginjan да и е жива и здрава принцесата!  newsm51

# 41
  • Мнения: 361
Честита дъщеричка на dimginjan! Да ти е жива и здрава и много щастлива!

# 42
  • Мнения: 5
Привет и от нас!   Hug
Охххх, тези дни Марти се е развилнял, плаче ден и нощ, а колко кротък беше в началото, толкова му се радвах, а сега ....цялата стратегия да не го учим на ръце и прочие, отиде по дяволите, вече на всичко сме готови с таткото... а и той е хитрец, незнам всички казват, че все още мъниците не осъзнават силата на манипулацията, но... newsm78 не съм много сигурна, щом го гушна, говоря, люшкам мирясва..
А Поли,  и моя  е цицоман, мечтае за циците на мама, а мама е лоша, храни го с кърма ама изцедена и той тъгува, понякога го слагам на гърди, но не много често, защото той иска с часове да стои там и така...
Ние сме на капки еспумизан и чай на Хип, но незнам дали ни помагат, дали да ги сменяваме...
В понеделник за първи път ще посетим педиатъра, ще ни мерят, и дано да сме наддали подобаващо, нали Мартинката се роди 2550 гр, а като ни изписаха беше паднал на 2390 гр., аз  и за това го храня от шише с кърма, за да контролирам колко изяжда, иначе се лигави на гърдите и незнам дали яде изобщо, а трябва да наддава добре... стискайте палци! fingerscrossed
Вече два пъти го изнасям на терасата да привекне навън и от другата седмица мисля да започнем с разходките, ще се радвам да се разхождаме с мамите които скитат из парка Света Троица.
Да ви питам Мартин като яде от шише, сумти, пъшка, нослето ли му е запушено или ...при вас има ли подобни неща?
Мъчно ми е, но понякога нощно време дохранвам с АМ, понякога толкова ми се спи, че нямам сили да се помпам 40 минути, това е когато няма особено кърма, а той си се храни 24:001ч., 03:00, 06:00 и т.н.
За смяната на памперса, имам чувството, че не го сменяваме много редовно, защото понякога пропускаме ядене, но определено го правим преди, за да не рискуваме да върне, което не се случва много често де... Памперса винаги е пълен с ако и пишкане, в последно време даже имама чувството, че си увеличи нуждите за храна...
Вие по колко мл. давате на едно хранене, мойто понякога уж е много гладно а като го сложи и по средата започва да дреме, то се бутаме с биберона, то чукаме по шишето, но го тероризираме докато не видим дъното, то се олива, като яде спейки, но тава е положението, а и постоянно дрешките са ни мокри ил с кърма, или незнам още от къде , не ми прилича на напишкано, да е потен... и сменваме одежди доста често и мама постоянно пере... ooooh!
С физиономийте и ние правим невероятно сладки такива, особено с устнички под формата на  фунийка.... и се усмихваме!
Ели, и ние сме ранени от тати с нокторезачката за да оправим маникюра, то бяха едни нокти като на мадама, само, че при нас имаше ималко кръвчица и рев...  и Ние се успокояваме повече в прегръдките на мама...
Аз свалих само 6 кг. от качените 15, сега съм 62, кога ли ще сваля и останалите, имам чувството, че докато кърмя няма да стане, поне да започна с упражнения, но след контролния при доки...
Зеленко, пиши ни и нас в комплект - мама, Марти и тати за срещата в Неделя.
То цял ферман стана, но така е, който не е писал от няколко дни.
Честито на dimginjan, успех на малкото все още бъдещи мами! Praynig
Лека и спокойна вечер и повече сън за всички мами! Peace

# 43
  • Мнения: 17
 Hug Здравейте, мамчета!
 Честита радост на dimginjan! Да расте здраво и щастливо дете,за радост на мама и тати.
Деси, все още съм със стиснати палци за леко и успешно раждане.Скоро и ти ще гушиш своето съкровище.  Peace
Относно гушкането- педито ни посъветва да не го свикваме,обаче пусто майчино сърчице не трае- като плаче така мило ми става,че даже пускам по някоя сълзичка...Има моменти,в които не искам да го оставям.Откакто го вземаме да спи в нашето легло малкият е спокоен и бързо заспива.Иначе вече е на Саб Симплекс и ми се струва,че помагат.
 Днес и ние го изведахме за час- нищо,че е на 10 дни.То пък времето беше страхотно...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 87
Цитат
Охххх, тези дни Марти се е развилнял, плаче ден и нощ, а колко кротък беше в началото, толкова му се радвах, а сега ....цялата стратегия да не го учим на ръце и прочие, отиде по дяволите, вече на всичко сме готови с таткото... а и той е хитрец, незнам всички казват, че все още мъниците не осъзнават силата на манипулацията, но... newsm78 не съм много сигурна, щом го гушна, говоря, люшкам мирясва..
А Поли,  и моя  е цицоман, мечтае за циците на мама, а мама е лоша, храни го с кърма ама изцедена и той тъгува, понякога го слагам на гърди, но не много често, защото той иска с часове да стои там и така...
Мале dobro_nastroenie все едно аз го пиша това.В началото такъв кротяга беше,а сега...,но да е живо и здраво сладурчето и яки да са ми ръчичките Joy Joy Joy
Ето ви малко пресни снимчици от нас http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=11425337

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 23:07 от Kriss77

Общи условия

Активация на акаунт